Tool

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Tool

Post by doyle777 » 01 Mar 2011, 09:39

Doolio wrote:pa nisu oni elektrodistribucija, oni mogu sad da sednu gajbi i da ne naprave nista vise nikad. i ne bi trebalo niko da im sere zbog toga. niko nikog ne tera ni da slusa, ni da ceka, ni da kupuje albume/filmove/knjige. nikad nisam razumeo taj stav. ko za metaliku - jedno je reci 'postali su sranje' i to je sasvim okej, ali 'kako su smeli ovo da mi urade' ili 'koje sranje su nam ponudili' je totalno van mog poimanja realnosti. niti su nam oni drugari, niti smo se sa njima nesto dogovorili, niti su pomenuta elektrodistribucija sa ustanovljenom pravno-moralnom odgovornoscu.
:1:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Tool

Post by Stalker » 01 Mar 2011, 10:08

ne govorim ja to bezveze, već što se pribojavam da ću posle ovolikog čekanja opet napraviti nešto tipa 10,000 days

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Tool

Post by AllHopeIsGone » 01 Mar 2011, 10:10

Doolio wrote:ih, pa kako tako gledas:)
pa nisu oni elektrodistribucija, oni mogu sad da sednu gajbi i da ne naprave nista vise nikad. i ne bi trebalo niko da im sere zbog toga. niko nikog ne tera ni da slusa, ni da ceka, ni da kupuje albume/filmove/knjige. nikad nisam razumeo taj stav. ko za metaliku - jedno je reci 'postali su sranje' i to je sasvim okej, ali 'kako su smeli ovo da mi urade' ili 'koje sranje su nam ponudili' je totalno van mog poimanja realnosti. niti su nam oni drugari, niti smo se sa njima nesto dogovorili, niti su pomenuta elektrodistribucija sa ustanovljenom pravno-moralnom odgovornoscu.
Pa zavisi od co'eka do co'eka, ko kako svata muziku ili bar svaki bend ponaosob. Generalno, jesi pogodio pricu, al' ja sam muziku, na prim. Tool-a :), shvato jako licno. Bili su mi najbolji bend godinama, zbog Lateralusa naravno. I onda, posle godina koje sam brojao redom od 2001. kao nulte, 5.godine ove ere mi dodje 10.000 days. Boze, koliko sam popizdeo :evil: Glavni razlog? Zasto album koji cekam 5 godina ima 4 i po pesme? To je bio prvi razlog samo, ne bih da detaljisem opet. I onda sam poceo da pljujem po svemu sto su radili ikad (osim po Undertow-u, to bas nisam mogao). Klasicna prenaglasena emotivna reakcija razocaranog u zivot srbina, bolela me nepravda..prema meni. I sad cekam 5 godina nesto, ne znam ni ja sta. Naravno, ni blizu tako ceznjivo kao nekad.

I ne bih se slozio da bend, narocito njihove velicine i znacaja, nema, cak i veliku, odogovornost prema fanovima. Tool kao pojava je sigurno jedno vreme mogao jako uticati na ljude, menjao ziovte ponekad. Siguran sam da su oni toga jednom bili svesni. Al' su cini mi se zaboravili.

To je kao da kad je ono Zvezda osvojila Kup Sampiona, a zamisli sledece godine da je ispala u prvom kolu? Ne, oni su otisli do polufinalne grupe, sto je bilo sasvim prihvatljivo s obzirom na onovremenu reputaciju :)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re:

Post by doyle777 » 01 Mar 2011, 10:15

zolideathmetal wrote:"Fanovi znaju da mi sviramo za sebe, i to se njima svidja...tako da cemo da nastavimo to da radimo" rekao je Maynard
Mislim da je to dovoljno. Ne moraju oni nista uraditi za svoje fanove... Mislim da je njihov trip vise kao Dooliov nacin razmisljanja, ako ti se svidja slusaj, ako ti se ne svidja ne moras... Mada mi se cini da je 10,000 Days uradjen tek onako da se ne zaborave. :|

A koliko vidim izgleda da ce tako biti i sa novim albumom. :?

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Tool

Post by Stanko » 01 Mar 2011, 10:45

@Doolio, ima i druga strana medalje, danas su muzicari mnogo razmazeni po tom pitanju :) godinama osmisljaju, snimaju i produciraju albume, detalj po detalj, a ne retko dobijemo nesto sto su mogli bukvalno da sklepaju za nedelju dana. Vreme smisljanja albuma ne znaci da e isti biti dobar. Jbg, i nekad su ljudi izdavali album godisnje minimun, pravili po par turneja, svirali non-stop :) ovi danasnji cim se malo procuju, zavale se u fotelje i lagano "vrse umetnicki proces" :D

Ne kazem da konkretno tool zabusava, ali ima i toga, imaju i oni ljudi zivote, probleme, porodice i sl :) Ali ako se ja pitam mislim da ako je bend jako posvecen svojoj muzici, za najvise dve godine (i to je previse), mora da bude u stanju da izbaci album, i to dobar :) :ziveli:

Da sumiram - kvalitet albuma cesto ne opravda vreme u kom je navodno stvaran :ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Tool

Post by Doolio » 01 Mar 2011, 18:10

ma sve je to super sto vi pricate, razumem ja to, vi licno mozete da dozivite razocarenje/odusevljenje u odnosu na ono sto prizeljkujete/ocekujete od nekog benda na osnovu raznih parametara. i to je to. ali ne mozete da agitujete i zahtevate (pregrubi izrazi, ali nisam se setio boljih). bilateralan odnos izmedju nas i toola prestaje na tome ocu li ih slusati/dati im pare ili ne. a to zavisi od toga da li mi se njihov trenutni produkt svidja ili ne. ako neko shvata 'licno' njihovu muziku, to je njegov problem, mislim, lepo je udubiti se u muziku i primiti je srcem i tako to, ali to sa IZVODJACEM nema veze. nit se poznajete, nit nista:)

da je mejnard rekao 'napravicemo album od 15 pesama koji ce se svideti allhopeisgoneu' u tom slucaju i jedino u tom slucaju bi ti mogao da se bunis. da budes privatno rezigniran, da, sigurno, kao sto ces se smoriti kad pogledas film koji je sranje, a mislio si da je dobar. ali da trazis nesto na osnovu toga sto si fan, e jebiga bas:) ako tool postane los bend, prestani da im budes fan i to je to. ako postanu nevidjeno sranje, nece im niko kupiti album i cica mica i gotova prica. niti vredjaju nekog, niti imaju ugovor na 20 pesama po albumu, niti su obecali fanovima takav i takav album.

ja sviram zato sto gotivim, ti me slusas zato sto gotivis. kad jedno od ta dva prestane, druga strana nema sta da negoduje. odnos u tom smislu nije bilateralan, sve dok se nesto dogovoreno ne zajebe (zakazes turneju, pa otkazes recimo).
I ne bih se slozio da bend, narocito njihove velicine i znacaja, nema, cak i veliku, odogovornost prema fanovima. Tool kao pojava je sigurno jedno vreme mogao jako uticati na ljude, menjao ziovte ponekad. Siguran sam da su oni toga jednom bili svesni. Al' su cini mi se zaboravili.
poenta je da nisu oni menjali zivote, nego su ti zivoti odlucili da se menjaju:) tool je tu savrseno pasivan. mozda je neki klinac kupio patike ko ja jer tripuje da sam do jaja faca, ja nemam nista s tim ako nisam izasao i reko 'kupite te i te tike svi sto me gotivite, do jaja su, verujte mi'.
ima i druga strana medalje, danas su muzicari mnogo razmazeni po tom pitanju godinama osmisljaju, snimaju i produciraju albume, detalj po detalj, a ne retko dobijemo nesto sto su mogli bukvalno da sklepaju za nedelju dana. Vreme smisljanja albuma ne znaci da e isti biti dobar. Jbg, i nekad su ljudi izdavali album godisnje minimun, pravili po par turneja, svirali non-stop ovi danasnji cim se malo procuju, zavale se u fotelje i lagano "vrse umetnicki proces"
mozemo mi da diskutujemo o lenjosti aktuelnih muzicara, dekadenciji muzicke industrije i slicnim stvarima. mozemo da se slozimo skroz, mozemo sve da konstatujemo i da se poslazemo ko braca oko svega toga. ali to nema nikakve veze sa onim sto sam ja rekao:)
Ne kazem da konkretno tool zabusava, ali ima i toga, imaju i oni ljudi zivote, probleme, porodice i sl Ali ako se ja pitam mislim da ako je bend jako posvecen svojoj muzici, za najvise dve godine (i to je previse), mora da bude u stanju da izbaci album, i to dobar
ne razumete sta ocu da kazem, brkate, ja ne pricam o licnoj rezignaciji (na koju svako ima pravo, fala bogu. los album po tebi - ti si rezigniran i smatras da su prsli itd). pricam o "vanjskom" stavu. nemam ja sta da zahtevam od bilo kog benda osim od onih likova koji su mi ortaci, pa je trebalo da se nadjemo u osam, a oni dosli u devet, onda mogu da im serem kolko god ocu:)
kad si muzicar bez konkretnih obaveza (dakle nisi zakazao turneju, nisi obecao album za tad i tad itd), ti si slobodan da radis sta god oces. recimo sad tool predje u narodnjake, sta da im radim, zavoleli u medjuvremenu/trebaju im pare/poludeli/otkrili sebe...mogu da budem licno razocaran, ali aktivno i usmereno - jednostavno nemam pravo. nemam jebiga, mozda bih voleo da imam, ali nemam i prihvatam to.

prica "ja sam kupio sve od njih, slusao godinama, istetovirao tool na celu, isao na sve koncerte, dete nazvao mejnard" je super sve do momenta - "i na osnovu toga zahtevam i ocekujem to i to". brate, sto si sve to radio? zato sto si hteo. tool niti zna za tebe niti treba da zna. niko te nije terao, sebi si udovoljavao, PRIJALO ti je da radis te stvari i zato si ih radio. sve to sto si uradio je CISTA UNILATERALNA AKCIJA.
To je kao da kad je ono Zvezda osvojila Kup Sampiona, a zamisli sledece godine da je ispala u prvom kolu?
dve mogucnosti:
-klub je privatan: licno sam rezigniran i razocaran, ali na licnom i pasivnom planu jer nemam pravo ista da trazim od klub sa kojim nemam veze.
-klub je drzavni: ovde vec mogu da pizdim i zahtevam performans na nivou mogucnosti kluba jer moje pare idu tim igracima i trenerima HTEO JA TO ILI NE, sto znaci da sam izigran, kao 'stranka u ugovoru'.

tool je privatni klub i ja apsolutno ne moram da imam NIKAKAV odnos sa njima ako necu.

"ja sam licno shvatao tool" je unilateralna akcija - sankao sam se na onoj strmoj padini i slomio nogu, spalite padinu:)

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Tool

Post by Stanko » 01 Mar 2011, 18:34

Volim da komentarisem tvoje postove, jer dobijem adekvatan odgovor, bez previse lelemudjenja :D :mrgreen:

Ajd sad samo kratko moram uskoro da bezim, ja tool ne slusam, i ne znam puno sta oni rade ni na privatnom ni na muzickom polju, samo kazem da se cesto prodaje prica, radimo, radimo, radimo i mnogo radimo na novom albumu, bice bomba, a u stvari, ljudi zbog svih razloga koje si naveo ne radi na tome. Marketing, muzika je pos'o kao i svaki drugi... E sad mozes da uzivas u tome ili ne :)

Inace potpuno se slazemo za ovaj licni dozivljaj muzike, npr. da je metalika izdala malo tvrdji bluz album, 'mesto svetog besa, ja bi se licno rasplakao od srece :) ali nisu i sta da se radi, i dalje mora da se jede, i dalje moraju racuni da se placaju :) i pored toga sam jedva docekao koncert i bilo mi je fantasticno, niko me ne tera da slusam stanger, kao sto me ne teraju cecu da slusam :)

Ni mi nemamo obavezu prema muzicarima, isto kao sto oni nemaju obavezu prema fanovima. Ako to neko tako dozivljava, njegova stvar, da ne kazem problem :ziveli:

Edit: Znam nekoliko pesama, i te su strasne, ali ima i nekih koje su mi totalno njah... :ziveli:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Tool

Post by AllHopeIsGone » 02 Mar 2011, 12:12

@ dulijo

dulio buraz..ja sam cak i napisao da moje reagovanje jeste bilo prenaglaseno emotivno. Znas, nemam 12 godina pa da ne znam da to sto ti pricas jeste istina, teoretski i uglavnom prakitcno :) . Al' stvari nisu bas toliko crno-bele. Tool slusaju ljudi, muzika budi emocije, ponekad bas jake, utice na ljude. Prodajes albume u milionskom tirazu a sa njima i tekstove (ne uticu samo tekstovi na ljude, al' to nije bitno sad). Prodajes pricu, kako god da okrenes. Ljudi ti veruju, verovatno preterano, al' ti veruju. Kad nesto prodajes, to nije pasivno, ma sta clanovi bilo kog benda rekli (Tool prim. aut.) Tatjana Votjehovski kaze: "Ne vidim sto se dize toliki problem oko Farme, Dvora pa na kraju i samog Pinka. Ljudi imaju daljinski, mogu da biraju" Ovo jeste "malo" pregrub primer, al' razumes sta 'ocu da ti kazem. Ako se slozimo (sto je tacno samo u krugu ljudi koji posecuju ovu temu, sire verovatno tesko) da Tool ima pozitivan uticaj na ljude, a toga oni moraju biti svesni, mogu, al' zaista ne prilici bendu njihovg nivoa, da rade sta 'oce.

Lateralus nece nikada biti sranje, pa makar im sledeci album bude i smece veka. Slusacu ga i dalje ponekad, samo tesko da ce bas sve biti u redu kao sto je bilo. Ljudi smo..

I ako opet dodju, opet cu ici, ovde ili negde u blizini, al' to znaci da je sve u redu :|

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Tool

Post by Bluesko » 02 Mar 2011, 14:25

AllHopeIsGone wrote:al' to znaci da je sve u redu :|
A boli njih, stari, za to 8)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Tool

Post by Doolio » 02 Mar 2011, 18:42

Ljudi imaju daljinski, mogu da biraju" Ovo jeste "malo" pregrub primer, al' razumes sta 'ocu da ti kazem. Ako se slozimo (sto je tacno samo u krugu ljudi koji posecuju ovu temu, sire verovatno tesko) da Tool ima pozitivan uticaj na ljude, a toga oni moraju biti svesni, mogu, al' zaista ne prilici bendu njihovg nivoa, da rade sta 'oce.
pa jeste pregrub primer jer se tu vec gubi trip zbog toga sto je dvor stvarno omg dekadencija, voajerizam i sta sve ne, tako da se tu vec moze govoriti i o nekom objektivnom nezadovoljstvu i zabrinutosti, kao i o tome da nije problem dvora u (ne)kvalitetu vec u samoj sustini blablalba da ne sirimo sad. mada znam sta oces da kazes. dobro, za sve postoji neki raspon i ja zaista ne vidim da je strasno ili pogubno to sto se tool ulenjio, pa cak i u tom mini-univerzumu koji pokriva samo tool i nas koji ga slusamo:) mislim, meni 10 000 days nije los album, nisam ni ocekivao da ce da pokidaju, zadovoljan sam. ne mogu da bijesnim jer dosta toga sto je toolasto je ispostovano i da ja imam neki papir za stikliranje toolnosti toolovih albuma, dosta stvari bih stiklirao na 10 000 dana. ti ne bi, tako da vec govorimo o nekoj licnoj percepciji i ukusu.

e sad, po meni je bitan trip taj gde mislim da gresis u posmatranju vreme/uradak tripa:)
da si ti pretplacen mesecno na tool i da pet godina ne izlazi album, onda bih razumeo rezigniranost zbog tih pauza. ovako je vrlo prosto - kad oni nesto urade, ti to dobijes/kupis/stagod. tako da ne razumem koncept "cekali smo dugo album, a dobili smo mlak produkt". u smislu zasto racunas apsolutni protok vremena izmedju dva albuma, a ne aktivan rad na albumu? pa sigurno nisu seli i pet godina pravili album, mozda su ga radili pola godine?
samo tesko da ce bas sve biti u redu kao sto je bilo. Ljudi smo..
i bas zato valjda terba da stanemo ponekad i da se preslisamo oko nekih akcija, ako su one malo rogobatne, pa makar one bile cisto organske i/ili emotivne. eto, ja juce nisam silovao neke tri klinke srednjoskolke, bezobrazne mnogo, a nije im dobro kako su se napucale :mrgreen: jer je silovanje bad, mkay:) mislim, to "ljudi smo" radi i u drugom smeru. zato sam i odreagovo (na ovu, u principu, nebitnu pricu koju pricamo).
ja sam stoga u fazonu, ko sto si i sam rekao ''lateralus nikad nece biti sranje'. i hvala im za taj lateralus i za ostalo jer sam se odlicno provodio i jako volim da ih slusam i bolje da su to napravili nego da nisu. i necu to mesati sa ovim novim albumom sto ce da izadje, sta ce mi to. to sam radio kad sam bio mladjan i samo mi se obilo o glavu i propustio sam neke odlicne bendove, neke sam prestajao da slusam bez logicnog razloga i tome slicno.
ali fora je u tome sto ja sad ne moram da se 'zauzdavam'' i da sprecavm emotivne reakcije i rezignacije, ja sam sad zaista takav :) i mislim da je to prava stvar i, jos bitnije, pravilna stvar koja nema veze sa temperamentom, emotivnoscu ili bilo cim takvim, zato i sernjam ovoliko i propagiram:)

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Tool

Post by ssmc » 02 Mar 2011, 23:24

Doolio wrote: eto, ja juce nisam silovao neke tri klinke srednjoskolke, bezobrazne mnogo, a nije im dobro kako su se napucale :mrgreen: jer je silovanje bad, mkay:) mislim, to "ljudi smo"

Te školjke su bolje i od morskijeh :mrgreen:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Tool

Post by Bluesko » 02 Mar 2011, 23:41

Duka, jel da da je sranje kad odrastes :hide: :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Tool

Post by Doolio » 02 Mar 2011, 23:51

ali ja nisam odrastao, to mi samo pise u licnoj!

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Tool

Post by Bluesko » 02 Mar 2011, 23:55

Bogami, voleo bih da znam sta da prestanem da radim sad, da se ne bih osecao kao tele za jedno 5 godina :D
Taman kad mislis da si prelez`o pubertet :(

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Tool

Post by AllHopeIsGone » 03 Mar 2011, 10:23

Bluesko wrote:
AllHopeIsGone wrote:al' to znaci da je sve u redu :|
A boli njih, stari, za to 8)
Znam 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest