restauriranje gitara

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
nelecaster
Posts: 2
Joined: 02 Jan 2015, 11:22

restauriranje gitara

Post by nelecaster » 02 Jan 2015, 11:49

poštovanje svima, pošto sam nov na forumu. imam dve gitare koje bih voleo da sredim- Fender Mustanga iz 1966 i Fender Squiera iz 1996. Mustang je u originalnom stanju, komplet hardware i elektronika, s tim da je finish na vratu davno otišao,sav je pocrneo sa zadnje strane, nitro lak je ostao u tragovima, moraju pragovi da se zamene, čivije su pokrivljene tu i tamo, da ne gnjavim više. voleo bih da je neko znalački dovede u vozno stanje, obzirom da je spremam za ćerku koja pokazuje živ interes za sviranje, sa što manje nagrdjivanja ili modifikacija. Squieru takodje treba refretting, zamena čivija sasvim sigurno, kao i komplet elektronika- pottovi i žice. u gitaru sam ubacio dva magneta sa Strata iz 1968 i zvuči fenomenalno (instant Frusciante), ali treba neko ko zna da je digne na nivo koji instrument treba da ima (gitare imaju zanimljivu istoriju, nabavljene su u pawn-shopu u Botswani; Mustang je takav kakav je, a Squier nestvaran, bolji od mnogih Stratova koje sam probao). Da ne zaboravim, gledao sam postove vezane za majstore ali ima raznoraznih iskustava, a ne bih voleo da neko "izošljari" gitare, odnosno treba mi neko zaljubljen u to što radi? Pozdrav i sve najbolje u Novoj!

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: restauriranje gitara

Post by DrGreenthumb » 02 Jan 2015, 12:42

Ako te ne mrzi da ideš do Pančeva - Nenad Tasić - Tasman. https://www.facebook.com/nenad.tasic.tasman?fref=ts
Ako te ne mrzi da ideš do Smedereva - Ilija Pavlović - Ilianni. https://www.facebook.com/pages/Ilianni- ... 4395107643
Ako imaš novca i mrzi te da se cimaš van Bg - Goran - http://goranguitars.com/

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: restauriranje gitara

Post by nenadg » 08 Jan 2015, 10:48

Fender Mustanga iz 1966..... :bow:

A ako imas mnoooogo novca i ne mrzi te da se iscimas, posaljes u Fender-ovu fabriku da je odrade ispocetka i daju ti novi sertifikat o autenticnosti.

Ma,...sanjarim . . .

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: restauriranje gitara

Post by Funkomat » 08 Jan 2015, 12:51

na tom mustangu ok promeniti pragove i nista drugo ne dirati. civije ako ne sljakaju da se promene za iste ili slicne, bez busenja

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: restauriranje gitara

Post by nemanjavelimirovic » 08 Jan 2015, 12:54

Funkomat wrote:na tom mustangu ok promeniti pragove i nista drugo ne dirati. civije ako ne sljakaju da se promene za iste ili slicne, bez busenja
:1: ne farbati nikako! Gubi se vrednost :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: restauriranje gitara

Post by oboss » 08 Jan 2015, 21:34

Funkomat wrote:na tom mustangu ok promeniti pragove i nista drugo ne dirati. civije ako ne sljakaju da se promene za iste ili slicne, bez busenja
:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest