Boss CS-3 pitanje

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Boss CS-3 pitanje

Post by tommytigh77 » 26 Mar 2015, 20:59

Već dugo godina imam jedan te isti Boss CS-3 kompresor koji je u zadnjih par meseci počeo da pravi probleme. U bypass-u (kad je ugašen) kvari signal, prlja clean ton, kao da dodaje neki blagi fuzz u pozadini. Isto se dešava kad ubacim svežu Duracell bateriju, dakle nije do napajanja. No, to ću već srediti čim budem imao vremena da ga odnesem na popravku. Pravo pitanje je sledeće:
Razmišljao sam, kad već moram da se bakćem oko njega, šta bih mogao da uradim od modifikacija (osim stavljanja kvalitetnijih kondenzatora)? Ima li ko iskustva sa modovanjem ove pedale, i šta predlaže?
Meni je ova pedala nezamenljiva što se tiče soliranja na super-clean zvuku (čitaj: foršpila) i boosta za ozvučenu akustaru, sve ostalo što sam probao nije mi odgovaralo. S jedne strane Dynacomp i slične pedale rade previše kilavo za ono što mi treba, a s druge strane, moderni kompresori poput MXR M87 (Bass Compressor) rade u preširokom rasponu frekvencija i pumpaju previše basa da bi mi bile upotrebljive. Pa ipak, voleo bih kada bi CS-3 mogao da bude za dlaku transparentniji i da ima više basa, ali ne da više kompresuje bas, već samo da više basa ''prođe'' kroz pedalu dok efekat radi.
Hvala unapred na predlozima i idejama. :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Boss CS-3 pitanje

Post by tommytigh77 » 26 Mar 2015, 21:12

Izvinjavam se, sad sam video da ima tema za Sava mod, mada je tamo zadnji post od pre 6 godina. Ako moderatori procene da treba, neka prebace pitanje tamo i izbrišu temu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest