Oprema Koju Imate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 11 Aug 2017, 18:07

Prinove:

- Cry Baby Mini - Kratko samo isprobao, zadovoljan. Klasičan zvuk, nema šta. Veličina uopšte ne predstavlja problem, koristi se opušteno ako se noga pozicionira kako treba.

- T-Rex Dual Drive - dupla OD pedala iz serije od 4 pedale koje je T-Rex napravio za 60 godina Thomanna. Odlična pedala, dva kanala, odvojene kontrole, low-mid OD na prvom kanalu, a solidno masan, zdravo zasićen drive na drugom kanalu.

- Mosky Blue Delay - kopija Deep Blue delaya, 22$ na Aliju. Radi super, svirao sam samo tiho doduše, u stanu, ali ne menja ton kad se uključi i ne unosi šum, koliko sam mogao da primetim.

Kupovina Blugovog AMP1 će ipak sačekati zimu ili sledeću godinu, lagano.

EDIT: ne mogu da okačim sliku, Photobucket jede govna, sad tek vidim, nisam dugo ništa kačio. Preporuke za drugi servis?
Last edited by Baba Slim on 11 Aug 2017, 18:14, edited 1 time in total.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Oprema Koju Imate

Post by nebojsak » 11 Aug 2017, 18:14


Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 11 Aug 2017, 18:16

Upravo.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Oprema Koju Imate

Post by nebojsak » 11 Aug 2017, 18:20

ali kao sve regularno, ima opcija download album, captcha i to, pa kad kliknem na dl, zavrti se malo pa iskoči poruka da nešto nije u redu, oćeš ponovo. i refreshujem i opet isto. ne mogu da verujem kakva su govnad, jebote :D nadam se da će ih neko odrati na sudu i zatvoriti

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Imate

Post by Cortex » 11 Aug 2017, 20:49

oduvek mi je bio antipatican taj servis, dobro je sto ga nisam koristio

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 11 Aug 2017, 23:00

@Cortex: Inače, fyi, ovaj wah koji je kod mene je tvoj. :lol:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Imate

Post by ProfessorBaltazar » 12 Aug 2017, 04:30

nebojsak wrote:
11 Aug 2017, 18:14
hehe, kakve pičketine, ne verujem

https://www.theverge.com/2017/7/4/15919 ... aid-update
tako su mnoge bizmise sjebali i oni Telligent sa njihovom Community Server latformom. Jos gore. Posto je community doprinosio godinama razvoju platforme ne samo idejama vec sors kodom i zauzvrat mogao da skine i instalira besplatan community edition (pored placenih pro i enterprise planova) kad su lepo isterali softver da sve radi kako treba ukinuse sve verzije sem enterprise i sa free platforme za non-profit korisnike skocise na 10,000 baka po serveru. Community ih odjebo i firma propala nedugo zatim. A bila duplo jaca platforma od FB u startu.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by clapton » 12 Aug 2017, 15:49

Baba Slim wrote:
11 Aug 2017, 18:07
EDIT: ne mogu da okačim sliku, Photobucket jede govna, sad tek vidim, nisam dugo ništa kačio. Preporuke za drugi servis?
imgur.com

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Imate

Post by tommytigh77 » 13 Aug 2017, 15:34

Baba Slim wrote:
11 Aug 2017, 23:00
@Cortex: Inače, fyi, ovaj wah koji je kod mene je tvoj. :lol:
Da dodam ostalima da sam najpre ja uzeo od Cortexa, ali nisam stigao da se pohvalim dok je bio kod mene. Pa se posle ljutimo kad kažu da smo mi forumaši sekta. :lol:
Elem, trampio sam se sa Babom sa wahovima pa je njegov EHX Wailer Wah završio kod mene i zadovoljni smo obojica što je najbitnije. Meni se EHX mnogo više svidja, zapravo mi je omiljeni wah koji sam dosad imao prilike da kotistim/probam. Ranije nisam verovao u inductorless wahove, ali sad sam potpuni konvert. U jednom momentu su oba waha bila kod mene, poredio sam sa još jednim ortakom, i Wailer je mnooogo dramatičniji efekat od Minija. Dubok, masan, throaty zvuk sa kojim instant može da se dobije "Burning Of The Midnight Lamp" ton ili bilo šta sa Axis: Bold As Love. Zeza samo što je sweep vrlo zeznut, mnogo je nagao prelaz i teško je ubosti one vokalne srednje, ali zvuk kao zvuk izuva. Kontam da bi neki S-taper pot rešio to, ali i ovako je ok, navikao sam se. A obzirom na to koliko košta, stvarno nisu ostavili mnogo prostora za pritužbe. Svaka preporuka.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 17 Aug 2017, 16:25

Image

fender telecaster Thinline 72. Wide Range Fuuun :ziveli: Cort mi ipak nije radio posao

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Oprema Koju Imate

Post by Kristijan » 17 Aug 2017, 19:54

Рекао бих да дуго ниси имао гитару са скалом од 25,5 инча. Какав је осећај?

Шта би истакао као главни недостатак Корта?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Imate

Post by nemanjavelimirovic » 18 Aug 2017, 11:10

Imam Jagmaster, on je sa 25,5. Manje vise mi ne smeta sad duzina skale...vrv jer vislje drzim gitaru nego pre.
Sto se tice sunset gitare, ona je stvarno vrh za neke stvari tipa rokabili ili kantri...moze i za klasik rok ali mi se cini da tv jones magneti koji su btw jako slabi imaju samo 3-4k output nemaju dovoljno punch-a za moj stil sviranja. Drugo, ne odgovara mi sto je pristup posle 14og polja malko nezgodan kad stojis i sto je gitara malko deblja pa je samim tim i zuljava. I najbitnije od svega...nije me kupila tonom na probi...vec sad imam dovoljno iskustva da kad prvi put probam gitaru uz druge instrumente, znam da li je za mene ili nije... :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 20 Aug 2017, 18:56

Probao Nemanjinog '72. telca, super gitara, budi uspomene... :)

Elem, ostadoh dužan fotku... Ovo je najnovija inkarnacija setapa, Joyo je tu radi uključivanja direkt u razglas (sad vidim da ovo nisu podešavanja na njemu koja koristim). Opciono na njegovo mesto može da se stavi Boss RV-6 pa da expression pedala i Joyo budu van boarda.

Image

Wah, Small stone, CS9 i Blue delay izdignuti pomoću drvenih platformi sa čičkom koje sam koristio i na većim boardovima.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Imate

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Aug 2017, 22:13

Baba Slim wrote:
20 Aug 2017, 18:56
, Joyo je tu radi uključivanja direkt u razglas
Svi se žale na joyo projo a meni je strava pedalica, čak u nekim situacijama radi bolje posao od high end pojačala...koliko dugo imaš tu pedalu ? u smislu koliko je stara da li ti se kvarila?

meni je sledeća californian da uzmem kao u početku mi je bila suviše hevi ali sada mi je krivo što je nisam uzeo, iskreno treba posedovati sve 4 mala je kinta a daju puno....

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Imate

Post by Baba Slim » 21 Aug 2017, 10:02

Imam je preko dve i po godine i aktivno je koristim. Uglavnom ako je koristim stalno je uključena, na kraju lanca, podešena kao klin platforma, kao što bih podesio i klin pojačalo.

Za sada sve radi, mada istini za volju nisam puno njakao prekidač, a poznato je da je taj mehanički 3pdt prekidač uzročnik velike većine kvarova (Wampler rekao to odavno prema svojim statistikama, zato i prelazi na relejni switching sa soft tasterom).

Ne bih rekao da radi bolje od high-end pojačala, jer realno ništa ne može da zameni osećaj sviranja na pojačalu, čak ne mora biti nikakav high-end, neka je samo kršteni lampaš sa 1x12" ili još bolje 2x12" i meni dovoljno. Ali, ne može da se ospori praktičnost samog koncepta - sa njom direkt u razglas, uvek isti zvuk, i ako ne može da se koristi pojačalo na bini a imaš monitoring, rezultat je i više nego zadovoljavajući, za moje potrebe barem.

Drugari koji su isprobavali ostale pedale iz ove serije koje simuliraju ostala pojačala, kažu da se ne stackuju najbolje sa drajvovima ispred sebe, i da je po tom pitanju (klin platforma, drajv pedale ispred amp sima u lancu) American sound najbolji.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest