Kupovina prve el. gitare pomoc

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by dejankuki » 21 Dec 2009, 23:50

Oh boy.. uvukoh se u off topic.. no ajd sad..

Dakle

1. nije problem sto je pitao... ok vec bi mu neko nesto rekao.. ali je malkice nabusit... tipa "mrzi me da se akam po search"..
2. ima miliJon ipo tema o toj famoznoj prvoj kupovini... mada.. moj stav.. ionako ce da kupi neku (bilo koju gitaru) i da je "preraste" za dve-tri-pet godina i trazice neku bolju.. ok toje sasvim normalan razvojni put jednog sviraca.. ali sve sto treba da uradi jeste, da potrazi po forumu, na kome ima sigurno 50 tema.. i da vidi nekih tri cetri modela... a onda da pita nesto..
Kada ljudi vide da je neko malo trazio i pomucio se da potrazi informacije, svi ce mu dodatno pomoci...
3. bilo kako bilo opet mora SAM da proba bilo koju gitaru i da SAM odluci... ono na onoj temi su samo neke smernice..

4. ovo jeste forum, i tu smo da pomognemo. Ja cu uvek.. ali stvarno... kao sto rekoh, neka lepo pita i komunicira sa nama i dobice sve odgovore..

5. brza pitanja su.. "hey ljudi, imam priliku da kupim XXX gitaru za YY para, valja li... hitno mi je jer jedrug sutra nosi u NS da je ponudi nekom liku.." a brzi odgovor je "kupi" ili "Nemoj da kupujes"...

6. jbga.. ajde opet da zamolim, dajmo smirimo loptu i spustimo strasti... i ... da bude sve kako dolikuje..


7. :ziveli: :bambi: :D





8A Shule, nemo' se utepujes...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by cccira » 21 Dec 2009, 23:53

shule wrote:Onda izvini, idem sad da se ubijem. :mrgreen:
Toliko drasticne mere nisu potrebne, za sada :ziveli:

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by shule » 21 Dec 2009, 23:53

:mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by Kristijan » 22 Dec 2009, 10:14

Ljudi, hajde da ne furamo političku korektnost po svaku cenu, nije ni pametno ni korisno.

Na forumu postoji nekoliko lepo sročenih i na vidno mesto postavljenih tema za početnike, koje će, ako ništa drugo, da pomognu da se formuliše pitanje kako treba. Kod ovih "simptomatičnih" pitanja je očigledno da se ljudi prosto pojave i očekuju da neko umesto njih radi forum search, Google search, gleda cene na sajtovima domaćih trgovaca... pa čak i obilazi prodavnice umesto njih. Dakle manite me te priče kako je red da se pomogne. Da, red je da se pomogne, ali onima koji ti daju prostora da im pomogneš.

Da li treba bilo koga da podsećam kako završe ove teme? Niste nikad primetili da to postane samo bezočno trošenje nečijeg vremena i dobre volje? Ne sećate se onih situacija kad nekome nije dosta što mu iskopate link za proizvod, pa je više nego očigledno gde može da dođe do istog, nego još traži da mu neko sazna cenu! Pa dajte ljudi, koliko to puta neko mora da ispadne naivčina da shvati kuda vode takve teme?

Naravno da ne može čovek sve da zna, i da nešto mora da pita, to se podrazumeva. Međutim, ovaj stav "ušet'o sam u gaćama i papučama, počeš'o bulju i podelio zaduženja, a onda se vratio da dremnem još malo" se sreće previše često, i svako ko ohrabruje ljude da se tako ponašaju je mnooooogo čudan. Postoje bolji ciljevi za upražnjavanje "majka Tereza" tendencija.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by sl0e » 22 Dec 2009, 10:31

Meni je najveci utisak iz ovakvih tema taj sto ljudi biraju gitare "onlajn", dakle preko neta, pa nabrajaju modele koji su im se dopali i traze neki sud o njima. What happened to the good old smaranje prodavaca u prodavnicama? :D Salu na stranu, idi probavaj sa nekim ko ima nekog iskustva, pa ako si jos u nedoumici dodji po drugo misljenje.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by Boogie Woogie » 22 Dec 2009, 10:38

ni ovi predlozi nisu loši..
s tim što bih ja dodao da početnici obavezno pre postavljanja ovakvih pitanja počnu rečenicu sa " Izvinite, dobri ljudi.." ili " Evo već mesecima guglam pa reko da ipak upitam pametnije i kuratije od sebe.." ili " Čuo sam za vaš forum, od Dragana.." ili tako nešto, uglavnom neko ljubljenje bulje mora da padne.
Neka finoća, ljubaznost ovo ono..(nema veze što će metalci i pankeri da povraćaju) 8)

e da, i neka znaju da je teško biti fin,
a još je i teže ignorisati topik koji ti se ne čita i pitanja na koja ti se ne odgovara..

terry mid

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by terry mid » 29 Dec 2009, 21:10

Ja bih ti savetovao Ibanez grg 170DX , super gitara polovna moze da se nadje i za 150-170e a mozda i manje. Gitara je dlicna malo vise je na metal fazon ali je skroz Ok to je moja preporuka

Evo i slike:

http://image.www.rakuten.co.jp/ikebe/im ... 30412.jpeg
http://www.clickbd.com/item.pictures/large/127609.jpg
http://mikeytherhino.files.wordpress.co ... g170dx.jpg

A moja preporuka za oglase na kojim ces da trazis gitaru (polovnu) je KUPUJEMPRODAJEM

Nadam se da je ovo bilo od pomoci sve najbolje!!!!

Samurai
Posts: 12
Joined: 30 Dec 2009, 06:26
Location: Asgard
Contact:

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by Samurai » 30 Dec 2009, 06:35

Da ne otvaram novu temu, pa da pitam ovde :) Sta mislite o ovoj gitari http://www.mitros-music.com/products/27 ... Rhoads™/2/ ?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by mislim_stvarno » 30 Dec 2009, 08:39

Ja mislim pozitivno. :D

Za te pare sa popustom, jos pozitivnije :mrgreen:

Samurai
Posts: 12
Joined: 30 Dec 2009, 06:26
Location: Asgard
Contact:

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by Samurai » 30 Dec 2009, 08:42

Daj malo detaljnije to x)

Takodje, i ova gitara me zanima http://www.mitros-music.com/products/27 ... _Kelly™/1/ .

Ako imate nekog Ibaneza za manje para preporuciti, udrite :P Onih GRG modela ima milion pa vise ne znam koji je koji XD

Inace, nameravam na gitari svirati u glavnom thrash metal, i nesto pomalo heavy.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by Boogie Woogie » 30 Dec 2009, 08:56

svirati..? trash metal..? a šta tu ima da se "svira"? :mrgreen:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by mislim_stvarno » 30 Dec 2009, 09:13

Ja sam isprobavao takvog rr-a. Ok je gitara. Magneti su mozda i bolji nego na duplo skupljoj RG seriji ibaneza, moj utisak. Vrat mi se isto tako dosta svideo, dosta tanak. Ako imas pare i treba ti tremolo, uzmi ibanez RG polovan, ili jackson x seriju, jer js serija ima los floyd kako sam cuo, ali to su samo price (koje mozda i nisu tacne jer sam nesto gledao, i nasao sam podatak da je na njima tremolo iste oznake kao i na skupljim jacksonima samo hromiran, sto ne znaci da nisu koristili losiji materijal nego na top of the line gitarama). Isto tako, mislim da ako nemas pare za rg seriju ibaneza, mozda je bolje kloniti se i grg-a (ne znam za gsa i slicne), to je moje misljenje jer ne volim ni magnete na rg-u, pa mogu samo da zamislim kakvi su na jeftinijoj. GRG170 ima neki 2point tremolo sa kojim se neces toliko muciti kao sa floydom, dok grg270 sada ima isti tremolo kao i rg350/370itd. koji je po mom misljenju odlican, samo sto ni on ne moze da izdrzi visegodisnje (5+ godina) izdrkavanje, istrosi se kao i svi jeftini, ali do tada dobro drzi stim. Cak i tada to moze da se sredi relativno jednostavno. Moja preporuka do 30k dinara je ibanez rg321, daleko bolje od GRG270.

Isto tako, isprobaj i LTD gitare, mene su prijatno iznenadile, a i one su na popustu.

Samurai
Posts: 12
Joined: 30 Dec 2009, 06:26
Location: Asgard
Contact:

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by Samurai » 30 Dec 2009, 10:35

Boogie Woogie wrote:svirati..? trash metal..? a šta tu ima da se "svira"? :mrgreen:
A dobro, malo da drndam :D
mislim_stvarno wrote:Ja sam isprobavao takvog rr-a. Ok je gitara. Magneti su mozda i bolji nego na duplo skupljoj RG seriji ibaneza, moj utisak. Vrat mi se isto tako dosta svideo, dosta tanak. Ako imas pare i treba ti tremolo, uzmi ibanez RG polovan, ili jackson x seriju, jer js serija ima los floyd kako sam cuo, ali to su samo price (koje mozda i nisu tacne jer sam nesto gledao, i nasao sam podatak da je na njima tremolo iste oznake kao i na skupljim jacksonima samo hromiran, sto ne znaci da nisu koristili losiji materijal nego na top of the line gitarama). Isto tako, mislim da ako nemas pare za rg seriju ibaneza, mozda je bolje kloniti se i grg-a (ne znam za gsa i slicne), to je moje misljenje jer ne volim ni magnete na rg-u, pa mogu samo da zamislim kakvi su na jeftinijoj. GRG170 ima neki 2point tremolo sa kojim se neces toliko muciti kao sa floydom, dok grg270 sada ima isti tremolo kao i rg350/370itd. koji je po mom misljenju odlican, samo sto ni on ne moze da izdrzi visegodisnje (5+ godina) izdrkavanje, istrosi se kao i svi jeftini, ali do tada dobro drzi stim. Cak i tada to moze da se sredi relativno jednostavno. Moja preporuka do 30k dinara je ibanez rg321, daleko bolje od GRG270.

Isto tako, isprobaj i LTD gitare, mene su prijatno iznenadile, a i one su na popustu.
Pa vidi, puno mi je tih 30k za prvu gitaru. Ja ovo sto sam mislio bilo je do 20k maximum, i to sam gledao neke LP kopije najvise, i onda juce naletim na ove 2 übercool gitare :) . A za LTD sam gledao, ali nece da mi ocita nista sem prve strane, samo vidi prvih par gitara :?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by mislim_stvarno » 30 Dec 2009, 10:45

Lp kopije, su shit u 90% slucajeva. Posebno sa ogranicenim budzetom. Ima ok, ali nisu nista narocito. Meni se npr svideo apolo lp: http://maric.co.rs/srp/proizvodi/?conid=367&l2=3&l3=42,http://maric.co.rs/srp/proizvodi/?conid=366&l2=3&l3=42, mada ni oni nisu nista posebno. Probaj i to i Jacksona, pa vidi sta ti vise lezi. Ni jedna od tih gitara nije nesto cime ces biti zadovoljan za ceo zivor, osim ako te bas ne usere :)

Sto se tice mitrosovog sajta, samo umesto onoga sto stoji izmedju reci elektricne i gitare upisi "_"
ovako:

Code: Select all

http://www.mitros-music.com/cat/201-Električne%20gitare/90-ESP/LTD/2

Code: Select all

http://www.mitros-music.com/cat/201-Električne_gitare/90-ESP/LTD/2

Samurai
Posts: 12
Joined: 30 Dec 2009, 06:26
Location: Asgard
Contact:

Re: Kupovina prve el. gitare pomoc

Post by Samurai » 06 Jan 2010, 04:29

E ovako, po svemu sudeci, pasce ova gitara . Ne treba meni nista bolje i ekskluzivnije, ipak tek pocinjem. Samo me zanima, ako je neko imao iskustva sa ovom gitarom, ili ako neko zna, kako se ona snalazi za thrash metalom? :D Da li se ''zamastiti"' x) ?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest