Squier strat - razlike?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 21 Apr 2014, 23:05

Ravnija :D
ja mislio ako je vrat obliji to je radijus veći..(toliko o meni i matematici :hide: )

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Squier strat - razlike?

Post by Dersu Uzala » 22 Apr 2014, 04:53

A sto nema rucicu? Micim, ima Fendjer sinkronajzd tremelo. Sa sve rupom. To neki megaplus? E evo ti vrat sa civijama, ali nema pegs so you can tune those tuning machines. Wait, what?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 22 Apr 2014, 09:51

Pa valjda čoveku nije trebao tremolo i onda ga zakucao, a ručica ko zna gde je..

Koliko shvatam, ima dosta likova koji na stratu vole da im je bridž fiksiran

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Squier strat - razlike?

Post by ApplePie » 22 Apr 2014, 10:52

Znači odfixsiraš ga ... i eto tremola :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 22 Apr 2014, 11:43

ma naravno, ali to mi je petljancija, jer onda moram da ovom čoveku kažem da će mi trebati neko vreme da ga tako "odfiksiranog" proverim, jer se upravo na tom mestu vidi kako strat radi, da li se raštimava, da li mu pati akcija isl..


videću da popričam sa njim, mada..mrka kapa da on uopšte ima original ručicu od njega

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Squier strat - razlike?

Post by Dushan S » 23 Apr 2014, 06:02

Kristijan wrote:Да ти право кажем, мени је свака прича о Сквајеру од пре 20 година поприлично смешна. Не сећам се да су тада имали ову поделу на категорије, ово Bullet, Affinity, Standard... Али сам сасвим сигуран да тај Сквајер од пре 20 година није бољи од данашњег Сквајер Стандарда. То је и тада била јефтина копија, и сигурно није Custom Shop инструмент. Поуздано знам да сам видео на неким огуљеним Свајерима који су 20 и више година стари да им је труп од шперке. Да ли је то било само на неким серијама, или само до не знам ни ја које године - то не могу да тврдим, нисам се удубљивао у проблематику. Узми с резервом овај мој став. Свакојаке електричне гитаре сам имао прилике да свирам током претходних 25 година, али свакако нисам експерт. Сасвим сам сигуран да је и онда и данас Сквајер изазивао исте реакције код људи, и оно што је онда била "може да прође" гитара не може данас одједном да постане нешто више од тога. Како је неко лепо приметио, vintage је само лепа реч за старо.
Čisto onako da uletim, kad je već pomenuto... Prvi Squier-i "JV" tj "Japan Vintage" (evo mi ovde na stalku stoji jedan ali doduše nije dvadeset već trideset godina) su jako ozbiljne gitare, napravljene u Japanu, prve serije su bile reissue 62-jke i 57ice. Imali su američke magnete, a delovi su bili ili usa ili japanski. U nekim kasnijim serijama bilo je razlike u kvalitetu od gitare do gitare, ali moje lično iskustvo (probao sam nekoliko, posedovao dve takve gitare, imam još uvek jednu) je da je u principu to gitara BOLJA nego dobar deo USA fendera - ako je dobar komad. Kažem opet variralo se u kvalitetu. Nisu ni jeftini, kad se dobar komad nađe u oglasima, vidim da cena ide tu oko 700 jura ako ne i više. Opet, zavisi. Posle par godina počelo se sa proizvodnjom Fender gitara MIJ a Squier-i se sele u Koreju.

Sa obzirom na tragičan kvalitet novijih USA Fendera, bar u odnosu na cenu, drago mi je da sam uspeo da proberem komad koji mi se sviđa u vreme kad još nije bilo toliko interneta u igri ovde, pa samim tim i zbog manjka informacija, mogao se uzeti takav Squier kao "kopija" za džaba pare ako se naleti na pravog pacijenta. Ja sam svoj platio nekih 400DM - i to sa koferom.

U svakom slučaju nije u vezi sa kupovinom ovog momka, ali možda nekom ko nije informisan bude od koristi info.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 23 Apr 2014, 10:16

Dushan S wrote: Čisto onako da uletim, kad je već pomenuto... Prvi Squier-i "JV" tj "Japan Vintage" (evo mi ovde na stalku stoji jedan ali doduše nije dvadeset već trideset godina) su jako ozbiljne gitare, napravljene u Japanu, prve serije su bile reissue 62-jke i 57ice. Imali su američke magnete, a delovi su bili ili usa ili japanski. U nekim kasnijim serijama bilo je razlike u kvalitetu od gitare do gitare, ali moje lično iskustvo (probao sam nekoliko, posedovao dve takve gitare, imam još uvek jednu) je da je u principu to gitara BOLJA nego dobar deo USA fendera - ako je dobar komad. Kažem opet variralo se u kvalitetu. Nisu ni jeftini, kad se dobar komad nađe u oglasima, vidim da cena ide tu oko 700 jura ako ne i više. Opet, zavisi. Posle par godina počelo se sa proizvodnjom Fender gitara MIJ a Squier-i se sele u Koreju.

Sa obzirom na tragičan kvalitet novijih USA Fendera, bar u odnosu na cenu, drago mi je da sam uspeo da proberem komad koji mi se sviđa u vreme kad još nije bilo toliko interneta u igri ovde, pa samim tim i zbog manjka informacija, mogao se uzeti takav Squier kao "kopija" za džaba pare ako se naleti na pravog pacijenta. Ja sam svoj platio nekih 400DM - i to sa koferom.

U svakom slučaju nije u vezi sa kupovinom ovog momka, ali možda nekom ko nije informisan bude od koristi info.
evo i ja jutros baš popričah sa vlasnikom ovog skvajera, pa mi reče da je zapravo gitara već imala 20 godina klada je i on kupio, tako da verovatno ima i više.
Pitao sam ga za ručicu, kaže da nema problema da probam i sa tim

i pitao sam koje magnete ima (pošto mi je utisak da sa ampom rade bešumno) on reče - texas special :shock:

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Squier strat - razlike?

Post by djomla » 23 Apr 2014, 10:52

Overdrive wrote:
Dushan S wrote: Čisto onako da uletim, kad je već pomenuto... Prvi Squier-i "JV" tj "Japan Vintage" (evo mi ovde na stalku stoji jedan ali doduše nije dvadeset već trideset godina) su jako ozbiljne gitare, napravljene u Japanu, prve serije su bile reissue 62-jke i 57ice. Imali su američke magnete, a delovi su bili ili usa ili japanski. U nekim kasnijim serijama bilo je razlike u kvalitetu od gitare do gitare, ali moje lično iskustvo (probao sam nekoliko, posedovao dve takve gitare, imam još uvek jednu) je da je u principu to gitara BOLJA nego dobar deo USA fendera - ako je dobar komad. Kažem opet variralo se u kvalitetu. Nisu ni jeftini, kad se dobar komad nađe u oglasima, vidim da cena ide tu oko 700 jura ako ne i više. Opet, zavisi. Posle par godina počelo se sa proizvodnjom Fender gitara MIJ a Squier-i se sele u Koreju.

Sa obzirom na tragičan kvalitet novijih USA Fendera, bar u odnosu na cenu, drago mi je da sam uspeo da proberem komad koji mi se sviđa u vreme kad još nije bilo toliko interneta u igri ovde, pa samim tim i zbog manjka informacija, mogao se uzeti takav Squier kao "kopija" za džaba pare ako se naleti na pravog pacijenta. Ja sam svoj platio nekih 400DM - i to sa koferom.

U svakom slučaju nije u vezi sa kupovinom ovog momka, ali možda nekom ko nije informisan bude od koristi info.
evo i ja jutros baš popričah sa vlasnikom ovog skvajera, pa mi reče da je zapravo gitara već imala 20 godina klada je i on kupio, tako da verovatno ima i više.
Pitao sam ga za ručicu, kaže da nema problema da probam i sa tim

i pitao sam koje magnete ima (pošto mi je utisak da sa ampom rade bešumno) on reče - texas special :shock:

Mogao je i da kaze 50 godina ... ako ti ne mozes da proveris tu informaciju ...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 23 Apr 2014, 11:40

djomla wrote: Mogao je i da kaze 50 godina ... ako ti ne mozes da proveris tu informaciju ...
ma pazi, mogao je, naravno. Ali s druge strane kako možeš inače da proveriš starost neke gitare?
Da je dam nekom arheologu..ne ide ;)

ili da pretesterišem vrat negde i lepo izbrojim godove? ;)

doduše, nisam otvarao elektroniku da vidim šta tamo ima (meni je važno da tu ne čujem neke probleme, a nisam ih ćuo..osim par puta što pot zakrči kad ga okrenem, ali i to je zanemarljivo i jako retko, a valjda može i da se očisti)

Čovek mi reče da je gitara i zaštićena onom folijom. Tamo gde su springovi nema ništa, a prednja maska mi se ne skida.

Možda uradim još neku sliku danas oko onih stvari koje me malo brinu na čivijama, pa da vas pitam za mišljenje. Ćisto me intersuje da li to može da smeta, i da li može da se sredi.

:ziveli:

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Squier strat - razlike?

Post by djomla » 23 Apr 2014, 20:04

Ćisto onako :)

Ne razumem zasto kupujes to uopste? Na stranu da su ti svi vec rekli da ne kupujes ... al ti ne slusas.

Znaci :

1. Gitara ima dosta mana koje ti se ne svidjaju ... ta prica "bila kod majstora" a civija ne stoji kako treba etc ....
2. Mozda je stara 100 godina a mozda pola godine - arheolog ili ne ...

Ti njemu vrati gitaru, reci da si nosio kod nekog majstora, i da je taj rekao, da je to neki vintage expensive model.
I da se ne osecas prijatno da kupis za te pare, da je to bukvalno kradja ...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 23 Apr 2014, 20:58

djomla wrote:Ćisto onako :)

Ne razumem zasto kupujes to uopste? Na stranu da su ti svi vec rekli da ne kupujes ... al ti ne slusas.

Znaci :

1. Gitara ima dosta mana koje ti se ne svidjaju ... ta prica "bila kod majstora" a civija ne stoji kako treba etc ....
2. Mozda je stara 100 godina a mozda pola godine - arheolog ili ne ...

Ti njemu vrati gitaru, reci da si nosio kod nekog majstora, i da je taj rekao, da je to neki vintage expensive model.
I da se ne osecas prijatno da kupis za te pare, da je to bukvalno kradja ...
Vidi, meni se zapravo mnogo sviđa kako je gitara svirljiva i kako zvuči.
Naveo sam samo par detalja koji mi se nisu dopali, ali svakako nije nikakva hića. Mogu da je vratim, mogu da sačekam itd.

I nisu mi "svi" rekli da ne kupujem, prati malo fabulu radnje :ziveli:

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Squier strat - razlike?

Post by djomla » 23 Apr 2014, 21:29

Ako ti se svidja gitara .. koji krasni drvis tu na 2 strane onda ...


grow up :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 23 Apr 2014, 22:11

djomla wrote:Ako ti se svidja gitara .. koji krasni drvis tu na 2 strane onda ...


grow up :ziveli:
Image

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Squier strat - razlike?

Post by Dushan S » 24 Apr 2014, 06:01

Overdrive wrote:
evo i ja jutros baš popričah sa vlasnikom ovog skvajera, pa mi reče da je zapravo gitara već imala 20 godina klada je i on kupio, tako da verovatno ima i više.
Pitao sam ga za ručicu, kaže da nema problema da probam i sa tim

i pitao sam koje magnete ima (pošto mi je utisak da sa ampom rade bešumno) on reče - texas special :shock:
Ma nema to veze direktno sa tvojom pričom, ja to onako... Lako je videti da li je gitara JV Squier, ne treba biti stručan specijalno. Tvoja nije, ne brini se :) A ti si malo lakoveran, ovako. Mislim, šta da ti je rekao da je gitara imala 500 godina kad ju je kupio. Misliš svi ovdašnji trgovci i ljubitelji dobrih instrumenata su slučajno promašili njegov oglas ili se ne razumeju u vredne jeftine gitare, pa je sad tvoja životna šansa da uzmeš instrument vredan puno za malo para? Ili je on glup pa ne zna šta ima, ili si mu simpatičan pa želi da ti pomogne tako što će ti prodati dobar instrument za malo para. Ne kažem da je on prevarant, ne znam, ali zar nisu neke stvari očigledne na bazi običnog zdravog razuma?

A što se tiče tvoje kupovine, ja sam uvek nekako bio pristalica da samo ljudi koji su potpuni početnici i oni koji se jako dobro kapiraju u gitare i imaju iskustva treba da kupuju polovne jeftine instrumente. Prvima je svejedno, ako je ispravan i jeftin instrument, to je za učenje, ubrzo će preći na nešto bolje. Drugi, ovi iskusni, imaju potrebna znanja da vide da je neka jeftina gitara igrom slučaja dobar komad. Svi ostali...Bolje da ne gledaju takve gitare. Tako da ako ne znaš da li da uzimaš tu gitaru, ako nisi siguran, nemoj ni da je uzimaš. Padaš na neku besmislenu udicu, jer zapravo - čak i da je to dobra gitara za male pare - da li će tebi zaista učiniti razliku? Tebi baš to znači, čuješ taj vintage sound, osećaš vibe drveta, to je taj ton koji si ganjao oduvek? :) Sa druge strane, kad malo razmislim nije loše ni da se zajebeš pa da posle govoriš "Jaooo što sam ispao glup". I iz toga se uči, posle nećeš pitati po forumu da ti kažu nego ćeš napamet da naučiš koje je boje bio Squier koje godine, šta znači koja cifra u serijskom broju i ostalo. Mi ovde Balkanci stalno imamo taj strah od toga da se ispalimo, a i na greškama se uči. Ima koristi i od toga da padneš pa ustaneš Tako da što da ne, kupi. Mislim, ne podjebavam te, razmisli sam o ovome što sam ti napisao... :ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Squier strat - razlike?

Post by Overdrive » 24 Apr 2014, 09:31

Dushan S wrote: Mislim, šta da ti je rekao da je gitara imala 500 godina kad ju je kupio. Misliš svi ovdašnji trgovci i ljubitelji dobrih instrumenata su slučajno promašili njegov oglas ili se ne razumeju u vredne jeftine gitare, pa je sad tvoja životna šansa da uzmeš instrument vredan puno za malo para? Ili je on glup pa ne zna šta ima, ili si mu simpatičan pa želi da ti pomogne tako što će ti prodati dobar instrument za malo para. Ne kažem da je on prevarant, ne znam, ali zar nisu neke stvari očigledne na bazi običnog zdravog razuma?
pa nema nikakvog oglasa. Čovek iz benda ima 5 gitara. Ovaj Squier mu je bio za probe i kada sam rekao kako razmišljam da kupim još jednog strata za Eb štim (mrzi me da stalno raštimavam i doštimavam ovog što već imam) on mi je rekao "evo daću ti ja ovog mog, ja kada sam ga kupio već je imao 20 godina, urađen mu je setap..bla bla.."

I ja pomislih, why not. Tako ga i uzeh kući na probu, pa se tako i prijatno iznenadih kako je svirljiv, kako ne zuji uz pojačalo i sve ono što sam napisao, ali i kako sam primetio par detalja koji mi se ne dopadaju, pa reko da pitam ovde da li ti detalji znače nešto loše (npr izdignuti potovi za 2-3mm iznad maske)

S obzirom na cenu, nije mi nikakav problem da ga kupim, ali ne bih da gomilam gitare (zbog prostora) ako se ispostavi da mu npr tremolo ne bude radio kako treba, ako krene da se raštimava isl.

Celu priču sam okačio ovde jer kapiram da se razumete u stratove, pa računam da će neko znati da kaže da li je normalno za Squiera da ima non staggered magnete, izdignute potove, da li zuje uz pojačalo ili ne, da li ona čivija može da se spusti da lepo legne na drvo itd.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest