Tool

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 17 Feb 2011, 12:17

bože, samo da ne doživim još 10,000 dana...

User avatar
Triad031
Posts: 79
Joined: 23 Nov 2010, 20:33
Location: Bajas Garden/Belgrade

Re: Tool

Post by Triad031 » 18 Feb 2011, 23:01

[youtube]3Kat6WNUS-k&feature=related[/youtube]
[youtube]HEVu7WTeQHw&feature=related[/youtube]

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Tool

Post by Mrav » 19 Feb 2011, 00:38

Lepi i zanimljivi snimci, ali mislim da nisu baš potpuni :) . To da Adam Jones koristi samo jedan dilej su priče za malu decu, a poznato je od ranije kako voli da krije i zavlači što se tiče setapa, doduše po meni iz najpozitivnijih razloga - da se ne bi ljudi zaludjivali opremom i kako je zvuk postignut nego da obrate pažnju na pesme i doživljaj muzike i priču koju imaju da prenesu, emocije, princip razlaganja kompleksnih osećanja na bazne boje, tonove, zvukove, teksture...

Jedan od principa na koji se svi u bendu oslanjaju:

http://en.wikipedia.org/wiki/Sacred_geometry

Mislite o tome 8)

theprodigy
Posts: 16
Joined: 13 Jun 2010, 20:48

Re: Tool

Post by theprodigy » 27 Feb 2011, 17:39

ja bih rekao da mi je sa zadnjeg albuma najbolje pjesma upravo 10,000 days...veoma melodična, veoma zanimljiva, tužna, grmljavina+kiša efekti vrh!, glas kao i uvjek specifično iskorišćen- svidja mi se i album puno

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tool

Post by doyle777 » 27 Feb 2011, 17:56

Meni je jaca od te pesme hidden track, ono kad se spoje Viginti Tres, Wings for Marie Part 1, and 10000 days (Wings for Marie Part 2). A i mislim da je to cela pesma - onakva kakva je trebala da bude.
A inace definitivno najjace pesme na celom albumu su The Pot (ovako mi zvoni mobilni :mrgreen: ), Vicarious i Jambi.

Ali sto se tice Stalkerovog posta, mislim da je covek mislio na vreme koje prodje izmedju svakog Tool-ovog albuma. Kolega Stalki, ako nisam u pravu, ispravi me. :ziveli:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 27 Feb 2011, 18:42

doyle777 wrote:Ali sto se tice Stalkerovog posta, mislim da je covek mislio na vreme koje prodje izmedju svakog Tool-ovog albuma. Kolega Stalki, ako nisam u pravu, ispravi me. :ziveli:
delimično, prijatelju!
jer, mnogi bendovi se posle ovakvog albuma spotaknu i krenu istim putem, a 10,000 days će biti mnogo bolji kad bi im sledeći albumi bili dosta različiti. album ima par inovacija, ali dosta inovacija u tom albumu se ponavljaju na gotovo identičan način u različitim pesmama, i posle nekog vremena čovek izvali da taj album nije ni blizu epskog nivoa Ænime ili Lateralusa. ovo je teško primeti, ali čoveku se otvore oči kad vidi poneki žestoko kritičnu, stručnu recenziju, ili pogled nekog mudraca. notizen: nisam rekao da je album loš.

tebi poznat primer bi bio Mudvayne i Lost&Found, jer su od tog albuma, koji je bio ok, krenuli nizbrdo. nadam se da se Toolu neće dogoditi ista stvar, videćemo.

PS:
http://www.epinions.com/review/musc_mu- ... 1121460868
:mrgreen: :ziveli:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tool

Post by doyle777 » 27 Feb 2011, 19:00

Ne znam kako ti nije dosadno da pises ove recenzije, ali trebao bi da ih stavljas i na muzicki forum u odeljak predvidjen za to (pa makar i samo postavio link do ovog sajta), jer ti stvarno ide. :D

E sad, mogao bih da se slozim sa tobom. Jeste album malo smoran u nekim delovima, i nije nesto najbolje sto je Tool proizveo, ali ne verujem da ce Tool krenuti stopama MuDvAyNe-a ( :mrgreen: ). Ima tu dosta novina u Toolovom zvuku, na ovom albumu su se ipak, barem po mom misljenju, okrenuli brojnijoj publici sa nekim lakse razumljivim temama, ali... Kao pisac tekstova i sam shvatam kako je Maynardu. Kada ti je tezak period u zivotu pises lepse, dublje, licne tekstove, a kada ti je sve lepo onda nemas inspiraciju (a zamisli kako je njemu kad je prodao milione albuma, on sve moze da resi parama, sve sto pozeli, siguran sam da mu je zivot prelep). Zato se on na ovom albumu bavi tim "svakodnevnim" ljudskim problemima.
Inace, album ima nekoliko pesama koje su odlicne, ako nekoga zelis da navuces na Tool. Normalno, kasnije dodju i Ænima ili Lateralus, najbolji Toolovi albumi.

P.S. Nemam zivaca mnogo da pisem, nadam se da sam lepo pojasnio. :ziveli:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 27 Feb 2011, 19:10

jesi jesi :)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Tool

Post by AllHopeIsGone » 28 Feb 2011, 17:01

Ima li sta od albuma ili neceg slicno?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 28 Feb 2011, 17:34

priča se o novom albumu već 3 godine, zasad ništa..

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tool

Post by doyle777 » 28 Feb 2011, 21:04

Boga mi, kako su do sad radili, ne bi me zacudilo da izadje za 3-4 godine. :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 28 Feb 2011, 21:22

između lateralusa i 10,000 daysa postoji razmak od pet godina. malo mi je muka od tog njhovog takozvanog 'procesa', koji je zapravo šatro proces, jer oni za to vreme ništa ne rade - tako je bilo i sa 10,000 days. pre svega dobro se zna da Mejnard do decembra prošle godine nije napisao ni T od teksta za novi album.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tool

Post by doyle777 » 28 Feb 2011, 21:44

Pa dok se nakupe ideje u njihovoj glavi. :mrgreen:

Odmaraju se ljudi, boli ih uvo. Meni bolje da ostane ovako, nego da izdaju neko djubre od albuma. Nadam se da nece, ali imam dosta tema za razmisljanje i dosta muzike za slusanje i sa prethodnim albumima. :)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Tool

Post by AllHopeIsGone » 01 Mar 2011, 01:39

5 godina smo cekali 10 000 Days.. previse. Za tako nesto bend njihovog nivoa uz solidan rad ne bi smeo (a verovatno i nije) da utrosi vise od godinu dana, aproksimativno.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Tool

Post by Doolio » 01 Mar 2011, 02:52

ih, pa kako tako gledas:)
mislim, oni mogu da bleje cetiri godine, pa da sednu godinu dana. onda mogu da rade svih pet godina, ali do jaja opusteno da razvuku. onda, lupam, ovaj imao krizu sa tekstovima ili otisao negde na bleju pa nije nista pisao, pa su ga ostali cekali dve godine...
mislim, sta brojite ljudima...

lol tek sad vidim i stalkerov post. pa vi ste svi u tom fazonu!:) pa nisu oni elektrodistribucija, oni mogu sad da sednu gajbi i da ne naprave nista vise nikad. i ne bi trebalo niko da im sere zbog toga. niko nikog ne tera ni da slusa, ni da ceka, ni da kupuje albume/filmove/knjige. nikad nisam razumeo taj stav. ko za metaliku - jedno je reci 'postali su sranje' i to je sasvim okej, ali 'kako su smeli ovo da mi urade' ili 'koje sranje su nam ponudili' je totalno van mog poimanja realnosti. niti su nam oni drugari, niti smo se sa njima nesto dogovorili, niti su pomenuta elektrodistribucija sa ustanovljenom pravno-moralnom odgovornoscu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest