Koji jeftini strat?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koji jeftini strat?

Post by Overdrive » 31 May 2014, 16:20

kad kažem strat, mislim Fender i mislim Squier.

točka 8)

:ziveli:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Koji jeftini strat?

Post by Kill surf city » 31 May 2014, 19:16

nebojsak wrote:Image

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Koji jeftini strat?

Post by Guitar_thrill » 31 May 2014, 19:17

Što se skvajera tiče, meni je squier standard uvek bio osetno bolja varijanta od afinitija i buleta, i isplatilo se dati više keša...bar sam ja uvek imao takav utisak kad sam probao te gitare...
Što se tiče ostalih kopija, preporučio bih ti da odeš do Mix musica, Neša je (bar ranije) uvek lepo setapovao i te jeftinije gitare, znam da sam se jednom baš iznenadio kako su lepo sređene tamo te jeftine gitare i prijatne za sviranje...a znam i da su imali neke varijante tih jeftinih stratova + dimarzio u bridžu i slično za neke skroz ok pare (ispod 150e), tako da nemam pojma, možda i to da probaš...ali svakako je bolje polovno juriti...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Koji jeftini strat?

Post by nemanjavelimirovic » 31 May 2014, 20:03


User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Koji jeftini strat?

Post by Trzalica » 31 May 2014, 20:28

Guitar_thrill wrote: Što se tiče ostalih kopija, preporučio bih ti da odeš do Mix musica, ...
Ja bio do tog Mix-a (dole Maršala Birjuzova 53) i kada sam upao unutra, tamo mali sobičak dva x dva, neki kosjaner svira gitaru sa ortacima (još razočaran što sam upao i prekinuo im vežbu), nemaš gde da se okreneš, par gitara naredjanih pored zidova .. Mislim, bilo me sramota da ga pitam, da li ima još neka izložbena soba pored tog ulaza od max. 2x2 u kome mu je smešten i radni sto?
Koji je to ćumez .. kao da sam upao nekome u špajz i poremetio mu radni raspored ...

Tuga ... na sajtu ga reklamiraju kao neku robnu kuću. Pa tu ni cipelu ne bi mogao da probaš, nemaš gde da se okreneš. Jbt. video sam slike članova ovog foruma koji imaju više opreme i veću sobu u kojoj drže tu opremu. :|

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Koji jeftini strat?

Post by komil » 31 May 2014, 22:22

Pitao sam drugara i komšiju za koliko bi prodao "ex-mog" Marathona, kaže 70jura. Ali svejedno, kad si u Novom Sadu, mogao bi da navratiš neobavezno i nevezano, na kafu.
Naravno, ne treba trošiti reči, neki standardno (i namerno) potprašuju: Mix Music u Novom Sadu je dosta prostrana radnja, solidan izbor imaju i prodavac Neša je veoma dobar i iskren lik.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Koji jeftini strat?

Post by Trzalica » 31 May 2014, 22:45

komil wrote:..neki standardno (i namerno) potprašuju: Mix Music u Novom Sadu je dosta prostrana radnja, solidan izbor imaju i prodavac Neša je veoma dobar i iskren lik.
Zašto namerno?!? Nemam je neku radnju za instrumente pa ljubomorišem na mix i ostale.
Svaka onda čast vama u Novom Sadu. U Beogradu odem do radnje za koju na netu čitam hvalospeve, reklama na njihovom sajtu kao da se radi o Thomann-u iz EU i kada se smilujem da se dovučem do tamo, imam šta da vidim - ćumez prčvarnicu. :shock: Pa jebesh mu mater, provincije imaju veće radnje i jači izbor. :bow: Sramota za to izvikano ime koje drži BG gitarista poznatog ... možda i najjačeg srpskog benda. Još jednom, svaka vama čast ako imate u Novom Sadu mogućnost nešto i da razgledate, probate, obidjete u Mix Music, u Beogradu nema DALJE OD VRATA. Još kada radnik tamo i svira gitaru iza pulta a ispred njegovi pajtaši zauzeli prostoriju, možeš samo lagano da se okreneš i nekako otvoriš ta vrata i izadješ. Ako je to taj: http://www.mixmusic-company.com/ onda ja živim u:
Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koji jeftini strat?

Post by Overdrive » 31 May 2014, 22:51

nemanjavelimirovic wrote:http://www.kupujemprodajem.com/Squier-b ... ilter_id=4 Mozda ovaj? :) :ziveli:
i moj glas ide za ovog skvajera

nedavno sam kupio istog (samo još par decenija starijeg) i ne mogu dovoljno da ga se nahvalim

da li ću preterati ako kažem da je udobniji od mog meksikanca, a elektronika mu je takva (bar ovj moj) da sasvim bešumno radi blizu pojačala. Štim drži kao zakucan..šta više poželeti za 10 iljadica?

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Koji jeftini strat?

Post by Trzalica » 31 May 2014, 23:06

Overdrive wrote:
nemanjavelimirovic wrote:http://www.kupujemprodajem.com/Squier-b ... ilter_id=4 Mozda ovaj? :) :ziveli:
i moj glas ide za ovog skvajera

nedavno sam kupio istog (samo još par decenija starijeg) i ne mogu dovoljno da ga se nahvalim

da li ću preterati ako kažem da je udobniji od mog meksikanca, a elektronika mu je takva (bar ovj moj) da sasvim bešumno radi blizu pojačala. Štim drži kao zakucan..šta više poželeti za 10 iljadica?
Hvala bogu. Narodnjaci na ovome sviraju tezge decenijama, zaradili gomilu para ... i zabole ih za Hand Made po želji i meri kod nekih tamo "lutijera". ;)

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Koji jeftini strat?

Post by Tenji » 01 Jun 2014, 00:17

komil wrote:Pitao sam drugara i komšiju za koliko bi prodao "ex-mog" Marathona, kaže 70jura. Ali svejedno, kad si u Novom Sadu, mogao bi da navratiš neobavezno i nevezano, na kafu.
Kafu ne pijem. Al' vinjak derem. :D Mogu nabanuti od ponedeljka kad budes slobodan, ako ti je vec u komsiluku da probamo i tog Koreanca. :ziveli:

Sto se bullet-a sto je Nemanja okacio tice, izgleda fino, Overdrive ga nahvali, Majtimika isto nahvali bullet-e na prethodnoj strani... Interesantan razvoj situacije, s obzirom na to da sam do sada o bulletima slusao samo ne bas tako sjajne stvari. Sto je i logicno, najjeftiniji je skvajer. Imacu i njih na umu u svakom slucaju.

Randy mi se takodje javio da ima nekog drugara koji bi mozda prodavao Ariu Stg, pa cekam i to da vidim sta ce biti... Kao da avion kupujem, a realno sta god da uzmem isto mi se fata. :D

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koji jeftini strat?

Post by Trooper » 01 Jun 2014, 00:34

IMHO Standard=>Aria stg=>Maraton>rooster>affinity>bullet>el toro (berindzer)
iz licnog iskustva, mada sam samo po jedan-dva primerka probao

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koji jeftini strat?

Post by Baba Slim » 01 Jun 2014, 22:59

Trzalica wrote: ... i zabole ih za Hand Made po želji i meri kod nekih tamo "lutijera". ;)
Vec je smesno koliko svaku boziju priliku koristis da pljujes, imalo to veze sa pricom ili ne... jednostavno fenomenalno. :lol:

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Koji jeftini strat?

Post by nebeskacarica » 01 Jun 2014, 23:13

komil wrote:Mix Music u Novom Sadu je dosta prostrana radnja, solidan izbor imaju i prodavac Neša je veoma dobar i iskren lik.
Potpuno se slažem, veliki + za Nešu, čovjek zaista u Novom Sadu nema konkurenciju ni kao gitaroš među prodavcima ni kao prodavac među gitaristima.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Koji jeftini strat?

Post by Trzalica » 02 Jun 2014, 16:39

Baba Slim wrote:
Trzalica wrote: ... i zabole ih za Hand Made po želji i meri kod nekih tamo "lutijera". ;)
Vec je smesno koliko svaku boziju priliku koristis da pljujes, imalo to veze sa pricom ili ne... jednostavno fenomenalno. :lol:
Drug Baba, ako ti to tako smatraš neka bude. U svakom slučaju, to moje "pljuvanje" (ja bih rekao kritika) je nusprodukt vašeg nekadašnjeg stava (prevarantskog, čitaj: navodjenje na svoju vodenicu!) prema novim članovima. Danas ste se na svu sreću malo CIVILIZOVALI, no ipak, ima tu i graditelja pojačala koje NESEBIČNO podržavate i nove članove koji to ne znaju ubedjujete da je bolje da otrče kod njih nego u prodavnicu i kupe Marshall ... i to pod istim izgovorom da ovi nisu PTP i da su loše gradjene .. dok će naš majstor da to skarabudži po JUSU ... Eh, to neko sankcioniše na ozbiljnijim forumima, nema besplatne reklame. Ali, ovaj forum kada da služi baš takvim graditeljima. No, i da je ovo tačno, onda treba navesti u nazivu foruma i da znamo sa kim imamo posla i šta ovde tražimo. ShvataŠ?!?

Da niste svakog novog člana koji zatraži savet u vezi kupovine originalne gitare/pojačala ubedjivali da je za 1000€ originalni Fender, Gibson, Ibanez, Marshall, i td. sranje, i da samo glup čovek može tako nešto da pomisli na kupovinu serijskog modela ... bla, bla ,.,..*** ... i da je bolje da za te pare brže bolje otrči kod privatnika na izradu "ručnog rada", kastomiziranog modela po želji, meri i kroju ... trla baba lan ..*** .. i kada neko ne posluša te vaše dobro(ne)namerene savete, vi onda krećete u ČOPORATIVAN PROGON istoga (najblaže rečeno) .... onda taj isti član nakon izvesnog perioda stvori averziju prema svim tim srpskim graditeljima gitara/pojačala smatrajući ih prevarantima m(što i jesu kada svoje izradke cene skuplje od samih originala KOJE KOPIRAJU), jer je i sam bio svedok pokušaja obmane i dovodjenja vode na svoju vodenicu od tamo nekog nazovi stručnog foruma i njegovog kadra! :!:

P.S: napisao bih ti ovo na PP, ali kada već ti nisi meni i ideš u off-topic, onda neka i ostali shvate zašto ne cenim domaće stolare i TV mehaničare koje neko naziva "lutijerima" u svojoj branši.

Postoji nešto što se zove "STANDARD" i to tamo na trulom zapadu ne postaje svaka voćka. Mnogo vode kroz vodenicu mora da prodje da bi nešto postalo brend, standardizovalo se i postalo svetski priznato. Samim tim, ovo se ondosi i na ovu temu; kada svaki gušter zna za Squier, čemu dalja potraga za jeftinim stratom?

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Koji jeftini strat?

Post by parker » 02 Jun 2014, 16:58

Ubijaš ovo malo foruma što postoji.. I cmizdriš ko pičkica kod moderatora, istih onih koje si ispljuvao malo ranije..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest