Improvizacija valjda

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
joske
Posts: 3
Joined: 27 Jul 2011, 20:07

Improvizacija valjda

Post by joske » 06 Oct 2012, 16:48

Pozdrav forumasi.. Prvi put postavljam temu, i moracu da se unapred izvinim ako slicna vec postoji..

Uglavnom, sviram gitaru vec neko vreme i od skoro sam poceo da se bavim improvizacijama.. Naucio sam pentatonicke pozicije kao i osnovne modove posto sam video da stoji kao jdan od saveta za pocetak uspesnog sviranja.. Problem koji imam je da nisam i dalje u stanju da pretvorim melodiju iz glave u instrument.. Jako dobro mogu u datom trenutku da smislim solo i mogu ga otpevati, ali nikako iz prve nabaciti na zice.. Kojim vezbama bih trebao da se bavim da budem u mogucnosti da uradim tako nesto ? Hvala

User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Improvizacija valjda

Post by nodi » 06 Oct 2012, 20:07

Moras vise da sviras da bi tacno znao gde se tonovi koje si imas u glavi nalaze. Samo se potrudi vise i nemoj da ocekujes da uspes iz prve da odsviras :)

Nadam se da sam ti pomogao

joske
Posts: 3
Joined: 27 Jul 2011, 20:07

Re: Improvizacija valjda

Post by joske » 08 Oct 2012, 00:42

Daaakle, preporuka je da samo pokusavam stalno pretvoriti tu solazu iz glave u svirku, nebitno ako mi trebamilion pokusaja ?

User avatar
Sephiroth
Posts: 67
Joined: 07 Jan 2008, 03:21

Re: Improvizacija valjda

Post by Sephiroth » 08 Oct 2012, 10:27

Ako sam te razumeo kako treba onda..Sluh, vezbaj sluh i moci ces to. Pevaj sve sto sviras, intervale, lestvice, kvalitet akorda, progresije akorda , svoja sola itd itd. :ziveli:

User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Improvizacija valjda

Post by nodi » 08 Oct 2012, 10:45

joske wrote:Daaakle, preporuka je da samo pokusavam stalno pretvoriti tu solazu iz glave u svirku, nebitno ako mi trebamilion pokusaja ?
Da! :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest