Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Rockatansky » 30 Dec 2014, 21:26

Cao svima. :)

Verujem da ima 1000 tema koje pocinju ovim naloslovom, ali nadam se da ce specificnost situacije da opravda pokretanje nove...

Kako je NG blizu u Mitorsu je neka vrsta rasprodaje, pa se malo lomim izmedju nekih gitara. Naravno kako je akcija odavno u toku, moze da se desi da navedenih modela ni ne bude, i onda nemam sta da se dvoumim, ali recimo hipoteticki da ih ima.

Dakle, sta ja hocu - voleo bih neki Strat, meni ce biti dobar skoro svaki, pa posto su mi amerikanci malo skupi :) , razmisljao sam o meksikancu.

Recimo ovako nesto, ali bas taj model nije na popustu:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/500 ... -Sunburst/
E da ova kombinacija mi se najvise svidja, prilicno mi je bitno da je fretboard maple, i obzirom na to da cu je ponekad i pogledati :D , voleo bih da mi se svijda vizuelno, a najvie mi se svidja sunburst...

Ali nije tako jednostavno...

Jer imaju ovako nesto:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/156 ... aster-Ash/
"Boja" nije bas ono sto trazim, ali ako je amerikanac, onda kontam vredi dati malo vise para zar ne? I svidja mi se ta velika glava... :)

I sta mislite o ovako necemu:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/110 ... rd--Black/
Vredi li? I tu mi bas nije boja po ukusu... :(


What say you? :kokice:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Historik » 30 Dec 2014, 23:40

A sta bi da sviras sa njom? Jel koristis samo pojacalo ili i neke pedale/procesore? Sve tri gitare su relativno dobre za svoju cenu, ali su tonski prilicno razlicite, a ima i razlike u sitnim detaljima izrade

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by nemanjavelimirovic » 30 Dec 2014, 23:48

Kupi American Special uvek ces moci da ga valjnesh za vise love ako te smori, jer je USA i dobra je gitara! :) :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Rockatansky » 30 Dec 2014, 23:51

PA sviram neki rok, mozda malo bluz tako generalno... Ali stvarno svasta kada se sabere bude i klasike i metala. Koristicu uglavnim razne efekte, drajv, dist, sve uobicajeno, tako da manje cu svirati klin...

Mozda mi je vise bitan osecaj kod sviranja od samog zvuka, recimo svidja mi se kod ove druge sto su Jumbo pragovi, to je nesto sto sigurno znam da mi odgovara.
Bitan mi je i kvalitet izrade, za meksikance sam se naslusao prica da su dobri generalno, ali da variraju od komada do komada.

Druga stvar je sto ovo sada kupujem, i ne planiram sledecih nekoliko godina da se zezam sa time :) zato bih voleo da se potrefi sve sto mi odgovara. OPet, ne bih bas da dam 1000e za gitaru, ali do 600-700 moze.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Rockatansky » 30 Dec 2014, 23:52

nemanjavelimirovic wrote:Kupi American Special uvek ces moci da ga valjnesh za vise love ako te smori, jer je USA i dobra je gitara! :) :ziveli:
To sam i ja nesto razmisljao. Mada kao sto sam vec napisao, ne volim da svaki cas kupujem prodajem, ali u ovom slucaju mislim da bih mogao da to izvedem lakse, jer ako ga kupim po toj ceni, uvek mogu daga lako prodam bar za iste pare. :)

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Historik » 31 Dec 2014, 00:28

Na osnovu svega sto si napisao jedino sto mogu da ti savetujem je da odes i probas sve stratove u Mitrosu koje mozes da priustis. Tako sam ja uradio kad sam kupovao svog stratocastera. Secam se da su na akciji tada bili neki silni USA Deluxe, Roadworn i sl (decembar 2010). Probao sam bukvalno 50ak gitara taj dan, bio sam u onoj sobi za isprobavanje tri sata. Na kraju se ispostavilo da mi je najbolje legao jedan USA Standard (maple neck, C shape neck, i naravno, nije bio na akciji :) ), koji je zvucao znacajno bolje od ovih pomenutih gitara, iako su neke od njih pre akcije bile skuplje od standarda i za po 50-60%. Moras da probas i da vidis sta ti lezi. Sve gitare iz tvog prvog posta su kvalitetne, nijedna nije losa, samo je pitanje koja bi ti najbolje legla i najvise te vukla da sviras. Mala opomena> u Mitrosu je cesta situacija da su gitare (posebno one na akciji) jako lose setupovane, da su zice stare, da ponegde zuji neki prag ili susti potenciometar. Kada donosis konacan sud imaj na umu da su to stvari koje se mogu otkloniti promenom zica ili setupom od 10-20e, a da je rang instrumenata oko 600-700e. U svakom slucaju ocekuju te slatke muke.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by nemanjavelimirovic » 31 Dec 2014, 02:18

Rockatansky wrote: da ga lako prodam bar za iste pare. :)
Naravno. Plus siguran sam da ih imaju po magacinu, uzmi vise komada iste serije i izaberi sebi koji ti najbolje legne. :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Rockatansky » 31 Dec 2014, 08:31

Historik wrote:Na osnovu svega sto si napisao jedino sto mogu da ti savetujem je da odes i probas sve stratove u Mitrosu koje mozes da priustis. Tako sam ja uradio kad sam kupovao svog stratocastera. Secam se da su na akciji tada bili neki silni USA Deluxe, Roadworn i sl (decembar 2010). Probao sam bukvalno 50ak gitara taj dan, bio sam u onoj sobi za isprobavanje tri sata. Na kraju se ispostavilo da mi je najbolje legao jedan USA Standard (maple neck, C shape neck, i naravno, nije bio na akciji :) ), koji je zvucao znacajno bolje od ovih pomenutih gitara, iako su neke od njih pre akcije bile skuplje od standarda i za po 50-60%. Moras da probas i da vidis sta ti lezi. Sve gitare iz tvog prvog posta su kvalitetne, nijedna nije losa, samo je pitanje koja bi ti najbolje legla i najvise te vukla da sviras. Mala opomena> u Mitrosu je cesta situacija da su gitare (posebno one na akciji) jako lose setupovane, da su zice stare, da ponegde zuji neki prag ili susti potenciometar. Kada donosis konacan sud imaj na umu da su to stvari koje se mogu otkloniti promenom zica ili setupom od 10-20e, a da je rang instrumenata oko 600-700e. U svakom slucaju ocekuju te slatke muke.
E da to je mozda najveci problem, gitare nisu setapovane i nema sasne da procenim koja ce mi najbolje leci "mehanicki" a to mi je prilicno bitno.

Ma uradim ja sam setap... :)

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Historik » 31 Dec 2014, 10:16

Gledaj onda da ustanovis koji ti profil vrata i velicina pragova najbolje pasu, sve ostalo se da srediti setupom. I obavezno napisi sta si uzeo, zivo me interesuje sta je sad ponajbolje sto se u Mitrosu moze uzeti za te pare

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Rockatansky » 31 Dec 2014, 10:29

Historik wrote:Gledaj onda da ustanovis koji ti profil vrata i velicina pragova najbolje pasu, sve ostalo se da srediti setupom. I obavezno napisi sta si uzeo, zivo me interesuje sta je sad ponajbolje sto se u Mitrosu moze uzeti za te pare
Vazi se, javicu sigurno!

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Dersu Uzala » 31 Dec 2014, 10:50

Pisanje, strucnjaci. :metal:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Kristijan » 31 Dec 2014, 13:09

Је ли ово приговор гледе писања или пишања?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Rockatansky » 05 Jan 2015, 19:28

Drugari samo da vam se javim, odluka je danas pala... :)

Naravno onaj Amerikanac Strat se nije moga naci u Mitrosu ni pod razno. :D Isao sam u Bg, a inace sam iz NS.

Tako da mi je izbor pao na Standard MiM, i Roadhouse MiM, i jos sam jednu trecu probao, isto Meksikanac, ali nekako me odbilo kada sam video da na zadnjoj strani ima poklopac za bateriju :D ne znam cemu ce mu to, nisu aktivni magneti... I u Bridge pozicije je bio ham koji je bio mnogo glasniji od ostalih magneta... Kako se to svira? Ono u sred svirke promenis poziciu pa utisavas ilil?.. :O.o: Sve u svemu ovu sam prvu eliminisao.

Ostalo je dakle:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/500 ... -Sunburst/

ili
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/110 ... rd--Black/

Prva mi se daleko vise svidela zbog boje, tu sam boju lovio i samo je to dolazilo u obzir, a druga je za moje neuvezbano uho imala malo "zanimljiviji" zvuk. Ali boja... Ono kako da kupim crnu gitaru? :) Nekako dosadna boja... Mada je sa tom maskom jako lepo izgledala. :) Jedno 5 puta sam ih nazimenicno ukljucivao da cujem razliku u zvuku, cak sam slusao da neka mozda ne "zuji" manje, i cini mi se da "zuje" isto, ok to tako valjda treba kod singlova... :D

Na kraju je ipak, ali u poslednji momenat, kada je vec izgledalo da ce Standard da pobedi prevagnulo na drugu stranu i odabrao sam Roadhouse... :) Zao mi je sto mi je izmakao onaj americki, za te pare, ja sam lud sto ga nisam odmah prvi dan popusta rezervisao... :hide: Ali nije mi ni palo na pamet tako nesto...

Tako da hteo sam da furam taj neku bluz fazon, Sunburst gitaru, ono zamisljao sam sebe tako na bini :XD: i sve to, ali jbg nije ni ovako lose, stavicu crnu masku u furati Gilmor fazon :metal:

Inace za obe gitare, jako mi se svidjao vrat i sve, i skoro da nisam osetio razliku u mehanickom smislu. Svidja mi se sto je vrat satin a ne glossy. Lepo je kada se sjaji, ali ovo je ipak mnogo lepse za ruku kada se svira, bar meni. To me je i odbilo u startu od Squiera CV '50. koji je bio prvobitni plan....

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Historik » 05 Jan 2015, 21:06

Nek je sa srecom, da te dobro i dugo sluzi i inspirise da sviras! :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pomoc oko kupovine Stratocastera...

Post by Rockatansky » 05 Jan 2015, 23:45

Hvala! :) :ziveli: Siguran sam da je ovo pocetak jednog prijateljstva... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest