Radiohead

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead

Post by sinisake » 22 Apr 2009, 16:57

Nisam komentarisao da bih nekog fana ubedjivao da su foliranti,ja ih smatram jednim od najbitnijih bendova danasnjice,ali su za moj ukus previse pretenciozni...kako bih rekao.O genijima sve najbolje,hehe...ali malo ga preterase,po mom misljenju. :?
Bas tako... Al' jbg, imaju dobru podlogu za tu pretencioznost...
Mada, proser ostaje proser, to sa ekoloskim standardima je :vomit: . I drugo, sto ne sviraju gitare od pleksiglasa kad toliko vole prirodu???

Ko zna koja su divna drva odsecena da bi se njima sklepali instrumenti... :( :mrgreen:
A naposletku, bio bi red da dodju u zemlju koja je jedna od vecih zrtava njima toliko omrazenog Novog svetskog poretka... :mrgreen:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by frkadela » 22 Apr 2009, 17:12

sinisake wrote:Mada, proser ostaje proser, to sa ekoloskim standardima je :vomit: . I drugo, sto ne sviraju gitare od pleksiglasa kad toliko vole prirodu???
Zato što kad posle koncerta bace gitaru pored puta jer su upravo u New Yorkeru vidjeli jednu prelijepu crnu sa crvenim rozim laserima po njoj brže će se razgraditi jer je drvena. Pleksiglas bi generacijama i generacijama sistematski uništavao zemljište... :(

Kontam da bi im Rambo bio predgrupa pošto je i on u tom nekom eko-tripu. :)

Uglavnom, smrt prirodi! ::ranting:: U mom rodnom gradu imamo teremoelektranu, cementaru, rudnik, bezbroj pilana, sve ustanove se griju na ugalj, petn'es automobila po glavi stanovnika (dobro, u mojoj kući nema nijedan, ali neko ima po deset)... Iznad mog grada nema ozona niti u gradu ima kiseonika! Pa dođite u Pljevlja ako smijete! Pussies... :ma bravo:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Radiohead

Post by nenadnenad » 22 Apr 2009, 17:13

@kill surf city
Da li bi ti odma nakon sto skontas neki u picku materinu dobar preset na dd6 u kombinaciji sa jos par efekata i specificnim redosledom u lancu to razglasio svima na sva zvona ,to jest, da li bi bio voljan da objasnis svakome kako si dosao do odredjenih stvari koje tebe cine posebnim u tvom sviranju?

Lepo bi bilo da nije takav Dzoni al jbg, to mu je leb...doduse , vec duze vreme mu nije leb nego zlatne wc sholje al s`obzirom na zlatne wc sholje brzo bi bio problem kupiti kruwa ako bi pare prestale da kapaju :mrgreen:

Nisam cuo da insistiraju na tome...deluje vise kao ucenjivanje, vec ako su tako otvoreni , svesni, zabrinuti za planetu mogli bi to drugacije da promovisu. :mrgreen:

Nije Srbija zrtva novog svetskog poredka nego je svet zrtva Srbije, majke mi, svi tako kazu.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Radiohead

Post by Kill surf city » 22 Apr 2009, 17:41

E...jbs ga... :lol:

Meni je samo bilo smesno kako to ozbiljno zvuci...Poenta je da sto vise skrivas (pedale,opremu,cak i dizajn pedala ako ih pravis),ljudi se sve vise loze da provale u cemu je stvar...nije da ne mogu da se nadju fotke,naprotiv...sto celu situaciju cini smesnijom,bar meni.A za one koji hoce tutorial od strane svojih gitarskih idola...ne spadam medju takve,samo volim da vidim sta se desava,cisto informativno,kao i vecina ljudi,verujem... :)




totalni OT (i necu vise :mrgreen: )

nikad nisam snimao sta ima neki bend/gitarista od opreme,i jurio da kupim to isto.jedino gitaru,jednom davno :)

Inace,bilo bi dobro kad bi naisli do ovih prostora...mozda za 30 godina,kad bude neki reunion,i kad budemo imali visoke ekoloske standarde,hehe :mrgreen:

I da zavrsim kako dolici temi...ovo mi se bas svidelo,dobro cepa Yorke...
Last edited by Kill surf city on 22 Apr 2009, 17:50, edited 1 time in total.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Radiohead

Post by Duane » 22 Apr 2009, 17:47

frkadela wrote: Kontam da bi im Rambo bio predgrupa pošto je i on u tom nekom eko-tripu. :)
ej sad... rambo bar dela nesto... kupio covek elektricni auto ili tako nesto... pa onda oce na ibarskoj magistrali da otvori pecenjaru na solarnu energiju :D
rambo je car... svijetski mega car... moze radiohead njemu da bude predgrupa... :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead

Post by sinisake » 22 Apr 2009, 17:49

pa onda oce na ibarskoj magistrali da otvori pecenjaru na solarnu energiju :D
Ahahahahahaa, kakav je to zajebant. :D :bow:

E, al' sve na stranu, sve bih im oprostio, samo da dodju i podare nam malo svoje besmrtne muzike, zbog koje i obican covek dobija religiozne napade, pa makar i ne probali burek iz lokalne pekare ili ne otisli na neke besne cevape ko sav normalan svet! :D

I moram jos nesto da dodam - njihova cena za eventualni nastup na EXIT-u bila je veca od cene SVIH izvodjaca zajedno, tako kazu neki koji znaju ove likove iz EXIT vrhuske.
Malo mi je licemerno srati po kapitalizmu i alijenaciji moderne civilizacije, a klepnuti milionce za festivalski nastup, osim ako dobar deo tih para ne odlazi na pomoc siromasnima, gladnoj djeci, ugrozenim ljudskim, biljnim i zivotinjskim vrstama, kako rece All Hope is Gone... :)

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by frkadela » 22 Apr 2009, 18:08

Morisej je sad neđe prekinuo koncert na nekom festivalu jer su svuda oko njega bili fastfudovi i nije čoek mogao da podnese miris životinja koje gore, kako se izrazio. Onda je prije par godina Ričard Gir, kad je snimao film u Sarajevu, platio da se zatvore svi roštilji jer je povraćao zbog mirisa ćevapa. Mislim, ok je ta borba za zaštitu prirode i protiv nasilja nad životinjama, ali brate... Đe ide ovaj svijet?! Sve neki pederi i pi*ketine, jebote... Pa aj da su pederi, pa da kažem ok (svaka čast Moriseju :D), nego su ovo drugo! Šta se desilo sa pravim rok bendovima i rok zvijezdama?! Fino je jedan lik napisao (ne sjećam se đe sam pričitao): kad je zadnji put neko demolirao hotelsku sobu?, kad se zadnji put pojavio bend zbog kog šef policije ima noćne more kad sazna da će svirati u njegovom gradu?, kad je zadnji put saobraćaj oko hotela bio zakrčen zbog obožavateljki koje skidaju gaćice i bacaju ih na obezbjeđenje?! Sve neki emosi, jebote... Sve fina publika... Dođu na koncert svako u svom tripu, dožive orgazam kad pjevač koji ima istu njihovu frizuru podrži PETU i odsvira pjesmu posvećenu svom bivšem dečku... Đe su ribe koje vrište kad se Eksl skine u bokserice i pokazuju sise kameri kad ih dečko podigne na ramena?! Kad je poslednji put neko kolabirao na sceni jer se tako razvalio u bekstejdžu dok ga je publika tri sata zvala da izađe i počne koncert (ne računajte Ričardsa, on je odl skul)?!

Izvinite, znam da samo oftopikujem, ali nisam više mogao da izdržim... Neću više ni da sviram ni da idem na koncerte, boli me uvo! :wallbash_2:


A to za Ramba jes istina...
Idete li sjutra na Košutnjak da ga slušate?
Svako ko donese tri plastične flaše i trilimenke dobija besplatnu kartu (koja inače košta 400 dindži). Šta da vam pričam, evo vam link: http://www.popboks.com/vest.php?ID=9456 :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radiohead

Post by Funkomat » 22 Apr 2009, 18:10

[youtube]-4hZt--0Yno&NR=1[/youtube]

Sta je ovo sto svira Jonny?
Te klavijature sa tim nekim slajdom ili sta je vec... Ima to neko posebno ime?
Stalno me to zanimalo ali nikako da pitam...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Radiohead

Post by sinisake » 22 Apr 2009, 18:15

Al opet, ovo bih istrpeo, i u idealnim ekoloskim uslovima, ako treba/mora:



Mamicu im, najbolji su na svetu... :cry:

User avatar
VoxPopuli
Posts: 107
Joined: 06 Sep 2008, 11:16

Re: Radiohead

Post by VoxPopuli » 22 Apr 2009, 18:39

Da, da gravitacija uvijek pobjedjuje.
Kurva gravitacija hehehe.

User avatar
Mishica
Posts: 59
Joined: 18 Apr 2009, 01:20

Re: Radiohead

Post by Mishica » 22 Apr 2009, 20:01

frkadela wrote:Morisej je sad neđe prekinuo koncert na nekom festivalu jer su svuda oko njega bili fastfudovi i nije čoek mogao da podnese miris životinja koje gore, kako se izrazio.
:palica:
Koje je to licemerje...po meni..ti vegeterijanci su mnogo nesto agresivni u poslednje vreme ...ja se nikad necu odreci mesa...a oni sto tamane salatu kao nema veze. Ma svi se oni nesto foliraju umesto da se bave muzikom...oni se bave politikom...kao nesto uticu na siroke narodne mase pa nece me vala Tom Jork naterati da bacim plasticnu casu u korpu sigurno. :cekic: Jos samo kad vidim onog Bona kad peva s crncima u Africi padne mi mrak na oci.... To je samo kupljenje poena u medijima..a eto nisam znala da traze milion...verov. im je malo $$$. Dobar su oni bend a zbog Jorka bi otisla da cujem njegov glasic uzivo :jeej: ali izgleda da od toga sada nema nista :cry:

User avatar
VoxPopuli
Posts: 107
Joined: 06 Sep 2008, 11:16

Re: Radiohead

Post by VoxPopuli » 22 Apr 2009, 21:37

Kill surf city wrote:E...jbs ga... :lol:

Meni je samo bilo smesno kako to ozbiljno zvuci...Poenta je da sto vise skrivas (pedale,opremu,cak i dizajn pedala ako ih pravis),ljudi se sve vise loze da provale u cemu je stvar...nije da ne mogu da se nadju fotke,naprotiv...sto celu situaciju cini smesnijom,bar meni.A za one koji hoce tutorial od strane svojih gitarskih idola...ne spadam medju takve,samo volim da vidim sta se desava,cisto informativno,kao i vecina ljudi,verujem... :)
Necu da kenjam previse i da naprdujem temu bezze, al ovakve koincidencije moram da komentarisem :lol:
Ovo je prva fotografija na njihovom zvanicnom sajtu.
Image

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Radiohead

Post by Kill surf city » 22 Apr 2009, 22:21

Ma nema frke,ali ...
nije da ne mogu da se nadju fotke,naprotiv...
nasuprot ovome...
Out of all the members of the band, Jonny is probably the one who creates the sounds that are most distinctly Radiohead.Jonny is quite secretive about the effects he uses and the order in which they are connected as he does not want to let out too many trade secrets.
:deda:

Naravno da ima fotki svuda po netu,ne verujem da je ikako moguca obrnuta situacija...rekoh da mi je smesno kako zvuci ta varijanta velikih tajni starih majstora,kad moze opusteno da se iskopa sve...

:ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Radiohead

Post by Duane » 22 Apr 2009, 22:24

frkadela wrote: A to za Ramba jes istina...
Idete li sjutra na Košutnjak da ga slušate?
Svako ko donese tri plastične flaše i trilimenke dobija besplatnu kartu (koja inače košta 400 dindži). Šta da vam pričam, evo vam link: http://www.popboks.com/vest.php?ID=9456 :ziveli:
idem ja, al nije sutra nego u nedelju... nemoj ti slusat' puno taj popboks :)
al neidem zbog ramba nego zbog leontine i hora djece... a kartu cu da popijem na ulazu :D

kako care ti nisi cuo ranije za supernatural? slabo si informisan... :grummel_2:

inache nista bolje od feshte u kosutnjaku... al ipak... jedan je Voxstock... mada ce i ovo da bude fino

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Radiohead

Post by frkadela » 22 Apr 2009, 22:34

Duane wrote:idem ja, al nije sutra nego u nedelju... nemoj ti slusat' puno taj popboks :)
al neidem zbog ramba nego zbog leontine i hora djece... a kartu cu da popijem na ulazu :D

kako care ti nisi cuo ranije za supernatural? slabo si informisan... :grummel_2:

inache nista bolje od feshte u kosutnjaku... al ipak... jedan je Voxstock... mada ce i ovo da bude fino
Ozbiljno? Odlično!!! Taj mi termin još više odgovara. :D
Popboks mi je omiljeni sajt; imaju užasne recenzije filmova, muzike i događaja i uvejk me nasmiju. ;)

Pa da, tako nešto sam i ja planirao. Jer ako bih kartu popio kući, nikad ne bih našao mjesto đe je taj koncert. :)

Nisam , ja sam new guy u Beogradu... :oops:

Još nei detalji u vezi festa? Kad svira Rambo? Kad je Eva Braun? :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest