Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by nesharm » 26 Sep 2012, 20:29



nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by nesharm » 26 Sep 2012, 20:58

Pih, ne salju u Srbiju ovu Jack Daniels gitaru...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by mislim_stvarno » 27 Sep 2012, 08:31

Baneee wrote:Raduje me što ima toliko aktivnih gitarista ovde .... nadam se da ste stigli i malo da provežbate koju skalicu 8)
ne kapiram cemu sarkazam? znao si da necemo ovacijama pozdraviti tvoj izbor, nisi uopste morao da pises sta si uzeo, niko te nije podhebavao, svi smo ti rekli da se nadamo da ce dugo da te sluzi, ali svi smo rekli da mislimo da ce biti problema, pre ili kasnije. To je u manjoj ili vecoj meri realnost, sad sto ti odbijas da je prihvatis... :D

Inace, na slikama izgleda super, a posto se tebi ocigledno svidja, i nadam se da ti odgovoara, to je jedino vazno. Voleo bih da napises npr za godinu dana, da nisi imao ni jedan jedini problem sa njom, da smo svi mi pogresili. Tada bi mnogi od nas ozbiljno uzeli u razmatranje ovu opciju pri kupovini. (ovo kazem bez trunke sarkazma ili bilo cega)

Aj' jos jednom, da te dugo sluzi :ziveli:

Baneee
Posts: 7
Joined: 19 Jul 2012, 15:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Baneee » 27 Sep 2012, 11:25

mislim_stvarno wrote:
Baneee wrote:Raduje me što ima toliko aktivnih gitarista ovde .... nadam se da ste stigli i malo da provežbate koju skalicu 8)
ne kapiram cemu sarkazam? znao si da necemo ovacijama pozdraviti tvoj izbor, nisi uopste morao da pises sta si uzeo, niko te nije podhebavao, svi smo ti rekli da se nadamo da ce dugo da te sluzi, ali svi smo rekli da mislimo da ce biti problema, pre ili kasnije. To je u manjoj ili vecoj meri realnost, sad sto ti odbijas da je prihvatis... :D

Inace, na slikama izgleda super, a posto se tebi ocigledno svidja, i nadam se da ti odgovoara, to je jedino vazno. Voleo bih da napises npr za godinu dana, da nisi imao ni jedan jedini problem sa njom, da smo svi mi pogresili. Tada bi mnogi od nas ozbiljno uzeli u razmatranje ovu opciju pri kupovini. (ovo kazem bez trunke sarkazma ili bilo cega)

Aj' jos jednom, da te dugo sluzi :ziveli:


U pravu si! moj sarkazam je proradio zbog pojedinih komentara koji su isto bili sarkastični, pa i uvredljivi.
Moja želja je bila da podelim svoje iskustvo, mada sam verovatno pogrešio, ili sam to uradio na pogrešnom mestu ... iskreno nisam očekivao pohvale, ali ni toliko negativnih komentara.
Da se razumemo, ja sam želeo baš repliku LP AFD (nijednu drugu) za razumnu cenu , a u BG-u je nije bilo pa sam počeo da tražim alternativna rešenja.

Da, napisao sam da ima s/n i "made in usa" upravo zato sto sam iste takve primerke viđao u prodaji u BG-u i ne može niko da me ubedi da su te gitare koje naše muzičke prodavnice nude u tom rangu bolje od moje. To je jedna te ista roba da se ne lažemo! Sve što sam ja uradio je da sam preskočio jednu ruku u lancu prodaje, prošao malo bolje i dobio baš ono što sam hteo.
Sad ako to nekog ljuti ili misli da sam glupo uradio, žao mi je ....

Po meni je onaj ko je napisao preko 3.000 postova sigurno potrošio na tome dosta vremena, a mene zanima koliko mu je ostalo vremena za sviranje!
Zanimljivo mi je kakva se oprema koristi ali mi je bitnije kako se koristi.... daj da čujem nešto odsvirano, da vidim snimak na youtube, da čujem neko autorsko delo, da vidim ispoljenju kreativnost, harizmu ..... jer to je suština!

Najlepša gitara je ona kada te svojom melodijom osvoji i inspiriše, a sad magnet ovaj/onaj, boja, izrada, zalepljen vrat/šrafljen .... sve su to detalji i to to zapravo nije bitno...


Hvala za lepe želje u sviranju koje uzvraćam istom merom!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by bancika » 27 Sep 2012, 11:32

voleo bih da probam to cudo. U sustini ne mora biti lose, posto i epi/vintage/tokai/cort dolaze iz te iste kine. Sa druge strane, cesto sam prateci ibanez forume vidjao kineske replike Jem gitara koje su vise makete nego gitare, nadam se da tvoja nije takva.
U svakom slucaju, imas mosnice ko kosnice. Prvo, ne bih smeo da porucim gitaru postom ovde, a drugo, ne bih smeo na nevidjeno da uzmem gitaru tog ranga. Kupio sam u USA ibby prestige tako, ali sam znao sta da ocekujem i imao sam 45 dana da je vratim ako mi se ne svidja. Kudos to you, sir :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by MUzzY » 27 Sep 2012, 11:43

Pa dobro, nije platio 2000$ ...

Daj jos slika! :)

User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by nodi » 27 Sep 2012, 11:47

Baneee wrote:
mislim_stvarno wrote:
Baneee wrote:Raduje me što ima toliko aktivnih gitarista ovde .... nadam se da ste stigli i malo da provežbate koju skalicu 8)
ne kapiram cemu sarkazam? znao si da necemo ovacijama pozdraviti tvoj izbor, nisi uopste morao da pises sta si uzeo, niko te nije podhebavao, svi smo ti rekli da se nadamo da ce dugo da te sluzi, ali svi smo rekli da mislimo da ce biti problema, pre ili kasnije. To je u manjoj ili vecoj meri realnost, sad sto ti odbijas da je prihvatis... :D

Inace, na slikama izgleda super, a posto se tebi ocigledno svidja, i nadam se da ti odgovoara, to je jedino vazno. Voleo bih da napises npr za godinu dana, da nisi imao ni jedan jedini problem sa njom, da smo svi mi pogresili. Tada bi mnogi od nas ozbiljno uzeli u razmatranje ovu opciju pri kupovini. (ovo kazem bez trunke sarkazma ili bilo cega)

Aj' jos jednom, da te dugo sluzi :ziveli:


U pravu si! moj sarkazam je proradio zbog pojedinih komentara koji su isto bili sarkastični, pa i uvredljivi.
Moja želja je bila da podelim svoje iskustvo, mada sam verovatno pogrešio, ili sam to uradio na pogrešnom mestu ... iskreno nisam očekivao pohvale, ali ni toliko negativnih komentara.
Da se razumemo, ja sam želeo baš repliku LP AFD (nijednu drugu) za razumnu cenu , a u BG-u je nije bilo pa sam počeo da tražim alternativna rešenja.

Da, napisao sam da ima s/n i "made in usa" upravo zato sto sam iste takve primerke viđao u prodaji u BG-u i ne može niko da me ubedi da su te gitare koje naše muzičke prodavnice nude u tom rangu bolje od moje. To je jedna te ista roba da se ne lažemo! Sve što sam ja uradio je da sam preskočio jednu ruku u lancu prodaje, prošao malo bolje i dobio baš ono što sam hteo.
Sad ako to nekog ljuti ili misli da sam glupo uradio, žao mi je ....

Po meni je onaj ko je napisao preko 3.000 postova sigurno potrošio na tome dosta vremena, a mene zanima koliko mu je ostalo vremena za sviranje!
Zanimljivo mi je kakva se oprema koristi ali mi je bitnije kako se koristi.... daj da čujem nešto odsvirano, da vidim snimak na youtube, da čujem neko autorsko delo, da vidim ispoljenju kreativnost, harizmu ..... jer to je suština!

Najlepša gitara je ona kada te svojom melodijom osvoji i inspiriše, a sad magnet ovaj/onaj, boja, izrada, zalepljen vrat/šrafljen .... sve su to detalji i to to zapravo nije bitno...


Hvala za lepe želje u sviranju koje uzvraćam istom merom!
Prvo, cestitam ti na kupovini. Ako se tebi svidja i ako te inspirise da sviras- to je to. Moj ortak ima isto neku repliku i kaze da zvuci kao Kort u istom rangu.

Ljudi koji ovde imaju toliko postova uglavnom sviraju veoma dobro. Cuo sam neke snimke na soundcloudu.
Ja imam mali broj postova, ali to ne znaci da sviram vise (a kamo li bolje) od njih.

I gitare nemaju melodiju :D

User avatar
LifelessDead
Posts: 672
Joined: 22 Nov 2007, 16:26
Location: Pančevo

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by LifelessDead » 27 Sep 2012, 13:30

najbitnije je da je on zadovoljan, jel....ja se nikad ne bih cimao oko narucivanja takve gitare kad imas koliko hoces kopija istog kvaliteta da biras, i mozes licno da probas pre kupovine sto je najbitnije...

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by nesharm » 27 Sep 2012, 13:31

Enivej, ako vam se proba taj kinez vs Vintage V-100 na Cube 20x, slobodno, mozemo se skupimo neki vikend. Naravno, ako hoce i Baneee, zivo me zanima koliko su daleko.
Last edited by nesharm on 27 Sep 2012, 13:31, edited 1 time in total.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Trooper » 27 Sep 2012, 13:31

A gde to kod nas imaju kineski gibsoni sa USA serial number i tako tim? Msm u kojoj prodavnici.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by nebojsak » 27 Sep 2012, 13:40

U svakom bolje snabdevenom Maksiju.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by umart » 27 Sep 2012, 13:52

'bem ti lebac,ja bi ovo uzeo samo da moze ikako da se napravi da svira,i reissue-i kostaju boga oca sa sve krizom

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Kill surf city » 27 Sep 2012, 13:53

+imidz

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by nesharm » 27 Sep 2012, 13:58

Btw, da se razumemo, ovo su sigurno skuplje gitare, oni jeftini Roosteri se prave na oko 20-25$ na 1000 komada, tesko da ovo moze da se poredi sa time.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest