Šta Mislite O Robbenu Fordu?

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Šta Mislite O Robbenu Fordu?

Post by LazaRocker » 19 Oct 2008, 15:01

Zanimaju me misljenja o njemu. Znaci da li ga cenite kao muzicara. Meni je on ekstra gitarista, genius, ali znam mnoge likove koji ga ne vole, pa me zanima
i vase misljenje.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Šta Mislite O Robbenu Fordu?

Post by DrGreenthumb » 19 Oct 2008, 18:47

LazaRocker wrote:Zanimaju me misljenja o njemu. Znaci da li ga cenite kao muzicara. Meni je on ekstra gitarista, genius, ali znam mnoge likove koji ga ne vole, pa me zanima
i vase misljenje.
Voleo bih da upoznam nekoga ko ozbiljno shvata sviranje gitare a da misli lose o RF-u. Naravno, podrazumeva se da ima barem licnu kartu or smtg.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Šta Mislite O Robbenu Fordu?

Post by LazaRocker » 19 Oct 2008, 19:50

Ne, ispod sesnaest godina i nije gitarista, jedan moj drugar iz razreda. Kaze da Robben svira prazno. I znam jos par likova koji su u ono Robben Ford pa sta stilu. Ja mislim da je pure genius.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Šta Mislite O Robbenu Fordu?

Post by Nyarlathotep » 25 Oct 2008, 01:47

car!
jedan od najboljih manipulatora wah efektom i svakako veliki bluz-dzez gitarista.
meni je Jing Chi medju najlepsim stvarima koje sam ikada odlusao.

User avatar
alzo
Posts: 333
Joined: 06 Mar 2008, 13:56
Location: NBGD

Re: Šta Mislite O Robbenu Fordu?

Post by alzo » 27 Oct 2008, 21:12

LazaRocker wrote:Ne, ispod sesnaest godina i nije gitarista, jedan moj drugar iz razreda. Kaze da Robben svira prazno. I znam jos par likova koji su u ono Robben Ford pa sta stilu. Ja mislim da je pure genius.
A kako on zna da neko svira prazno ako ne ume da svira....
sad cu da ti ispricam nesto....bio sam devedesetih na koncertu Leb i sol u Sava centru......
Vlatku je krenulo i slozio je nesto kako vec on to ume i meni se oteo aplauz....tapsalo je jedno
tridesetak ljudi u sali....moj drugar koji je bubnjar mi je tad rekao....ovo tapsu gitaristi....
tacno....samo ljudi koji sviraju gitaru su bili svesni sta je odsvirao.....posle je poceo ona
klasicna proseravanja sa mikrofonijama, natezanjima rucice i ostalim vristanjima i
dvorana je bila na nogama..............a to ume svaki polupismen gitarista...........
ali dobro "Misljenje je kao i dupe...svako ga ima" ..........

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Šta Mislite O Robbenu Fordu?

Post by Nyarlathotep » 29 Oct 2008, 00:45

alzo wrote:posle je poceo ona
klasicna proseravanja sa mikrofonijama, natezanjima rucice i ostalim vristanjima i
dvorana je bila na nogama..............a to ume svaki polupismen gitarista...........
jbg, drugar, nije stvar u tome sta ko ume, vec sta ko kako koristi.
onda su Justin Broderick iz Godflesha i Lee Ranaldo iz Sonic Youtha polupismeni gitaristi, a kreativniji su i bolji od 99% peglaca, brzinasa, sharacha po skalama.
meni je minut prelepe mikrofonije bolji od svih malmstinovih usiljenih skala i arpedja.

Ford je predrkan muzicar, pa gitarista, koji savrseno cuje i prati muzicare sa kojima svira, daje im prostora da dišu i iskažu se kao i on. razmišlja o strukturi muzike i oseća je. nije nabedjena faca u centru paznje, pa mozda zato ne zadaje domace klonovima poznatih gitarskih idola.

pozzz!

User avatar
alzo
Posts: 333
Joined: 06 Mar 2008, 13:56
Location: NBGD

Re: Šta Mislite O Robbenu Fordu?

Post by alzo » 29 Oct 2008, 08:11

Mislim da nisi razumeo moj predhodni post na pravi nacin.....
on bih mogao da se svede pod naslov "Uticaj jeftinih gitaroskih fazona na narodne mase"........
nemam ja nista protiv mikrofonije i slicnih fazona, veoma volim kad mi solo uleti u lepu
mikrofoniju, ali ceo moj post se odnosio na to koliko jedan prosecan slusalac muzike koji
ne ume da svira neki instrument moze da proceni kvalitet necije svirke.....
o svirci tih momaka koje si spomenuo ne mogu da kazem nista posto tu vrstu muzike
ne konzumiram, ali mi nije jasan taj pristup instrumentu kao spravi za mucenje i takmicenje....
cenim ja trud i umece tih momaka koji sviraju desetine tonova u jedinici vremena, ali
sve to padne u vodu kad se pojavi Knopfler i odvali tri tona i kaze sve.......
nego da se vratim na Forda......on ti je primer umetnika koji svira radi umetnosti
a ne radi svoje promocije......njemu to nije potrebno.......on je dovoljno veliki..........
samo nek on svira i dalje onako "prazno", moje usi ce biti srecne.......... :lol:
p.s.a o kreativnosti......to je posebna tema........

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Šta Mislite O Robbenu Fordu?

Post by Nyarlathotep » 29 Oct 2008, 14:30

moze biti da sam pogresno skontao.
a siroke mase se bas pale na brzinu i lozanu. hehhe.
pozz!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest