Stara gitara - nove slike

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Stara gitara - nove slike

Post by bancika » 02 Feb 2015, 10:40

Pre neki dan mi stize neka rasveta za mini kucni foto studio, pa rekoh da je probam na svojoj gitarici. Zeznuo sam se malo sa materijalom za pozadinu koji sam kupio kod nas...guzva se lako i reflektuje malo svetla posto je plastificiran. Al jbg, mora od necega da se krene. Moze u PS da se ispegla, ali me mrzi :)

Gitarica je ona moja #1, puni 10 godina ove godine, al dobro se drzi :)

Image

Image

Image

Image

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Stara gitara - nove slike

Post by michabass » 04 Feb 2015, 23:01

A pa ne ide to tako....! :D Stavio čovek profi slike bez ikakvog objašnjenja
Koji aparat, koji objektiv? (50mm; f1.8 ?) Koje osvetljenje? Kako si podesio to osvetljenje? Da li koristiš neke difuzore/softbox...šta već?
Daj sliku setup-a koji si koristio.... itd itd... :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Stara gitara - nove slike

Post by bancika » 05 Feb 2015, 00:43

hehe, daleko od profi, ali za mene zadovoljavajuce :)

Aparat je samsung nx-300 (mirorless sa APSC sensorom) i 30mm F2.0 pancake socivom. Imam i 18-55mm f3.5-5.6, ali mi se mnogo vise svidja kako ispadaju slike sa ovim pancake. Zoom socivo retko koristim.

A osvetljenje...evo slike ispod. Uzeo sam dva stativa, dva bela i jedan reflektujuci kisobran i dva 45w slave blica. Gledao sam da za pocetak uzmem nesto relativno univerzalno i lako sklopivo. Ako resim da probam i kontinualno svetlo, stalci i kisobrancici nece da skode. Osim tih pola sata kad sam slikao ove slike, nisam stigao da se igram vise s' tim uopste. Tad sam koristio dva bela kisobrana, po jedan sa obe strane pod 45 stepeni, na oko pola metra od gitare. Bliceve palim preko glavnog blica na aparatu, a rukom sam drzao fasciklu ispred blica tako da ga usmerim dalje od gitare :) Inace se vidi ruzan odbljesak. Totalno sam pocetnik sto se tice osvetljenja, najkomplikovaniji blic koji sam do sada koristio je taj mali koji ide uz samsung :) Treba da odvojim vreme i eksperimentisem malo, ali obaveze ne daju.

Btw, ako se pitas sto se nigde ne vidi cela gitara...jbg, nemam nista da drzi pozadinu dovoljno visoko. Stavio sam je na dasku za peglanje, a ona dodje negde do pola glave, pa nije dovoljno visoko da se uhvati cela gitara :) Smislicu neko resenje za to.

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest