Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Oprema Koju Imate

Post by Tenji » 03 Jul 2014, 09:51

Ponekad zaboravim koliko je ovo muski forum. :bambi:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Oprema Koju Imate

Post by mislim_stvarno » 03 Jul 2014, 10:00

Dushan S wrote:Nova artiljerija.

Image
do jaja

Kakve su simulacije ampova na l6? :D (svrbi me ideja da prodam moj marshall tranzistorac i nabavim neki procesor koji bih svirao u kuci kroz komp i zvucnike pa ako mozes neku rec o tome da napises :) )

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Oprema Koju Imate

Post by nebeskacarica » 03 Jul 2014, 19:48

Upravo o toj gitari se radi! :D :ziveli: Ocigledno imamo zajednicke poznanike/prijatelje. :D
Prica je tekla tako da sam ja od tog coveka na moje ogromno zadovoljstvo imao prilike da uzmem PRS McCarty-ja koji je bio kod mene nekih godinu i po dana. Medjutim, dosao sam u situaciju da moram nazalost da prodam tu gitaru, i posto tada nisam naisao na kupca koji je hteo da to kupi za gotovinu, dogovorio sam se sa bivsim vlasnikom PRS-a da mu vratim tu istu gitaru (na njegovo odusevljenje :) ) a da u zamenu uzmem tog AVRI Fiesta Red Strata + Peavey Classic 30, jer mi je ideja bila da cu lakse prodati dve jeftinije stvari nego jednu skupu. Tako je i bilo, pojacalo je otislo skoro odmah, a par nedelja nakon toga i Strat.

Ta gitara tada uopste nije bila u nekom spektakularnom stanju, ali je cak i takva, zvucno bila bolja od onih gitara koje su tada kao nove visile u radnji - to nije bilo moje misljenje vec momaka koji su tad radili u radnji, i na licu mesta ih isprobali i uporedili, tako da ne znam sta bih rekao po pitanju poredjenja kvaliteta. :?

Inace, ova tvoja zaista izgleda prelepo, tu nema dileme, i kako je moja pokojna baka umela da kaze - u zdravlju je svirao i boljom je zamenio. :) :ziveli:
Znao sam! Drago mi je to da čujem, jer se radi o čovi koga, pored svih okolnosti koje su ga snašle zadnjih godina, izuzetno cijenim..da ne pričamo o njegovom kolekcionarstvu i opremi koju ima :)
Eto npr, zamalo da i taj Peavy Classic 30 te godine završi kod mene, nijanse su odlučile.

Hvala, i dodao bih, umjesto "boljom je zamenio" - još boljom se nadovezao na postojeću kolekciju! :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Imate

Post by bancika » 03 Jul 2014, 21:37

Tenji wrote:Cemu takav stav? :D
Ne zameri, malo toilet humora :ziveli:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Dushan S » 03 Jul 2014, 22:14

Baba Slim wrote:
Upoznat sam sa 4CM principom, i iskreno, krivo mi je sto Nova system to ne moze, i to mnogi zameraju tom uredjaju, ali dobro, prezivece se. :) A to za MIDI kontrolu pojacala je super stvar, veoma prakticno, jedan klik i sve gotovo a bez da pucas lovu na poseban MIDI kontroler ili switching sistem. Narocito ako si sam sebi potrebne kombinacije zvukova koncipirao tako da ti ne treba milion razlicitih kombinacija, da moras da saltas po bankama non-stop kao blesav u potrazi za pravim presetom.

Dusane, imam pitanje oko HD500 (imaj na umu da mi je prakticno koriscenje midija totalna nepoznanica, ali u principu otprilike znam kako treba da funkcionise) - da li na HD500 moze da se uradi remapping (ako sam dobro rekao, ili samo prosto mapiranje) njegovih footswitcheva, tako da recimo donji red poziva kompletne presete (dakle ceo programiran lanac efekata odgovarajuce rasporedjen pre pojacala i u FX loopu + odgovarajuci kanal/mod na pojacalu), a da takodje istovremeno u okviru tog istog preseta koji si pozvao imas mogucnost da palis i gasis pojedinacne efekte po potrebi?
Pa to ti nema veze sa midi-jem (koji je de fakto samo standard komunikacije između uređaja) već sa time šta je proizvođač sprave zamislio. Kod HD500 za to što ti želiš ne treba ništa specijalno da radiš jer je to njegovo default stanje. Dakle skroz levo menjaš banke, donji red menja presete a gornji radi ono što mu zadaš, npr, možeš da ga pridodeliš pojedinačnim efektima i pališ i gasiš ih. Tako da u neku ruku, svaki patch može da ti bude jedan pedalboard na kome ti je gornji red - pedale. Pa staviš recimo booster, delay, modulacioni efekat i reverb i pališ i gasiš gornjim redom. Meni bi trebalo obrnuto, više bih voleo da su i gornji i donji red preseti, ali to nije moguće :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Dushan S » 03 Jul 2014, 22:26

Baba Slim wrote:
Sad me nesto zanima da od nekoga uzmem recimo HD500 pa da ga povezem preko 4CM i da malo isprobam, jer sam se previse naslusao pljuvanja na racun L6, a sa druge strane, u tim nekim retkim prilikama kad cujem nekoga ko to UME da namesti kako treba, prosto se odusevim kako zvuci. I, nikada nisam imao neku od tih sprava kod sebe, pa da je na miru, natenane cackam, da pokusam da namestim ono sto meni treba, pa da vidim sta i kako...
Za relativno malu razliku u ceni, L-6 HD500 realno nudi citavo more dodatnih opcija u odnosu na TC Novu (ja sam recimo TC Novu kupio polovnu za 280e na oglasima, a sad ima recimo jedan HD500 za 350e)... I, da se razumemo - NE, ne nameravam da menjam TC. :lol: Bar ne neko vreme. :hide: :XD:
Pa da ti pravo kažem, možda možeš da ga uzmeš... Ali sve zavisi za šta ti treba. Bilo bi dobro da možeš da probaš sa svojim pojačalom, jer je malo drkanje, zbog podešavanja nivoa. Mislim, sve te sprave koje koštaju par stotina evra su bang for a buck varijanta. Može da se namesti, dobro je za sve varijante gde ti treba setup koji je jednostavan i mobilan. Ali tu je i razlog zašto me već nedeljama mrzi da napravim farbe i sredim sve za 4CM metod - cela stvar bi trebalo da mi učini život jednostavnijim a ne čini mi ako treba da snesem jaje da bih dogovorio proc i pojačalo da lepo sarađuju. Plus ako se ubodem u tuđu glavu sve verovatno pada u vodu. Dakle, evo već danima prepravljam farbe, jer imam moje pojačalo ali i situacije kad sviram na tuđem. Plus, ja sam mislio da kao na POD-u X3, mogu da imam na jednom paru output-a uključene simulacije a na drugom izlazu isključenu simulacije kutije, pa da mogu da pošaljem jedan mono out u amp a drugi stereo par toncu u mikser za slučaj da je ton sa mikrofona sranje, što bi mi na primer, dobro došlo sa FEUD-om koji sviraju uglavnom na velikim binama. Ali vraga, ne može sa HD500, iz ko zna kojih razloga. Recimo, to mi fali do jaja. Ako ćeš uvek nositi svoj amp ili glavu, onda je ok, jer ćeš se drndati drndati i na kraju može da se dobije vrlo dobar rezultat - naravno ako imaš amp koji je prijateljski raspoložen prema procesorima. Bitno je i kakav ti je loop na pojačalu, da li je serijski ili paralelan, itd. Ne znam ni sam, bar ja lično sam ceo život razapet između procesora koji je praktičan i lak - ali nikad ne radi sasvim kako bi svi mi voleli i pojačala + efekti i raznih rack varijanti koje su mi u većini slučajeva bile problem jer mi brzo padne moral kad sve to treba da se nosi na svirku.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Dushan S » 03 Jul 2014, 22:37

mislim_stvarno wrote:
Kakve su simulacije ampova na l6? :D (svrbi me ideja da prodam moj marshall tranzistorac i nabavim neki procesor koji bih svirao u kuci kroz komp i zvucnike pa ako mozes neku rec o tome da napises :) )
Pa pazi... ja sam nedavno prodao onaj najstariji bubreg, imao sam i njega, imam još uvek i x3 i imam HD500. HD500 je mnogo bolji od toga ranije. Ali u međuvremenu je Line6, realno, pregazila konkurencija koja je doduše mnogo skuplja (Axe FX i Kemper). Ovo jeste dobra sprava za te pare, radije bi to nosao nego nekog Boss-a ili ne daj bože Zoom-a, ali sad tu dolazi pitanje za šta će ti tačno. Za sviranje kući, kupi polovnu audio kartu ili neki polovni Line6 interfejs...Mislim da dobar deo pluginova + dobar impuls radi isto ili bolje od HD Line6-a. Jedino ako ćeš ga koristiti i live onda ok. To je dobra strana, kupujući HD500, uzeo si karticu za komp (ima svoj asio driver, vežeš preko USB-a), kupio si spravu za sviruckanje kući i FX procesor za live. To je onda u redu. Ali ako je samo za vežbu - nema potrebe, pluginovi su ti dovoljni. Što se tiče simulacija, Cleanovi i farbe sa malo gain-a su DRASTIČNO bolje u odnosu na starije Line6 sprave. Dist-ovi, stvar ukusa, ali jesu dosta bolji. Nemaš puno modela, to verovatno znaš. Da su napravili foru da HD500 može da učitava impulse - e to bi već bio posao. Ovako... Malo nedojebana sprava koja nema neke funkcije koje je uredno imao stariji POD X3.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Oprema Koju Imate

Post by Tenji » 04 Jul 2014, 01:04

bancika wrote:
Tenji wrote:Cemu takav stav? :D
Ne zameri, malo toilet humora :ziveli:
Taman posla, samo sam malo sporo skuzio. :hide:

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Oprema Koju Imate

Post by Kauto Labs » 04 Jul 2014, 09:51

koji je model ovo marshall pojacalo?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 04 Jul 2014, 10:47

Dushan S wrote:
Spoiler:
Pa to ti nema veze sa midi-jem (koji je de fakto samo standard komunikacije između uređaja) već sa time šta je proizvođač sprave zamislio. Kod HD500 za to što ti želiš ne treba ništa specijalno da radiš jer je to njegovo default stanje. Dakle skroz levo menjaš banke, donji red menja presete a gornji radi ono što mu zadaš, npr, možeš da ga pridodeliš pojedinačnim efektima i pališ i gasiš ih. Tako da u neku ruku, svaki patch može da ti bude jedan pedalboard na kome ti je gornji red - pedale. Pa staviš recimo booster, delay, modulacioni efekat i reverb i pališ i gasiš gornjim redom. Meni bi trebalo obrnuto, više bih voleo da su i gornji i donji red preseti, ali to nije moguće :)
Aha, ok super, hvala, pretpostavio sam da vrlo lako moze biti da mu je to default stanje/nacin rada. :)
Dushan S wrote:
Spoiler:
Pa da ti pravo kažem, možda možeš da ga uzmeš... Ali sve zavisi za šta ti treba. Bilo bi dobro da možeš da probaš sa svojim pojačalom, jer je malo drkanje, zbog podešavanja nivoa. Mislim, sve te sprave koje koštaju par stotina evra su bang for a buck varijanta. Može da se namesti, dobro je za sve varijante gde ti treba setup koji je jednostavan i mobilan. Ali tu je i razlog zašto me već nedeljama mrzi da napravim farbe i sredim sve za 4CM metod - cela stvar bi trebalo da mi učini život jednostavnijim a ne čini mi ako treba da snesem jaje da bih dogovorio proc i pojačalo da lepo sarađuju. Plus ako se ubodem u tuđu glavu sve verovatno pada u vodu. Dakle, evo već danima prepravljam farbe, jer imam moje pojačalo ali i situacije kad sviram na tuđem. Plus, ja sam mislio da kao na POD-u X3, mogu da imam na jednom paru output-a uključene simulacije a na drugom izlazu isključenu simulacije kutije, pa da mogu da pošaljem jedan mono out u amp a drugi stereo par toncu u mikser za slučaj da je ton sa mikrofona sranje, što bi mi na primer, dobro došlo sa FEUD-om koji sviraju uglavnom na velikim binama. Ali vraga, ne može sa HD500, iz ko zna kojih razloga. Recimo, to mi fali do jaja. Ako ćeš uvek nositi svoj amp ili glavu, onda je ok, jer ćeš se drndati drndati i na kraju može da se dobije vrlo dobar rezultat - naravno ako imaš amp koji je prijateljski raspoložen prema procesorima. Bitno je i kakav ti je loop na pojačalu, da li je serijski ili paralelan, itd. Ne znam ni sam, bar ja lično sam ceo život razapet između procesora koji je praktičan i lak - ali nikad ne radi sasvim kako bi svi mi voleli i pojačala + efekti i raznih rack varijanti koje su mi u većini slučajeva bile problem jer mi brzo padne moral kad sve to treba da se nosi na svirku.
Necu se zaletati da sad nesto ganjam, isprobavam, ludujem itd... Prehashodno bih ga koristio u kombinaciji sa svojom glavom, 4CM fazon, jer iskreno gledam da kad god mogu, nosim sve komplet svoje od opreme, barem glavu ako box ne moram, jer sviranje preko bilo kog proca direktno u mix (barem u uslovim u kojima ja radim 99% vremena bi bilo neizvodljivo, jer monitora jednostavno NEMA, pa bih svirao celu svirku napamet, sto me ne zanima da radim :lol: ).I najvise mi je privlacan zbog malo veceg broja nekih efekata koje bih eventualno u svirci nekad i iskoristio, ali nije to nista toliko esencijalno da bih sad zbog toga prodavao TC Novu da nabavim HD500 posto-poto.

I iskreno, malo sam se razocarao kad sam video da niti jedan POD u HD seriji, pa cak ni HD500X ne moze da menja kanal pojacala (ili, eto, i reverb). Pa majku mu, to je jedan relay switching izlaz (pa mono za jedan relay ili stereo za 2 komada). Mislim da bi time pridobili jos veci broj ljudi, jer mi se zapravo cini da je mali broj pojacala MIDI kompatibilan, jbg. :? Odlicno bi bilo da ispred sebe zapravo imam samo procesor (o bilo kom da se radi) i wah, a ne da moram jos da drkam i footswitch od pojacala. Ako vec tako stvari stoje, onda mislim da jos dugo necu menjati Novu, odn. komplet postojeci setup koji koristim...

Ali bih svakako voleo da budem u prilici da detaljnije, natenane cacnem Hd500, bas me zanima kako bi se ponasao sa mojom glavom, i zvuk generalno kakav bi bio, da li je plastikica svuda unaokolo, ili to zapravo lici na nesto (ja zelim da verujem da je ovo potonje). Mada, eto, sinoc sam imao klupsku svirku u Novom Sadu, i sad razmisljam - pa, ubio me bog na mestu ako bi se na onolicnoj bini i u onoj buci primetila razlika izmedju recimo standardnih analognih efekata i kvalitetnije odradjenih digitalnih efekata, ili recimo jos teze - izmedju obicnog i modulated delaya. :lol: Nemam pojma, uvek mi se cini da se na kraju dodje do rasprave o uslovima u kojima sviramo, pa je onda nekako normalno da se covek zapita - treba li ovo, cemu da se drkam (i ostala filozofiranja)... Ali mi se isto tako cini da se dodje do istog odgovora - zbog sebe brate, da JA znam da je meni zvuk onakav kakav zelim i da mi licno uzivamo u dozivljaju dok sviramo. :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 04 Jul 2014, 17:48

Image

Sjajna je ova marsalova serija. Moram da ih sakupim sve!

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Oprema Koju Imate

Post by L4t3r4lu5 » 04 Jul 2014, 20:24

Image

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Dushan S » 04 Jul 2014, 20:48

Kauto Labs wrote:koji je model ovo marshall pojacalo?
Kutija Dave Mustaine, glava JVM 410H.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Dushan S » 04 Jul 2014, 20:53

Baba Slim wrote:

I iskreno, malo sam se razocarao kad sam video da niti jedan POD u HD seriji, pa cak ni HD500X ne moze da menja kanal pojacala (ili, eto, i reverb). Pa majku mu, to je jedan relay switching izlaz (pa mono za jedan relay ili stereo za 2 komada). Mislim da bi time pridobili jos veci broj ljudi, jer mi se zapravo cini da je mali broj pojacala MIDI kompatibilan, jbg. :? Odlicno bi bilo da ispred sebe zapravo imam samo procesor (o bilo kom da se radi) i wah, a ne da moram jos da drkam i footswitch od pojacala. Ako vec tako stvari stoje, onda mislim da jos dugo necu menjati Novu, odn. komplet postojeci setup koji koristim...
Pazi, da mi to treba, ja bih na tvom mestu uzeo hd bubreg ili HD pro (dakle pod bez footswitcha) i našao polovan u oglasima Behringer FCB1010, to je realno najjeftinija varijanta koja može da ti menja kanale na pojačalu.
Ali bih svakako voleo da budem u prilici da detaljnije, natenane cacnem Hd500, bas me zanima kako bi se ponasao sa mojom glavom, i zvuk generalno kakav bi bio, da li je plastikica svuda unaokolo, ili to zapravo lici na nesto (ja zelim da verujem da je ovo potonje). Mada, eto, sinoc sam imao klupsku svirku u Novom Sadu, i sad razmisljam - pa, ubio me bog na mestu ako bi se na onolicnoj bini i u onoj buci primetila razlika izmedju recimo standardnih analognih efekata i kvalitetnije odradjenih digitalnih efekata, ili recimo jos teze - izmedju obicnog i modulated delaya. :lol: Nemam pojma, uvek mi se cini da se na kraju dodje do rasprave o uslovima u kojima sviramo, pa je onda nekako normalno da se covek zapita - treba li ovo, cemu da se drkam (i ostala filozofiranja)... Ali mi se isto tako cini da se dodje do istog odgovora - zbog sebe brate, da JA znam da je meni zvuk onakav kakav zelim i da mi licno uzivamo u dozivljaju dok sviramo. :ziveli:
:ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by Funkomat » 04 Jul 2014, 21:25

Baba Slim wrote: Ali mi se isto tako cini da se dodje do istog odgovora - zbog sebe brate, da JA znam da je meni zvuk onakav kakav zelim i da mi licno uzivamo u dozivljaju dok sviramo. :ziveli:
...upravo sam hteo da napisem pre nego sto sam zavrsio citanje posta. :)
Koga boli tuks da li neko iz publike primeti da li je to procesor od 200e ili analogni lanac od koju hiljadu ali realno... primeti se, da se ne zajebavamo. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest