HELP!

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Jynx
Posts: 105
Joined: 21 Jan 2007, 22:50
Location: Smederevo / BG Iznad 3 sesira

Post by Jynx » 27 Nov 2007, 22:44

Chord-Master wrote:ja sviram Ariju, ali iz XL serije.
i kakva je? ja sam mislio da uzmem u sky-u XL-STD (to je valjda XL serija, ne razumem se bas najbolje), a uzeo bih zajedno sa nekim pojacalom 10W ili 15W pa da dobijem 25% popusta.. Pocetnicka gitara naravno.. Godinu dana sviram akusticnu, pa reko da promenim..

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 27 Nov 2007, 23:53

Jeste, XL-STD (standard) i XL DLX (deluxe) su modeli XL serije (logicno zar ne), relativno nedavno je izasla i XL SPL/K, ali nemam pojma kakva je, a i mislim da se jos nije pojavila u Sky-ju, niti uopste kod nas.

Ja sviram XL Deluxe koja se od Standarda razlikuje po tome sto ima HSH konfiguraciju magneta (Standard ima HSS) i Double Lock Floyd Rose tremolo (Standard ima neki obicni, koji nije floating).

Inace meni je dobra, ima telo od jove, te je veoma lagana, vrat od javora, neofarban, sto mi se zaista svidja, veoma je gladak i sasvim je lepo svirati na njemu i fretboard od ruzinog drveta. I da, ima bolt-on vrat.

Ja ovu moju sviram... slagacu te, ali mislim da ima jedno dve godine, mozda dve i po... naravno u medjuvremenu sam dosta uznapredovao po pitanju sviranja, i ova gitara mi je i dalje sasvim dobra, u odlicnom je stanju. Istina dugo sam je koristio samo za vezbanje i sviranje u kuci, ali i u svirkama sa bendom se dobro pokazala.

Dosta sam je nahvalio, sada idu mane:
Prvo magneti... za gitaru za te pare su sasvim dobri, mada ako je budes kupovao, probaj nekoliko gitara tog modela, jer ponekad moze da se naleti na neku koja ima sum na magnetima, obicno je Single Coil u pitanju. To uopste nije obavezan deo ove gitare, tako da ako cujes i najmanji sum, trazi da ti daju drugu.
Kada sam vec pomenuo Single Coil, verovatno ces posle izvesnog vremena pozeleti da ga promenis, ali ako ti je ovo prva elektricna, ako sam dobro shvatio iz ovoga sto si rekao, onda ce proci puno vremena pre nego sto budes razmisljao o tome, jer je inace sasvim solidan, samo je malo slab, bar meni, mada takodje mozes i da odvojis Humbuckere i tako dobijes zvuk priblizan Single Coil-u.
Humbuckeri su inace odlicni, opet kazem bar meni, ja inace moram da imam makar jedan Humbucker na gitari, tako da Single Coil jako retko koristim, dopada mi se zvuk kada prebacim na bridge poziciju.
I ako budes razmisljao da uzmes DLX, moguce je da ce neophodnost povremenog spustanja Floyda malo da te smara, mada ja sam se navikao i to mi nije problem.

To bi valjda bilo to, bas sam se raspisao, ali reko' kada si vec pitao, daj onda da ti dam odgovor i iz subjektivnog i iz objektivnog ugla...
Znaci sto se mene tice, slobodno idi u Sky i probaj gitaru, makar samo probaj, jer definitivno nije od onih gitara koje treba izbegavati (ako uopste postoje takve), samo obrati paznju, najvise na magnete, jer Arije znaju da varijaju po kvalitetu, i izmedju serija, a ponekad cak i u istoj seriji.

User avatar
Jynx
Posts: 105
Joined: 21 Jan 2007, 22:50
Location: Smederevo / BG Iznad 3 sesira

Post by Jynx » 28 Nov 2007, 00:55

hah, da mi se zavrsi kolokvijumska nedelja i odoh da je isprobam! :D

hvala na opsirnom odgovoru!!

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Post by mr.flash » 30 Nov 2007, 17:12

The Doors wrote:u jbt to je daleko od mene... Ipak cu cekati novogodisnje popuste. Nadam se da cu kupiti nesto dobro. E a josh ako ima neko nesto da doda, ili da preporuci josh koju gitaru bih mogao da kupim, be my guest... :lol:

:banana2:
Ne znam sta bi svirao, ali ako su Dorsi u pitanju Pacifica 112, je dobar izbor. U tom cenovnom rangu mozes da pogledas I Jacksone JS (oko 300) i neke Ibaneze RG(oko 300-350)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest