Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Aug 2017, 22:41

I mene si zbunio sa ovim pojačalima...u glavnom pitao si mislio sam hoćeš da kupiš, sve ok... Za mene i mnoge je dobra kombinacija high gain pojačala i old school gitara, i obrnuto moderne gitare i ''stara'' pojačala. Mada ti iz spoja modernog i modernog možeš da izvučeš šta želiš samo treba podesiti. EMG mnogi ljudi pljuckaju a ne znaju njihovu istoriju, oni su baš bili rađeni prvenstveno za country i blues svirače za studio :D , razlog je manje buke i drugo aktivni magneti ne privlače toliko žice možeš da izvučeš duži sustain ali treba znati...Naravno nisu svi isti, ne možemo reći da je Gilmour i još po ko bezdušan...što se tiče elektronike, načina spajanja ja im skidam kapu EMG je super, možda se neću oduševiti Zakk Wylde kompletom ali može se probrati kome šta odgovara...Ne bih komentarisao umešnost radnika u muzičkim radnjama........ Ako je nešto ''metal'' neznači samo da je za to, imaš primer puno pojačala i pedala, koje imaju taj metal pedigre a koriste ih ljudi koji vole npr blues rock. Npr nesretna boss HM2 pedala Clapton je koristio baš dugo...Meni se baš bopalo Diavlo Randall i ako svi imaju prvu zamisao djentanje neko...
U svakom slučaju naći ćeš verujem bolje opcije preko da kupiš nego li ovde...srećan put.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 07 Aug 2017, 10:31

Potpuno se slazem. Imam Emg 81/85 na Aria Les Paulu. Odlicna gitara, vrhunski uradjena jos drugar dogradio, krem de la krem. Ali kad sam uzeo Ibaneza osetio sam da je to to. Na Ariji nekad ne mogu da se sastavim, a Ibanez kad uzmem vrat mi lezi, nisam bas pro ali ne masim toliko. Nekako mi i ti pasivni vise odgovaraju kao nekom ko je dugo svirao akustaru, imaju slicne reakcije. Ova moja kombinacija Emg na skoro svakom pojacalu zvuci brutalno. Kad bih ih stavljao negde to bi bila Ibanez gitara made in Fujigen.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Oprema Koju Nemate

Post by bancika » 24 Aug 2017, 21:18

Germanium izgleda postaje buzzword i izvan naseg malog sveta gitara. Uslikao malopre free shop katalog u avionu.

Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 25 Aug 2017, 17:40

O Bože..ti magneti su bili hit 80s, te narukvice, te jastuci znači nema gde if nisu trpali e sada da li su bili germaniumski ne mogu se setiti al jeste magnet fora...koliko vidim i ta narukvica ima lekovito dejstva :bambi: ...Naravno magneti se koriste u terapiji povreda itd ali su ogromni i rade na drugačijem princupu, to maleno sumnjam da išta čini....Mada germanijumski tranzistor + german. narukvica tu svašta može biti 8) ...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Rockatansky » 25 Aug 2017, 18:04

Kada smo kod germanijuma... A sta mislite o ovoj spravi?

Image

Svakako spada u temu, jer je to operma koju nemamo. :)

Nekada davno dok sam povremeno radio u Fr, pregledao sam stalno neki njihov oglase kao kupujem-prodajem na taj fazon, za sve i svasta, pa sam pratio dosta gitare i pedale, i secam se da je ovakva jedna stojala jako dugo za neke male pare...
Kontao sam da je neki krsh, cim sigurno nece niko da je kupi. Inace i tamo su cene bile ne bas previse niske, tako da kada naidje nesto sto valja a jeftino - plane! :theyareontome_2:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 25 Aug 2017, 18:15

Rockatansky wrote:
25 Aug 2017, 18:04
Kada smo kod germanijuma... A sta mislite o ovoj spravi?

Image

Svakako spada u temu, jer je to operma koju nemamo. :)

Nekada davno dok sam povremeno radio u Fr, pregledao sam stalno neki njihov oglase kao kupujem-prodajem na taj fazon, za sve i svasta, pa sam pratio dosta gitare i pedale, i secam se da je ovakva jedna stojala jako dugo za neke male pare...
Kontao sam da je neki krsh, cim sigurno nece niko da je kupi. Inace i tamo su cene bile ne bas previse niske, tako da kada naidje nesto sto valja a jeftino - plane! :theyareontome_2:
meni se đasvi ako je cena cool, čuo pa probao sasvim oket...kažem ako je normalna cena...al fino zvuči stvarno ne šalim se...

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 31 Aug 2017, 20:56

zanimljivo


User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Oprema Koju Nemate

Post by brankisha » 01 Sep 2017, 08:03

EHX su opaki. Em dobre pedale, em ludi efekti

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Sep 2017, 17:52

mada možeš i da je napraviš stvarno je max jednostavna imaš šemu na netu...ovaj kritičar mi je čudan...neke pedale koje su bolje urađenje u opšte nije žalio da iskritikuje ovu pa onako nije je nešto pričepio mada sam očekivao da će reći da je krajnje jednostvna što i jeste...naravno ovo je samo sa namerom eto možeš solo napraviti, naravno ako je isplativo u odnosu na polovnu, nemam pojma pošto su trenutno...http://mirosol.kapsi.fi/2014/11/ehx-germanium-od/

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by nemanjavelimirovic » 07 Sep 2017, 11:22


hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 07 Sep 2017, 18:22

Poznanik prodaje ovo https://www.sterlingbymusicman.com/stingray-guitars potpuno novo pa ako te interesuje mogu da vas povezem.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 13 Sep 2017, 14:17

Razmisljam o kupovini ovog kabineta:
https://m.thomann.de/gb/harley_benton_g112vintage.htm
Pojacalo mi je Marshall 8100 100w a ovaj cab je 60w. mogu li ga koristiti na manjoj jacini i kako najbolje ocuvati speaker? Kasnije cu mozda praviti cab 2x12 i povezati taj vintage 30 sa jos jednim zvucnikom, ali do tad bih koristio ovaj 1x12.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Baba Slim » 13 Sep 2017, 17:59

Slično pitanje sam imao za Thomasa Bluga kad sam se raspitivao o kombinaciji njegovog pojačala AMP1 (koje je 100W) sa Celestion G12H30 kojeg imam, koji je 30W, i njegov odgovor je bio, da nema problema, samo da ne panjim amp preko 7 na master volumeu, jer kad zvučnik više ne pojačava već krene da mulja zvuk, tu mu je granica preko koje ne treba terati.

Još pazi, V30 ima 100dB osetljivost, on je već na malim snagama toliko glasan da ti verovatno neće ni pasti na pamet da ga panjiš do te mere da dođeš do njegove granice. :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Oprema Koju Nemate

Post by metalstringer » 13 Sep 2017, 19:31

Hvala puno kolega! :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by nemanjavelimirovic » 14 Sep 2017, 03:23


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest