Radiohead

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Radiohead

Post by AllHopeIsGone » 12 Mar 2009, 16:59

E, ako su Kid A i Amnesiac pa cak i Hail To The Thief britpop :shock: ..stvarno svasta :|

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Radiohead

Post by Doolio » 15 Mar 2009, 01:18

hm, sto se mene tice, nemam pojma...ne bih to definisao kao britpop, ali opet, ima tu dosta britpopicnosti. opet, vremenski su tu sa britpopom, pa onda opet, ne lice na britpop bendove, a onda opet, ni britpop bendovi ne lice jedni na druge:)...uostalom, ko da je bitno:)

User avatar
GarryPotter
Posts: 24
Joined: 07 Mar 2009, 20:10
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by GarryPotter » 21 Mar 2009, 10:39

Slazem se da nije bitno. The Radiohead rock's ovako ili onako. Za mene su i uvek ce biti rock band bez obzira na elektro experimentisanje a psihodelicne improvizacije im idu smo u prilog. Ipak The Bends mi je no 1. Gledao sam ih prvi put na Lycabetus-u 2000, (Kid A tour). Svirali su izmedju ostalog i Paranoid Android, My Iron Lung, No Suprises, Street Spirit, Fake Plastic Trees, Karma Police... Jedan od koncerata za pamcenje. A posebno je bilo i to sto su ga odrzali u ancient Greek teatru. :arrow:

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Radiohead

Post by Mishica » 18 Apr 2009, 21:58

E kad bi dosli u Srbiju..na taj koncert bi sigurno otisla! Volim Jorkov glas a inace u polsednje vreme mi bas lezi No surprises :) U svakom slucaju mislim da su veoma kvalitetan bend. Pozz svima

User avatar
VoxPopuli
Posts: 107
Joined: 06 Sep 2008, 11:16

Re: Radiohead

Post by VoxPopuli » 18 Apr 2009, 23:55

Mishica wrote:E kad bi dosli u Srbiju
E bogami i ja bi to volio. Na njih ne bi zalio ni pare :jeej:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by frkadela » 19 Apr 2009, 03:13

Ja ne bih imao s kim da idem, ali bih istog momenta izbrojao pare i sjeo u voz... :ziveli: (ovo zadnje ne znam što sam rek'o, ali je
pomalo bluz)

User avatar
VoxPopuli
Posts: 107
Joined: 06 Sep 2008, 11:16

Re: Radiohead

Post by VoxPopuli » 19 Apr 2009, 12:10

No sikiriki, ne bi ni ja imao s kim. Nasli bi se nas dvojica i onako bluzerski se oblokali :lol:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radiohead

Post by Funkomat » 19 Apr 2009, 14:40

Pa da dolaze u Srbiju ili negde blizu Srbiji... Krenuo bih vec sad da stignem na vreme.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Radiohead

Post by nemanjavelimirovic » 19 Apr 2009, 15:54

Kad Dolaze!!!!!!!!!??? :mrgreen:

Pa da dolaze bilo gde na Balkanu, eto me u prvom redu :-)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by frkadela » 19 Apr 2009, 15:58

VoxPopuli wrote:No sikiriki, ne bi ni ja imao s kim. Nasli bi se nas dvojica i onako bluzerski se oblokali :lol:
Taj rad! :ziveli:
Ništa, onda samo da im pošaljeno mejl i da im objasnimo kako stoje stvari. :)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Radiohead

Post by AllHopeIsGone » 20 Apr 2009, 21:45

Koliko znam svirali su na Zigetu 2006., mozda 2007. godine. Kaze drugar bilo mu lepo.
Od Radiohead-a u Srbiji nema nista..em nam fale pare, njihova festivalska cena je oko milionceta..a drugo, zakeraju uzasno mlogo, ne u smislu rider liste vec tipa neki ekoloski standardi mesta gde treba da se odrzi koncert..sve u svemu, jedino sto se moze videti od Radiohead-a u Srbiji na nekoj velikoj bini je spot All I nEed koji se pustao oko ponoci na main stage-u proslog exit-a..

p.s. Bolje skupljajte pare za Slipknot i Killswitch Engage, to vam je slicno, samo malo drugacije :twisted:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead

Post by sinisake » 20 Apr 2009, 21:54

Od Radiohead-a u Srbiji nema nista..em nam fale pare, njihova festivalska cena je oko milionceta..a drugo, zakeraju uzasno mlogo, ne u smislu rider liste vec tipa neki ekoloski standardi mesta gde treba da se odrzi koncert..sve u svemu, jedino sto se moze videti od Radiohead-a u Srbiji na nekoj velikoj bini je spot All I nEed koji se pustao oko ponoci na main stage-u proslog exit-a..
Da, bas tako. Bas sam juce s bratom pricao o tome. Mada, mislim da mnogo zakeraju i kad je zvuk u pitanju, a ova sranja su tu da zacine, onako pride.
Uglavnom, i oni su podlegli zvezdanom kompleksu, samo na drugaciji nacin, nazalost. :(
Izgleda da nema imunih na to (kad je pop muzika u pitanju).
Neki prave sopstvene vozne parkove, neki kupuju besne vile sa zlatnim WC soljama, a neki naplacuju koncerte bezobrazno mnogo i usput jos kenjaju kojesta. Isfoliranost je mentalna kuga modernog doba.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Radiohead

Post by Kill surf city » 21 Apr 2009, 20:59

Uglavnom, i oni su podlegli zvezdanom kompleksu, samo na drugaciji nacin, nazalost. :(
Izgleda da nema imunih na to (kad je pop muzika u pitanju).
Oni su odavno u tom filmu,cini mi se...vec posle 'OK computer' su usli u to zvezdano sranje...a kad ih vidim na bini (na YT,ne zaista na koncertu :lol: ) onako napaljene na sebe...cik da neko proba da se priblizi pedalama i ostaloj opremi,a da nije roadie...to se cuva kao da ce im neko ukrasti recept za signature sound...sto je,onako,u disproporciji sa onom net kupovinom albuma - daj sta das... :roll:

Jedino sto ima neke veze sa njima,a da mi se svidelo u poslednje vreme je nastup Yorke-a sa akustarom,kod Henry Rollins-a.

Ma ko ih j36e... :mrgreen:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Radiohead

Post by AllHopeIsGone » 22 Apr 2009, 15:19

Pa dobro, ne morate biti bas toliko ostri prema njima..siguran sam da deo od para koje dobiju ide za spas amazonskih suma ili tako nesto :lol:
A i ne mislim da su nesto "napaljeni" na sebe dok sviraju..cak su svi cool, osim Yorka naravno, a i on mislim samo bas uziva u onome sto radi..i naravno da niko ne sme da se priblizava opremi, nije to koncert Biohazarda, sta tu ima ko da trazi na bini ako ne svira 8)

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Radiohead

Post by Kill surf city » 22 Apr 2009, 16:16

i naravno da niko ne sme da se priblizava opremi, nije to koncert Biohazarda, sta tu ima ko da trazi na bini ako ne svira 8)
Mislio sam na ovo,izvinjavam se sto nisam bio dovoljno jasan...moja greska :)
Out of all the members of the band, Jonny is probably the one who creates the sounds that are most distinctly Radiohead.Jonny is quite secretive about the effects he uses and the order in which they are connected as he does not want to let out too many trade secrets.
Nisam komentarisao da bih nekog fana ubedjivao da su foliranti,ja ih smatram jednim od najbitnijih bendova danasnjice,ali su za moj ukus previse pretenciozni...kako bih rekao.O genijima sve najbolje,hehe...ali malo ga preterase,po mom misljenju. :?

:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest