Hand Made Cajon by Nikolic025

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by nikolic025 » 18 May 2011, 02:56

Treba mi mala pomoc...Usao sam u projekat izgradnje jos dva slicna cajona,svaki sa drasticnim izmenama,ali sam cuo da nebi trebalo farbati sa nitro lakom prednju stranu gde se udara,sad ne pise nista za poliuretan,ali pise da je najbolje zastititi ga necim,npr foskom,ali ja nisam video to kod nas osim sadolina sa voskom,da li neko moze da mi preporuci nesto slicno tome sto stiti drvo,a nije kao lak da stegne,posto kazu da lak stegne i da se dobije tuplji ton i cajon ne daje svoj max...

Da li bi nitro bajc zastitio drvo ili on sluzi samo za toniranje?

Molim za pomoc i hvala u napred...U glavnom,bitno mi je da moze da se nadje u nekim lokalnim farbarama,kao sto je Domena (mislim da je Novosadska,ali je ima po regionu) i slicnim...

miloscale
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2011, 02:59

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by miloscale » 20 May 2011, 01:13

nitro bajc nemoze zavrsno da se radi znaci on mora da se lakira e sad nebitno cime bitno je da na njega mislim na nitro bajc udaris nitro osnovni pa posle toga lakiras cime hoces.
a sto se tice toga imas laneno ulje mozes nime da premazes i da uopste nelakiras samo njime lepo izmazes to par puta.
a ako radis PU lakove toplo bi ti preporucio da radis ALCEA lakovima posto su ubedljivo najbolji veruj mi radim vec godinama farbanje i probao sam sve i svasta ali od njihovih farba za drvo.mdf i te ostale stvari nema boljeg proizvodjaca a ima ih uglavnom u svakom vecem mestu u srbiji da e nadju

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by nikolic025 » 20 May 2011, 01:47

Hvala na odgovoru...

Radio sam na sledeci nacin (nisam mogao da cekam na odgovor,pa sam improvizovao)...Bajcovao sam,i u lokalnoj farbari sam se raspitao oko nekog bezbojnog premaza sa voskom i nasao Zorka Gardena,premazao u dva sloja preko bajca i mogu reci da sam zadovoljan...Nije sjajno,ali je zasticeno i ima prirodan izgled...Cuo sam da lak mnogo stegne i da se iz sperke ne izvuce sta se trazi,tako da je ovo odlicno resenje,a i cena nije strasna 450 din za 0.75l

Pozz

miloscale
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2011, 02:59

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by miloscale » 21 May 2011, 01:20

nije los premaz ali neznam kako se trpi sa bajcom el nece vremenom da odreaguje

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by nikolic025 » 21 May 2011, 04:09

Premazano,odradjena svirka,nista ne fali ni poji ni tom zastitnom sloju,zadovoljan...Jos sam ga i ozvucio sa piezom kucne radinosti i extra radi (izpalo me tipa 100din,ako ne i manje i ok je,nista specijalno,ne bolje od mikrofona,ali za zezancije i akusticne klupske svirke,extra...)...

Pozz

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by nikolic025 » 18 Jun 2011, 03:47

Evo,skupih malo vremena da ubacim slike od drugog,posle ovoga sam zavrsio jos dva,jedan prodao,a nisam ga slikao,a drugi cu valjda da uslikam...

Image


Image


Konkretno njega koristim na svirkama i veoma sam zadovoljan,debljina 8mm sve sem prednje koja je 3 ili 4mm,tako da je kao perce,milina za nositi...Ozvucio sam ga piezom i lepo izlazi,mozda bi bilo lepse da ide preko nekog preampa,ali i direktno u line in na mixeti radi lepo...

A sad sam nabavio neku topolu 10mm pa cu da probam ovih dana...Imao sam neku bukvu cini mi se,ona je po prilicno teska i malo se kida kad se sece,prilicno nezgodno,mislim da ce ova topola lepo da radi i da bude bas lagana...

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by Randy » 18 Jun 2011, 08:32

:ziveli:

miloscale
Posts: 30
Joined: 25 Apr 2011, 02:59

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by miloscale » 05 Jul 2011, 02:54

kazi mi druze gde postavljas ovu zicu od bubnja napravio bih i ja jednu ovu spravicu ali mi taj deo nije najjasniji

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by nikolic025 » 08 Jul 2011, 11:40

Cini mi se da sam postavio sliku...Stavim ga na ivicu gornje ploce (na kojoj se sedi) i to tako da je kriva lajsna zalepljena za taj gornji,a zice da pod uglom upiru u prednju plocu gde se udara...sad,moras da potrefis dobru zicu,dobar ugao,ja to od oka,i kako sam prvi put napravio,tako uvek radim,jer mi se svidja,a do sada mi se najbolje pokazao Yamaha snare sa 14 zica,onaj sa tanjim zicama,po meni je extra...Dobar je i sa 20 Yamahin,ali sam recimo probao Mapex sa 16 sa tim debljim i nije mi se bas svideo,nekako je zvonio posle udarca...

Ako nisi skontao,pitaj jos...


Pozdrav i sa srecom...

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by nikolic025 » 10 Jul 2011, 20:41

E,evo jos koja slika,par komada su jos zavrsena i zavrsila kod zadovoljnih kupaca (bar tako kazu :D ),nisam sve slikao,zurba,ovo,ono,ali evo par slicica...


Image

Image

Image

To je bilo od jednog,do sada mi se njegov zvuk najvise svideo,a ovo dole je slika od drugog...

Image

juraim
Posts: 1
Joined: 15 Nov 2011, 02:29
Location: novi bečej

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by juraim » 15 Nov 2011, 14:06

Cajon ti izgleda sasvim solidno, kad bih ga još čuo...

Da li ga i dalje koristiš na svirkama, koliko si sada zadovoljan, nakon proteklog vremena?

Da li planiraš da napraviš još neki komad?
Ja evo muku mučim da nabavim brezin šper, prodavci mi nude samo table od 2500x1250mm (nema uslužno sečenje+ moram idem do Bg-a ili Pazove...), što me izadje skuplje nego da pazarim Cajon u Beču ili Budimpešti...

pozdrav iz Novog Bečeja

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by nikolic025 » 17 Nov 2011, 12:33

Mislim da smo se mi culi telefonom,ali nema veze...Napravio sam jedno 10 komada...Nekako mi se najbolje pokazao drugi koji sam napravio,jer je prednja ploca stara ko biblija,skinuta sa nekog ormara koji je visio na tavanu i nema bolje,ove nove su nekako krute,ali rade posao...Sviram svaki vikend,nekad i cesce,a sljaka ko lud...

Vidimo se...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by Kristijan » 17 Nov 2011, 12:38

Možeš li da mi kažeš na koju ploču stavljaš piezo? Da li si eksperimetisao malo više sa položajem pieza, ne samo na kojoj je ploči, nego i na kom mestu na ploči se nalazi? Imaš li neki savet po tom pitanju?

Sjajno je što si se bacio na ovo ozbiljno, i što si uradio već nekoliko komada. Samo napred!

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by nikolic025 » 17 Nov 2011, 17:26

Daleko je to od ozbiljnog,vise je rekreativno,ali pokusavam...Dosta su loseg kvaliteta sperploce koje kod nas mogu da se nadju.Mislim dobre su,ali ili su krive ili je jako tanak furnir,pa se jako lako stigne do drugog sloja itd...

Samo sam na prednju stavljao,nisam experimentisao,jer sam dobijao predloge da se stavlja samo o udarnu,kao i kod gitare sto stavis ispod kobilice ili da prednju plocu...Stavim ga od prilike u gornju trecinu,negde gde udaram bas,ili za nijansu vise,jer se na njemu dobije dobar bas,kao na stomp boxu...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Hand Made Cajon by Nikolic025

Post by Kristijan » 18 Nov 2011, 08:16

OK, hvala na informaciji. Počeo sam da pravim kahon za mog klinca, pa rekoh - možda i da ga ozvučim onako iz zafrkancije.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest