Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Cortex » 26 Sep 2012, 13:06

kako to mislish kakav je instrument na kome od pozadi pishe made in usa?
pa jebe kevu!!
a shta ne jebe kevu - ne valja! to smo se bar svi slozhili

Baneee
Posts: 7
Joined: 19 Jul 2012, 15:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Baneee » 26 Sep 2012, 13:07

Kao što sam i pretpostavljao .... komentari su jao... omg .... najgore što si mogao da uradiš od svega i bla bla bla.

Nemam nameru da se raspravljam niti da predstavljam Don Huan-a koji se bori protiv vetrenjača.
Vi imate vaše mišljenje, a ja svoje i niko jedno drugog neće promeniti u svojim stavovima.

Moju odluku i stečeno iskustvo sam napisao upravo zbog toga da kažem da postoje i druge opcije, da su različiti zahtevi po pitanju kvaliteta, cene ali i potreba.

Ja sigurno neću biti na koncertnoj bini sa ovom gitarom, naprotiv .... kućna varijanta za svoju dušu .... više od toga i nemam vremena, a nisam želeo ni neke pare veće da dajem.

Profesionalna oprema je za profesionalce i siguran sam da je ova gitara po tom pitanju smešna, ali meni ne treba bolje.

I da, zadovoljan sam kad već kupujem kineza, da ga kupim direktno!

Ko razume, shvatiće, ko ne razume, nikada neće!

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by mislim_stvarno » 26 Sep 2012, 13:15

obavezno fotke. Iskreno se nadam da si bolje prosao nego da si uzeo neku od gitara iz naslova, zelim da verujem u to, ali mi je jako tesko. :D Za te pare si sigurno mogao bilo koju od pomenutih da uhvatis polovno. U svakom slucaju, u zdravlju da te sluzi, a mogao bi da napises nesto o samoj gitari, kakvi su ti utisci. :ziveli:

edit
sto se ovog poslednjeg posta tice, da ne ulazimo u raspravu, ali jedno je replika, drugo profi instrument, trece workhorse. Kao sto rekoh, nadam se da ce tebi biti dobra, da se nece raspasti, da ti nece ubiti zelju da sviras, jer je to najbitnije, ali kao sto rekoh, ne verujem u to. Razlika izmedju npr epifona i ove sto si uzeo je sto iza epifona stoji gibson, pa imas bar neku garanciju kvaliteta...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by nemanjavelimirovic » 26 Sep 2012, 13:56

MIslim da ti Kina klonovi nisu toliko losi, pogotovo sko su za Kinesko trziste, Kineski Kinezi kod nas znaju biti ono Kineska roba. :bambi:

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by nesharm » 26 Sep 2012, 14:42

37000 je cena vecina LP Kineza kod nas, mozda malo vise, a ima ih onih i za manje para. Mislim da si kupio verovatno nesto u rangu Vintage V100, ili onog Tokaija od 43000 dindzi, kapiram da je u Kini takva cifra, razlika je sto ovde mozes da biras primerak. Da je taj tvoj primerak LP-a nesto bolji od ostalih, potpisem da nije, samo si malo krenuo u inat i rizik svim savetodavcima.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by parker » 26 Sep 2012, 16:17

mozda covek nije fetisista, ako je njemu dobra i nama je..
srecno sa njom, dugo da te sluzi :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by MUzzY » 26 Sep 2012, 16:22

Sve u svemu i ja se nadam da ce okaciti makar slike ovde. Zivo me interesuje da li i dalje prave one tragikomicne estetske propuste.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by umart » 26 Sep 2012, 16:30

ja kontam da je jedini problem kod replika sto ne stoji iza toga neka malo ozbiljnija firma,pa ima svakakvog fuseraja,inace nemam problem sa tim sto je pravljena dje je pravljena.do sad sto smo gledali od tih replika sve su bile blagi uzas kao instrumenti,ne kao kopije,zato ja svima za LP savjetujem da uzmu Tokai,jer se zna sta je i kako je i sta moze,ovako i dalje mi se cini da je sve macka u dzaku,mada se moze pretpostaviti da je samo pitanje vremena kad ce i te delbojovske kineske kombinacije da budu na nivou ostalih brendiranih gitara iz kine,jer postoji ogroman napredak kako vrijeme prolazi.

uglavnom,i ja se prkljucujem zahtjevima za fotke i rivju,jer i mene zanima sta je i kako je.

Mixer
Posts: 95
Joined: 03 Jan 2012, 17:47
Location: Novi Sad

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Mixer » 26 Sep 2012, 16:49

Cortex wrote:kako to mislish kakav je instrument na kome od pozadi pishe made in usa?
pa jebe kevu!!
a shta ne jebe kevu - ne valja! to smo se bar svi slozhili
:D ...Napisah ono malo pre zato što mi priča skroz neverovatna.Napišeš nekom liku iz Kine da ti pošalje gitaru,platiš kad je dobiješ,carina 10 000 dindži,još izvoljevaš natpise made in usa,Slash,Clapton,sve bude OK i još gitara solidna...
Deluje mi ko naučna fantastika.
Nego daj ti to na tapet,pa de je razapnemo :D :D

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Trzalica » 26 Sep 2012, 17:14

Baneee wrote:Kao što sam i pretpostavljao .... komentari su jao... omg .... najgore što si mogao da uradiš od svega i bla bla bla..
Hush ... ne prizivaj djavola! Bar te nisu ubedjivali da posetiš nekog lokalnog majstora da ti izrade "HAND MADE" gitaru po želji. Šta si očekivao? Podršku?
Šta misliš, koliko je ovadašnjih članova koji te "savetuju" uopšte imalo prilike da SVIRA na brendovima iz naslova ove teme, tj. još bolje, uporedjuje njihov kvalitet i uvidja razlike na kvalitetnim pojačalima (koje nisu Bugere i sl. kopije) i onda iznese svoj sud o tome koliko su dobre u odnosu na te kineske kopije na kojima piše "Gibson"?


Poput mene samog, verujem ni jedan jedini!
:hide:

Samim tim, raduj se gitari, sviraj na njoj sve dok ne izližeš pragove ili dok joj se vrat ne iskrivi usled temperaturnih razlika, i PEVAJ. :D Nakon toga ćeš već zaraditi novaca za neki BREND i rešiti životni problem muzičkog instrumenta.

Poz.! :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by MUzzY » 26 Sep 2012, 17:24

Image

Baneee
Posts: 7
Joined: 19 Jul 2012, 15:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Baneee » 26 Sep 2012, 19:48

Ne znam kako da stavim slike ovde direktno na forum pa sam okacio na adresu:

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... sizer.jpg/



Raduje me što ima toliko aktivnih gitarista ovde .... nadam se da ste stigli i malo da provežbate koju skalicu 8)

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by MUzzY » 26 Sep 2012, 19:50

Daj jos neku izbliza! :)

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by nesharm » 26 Sep 2012, 20:15

Bane, ovde nema ni jedan muzicar, samo teoreticari. Niko ne zna ni C dur da u'vati. ^^


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest