Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by komil » 12 Sep 2011, 16:58

Audio wrote:Sviraj dobro, trudi se i budi originalan pa ce neko da svira
tribute tvom stvaralastvu jednog dana. Sada svaki klinac moze uz silnu tehnologiju da postigne zvuk npr. Bryan May-a
a ne razmislja o tome koliko se on nekada trudio da popstigne toliki sustain.
Slažem se, volim ljude koji razmišljaju na ovaj način. Ali svirački gledano, trud nema veze sa tim. Diskutabilno je šta je tu ustvari lakše. Skinuti Bryan May-a je mnogim ljudima tehnički teže nego odsvirati nešto "svoje" (kad pogledaš ceo ex-yu rok opus, većinom su muzičari takvog kalibra ;) ). Koliko samo bendova priznaje da su spontano počeli sa pravljenjem pesama, zato što tuđe nisu mogli da nauče :) Da ne pričam o poznatijim Pink Floyd tribute bendovima: zbog imitacije moraš da potrošiš nekoliko stotina hiljada na audio-video opremu... Da, može to i sa Squire-om ili digitalnim procesorom, ali lično ne verujem da publika ljubitelja Pink Floyd-a to proguta. Bar ja nisam naleteo ni na snimak da takvu tribute svirku radi iole uspešno. Kao što neko reče, da bi tribute svirka bila uspešna, to mora biti i predstava, treba ti skupa oprema itd.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by komil » 12 Sep 2011, 17:06

Kristijan wrote:Jeste kod nas uvreženo mišljenje da je ćumurisanje po garažama alternativna scena, a prava je istina da je to kako god da okreneš na kraju samo ćumurisanje po garažama.
:1: :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by Stalker » 12 Sep 2011, 17:31

Kristijan wrote:Jeste kod nas uvreženo mišljenje da je ćumurisanje po garažama alternativna scena, a prava je istina da je to kako god da okreneš na kraju samo ćumurisanje po garažama.

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by KirilStipsa » 12 Sep 2011, 17:50

Jedan jadan nacin da se "svira" i nista vise. Prave mudonje stvaraju muziku
Ne vidim zasto jedno drugo iskljucuje?

@parker: hvala na podrsci... mada se ne slazem sa ovim
stilisti i rnr, to mi nekako ne ide zajedno
. Smatram da je stil oblacenja itekako deo rokenrol nasledja.
Kristijan je napisao:Jeste kod nas uvreženo mišljenje da je ćumurisanje po garažama alternativna scena, a prava je istina da je to kako god da okreneš na kraju samo ćumurisanje po garažama.
To je to

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by sinisake » 12 Sep 2011, 18:09

Kristijan je napisao:Jeste kod nas uvreženo mišljenje da je ćumurisanje po garažama alternativna scena, a prava je istina da je to kako god da okreneš na kraju samo ćumurisanje po garažama.
:1:
Smatram da je stil oblacenja itekako deo rokenrol nasledja.
:1:
Spoiler:


:bambi:


Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by Kristijan » 12 Sep 2011, 18:40

KirilStipsa wrote:Smatram da je stil oblacenja itekako deo rokenrol nasledja.
Naravno da jeste. Stalno se zaboravlja da je to šou, da publika dolazi zbog kompletnog ugođaja, da se posebno sa promenom pristupu videa koji prati muziku stvar pomerila još mnogo sptepenica naviše... Realno, muzičari koji se bave popularnom muzikom su i zabavljači. Greška je kad se osećaju samo kao zabavljači, ali kompletan šou podrazumeva i to. Konačno, kompletna rokenrol priča je oduvek podrazumevala svesno igranje na ivici kiča, i to je deo tog šarma, to tako treba da bude. Šta više, nekoliko godina unazad sam sebe osećao kao uljeza u rokenrol priči jer sam skroz izgubio osećaj za taj pristup.

Svaka zarozanost i nonšalantnost u rokenrolu je režirana, sve je to deo mita, i nije slučajno tu. Ako se jednom i omakne, sledeći put je tu s razlogom. I oni koji dolaze na svirku u dedinom džemperu koji ima veliku masnu fleku, rupu od cigarete i pogrešne proporcije jer se ućebao od pranja takođe to rade namerno, sa nekim "dramskim tekstom" u glavi, nikako nije slučajno, niti je to jedino što imaju da obuku. Konačno, čak i da postoji čovek koji ima para za električnu gitaru, a nema para da obuče nešto drugo osim dedinog džempera, u šta iskreno sumnjam, onog momenta kada taj i takav izađe na scenu sve to postaje izjava, kostim, koncept i predstava. Džaba vam je da se opirete, što se više branite, sve ste više upetljani :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by nebojsak » 12 Sep 2011, 19:20

Jebo mater, povlačim se ja sa ove teme. Ne ispunjavam ni jedan jedini uslov za bavljenje muzikom.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by Kristijan » 12 Sep 2011, 19:23

Hajde ne zafrkavaj. Nemoj sada da krenem da analiziram fotke sa tvojih nastupa, pa da ti dokažem da si sam sebi stilista :lol:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by nebojsak » 12 Sep 2011, 19:33

Onu jednu majicu i farmerke što imam nosim i na certove, i na posao, i kad izlazim. Zapravo, nosim i kad spavam, raspašće se ako pokušam da skinem.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by parker » 12 Sep 2011, 19:35

Ja se slažem, mislio sam na lepotane i taj fazon
Last edited by parker on 12 Sep 2011, 19:41, edited 1 time in total.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by parker » 12 Sep 2011, 19:41

nebojsak wrote:Jebo mater, povlačim se ja sa ove teme. Ne ispunjavam ni jedan jedini uslov za bavljenje muzikom.
nebojsak wrote:Onu jednu majicu i farmerke što imam nosim i na certove, i na posao, i kad izlazim. Zapravo, nosim i kad spavam, raspašće se ako pokušam da skinem.
parker wrote:Ja se slažem, mislio sam na lepotane i taj fazon
taj rad

u stvari, mislio sam na one fabricki simetricno pocepane farmerke i slicno :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by Kristijan » 12 Sep 2011, 20:07

nebojsak wrote:Onu jednu majicu i farmerke što imam nosim i na certove, i na posao, i kad izlazim. Zapravo, nosim i kad spavam, raspašće se ako pokušam da skinem.
Baš kao što sam mislio, konzistentno oblačenje kao obeležje stila :lol:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by Kill surf city » 12 Sep 2011, 20:10

Sinisa, ne spavaj, ubacuj red slanine da lakse sklizne strana. :lol:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Šta biste želeli da čujete na domaćoj sceni?!

Post by sinisake » 12 Sep 2011, 20:14

nebojsak wrote:Onu jednu majicu i farmerke što imam nosim i na certove, i na posao, i kad izlazim. Zapravo, nosim i kad spavam, raspašće se ako pokušam da skinem.
Sirotinjo, i bogu si teska. :D Jesz vala, i meni je isti i radni i paradni ™ outfit... :oops:

E, sad, Doktora Zeleta sam postavio delimicno iz zajebanjcije, a delimicno jer smatram da je zaista u pravu (i Kris je to u svom postu objasnio)... Kontradiktornosz je temelj ljucke psihe, sta da se radi... :mrgreen:


@KSC, Ahahahaha, necu vise, dosadio sam i sam sebi. Imam nesto bolje:



To je to - show, humor, erot'ka, hot djecaci u izazovnoj odjeci, ajme... srce puno! :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest