Teletina

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Vaske023
Posts: 510
Joined: 26 Feb 2010, 16:51

Re: Teletina

Post by Vaske023 » 28 Jan 2011, 23:28

Cestitke!Tele je super,izgleda i zvuci odlicno :) ! :ziveli: !

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Teletina

Post by Dersu Uzala » 05 Feb 2011, 03:58

Baba Slim wrote:Ugrabio sam malo vremena
Ne mogu da verujem (mada nisam procitao sve moguce postove posle ovog posta) da niko nije zamijetio pole-piece alignment.

Image

S druge strane, sve je to cool, radice gitara samo tako. Nego me cudi da ovi domaci strucnjaci nisu 'raise hell' oko ovog momenta. Nesto tu ne stima.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Teletina

Post by Funkomat » 05 Feb 2011, 04:05

Nezgodan ugao fotografisanja, rekao bih.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Teletina

Post by Dersu Uzala » 05 Feb 2011, 04:08

Hoces da kazes da sam retardiran? Kao, ja ne kapiram ugao fotografisanja? :ziveli:

P.S. It's totally off.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Teletina

Post by Dersu Uzala » 05 Feb 2011, 04:12

Funkomat wrote:Nezgodan ugao fotografisanja, rekao bih.
But!!!! Funkomat, Do You Love Me?


User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Teletina

Post by majtimika » 05 Feb 2011, 10:56

ne ne stoje kako treba, kao sto je i dersu primetio, ali ne bas kao na slici, svaka zica je iznad pola magneta, samo je malo off, ali i to se da namestiti, kad mi se magneti vrate sa motanja i to cu da sredim.

i da veoma te voli

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Teletina

Post by majtimika » 13 Feb 2011, 21:45

gitara je konacno proradila kako treba, magneti su mi se vratili sa premotavanja, i ta-da

Image

sa neck magneta sam skinuo poklopac i konacno je zasvirao kako treba, izgubila se mutnoca i sad jako lepo radi, magneti su inace motanai na malo ne standardne sprecifikacije. neck je namotan na 11,5k 43AWG zicom, a bridge je takodje motan sa istom zicom, ali je uradjena taped varijanta 11,5k kad je u blazem modu i 15k kad je u jacem modu, ovi singli sad zvuce veoma slicno humovima, nema onog tele twang-a koji neki vole, ali ja ne

jeaa baby jea

i da, kao sto se od mene i moglo ocekivati, popizdeo sam od skidanja vrata, svaki put kada hocu da podesim visinu neck magneta (jer sam veoma pametno uradio vrat sa 22 praga i prepustom, i onda da bi skunuo masku moram da skinem i vrat), pa sam izbusio rupe na masci da bi nesmetano mogao dapodesavam visinu magneta, a takodje sam izbacio i tone pot, posto ga nikad i ne koristim i umesto njega namestio prekidac za tap brigde magneta, ostalo mi je jos da taj prekidac namestim ispod maske (guilmoure style), i da uradim novi ljudski nut, i gitara moze da se smesti u cosak medju ostale koje nesviram ::ranting:: ::ranting:: ::ranting::

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Teletina

Post by majtimika » 22 Apr 2015, 21:34

evo boga mi posle dobrih 6 godina, mi se gitara vratila cika Guvnor koji je posedovao je resio da je proda pa se prvo meni obratio i uzeo sam je nazad, kad je stigla plan je bio da zamenim pragove civije i kobilicu i da stoji , medjutim u par minuta poosto sam krenuo da je rasklapam su se rodile razne ideje tako da je posle par sati telo izgledalo ovako

Image

a sve komplet ovako

Image

telo je jednostavno bilo pretesko merio sam ga na 3kg samo drvo, ceo strat koji sam nedavno radio je imao toliko, tako da sam skinuo 7mm od gore uradio hevy chamber , plan je da ide rebras za top i krem binding sa tobaco burst finisem, ali ko zna sta ce jos da se smisli uz put

vrat sam osmirglao do drveta poravnao na 12 inca radijus i stavio vislje pragove plan je da mu istaknem rebarca i da ide vintage tint

ovo sam okacio cisto da imam istoriju prve gitare na jednom mestu posto ko zna mozda posle ove druge bude i treca inkaranacija ko ce ga znati

kako bude sta islo kacim fotke

ako koga uopste zabole

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Teletina

Post by jecaisale » 22 Apr 2015, 21:59

Ma samo ti kaci fotke, zabole te ako nekog zabole... :lol:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Teletina

Post by Baba Slim » 23 Apr 2015, 08:49

Odlicna ideja, brate samo napred! :ziveli: :)
majtimika wrote:plan je da ide rebras za top i krem binding sa tobaco burst finisem, ali ko zna sta ce jos da se smisli uz put
Image

:lol:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Teletina

Post by bancika » 23 Apr 2015, 11:39

interesantno. Voleo bih da cujem kako ce tvoj utisak biti nakon chamberovanja sto se tice tona. Ja sam uradio slicno sa mojom crvenom koja je bila teska otprilike isto toliko, ali smo je manje izdubili. Zvuk se primetno promenio na toplije.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Teletina

Post by majtimika » 23 Apr 2015, 13:14

radio sam puno cambered varijanti i uvek je po.meni bolje nekako otvorenija gitara bude jedino sto nikad nisam radio ovakve komore da su mi obe strane spojene tj da ima prakticno samo jednu komoru zato sam i uradio tako da vidim.kako ce da radi nosim se jos samo mislju da li da uradim f hole ili ne

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Teletina

Post by Kristijan » 23 Apr 2015, 15:02

Ууууу, ово ми је врло занимљиво. Хајд' за промену уради отвор, али да мање подсећа на отвор какав ради Фендер на Тинлајн Телету, а више да подсећа на Рикенбекер. Мали је то труп, а превише је фрцокли на f отвору...

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Teletina

Post by majtimika » 23 Apr 2015, 20:05

prihvaceno

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Teletina

Post by majtimika » 26 Apr 2015, 11:41

napredak

radi se po trenutnoj inspiraciji bez planiranje, jedna od lepota cnc-a, i rada za sebe, iskreno danas sam bas skontao koliko je smor raditi po narudzbini kad moras da se pridrzavas specifikacija, malo sam sve bacio po strani dok ne zavrsim ovo da se malo napunim sa baterijama, pa nazad na porucene :(

evo ovako za sad

Image

Image

sad dilema binding ili ne i binding oko otvora ili ne videcemo sta bude rekla inspiracija kad nastavim za koji dan

ajd

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest