1959. Les Paul Burst replika

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by Funkomat » 13 May 2012, 19:20

Sjajna radionica. Super sto imas priliku da radis u takvim uslovima.

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by NikolaNis » 18 May 2012, 17:11

Evo stigoh iz radionice pa da podelim sa vama neke slike. Kao što sam pomenuo mnogo vremena mi oduzma pravljenje šablona ali evo i to je gotovo što se tiče tela, za vrat ću praviti šablone sledećom prilikom.

Image

Pošto niko nije skinuo stege od prošle nedelje to sam ja danas uradio tako da je sve jako dugo stajalo stegnuto. Rezultati su baš onakvi kakvi treba da budu, nema mesta ni za dlaku između mahagonia i javora. Usledila je obrada javora da bi se doveo na konture tela i to za sada izgleda ovako...

Image

Image

Image

Image


Na kraju sam šablone stavljao preko tela i iscrtavao šta koji šablon predstavlja, sve se u milimetar poklapa, zato je bitno posvetiti vremena izradi šablona, posle sve ide lakše. :ziveli:

To je to za sad, probaću ovih dana da odradim nešto i kući ali o tom po tom.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by Gagi » 18 May 2012, 21:25

Lepo, baš je debela ova ploča odozgo, jel si možda razmatrao ostale varijante bursta? :ziveli:

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by NikolaNis » 18 May 2012, 23:50

Hvala.

Ploča će te debljine biti samo na srednjem delu gitare, tamo gde ide most otprilike, kada se napravi onaj čuven "stomačić" po obodima će biti oko 5mm debljine tog javora.

Kako stvari stoje honey burst je i dalje glavni izbor.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by Gagi » 19 May 2012, 08:34

Ok, evo jednog worn honey burst komada, valjda je neki 60 tribute u pitanju, interesantna je ova varijanta jer nema onaj bling na finišu

Image

u svakom slučaju srećno a kad završiš možda bih se prošetao do Niša pošto nisam daleko :) srećno još jednom i puno komada :bambi:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by bancika » 19 May 2012, 10:59

na toj nema mnogo bursta, inace dobro izgleda. U svakom slucaju honey burst je lep, gospodski finish :) Mozemo na kraju da stavimo full size i moju mini LP jednu pored druge i vidimo da li ima uticaja to sto je manja :)
Jel ces prskanjem da radis burst ili utrljavanjem pigmenta? Ovakav mi je skroz sexy
Image

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by Margos » 19 May 2012, 13:21

Bravo Nikola.Majstorski kao i uvek.Jedva cekam konacan rezultat :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by Dersu Uzala » 20 May 2012, 12:23

NikolaNis wrote:Evo stigoh
Nema dok javor ne legne na mahagoni ko dupe na oko. :bambi: :ziveli: :metal:

A dao si mu ga boagto, ima se , moze se. To je to.

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by NikolaNis » 21 May 2012, 15:44

Momci lepi su ti burstovi (kakav izraz :lol: ) samo imajte na umu da ima tu i dosta photoshopa. Meni se iskreno više dopada ona varijanta sa manje braon bolje, malo manje izražen burst. Radiću burst prskanjem, nizak pritisam na kompresoru, širok mlaz i tako lagano sloj po sloj dok ne dobijem željeni efekat. U svakom slučaju budući vlasnik će na kraju da odredi konačni izgled, za sada se slaže sa mojim izborom. Gitara već ima kupca ako nisam pomenuo, zadovoljna mušterija koja već svira jednu moju gitaru :)

@Gagi, nije nikakav problem da dođeš kad završim, lepo je upoznati ljude koji su zaljubljenici u gitare :ziveli:

@ Darsu Uzala, slažem se, tek sad ima onaj pravi šmek. A javor je odličan, prvobitno je bio planiran za vrat violončela, to dovoljno govori o tonskim karakteristikama :) Hvala na pohvalama.

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by NikolaNis » 03 Jun 2012, 22:55

U petak bio slobodan dan na poslu pa ja odmah iskoristio da odem u radionicu. Nemam nešto mnogo da pokažem ali hajde, napravljena su ležišta za poklopce na leđima...

Image

Image

Onda su iscrtane izohipse koje će pomoći da se dobije grub obris čuvenog "stomačića" ali u toku rada na tome sam imao i blizak susret sa glodalicom pa nisam baš imao vremena da slikam dokle sam stigao jer sam malo žurio do bolnice ::ranting:: Sve u svemu preživeću a i svi prsti su tu, a pošto ću da imam ožiljak moći ću da se učlanim u mafiju :lol: . Dakle ideja je da se pomoću tih linija naprave "stepenice" koje se ralikuju za oko 1,5mm po visini pa se to posle dalje obrađuje grebačima i šmirglom...

Image

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by luci » 03 Jun 2012, 23:33

nadam se da nije ozbiljna povreda, bitno da su prsti svi na broju, ostalo se nekako pokrpi...

jesi te linije nasao na netu negde ili kako si to radio.. mene malo vuce neka varijanta gretsch-a pro jet koji isto ima stomak, ali nemam pojma kako bi se mogla srediti kontura istog...

i na kraju, cisto da se spomene da je rad standardno pedantan...

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by oboss » 04 Jun 2012, 08:56

NikolaNis wrote: u toku rada na tome sam imao i blizak susret sa glodalicom
sretne ti rane junace :ziveli:

inace lp izgleda mnogo dobro. aj cim zacelis nastavljaj jedva cekam da vidim taj top u punom sjaju.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by Gagi » 04 Jun 2012, 10:08

NikolaNis
i od mene srećan i brz oporavak pa da nastaviš sa radovima što pre, z*jebane su te stolarske mašine jer su ultra brze za razliku od ovih za metal i ostalih, i sam imam trajne posledice zbog male nepažnje tako da ako si prošao sa relativno sitnom povredom smatraj taj dan srećnim :) :ziveli:

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by NikolaNis » 04 Jun 2012, 15:24

@ luci, ima jedan jako dobar forum koji se bavi Les Paul gitarama i u delu gde ljudi prave sami gitare možeš da nađeš mnogo toga zanimljivog. Ne znam koliko smem ovde da pišem o kom se forumu radi ali verujem da dosta ljudi već zna za njega. Jedan tip na tom forumu je napravio nacrt ovih izohipsi koje služe da se dobije "stomačić" :ziveli:

Hvala vam na pohvalama i na brizi za moje zdravlje. Samo ću da vam kažem, kada se glodalo vrti 9000 obrtaja u minuti nemojte da približavate ruku nikako, imaćete jedan jako lep rez i nekoliko konaca da se spoji ono što je ostalo od kože. Morali su da uklone neke delove kože jer su bili kao froncle a ostatak lepo zašili i spojili, u svakom slučaju sada će klinci iz kraja da se plaše od mene :XD:. Kao što reče Gagi, stvarno sam bio srećan, svi prsti su tu i svi funkcionišu, sem estetike ne bi trebalo da imam bilo kakvih drugih problema, znači uskoro eto mene opet u radionici da nastavim gde sam stao.

Oleg, ti jako dobro znaš kakav je ovaj javor, i ja jedva čekam da ga vidim lepo ošmirglanog i sa prvim slojem laka, tek tada će da dođe do izražaja.

P.S. Fine neke sestre i doktorke u domu zdravlja, polomiše se koja će da mi zakopča farmerice posle primljene inekcije u kuk, šta ću kad me boli ruka pa ne mogu sam 8) :XD:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: 1959. Les Paul Burst replika

Post by bancika » 04 Jun 2012, 15:32

nista dok se ne polome da ih otkopcaju ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest