Tas Paul aka Single Cut

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Tas Paul aka Single Cut

Post by DrGreenthumb » 17 Jan 2013, 13:10

Još letos je Tasić Nenad aka Tasman, luthier extraordinaire, krenuo u avanturu pravljenja drugog modela zasnovanog na mojim quirky idejama kako bi trebalo da izgleda THE Paul. Da budem iskren, nikad mi nisu previše odgovarale ni izgledom ni osećajem single cut gitare, međutim, od kako sam silom prilika naleteo na jednog neverovatnog Juniora i, ne bi verovali ali - Melody Maker-a (znam da to nisu odrasli primerci...) which rock me world, rešio sam da odrastem i nabavim "pravu" gitaru. Naravno, pomogla je i recenzija Orca-e Nik Hubera u Guitarist-u na koji sam naleteo a i to da Tasa voli izazovnije modele, šta god to značilo. Anyway, nekako smo gitaru i zamislili kao i Nik, dakle, vintage sve što treba da bude vintage - '59. proporcije, izbor drveta, long tenon joint, pickups (Seymour Duncan Antiquities set), bridge... Sve ostalo je moderno - bolje rečeno ergonomski - belly cut, izraženiji carving, jače zasečena "štikla" i donji rog, fretwire... Da ne bih tupio, neke opšte specifikacije i slike će reći više od reči :)

Komad neverovatno lakog mahagonija za telo - cela gitara ima cirka 3,5 kg. To je za SC baaaš lagano :)
Image
Flame maple top...
Image
Mahagoni vrat i rosewood board, klasika...
Image
I u kompletu...
Image
Farbanije...
Image

Aaaaand finished...
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Evo i jedan ne baš sjajan snimak (da, da, fotoaparat) isto toliko ne baš sjajnog sviranja, ali čuje se kako peva. Gitara to jest :)

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by Hillybilly » 17 Jan 2013, 13:45

Cestitke Doco, i svaka cast Taso! Taj mahagoni mi lici na onaj od kog je meni napravio lapsteel! To mora da radi divno...
:ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by Cortex » 17 Jan 2013, 13:49

Vidi se da je odradjeno neverovatno dobro, svaka chast Tasi, a znam da ce biti svirana kako dolikuje :ziveli:
dodushe, te male promene u obliku koje si naveo [agresivnije konture], chine da mi izgleda kao Vintage gitare, to mi se ne svidja narochito, ali kontam da tvom oku godi :ziveli:
boje su neverovatne na ovim slikama, medeno skroz!

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by DrGreenthumb » 17 Jan 2013, 13:57

Hillybilly wrote:Cestitke Doco, i svaka cast Taso! Taj mahagoni mi lici na onaj od kog je meni napravio lapsteel! To mora da radi divno...
:ziveli:
Thx, mislim da je ista daska :D Ti najbolje znaš kako radi :ziveli:
Cortex wrote:Vidi se da je odradjeno neverovatno dobro, svaka chast Tasi, a znam da ce biti svirana kako dolikuje :ziveli:
dodushe, te male promene u obliku koje si naveo [agresivnije konture], chine da mi izgleda kao Vintage gitare, to mi se ne svidja narochito, ali kontam da tvom oku godi :ziveli:
boje su neverovatne na ovim slikama, medeno skroz!
Thx, :ziveli:
Nije mi pao na pamet Vintage, pre PRS, ali te izmene su zbog udobnosti i ergonomije sviranja, probaćeš pa će ti biti jasno - nema onog osećaja daske kao kod LP-a a bez problema se koriste svih 22 polja, iako je vrat panjina kakav Bog zapoveda :)

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by ApplePie » 17 Jan 2013, 14:06

Štikla je odradjena kao bi Gibson trebao da je pravi od početka :) ti detalji prave ogromne razlike u doživljaju gitare :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by oboss » 17 Jan 2013, 14:31

cestotke na divnom instrumentu. uredno i utegnuto ali drugacije se i ne ocekuje od takvog majstora.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by bancika » 17 Jan 2013, 14:35

uu, mnogo lepo, cestitke. Po mom ukusu, jos samo da ima bind na vratu i perfect :)

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by DrGreenthumb » 17 Jan 2013, 14:44

ApplePie wrote:Štikla je odradjena kao bi Gibson trebao da je pravi od početka :) ti detalji prave ogromne razlike u doživljaju gitare :ziveli:
Agreed, feel the same way. Razlika je stvarno ogromna, drugar iz benda ima oriđiđi LP-a pa sam poredio, mada ima ko voli te cumbersome odnose.
oboss wrote:cestotke na divnom instrumentu. uredno i utegnuto ali drugacije se i ne ocekuje od takvog majstora.

:ziveli:
Svrati na čašicu razgovora i još koječega, taman da baciš oko koliko se onaj tvoj strat ogulio do sad, instant relic :)
bancika wrote:uu, mnogo lepo, cestitke. Po mom ukusu, jos samo da ima bind na vratu i perfect :)
Thx, hehe, ja baš nisam hteo binding na vratu. Nekako ne volim taj plastični feel + volim da vidim rosewood s boka, fetiš šta li je :)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by Trooper » 17 Jan 2013, 15:07

Cestitke Doktore, mada na gitari nista nije po mom ukusu :p. Osim inleja :D

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by guv'nor » 17 Jan 2013, 16:46

Pa nemoj da kačiš stare snimke snimke, 'oćemo nešto novooo!!! :bounce:

Nazdravlje, sve je apsolutno dojajno! :ziveli:
Mr Tasa ponovo prkosi čika PRS-ovoj teoriji o sklapanju instrumenta i procentu uspeha. :D

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by muki17 » 17 Jan 2013, 16:48

Finish je fantastican..ali fantastican.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by DrGreenthumb » 17 Jan 2013, 16:58

guv'nor wrote:Pa nemoj da kačiš stare snimke snimke, 'oćemo nešto novooo!!! :bounce:

Nazdravlje, sve je apsolutno dojajno! :ziveli:
Mr Tasa ponovo prkosi čika PRS-ovoj teoriji o sklapanju instrumenta i procentu uspeha. :D
Ja biK, al mora neko da snima :mrgreen:
Aj kad budeš navratio možemo nešto da izorganizujemo ili da odemo do Savudina (prvo da obeća da neće ništa kuvati - ni kafu!).
Nećeš verovati ali radi još dojajnije nego kad je bila gola tj. bez finiša, ha - take that poly/nitro wackos! :metal:
Jbg, Tasa ide na siguricu, pravi gitare od one svoje majik daske ^^
muki17 wrote:Finish je fantastican..ali fantastican.
Ou jea, uživo je još seksipilniji...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by guv'nor » 17 Jan 2013, 17:09

Htedo' zamijetiti to oko finiša, ali ga nisam lepo sročio pa sam obrisao - da ne budem pogrešno shvaćen. :bambi:
Jes' da je snimak mob-om u pitanju, ali mi se čini da je finiš obuzdao ono "golo drvo" dranje baš koliko treba.
Malo više fokusirano peva, a malo manje resipa... Mada opet, mob snimak, a ja sam je video samo dok je bila gola. :oops:
DrGreenthumb wrote: da odemo do Savudina (prvo da obeća da neće ništa kuvati - ni kafu!)
To sam ja već sredio sa njim :palica: , nemoj da brigaš! :mrgreen:

Aj'! :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by mislim_stvarno » 17 Jan 2013, 17:18

prelepo izgleda. uvek sam mislio da gibson izgleda nekako golo, nedovrseno, bez bindinga na vratu, ali pocinjem da menjam misljenje :D ovo izgleda fantasticno.

Jel binding tela samo natural drvo ili je bas binding?

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Tas Paul aka Single Cut

Post by DrGreenthumb » 17 Jan 2013, 17:26

mislim_stvarno wrote:prelepo izgleda. uvek sam mislio da gibson izgleda nekako golo, nedovrseno, bez bindinga na vratu, ali pocinjem da menjam misljenje :D ovo izgleda fantasticno.

Jel binding tela samo natural drvo ili je bas binding?
Ja se nisam nešto ni interesovao za LP dok nisam snimio te Hubere, a gorepomenuta Orca nema binding i mnooogo je sexy, kao i ova :)
Natural bind, naravno ,ne volEm plastiku, like I said... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest