Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by umart » 22 Apr 2012, 03:31

dal da stavim one fendjer zardjale na gitaru i cekam lazu da skocka vremena da nosim na full setap,ili da se strpim?krt ovaj zadnji komplet ernijevih jajaca,pa popucale prilikom prestimavanja pa sam skinuo sve.vec sam jednom uzimao,bile su zardjale,ali neznam sta drugo ima toliko jeftino,a ne stavlja mi se sad neki komplet od 7-8 e kad cu svakako da nosim na setap uskoro.

User avatar
ripkid
Posts: 79
Joined: 11 Jan 2009, 17:46

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by ripkid » 22 Apr 2012, 22:29

Zice za sve i svakoga,posle svega sto sam probao od sada su moje ofishl :D

.011 .015 .018 DY26 DY36 DY50 medium

Image

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by nebojsak » 23 Apr 2012, 01:24

Bulja od žica.

vuk125
Posts: 57
Joined: 13 Sep 2010, 10:05

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by vuk125 » 24 Apr 2012, 16:24

dejankuki wrote:Dakle, trazio sam ali ne nadjoh dedicatet temu, sem dve tri teme gde se pominju pojedine marke ili zice za odredjenu svirku, na forumu nema teme o zicama u sirokoj upotrebi.. tj. onako objedinjena tema....


Well. da krenem..
Zamolio sam druga da mi kupi zice, kontam gitarista je i kupice ono sto zelim.. no kako Marfijev zakon udari uvek kada NE treba.. dobio sam ove zice...
Image


umesto ovih..
Image

Pitanje za zice, meni su stavili 10tke jel to debelo. Mislim nekako imam utisak da su mi predebele mozda bi 9tke bolje bile?
Ili toja nesto tripujem, nije bilo 9.46 pa onda 10 stavili..
znaci interesuje me da li je neko koristio komplet ovih "zutih" zica, i kako se pokazuju u koriscenju..
razlika je u D, A, i E6 zicama koje su deblje u "zutom" kompletu... a ja imam setup na gitarama za "ljubicaste"...

Dakle, ima li vas koji koristite ove zice..




BTW.. SIT "nema"... tj. drug nije mogao da ih nadje... u prodavnici u kojoj je bio u drugom gradu...

pacifik
Posts: 40
Joined: 14 Jan 2012, 02:44

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by pacifik » 15 Jun 2012, 09:37

Ovako, uzeo sam novi Vintage V100 i odmah problem sa zicama,gornje 3 zvece a na najtanjoj e zici na 16. pragu zveci isto. Mislim da su u pitanju DMS(vintage electric). A uradili mi set up u radnji. Icicu da mi urade opet, a hteo sam da vas pitam za savet koje zice su najbolje za ovu gitaru. Odnosno za Les paul? Da li Gibson, dunlop, daddario, neke druge ... ? 9,10... ? Hvala na pomoci unapred

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Cortex » 15 Jun 2012, 09:55

da li se to zvechanje chuje i na pojachalu ili samo unplugged?
ako se chuje samo unplugged sviraj to i pevaj

pacifik
Posts: 40
Joined: 14 Jan 2012, 02:44

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by pacifik » 15 Jun 2012, 10:04

Samo unplugged. Mada najdeblja zica bas zveci cuje se i na klinu malo. :?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by Cortex » 15 Jun 2012, 10:34

ja nikad nisam imao gitaru na kojoj negde neshto nije zvechalo. but who the fuck cares. naravno jedna opcija je da podignesh akciju malo, mozhda je jako nisko?
a druga da izravnash pragove ili dotegnesh, otegnesh shipku u vratu, ali kontam da to nije sluchaj jer je gitara nova novcata. bar ovo prvo, ravnanje pragova to jest

pacifik
Posts: 40
Joined: 14 Jan 2012, 02:44

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by pacifik » 15 Jun 2012, 12:00

I ja kontam da je do toga, a mozda su i ove zice lose sta znam.. u svakom slucaju hvala :) , odnecu da se to sredi da ne zveci nervira ::ranting::

User avatar
dexter300
Posts: 14
Joined: 13 Jan 2012, 20:33

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by dexter300 » 16 Jun 2012, 13:49

Treba mi jedan savjet.
Kupio sam zice za gitaru da promjenim,al problem je sto je gitara sa flojdom a cuo sam da je malo komplikovano to zamjeniti zbog samog flojda.
Da li sta mogu zeznuti ako sam pokusam i da li ima neki dobar klip na netu gdje je to sve lijepo objasnjeno?Jeli istina da se preporucuje da se gitara sa flojdom drzi u jednom stimu,da se cesto ne mjenjaju stimovi,posto svaki put mora da se podesava flojd.Hvala
Pozdrav Dexter

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by istiqrac » 16 Jun 2012, 15:18

Nadji neki video i po njemu lagano, ako si dobio sve inbuse koji ti trebaju za tu rabotu. Ako nisi dobio onda u radnju sa alatom i kupis, osim ako gitara nije americke proizvodnje. Na menjanje stima ako te mrzi da cackas flojd stalno mozes da zaboravis.

User avatar
dexter300
Posts: 14
Joined: 13 Jan 2012, 20:33

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by dexter300 » 16 Jun 2012, 15:43

istiqrac wrote:Nadji neki video i po njemu lagano, ako si dobio sve inbuse koji ti trebaju za tu rabotu. Ako nisi dobio onda u radnju sa alatom i kupis, osim ako gitara nije americke proizvodnje. Na menjanje stima ako te mrzi da cackas flojd stalno mozes da zaboravis.
Imam sve imbuse,gitara je ESP/LTD MH100 TREM i cini mi se da je Made in Korea ili neka tamo zemlja :D nista,ostavicu je u nekom drop Bb a kupicu neku drugu dzitru sa fixed bridge-om da mogu da mjenjam stimove :bravo:

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by neki » 18 Jun 2012, 04:23

dexter300 wrote:
istiqrac wrote:Nadji neki video i po njemu lagano, ako si dobio sve inbuse koji ti trebaju za tu rabotu. Ako nisi dobio onda u radnju sa alatom i kupis, osim ako gitara nije americke proizvodnje. Na menjanje stima ako te mrzi da cackas flojd stalno mozes da zaboravis.
Imam sve imbuse,gitara je ESP/LTD MH100 TREM i cini mi se da je Made in Korea ili neka tamo zemlja :D nista,ostavicu je u nekom drop Bb a kupicu neku drugu dzitru sa fixed bridge-om da mogu da mjenjam stimove :bravo:
gitara je nova,potreban je najverovatnije fini leveling pragova.slican problem sam imao sa svojom novom gitarom dok je majstor oboss nije uzeo pod svoje.i jos nesto.gitara je izradjena od drveta koje stalno mikronski radi pod uticajem spoljne temperature i vlaznosti iz vazduha.promene hoce da budu jace izrazene u jesen i prolece.hocu reci da je najbolje da dobar majstor iznivelise pragove i uradi setap, a kasnije ces i sam po malo nauciti da doteras visinu zica po potrebi, i sve sto je potrebno da bi gitara pruzila svoj maksimum.briga o svom instrumentu je deo lepote hobija kojim se bavimo.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by mislim_stvarno » 18 Jun 2012, 10:13

dexter300 wrote:Treba mi jedan savjet.
Kupio sam zice za gitaru da promjenim,al problem je sto je gitara sa flojdom a cuo sam da je malo komplikovano to zamjeniti zbog samog flojda.
Da li sta mogu zeznuti ako sam pokusam i da li ima neki dobar klip na netu gdje je to sve lijepo objasnjeno?Jeli istina da se preporucuje da se gitara sa flojdom drzi u jednom stimu,da se cesto ne mjenjaju stimovi,posto svaki put mora da se podesava flojd.Hvala
Pozdrav Dexter
viewtopic.php?f=20&t=16248

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi

Post by nemirkv » 25 Jul 2012, 10:12

Ljudi, da li je neko od vas imao slican problem ovom - Naime, G zica na akusticnoj gitari mi se nakon vrlo malo vremena, u nedostatku boljeg izraza, rasplete. Znaci, ta mestima pragova krenu male izbocine, i nakon nekog vremena zica, tacnije namotaji pocinju da pucaju na tim mestima. Onda se, ako se zica ne zameni (pravio sam eksperiment) na nekom mestu namotaj skine, i onda zica postane nesvirljiva, nekako priguseno zuji pre mesta gde se namotaj skinuo. I tako je samo na G zici, ni na jednoj drugoj namotanoj se to ne desava... Ako neko ima neku ideju zasto se do dogadja, neka je slobodno podeli! :) :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest