Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post Reply
User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post by tHe bLuEsMaN » 23 Oct 2012, 01:13

Pozdrav drugari! :)
U naslovu sam reko gotovo sve.. Imam gitaru Cort Earth 100 (LH) kojom sam prezadovoljan, moja najbolja gitara koju sam imao, najbolje se uklapa u onaj odnos cena-kvalitet, da ne davim, odsvirala je do sad dve unplugged svirke sa nekim cudom koje mi je drug pozajmio. Rec je o bubici koja je uzeta valjda iz mic-a za harmoniku sa kucistem koje ima prekidac i ulaz za bananu, napravljeno je tako da bubica ulazi u rupu, a kuciste stoji van nje. Poso je zavrsavalo, ali sam imao problem sa mikrofonijom, i naravno da mi je bilo nezgodno oko okidanja zica (plasio sam se da ne zakacim kuciste). Sad mi treba ozbiljnija stvarcica. Zelim kvalitetan ton, i spreman sam da ulozim u to 100 e. U obzir dolazi gotovo sve. Ne razumem se bas dobro u elektroniku, ali kolko sam skontao, aktivna daje bolji ton. Dakle, to moze biti mikrofon, pasivna elektronika, aktivna elektronika, sve dolazi u obzir. Neka iskusniji muzicari predloze, mnogo ce mi znaciti, jer ne znam sta je najbolje resenje za taj novac. :)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post by Trooper » 23 Oct 2012, 01:18

Od stvari koje mozes naci kod nas, jedino da juris neki SD magnet za akustaru. Mislim da se oni fishman sistemi za ozvuku ne uklapaju u cenu, a bilo sta drugo tesko da ces naci. Mikrofon je lose resenje ako se imalo pomeras na bini. Pogledaj na oglasima dal ima tih magneta polovnih, trebalo bi da moze da se nadje za 50-60e

EDIT: evo sad videh http://www.kupujemprodajem.com/Woody-ma ... 79#bidForm ponudi coveku 4000 i cao

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post by parker » 23 Oct 2012, 06:16

Sa 100€ verovatno možeš da dosegneš ovo:
http://www.kupujemprodajem.com/Fishman- ... -oglas.htm
To je magnet u koji se kunu po stranim forumima..
A za mnogo manje para ovo:
http://www.kupujemprodajem.com/Akusticn ... -oglas.htm
Nisam probao ništa od toga ali možda neko jeste

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post by tHe bLuEsMaN » 23 Oct 2012, 17:49

Malo sam odbojan prema polovnoj elektronici, ali cu pozvati coveka pa cu videti oko cene, vidim da je kod marica oko 150e, a sto se tice SD Woody-a, moj prijatelj je imao single i kaze da se na razglasu cuje tanko i slabo. Video sam na Mitrosovom sajtu SD Acoustic tube ne znam da li ih imaju na lageru. Koja je cena aktivne elektronike za ugradnju i sta mislite o pasivnim Fishman magnetima? :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post by Kristijan » 23 Oct 2012, 18:35

Ако "Дрвенка" бодеш директно у разглас, наравно да ће да се чује танко и слабо. Исто важи за већину пасивних магнета за звучни отвор, потребно им је претпојачало.

Много ће да те кошта ако хоћеш све од електронике ново да имаш. Провери колико кошта овај магнет на огласима.

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post by tHe bLuEsMaN » 17 Nov 2012, 20:48

Da zatvorimo ovu temu kako dolikuje. E ovako, kupio sam magnet Fishman rare earth humbucking, i zadovoljan sam magnetom, interesantan mi je potenciometar volume. Izgleda kao plasticni zupcanik kojim se podesava vreme na zidnom satu. :lol:
Sa mojim Cortom to izgleda ovako:
Image
Imam samo jednu nedoumicu. Koja je uloga ona dva crna srafa na krajevima magneta?

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post by parker » 17 Nov 2012, 20:55

valjda da se fiksira magnet..

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post by tHe bLuEsMaN » 17 Nov 2012, 21:20

Tako sam i mislio. :)

teodorica
MF veteran
Posts: 300
Joined: 26 Sep 2007, 19:58
Location: Sremska Mitrovica

Re: Kako da osposobim neozvucenu akusticnu za svirku?

Post by teodorica » 19 Nov 2012, 12:12

Jel moze dzek od kabla da se provuce kroz donje dugme za kacenje ili eventualno da se ubode u dupli endpin dzek?Bilo bi malo elegantnije resenje
U stvari,na ovo sam mislio http://www.gbase.com/gear/fishman-rare- ... 2008-black

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest