Gitara za 1500 EU

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
infected
Posts: 29
Joined: 03 Feb 2009, 02:11

Re: Gitara za 1500 EU

Post by infected » 12 Aug 2014, 22:51

Slazem se u potpunosti da Gibson moze da dobije vecu preprodajnu vrednost, ali caka je u tome sto sam gledao masu nekih komentara, cak i nekih video review/a, na kojima se uglavnom kaze da ESP nudi daleko vise nego Gibson, barem kada je ovaj cenovni rang u pitanju i ove dvije gitare. Moram reci da se i meni tako cinilo kad sam ih probavao, Gibson je jedino malo prirodniji i to je jedina prednost, sve ostalo mi je jednostavno bolje kod ESP/a, od vrata koji je perfektan i udoban, zice spustene toliko da prsti jednostavno klize niz vrat, magneti EMG aktivni pa je zvuk malo nabrijaniji, jos kad uzmes da je to japanc sastavio (kojima ja daleko vise danas vjerujem nego ovim amerima)....

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Gitara za 1500 EU

Post by ApplePie » 13 Aug 2014, 00:02

Sve što sam ja ukapirao je da ti hoćeš da spucaš somaipo na djitru pa da je posle udomiš lako ... Moj savet ti je da za te pare kupiš tri solidne gitare tipa strat, lp i nešto moderno pa da vremenom definišeš šta ti tačno treba i šta tražiš od instrumenta. Koje drvo ti radi posao, skala, profil vrata... O zvuku da ne pričam. Nekog radi sustain, nekog glasnoća i prodornost, neko traži da mu se svaka žica čuje isto dok se igra sa akordima. Tu ti ni majstor ne bi pomogao dok ti ne saznaš šta tačno hoćeš. I nemoj da misliš da da ja sad nešto filozofiram, to je proces koji traje i popravlja se iskustvom i probavanjem svega što ti dodje pod ruku. Cena je tu najmanje merilo. Neki nikad i ne saznaju šta hoće. Ajd :ziveli:

P.S. Forume, tube i slično zaobidji. Dok sam ne osetiš šta izlazi iz gitare pod tvojim prstima ne veruj "cigama što svog konja hvale"

User avatar
infected
Posts: 29
Joined: 03 Feb 2009, 02:11

Re: Gitara za 1500 EU

Post by infected » 13 Aug 2014, 00:44

Ok, delimicno se slazem sa predhodnim komentarom, osim u onom predlogu za tri gitare al dobro :) ...Problem je sto sa jednim bendom sviram metal, sa drugim punk/rock a kod kuce volim blues...znaci treba mi instrument koji moze solidno da pokrije i iznese to. Gledajuci sa tog aspekta Lp bi bio najbolje rjesenje, ali da problem bude jos veci esp mi bolje lezi u ruci definitivno. Znam da sam malo nedefinisan, ali smo zelim da izvucem najbolje sto mi odgovara za taj novac. Komentari su odlicni tako da samo pucajte :D :ziveli:

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Gitara za 1500 EU

Post by banjacNT » 13 Aug 2014, 02:50

Pa valjda i ESP ima modele sa Dankanovim pasivnim magnetima, to bi trebalo da zvuci malo pitomije od EMG-a, pa ako ti toliko odgovara ESP po nacinu izrade, cepaj te neke dzitre...
Sad je samo pitanje da li ih ima na nasem trzistu i po kojim cenama...
:ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Gitara za 1500 EU

Post by nemanjavelimirovic » 13 Aug 2014, 09:16

Siguran sam da Gibson moze da se setapuje da isto bude mekan i udoban kao i taj esp. Ako vec pucas 1500e za djitru, uradi to sto bezbolnije. Esp ce te smoriti za 20dana ali neces moci da ga menjas za gibson, a gibson ako te smori, lako ces dobiti esp za njega,eno ih tamo po kp, samo cekaju :-)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Gitara za 1500 EU

Post by Cortex » 13 Aug 2014, 10:43

Gibson SG Standard :nixweiss:
Vristaviji nego LP, stoga mozda bolji za punkericu, a ikona metala, rocka, bluesa isto koliko i LP, ako ne i vise. Daleko udobniji za svirku od LP-a (licno misljenje), izvanredan pristup visim pragovima, gitara osetno manje tezine - za te momente kada sa visine stejdza gledas u vrtlog mosh pit-a da ne zabole ledja...
:ziveli:

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Gitara za 1500 EU

Post by banjacNT » 13 Aug 2014, 15:07

Cortex wrote:Gibson SG Standard :nixweiss:
Vristaviji nego LP, stoga mozda bolji za punkericu, a ikona metala, rocka, bluesa isto koliko i LP, ako ne i vise. Daleko udobniji za svirku od LP-a (licno misljenje), izvanredan pristup visim pragovima, gitara osetno manje tezine - za te momente kada sa visine stejdza gledas u vrtlog mosh pit-a da ne zabole ledja...
:ziveli:
:1:

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Gitara za 1500 EU

Post by mateuspoz » 03 Oct 2014, 12:29

Kupi ono što se pravi poslednjih pedesetak godina u nepromenjenom obliku (npr. Gib LP Standard) i kada ti dosadi dodaj nešto drugo.
I ne pitaj zašto je to tako već se ti njoj (gitari) prilagođavaj.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Gitara za 1500 EU

Post by Trooper » 03 Oct 2014, 13:52

A zasto ne bi kupio gitaru koja mu odgovara umesto da se on prilagodjava gitari?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Gitara za 1500 EU

Post by nemanjavelimirovic » 03 Oct 2014, 14:04

Da jurim takvo shto....
Ovo bi bila opcija sigurno
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/178 ... -Sunburst/ :) :ziveli:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Gitara za 1500 EU

Post by muki17 » 03 Oct 2014, 16:17

Bas skoro sam probao Ibanez RG2550z,koji mi je i bio u opticaju za kupovinu,nov je u Mixu na snizenju 950e.
Izrada ocekivano dobra od prestiga,ali je teska,vrat je siri nego na ostalim modelima,edge zero korektan,magneti iako su DiMarzzio\Ibanez,bi trebali da se promene,sve u svemu,za te pare(polovna jos mnogo povoljnija) dobijas bas oni sto si platio.
Ali sto se tice poredjenja sa LP-om,druga prica.Upravo je jedan kod mene,Standard,('97 ),i ne mogu da kazem bolja,ali definitivno sam vise uzivao i pri sviranju,i zvuka koji se dobija iz kutije.Mada,i cena je veca barem za 50%.Moguce je ,i to vrlo,da nisam objektivan,mozda sam i gear snob,ali licno bih pre izabrao LP no Rg.

I jos jedno,blues i Rg2550z?

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Gitara za 1500 EU

Post by Trooper » 03 Oct 2014, 23:22

Pokojni Rax je na svom RG550 cepao DOBAAAR bluz/dzez, tako da kontam da bi moglo i na 2550. Ubacis neke pafove, air norton, atko nesto i udri

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Gitara za 1500 EU

Post by bancika » 05 Oct 2014, 10:22

Ne znam da li bih ovde kupio skupu gitaru...ko zna koliko to sedi po radnjama dok neko ne uzme. I na te cifre marza koju nasi uzimaju bude pozamasna. Mozes da odes u inostranstvo i kupis je sam.

A neki Music Man mozda? Cini mi se da oni bolje drze cenu nego ESP
muki17 wrote:I jos jedno,blues i Rg2550z?
ma moze i to donekle. :ziveli:
Spoiler:
Ne moze Kotzen fazon da se svira na RG tek tako, pogotovo ako je setupovana onako kako se od RG obicno ocekuje. Mozda ako se dignu zice dosta i stave bas drugaciji magneti. RG je nekako ultra low-profile, napravljena za brzinu i da gruva...samim tim dozvoljava manje dinamike.
Trooper wrote:Pokojni Rax
Rax sa foruma? :shock:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Gitara za 1500 EU

Post by Trooper » 05 Oct 2014, 10:57

Yup, imas sve na njegovoj temi u "Vasi Radovi"

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Gitara za 1500 EU

Post by Dersu Uzala » 05 Oct 2014, 14:00

Nisam imao pojma, nek mu je lagana zemlja.

Jos se mislim, cime se ovaj morbidni Tropper zeza. Ili je otisao covek sa foruma pa ga ovaj proziva. :grummel_2:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest