Napredovanje...

Moderator: Critical

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Napredovanje...

Post by friedman » 14 Jun 2008, 10:59

BIZARRO wrote:Kada se osecas smoreno i depresivno, nabavi neki od koncerta Yngwia Malmsteena, dace ti
razlog da ustanes, uzmes gitaru i pocnes da je drkas dok ti se sve zice i svi prsti ne uniste. Zbog cega?
Kada se oporavis probaj nesto sto si se mucio da odsviras, pa mi javi da li ima razlike.
Imam G3 na DVD-u, moze li to da posluzi? :mrgreen:
goodlikesweeper wrote: Evo.Guthrie je toliko dobro objasnio da stvarno,ko ne skonta za 15 minuta nek ostavi gitaru krene da uci stolarski zanat!! :mrgreen: :lol:

Tap wisely my friends! ;) hhahaha kakav car.....
Jes' dobro objasnio, svaka mu dala :lol:
Tek sad videh da si me pitao hocu li link za taping, ali nema veze, preduhitrio me covek.

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Re: Napredovanje...

Post by XtrmntR » 14 Jun 2008, 11:17

Lik je stvarno extra objasnio. Hvala na linku sweeperu, ima korisnih stvari. :)

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Napredovanje...

Post by goodlikesweeper » 14 Jun 2008, 11:20

XtrmntR wrote:Lik je stvarno extra objasnio. Hvala na linku sweeperu, ima korisnih stvari. :)
Brate sta se cudis,ipak Guthrie je to.Lik je na takvom nivou da svaka njegova recenica zlata vredi.I stvarno ne pretererujem.

Ako nije vec sad najbolji gitarista,onda ce biti uskoro...mark my words.... :D

Njegovo vreme tek dolazi... 8)

Ima lik dosad samo jedan solo album,al ja ga vala znam napamet!Every frikin' note.... :lol:

Ima jos neke projekte,ali nije on bio glavni kompozitor takoda i nisu nesto naspram solo albuma njegovog...

User avatar
BIZARRO
Posts: 59
Joined: 14 May 2008, 21:36
Location: Srbija,Nis,DurlanCity

Re: Napredovanje...

Post by BIZARRO » 14 Jun 2008, 11:24

Naravno G3 je super imas priliku da vidis dosta razlicitih tehnica. Joe Satriani+Steve Vai+Yngwie=5+
Preporucujem da nadjes G3 live in Denver da vidis sta radi Yngwie na akusticnoj

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Napredovanje...

Post by LazaRocker » 17 Jun 2008, 19:57

goodlikesper wrote:
BIZARRO wrote: Ja hocu link za tapping


Evo.Guthrie je toliko dobro objasnio da stvarno,ko ne skonta za 15 minuta nek ostavi gitaru krene da uci stolarski zanat!! :mrgreen: :lol:

Tap wisely my friends! ;) hhahaha kakav car.....
E ovako, kako sviram dve ipo godine, nisam totalni pocetnik. ALI sto se tice tappinga jesam a da to nisam ni znao. Naime, ucio sam tapping ,,od" onog Kristofer Dahla sto je napravio guitar masterclass. Ne kazem da je los gitarista, nasuprot, sjajan je, ali mi je Guthrie to tako pojasnio da mi je sad tapping omiljena tehnika sviranja. Naime, Kristofer je pokazao samo onaj tapping od tri tona, i vrlo povrsno presao preko sklanjanja prsta sa kojim s vrsi tapping sa gitare. Ja sam sve dok nisam otkrio ovaj vide pritiskao prag bez promene ugla ruke. Tako da se mnooooooooogo zahvaljujem goodlikeweesperu za ovo prosvetljenje.

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Napredovanje...

Post by goodlikesweeper » 17 Jun 2008, 20:31

LazaRocker wrote:Tako da se mnooooooooogo zahvaljujem goodlikeweesperu za ovo prosvetljenje.

hhehehe no problem dude...rekao sam ja lepo...ko odgleda ovo,i ne skonta tapinge za 15 minuta,nek ide usumu da drva sece... :lol:


Ja nisam imao taj komfor posto Guthrie jos nije bio poznat dok sam ja tapinge ucio...nego sam gledao tamo neke leve skole gitare i analizirao sta pojedini gitarista radi...nekako sam vec skontao... :D

Dakle sta je pouka iz svega ovoga?-Pa logicno je,GUTHRIE JEBE KEVU! :mrgreen:

i da, Kristofer Dahl sucks,cisto usput..i to ne samo u objasnjavanju..ne znam koji si vrag te gluposti gledao Lazo... :mrgreen:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Napredovanje...

Post by LazaRocker » 17 Jun 2008, 20:37

goodlikesweeper wrote:
LazaRocker wrote:Tako da se mnooooooooogo zahvaljujem goodlikeweesperu za ovo prosvetljenje.

hhehehe no problem dude...rekao sam ja lepo...ko odgleda ovo,i ne skonta tapinge za 15 minuta,nek ide usumu da drva sece... :lol:


Ja nisam imao taj komfor posto Guthrie jos nije bio poznat dok sam ja tapinge ucio...nego sam gledao tamo neke leve skole gitare i analizirao sta pojedini gitarista radi...nekako sam vec skontao... :D

Dakle sta je pouka iz svega ovoga?-Pa logicno je,GUTHRIE JEBE KEVU! :mrgreen:

i da, Kristofer Dahl sucks,cisto usput..i to ne samo u objasnjavanju..ne znam koji si vrag te gluposti gledao Lazo... :mrgreen:
Ma kad sam otisao na ultimateguitar.com (uglavnom 40 posto pesama skidam po sluhu, 60 tablature, lose al' jebiga) on mi izbaci klip, i ja kazem daj da pogledam...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Napredovanje...

Post by Critical » 17 Jun 2008, 20:44

Kristofer Dahl sucks,cisto usput.
istina ali,sajt Guitarmasterclass je odlican sajt sa dosta likova koji puuuunooo znaju (samo jbg placa se,bla bla) ,inace je to sajt koje je Dahl pokrenuo :D

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Napredovanje...

Post by goodlikesweeper » 17 Jun 2008, 21:51

eh...svakakvih sam se ja lekcija i instruktora nagledao na youtubu...

Pocnem da ucim neku tehniku,i reko ajde da vidim neki video,kad ono,posle nedelju dana vezbanja znam bolje od tog "instruktora"... :grummel_2:
Ili,napravi video od 9 minuta,na kojem kao objasnjava moduse,a on ni ne kaze sta su,ni kako se prave,vec smo pokaze jednu poziciju,i da,pokaze pragove,ne kaze tonove,i onda pokaze neku glupu semu da se ti "pragovi" odsviraju,tipa 4 tona gore dva dole,i to je to....9 MINUTA!!!Umesto 15 sekundi...

Tako da,deco,kad ucite tako neke stvari,pitajte nas "iskusne" umesto da gubite vreme na gluposti...

I uvek su bolje skole gitare proverenih muzicara.Imate svakakve preporuke tog tipa u temi jednoj na forumu....

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Napredovanje...

Post by Critical » 17 Jun 2008, 21:55

I uvek su bolje skole gitare proverenih muzicara.Imate svakakve preporuke tog tipa u temi jednoj na forumu...
Toplo preporucujem da se ovako uci a ne preko youtube ili na YT traziti neke zanimljive delove skola poznatih likova (npr. Vinnie je odlicno objasnio moduse u svojoj skoli, a na you tube ima snimak bas iz te skole kako objasnjava moduse:D) :D

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Napredovanje...

Post by friedman » 30 Jul 2008, 23:06

Opet ja... :grummel_2: :grummel_2: :grummel_2: :hide:
Da ne sirim pricu, reci cu odma' sta me muci.

Danas sam, u zelji da malo vezbam skale (aj neka bude u mnozini, iako jedva znam dve :( ) otisao na www.guitarbt.com i skinuo neke "Jam backing tracks". I, sve je bilo lepo dok nisam krenuo da sviram uz te pesme. Uzeo sam gitaru u ruke, i krenuo sa toliko losim sviranjem, da je to zalosno, stvarno zalosno za nekoga ko svira 9 meseci. Nije problem (bar mislim da nije) u mojoj tehnici, koja je solidna, ali mislim da je problem u mojoj (ne)kreativnosti. Vrtim jedne iste fraze kroz citavu pesmu, to i nisam toliko primetio dok sam svirao, vec kada sam snimio sebe i onda preslusao.

Da li je mozda neko imao slican problem, i ako jeste, molio bih da podeli sa mnom kako ga je resio. Da li ima neka knjiga, video, sajt, bilo sta sto pomaze u kreativnosti tokom improvizacije?

Ja sad odo do grada da se napijem od tuge :mrgreen:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Napredovanje...

Post by Critical » 30 Jul 2008, 23:13

Da li ima neka knjiga, video, sajt, bilo sta sto pomaze u kreativnosti tokom improvizacije?
Ovo je lako,NE ! Medjutim ,sto vise znas (teorija :) ) to ce ti bolje improvizacija biti jer ces znati kad gde sta da sviras i zasto e tu ulece kreativnost,ti sad imas kreativnost ali nemas potrebno znanje da bi tu jreativnost izrazio , a mozda i nemas kreativnost,hahahah

Slusaj muziku,skidaj pesme a samim tim i fazone i polako gradi tehniku i znanje:)

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Napredovanje...

Post by friedman » 31 Jul 2008, 19:42

Critical wrote:
Da li ima neka knjiga, video, sajt, bilo sta sto pomaze u kreativnosti tokom improvizacije?
Ovo je lako,NE ! Medjutim ,sto vise znas (teorija :) ) to ce ti bolje improvizacija biti jer ces znati kad gde sta da sviras i zasto e tu ulece kreativnost,ti sad imas kreativnost ali nemas potrebno znanje da bi tu jreativnost izrazio , a mozda i nemas kreativnost,hahahah

Slusaj muziku,skidaj pesme a samim tim i fazone i polako gradi tehniku i znanje:)
Hvala ti na puno na odgovoru. :)
Na moju zalost, nisam kreativan, sto znam iz nekih drugih iskustava, ne samo iz sviranja gitare, ali trudim se da sto vise suzbijem tu nekreativnost :)
Ipak sinoc kad sam pisao ono bio sam malo sjeban zbog nekih drugih stvari pa sam malo uvelicao moj problem, nemoj zameriti... :)

Veliki pozdrav!

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Napredovanje...

Post by Guitar_thrill » 01 Aug 2008, 13:36

Sto se tice kreativnosti itd. ja ovo resavam tako sto cim osetim da nemam inspiracije pogledam koncert (moze i muzika,ali koncert mnogo bolje obavlja posao) nekog gitariste koji mene jako fascinira...npr. SRV-a gledam najcesce, zatim Hendrix, Pink Floyd, Crossroads, Clapton, snimke Jeff Becka, Buddy Guya,BB King,Deep Purple,Zeeppelina....moze i G3 i svi ti gitaristi,ali to me vec redje inspirise,mnogo vise ov prvi...naravno sve zavisi sta volis, mene ovo najvise inspirise sto se tice soliranja....opet sto se tice necega da mi podigne R'n'R Spirit, tu vec gledam mnogo vise, pre svega AC/DC,Aerosmith,pu i GUnsi i Stonesi......uvek nadjem nesto.... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest