Problem sa kaziprstom leve ruke

Moderator: Critical

Post Reply
frenk_castle
Posts: 5
Joined: 12 Aug 2010, 19:32

Problem sa kaziprstom leve ruke

Post by frenk_castle » 16 Nov 2010, 22:50

Elem vezbam vec tri meseca. I skoro sve vreme sam proveo svirajuci prvu deonicu pesme Hurt u izvedbi Jonny Cash-a. Giljam Cdur Ddur Amol i tako ukrug. Nokti na srednjem, domalom i malom prstu leve ruke su mi kada ih skroz isecem malo iza vrha jagodice. Nokat na kaziprstu je kada ga isecem koliko god mogu i dalje malo ispred jagodice da tako kazem. Zbog toga kada mi kaziprst pritiska neku zicu upravno na vrat nokat mi ne dozvoljava da lepo pritisnem tu zicu i ona zvoni. Ako kaziprt malo "oborim" kacim zicu ispod. Recimo Ddur mogu lepo da odsviram jer kada kaziprstom pritisnem trecu zicu domali pritiska drugu na visem pragu i to sto kaziprst kaci donju zivu ne pravi problem. Ali Cdur i Amol nikako ne mogu lepo da odsviram. Ili druga zica zveci ili je prva mjutovana.

Probao sam da sve prste pomerim za jedno mesto gore. Znaci srednji menja kaziprst, domali menja srednji prst i mali prst menja domali. Tako mogu i Amol i Cdur da odsviram perfektno ali to nije bas zgodno i tako nema teorije da menjam akorde dovoljno brzo.

Nisam za ova tri meseca postigao bog za kakav rezultat. I dalje sporo menjam akorde ponekad promasim ali racunam to ce se vremenom ispeglati. Ali ne znam sta da radim sa ovim noktom. Ne mogu da ga isecem vise nego sto je vec isecen a nikako ne mogu zbog njega lepo da sviram neke akorde. Umotavao sam prst u izolir traku, ali ni to nije mnogo pomoglo.

Je li imao neko slican problem? Ima li neko neki predlog sta da radim? Vec se razmisljam da nadjem nekog hirurga da mi otkine barem pola nokta jer stvarno ne znam kako da resim problem.

Hvala unapred.

alex456
Posts: 21
Joined: 01 Nov 2010, 11:43

Re: Problem sa kaziprstom leve ruke

Post by alex456 » 16 Nov 2010, 23:19

Grickaj nokte.Ceo zivo grickam, spljosteni mi vrhovi prstiju ali dobro.
Do mesa izgrickaj taj.Mozda boli malo posle ali prodje za dan.

User avatar
Jack Nape
Posts: 163
Joined: 09 Dec 2009, 00:35
Location: Beograd

Re: Problem sa kaziprstom leve ruke

Post by Jack Nape » 16 Nov 2010, 23:53

Pa je**m li ga! Ja imam dosta dugacke nokte i kad su skraceni pa nikad takvih problema nisam imao cak ih i ostavim malo jer malo nokta (vrlo malo) otklanja onu neugodnost kod bendanja i sl. Nemoj da zuris sa tim kasapljenjem verovatno ne radis nesto kako treba.
Zapravo, prilicno sam siguran da je sa noktom sve uredu, a da ti to ne hvatas kako treba. Bolje prvo idi kod nekoga ko drzi casove gitara nego kod hirurga.

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Problem sa kaziprstom leve ruke

Post by DJ_MY_SOUL » 17 Nov 2010, 00:11

Gluposti! Ovo uopste nije do noktiju problem. Nokti leve ruke nemaju uopste neki veliki uticaj na sviranje. Tvoj problem je slaba leva ruka. Pored toga moze biti da je na gitari los setup ako je jeftina gitara to je jako cesta prica da nije dobar setup. Trebao bi da je jacas cuvenim prstomerima i skalama. Da je desna ruka u pitanju onda bi razumeo posto na desnoj (ruka sa kojom okidas zice) tu svako ima problem ako je nokat milimetar duzi nego sto treba.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Problem sa kaziprstom leve ruke

Post by Dersu Uzala » 17 Nov 2010, 00:36

Image

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Problem sa kaziprstom leve ruke

Post by Mrav » 17 Nov 2010, 01:07

DJ_MY_SOUL wrote:Gluposti! Ovo uopste nije do noktiju problem. Nokti leve ruke nemaju uopste neki veliki uticaj na sviranje. Tvoj problem je slaba leva ruka. Pored toga moze biti da je na gitari los setup ako je jeftina gitara to je jako cesta prica da nije dobar setup. Trebao bi da je jacas cuvenim prstomerima i skalama. Da je desna ruka u pitanju onda bi razumeo posto na desnoj (ruka sa kojom okidas zice) tu svako ima problem ako je nokat milimetar duzi nego sto treba.
:1:

Evo ja nisam sad kratio nokte neko vreme, pa mi strce svi, i nemam problem sa sviranjem. Jedino sam primetio da ako ih bas pustim moram malo da promenim ugao pod kojim pritiskam zicu, ali nista strasno.

frenk_castle
Posts: 5
Joined: 12 Aug 2010, 19:32

Re: Problem sa kaziprstom leve ruke

Post by frenk_castle » 17 Nov 2010, 09:06

Mrav wrote:
DJ_MY_SOUL wrote:Gluposti! Ovo uopste nije do noktiju problem. Nokti leve ruke nemaju uopste neki veliki uticaj na sviranje. Tvoj problem je slaba leva ruka. Pored toga moze biti da je na gitari los setup ako je jeftina gitara to je jako cesta prica da nije dobar setup. Trebao bi da je jacas cuvenim prstomerima i skalama. Da je desna ruka u pitanju onda bi razumeo posto na desnoj (ruka sa kojom okidas zice) tu svako ima problem ako je nokat milimetar duzi nego sto treba.
:1:

Evo ja nisam sad kratio nokte neko vreme, pa mi strce svi, i nemam problem sa sviranjem. Jedino sam primetio da ako ih bas pustim moram malo da promenim ugao pod kojim pritiskam zicu, ali nista strasno.
Prvo hvala svima na pomoci. Drugo postojala je kod mene sumnja da ipak nije problem do nokta nego da ja nesto lose radim i drago mi je da je to najverovatnije slucaj. Ovako problem mogu da resim vezbom. Skale znam sta su, ne znam kako ce mi to pomoci oko ovog problema ali nema veze vezbacu, ali nisam uspeo da nadjem sta su to prstomeri. Ako moze objasnjenje.

Hvala unapred.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest