Scala gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Scala gitare

Post by Boogie Woogie » 13 Oct 2012, 01:16

hau jes nou..baš su mocartov talenat odma uočili na royall klavsenu plave boje sa zlatnim bordurama..a ne kod kuće na čemablu prislonjenom uza zid kuhinje

i srv je svirao na najskupljem i najboljem stratu..
hendrix isto
kleptoman takodžer..

al kad bi se jurcali po vagonima

o bitloncima i epifoncima na početku karijere da i ne govorimo..

Ono istina slažem se ja u ovome - kad je neko talenat, treba mu dati što bolje sredstvo da se razmaše, jelte..
I naravno da ima inštrumenata koji vrede svih tih para
ali kapiram da balavljenje na električne gitare od 3 soma evradi, od strane ljudi za koje niko nikad nije čuo (niti će) mu dođe malo kao..snobizam? Kubanski nadrealizam? OCD fetišizam..aj pa reci

plus je to neki tamo strat, iz mora stratova, šta reći

svi stratovi treba da koštaju maksimum 500 evradi, osim ako baš nisu sočinjeni od nekago drvetah što je zaštićeno zakonom o zaštiti istijeh
to je bre daska sa tri magneta i motkom - pljuc

a najvoliji mi je upiš kad žešćim stratomanijacima tutneš na slepo nekog strata koji nit smrdi nit miriše, pa krenu da mudruju o srednjim plitkim i kosim debelim tonovima..
baš bih voleo da neko od njih tako na slepo proceni vrednost takve jeden ćepanice, pa da vidimo dal talenat prati inštrumenta, oli mama kuva palentu svome dragom talentu

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Scala gitare

Post by Dersu Uzala » 13 Oct 2012, 01:33

Boogie Woogie wrote:to je bre daska sa tri magneta i motkom - pljuc
Pa zato i Scala kosta duplo skuplje od Fender CS a o stock USA modelima da i nepricam. Jer nije daska sa tri magneta i motkom vec je Stradivari, Amati, Guarneri, Blüthner, Bösendorfer, Steinway. :mrgreen:

Znam tebi je svejedno, ali muzicarima nije. Pogotovu vrhunskim.

A o SRV, JH, EC i Bubama ne bih ovde, mesas babe i zabe kolosalno. :ziveli:

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Scala gitare

Post by Perce » 13 Oct 2012, 02:37

Boogie Woogie wrote: plus je to neki tamo strat, iz mora stratova, šta reći
Nediraj mi strata u moru stratova :D

Lm, slazem se sa tobom, sa Derusom i ne bas. Ono sto mene zanima jeste stvarno, zasto su te Skala gitare skup(lj)e? Pomera se pot za 1cm? Iskrivljen 5way switch? Onaj sistem za fiksiranje vrata? Bulsit!

Lik imao prilku da promovise svoje ime uz Kramera, malo hypea i vozdra, Oma cena ide skyhigh. Ne kazem da Scala gitre ne valjaju, naprotiv! Ali kada nesto ima ime, onda to ime placas uglavnom vise nego sto vredi sam proizvod (koliko ono kosta DG sig. Strat?).

Mogla bi da se otvori tema pa malo da se razglaba na tu temu, zasto je nena gitra skuplja od iste a ko jaje jajetu. Meni je to misterija:)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Scala gitare

Post by Dersu Uzala » 13 Oct 2012, 02:50

Zato su Fender gitare 10x skuplje od Jolana gitara?

Aaaaa, to sam i mislio. :ziveli:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Scala gitare

Post by Dushan S » 13 Oct 2012, 06:32

Perce wrote:
Boogie Woogie wrote: plus je to neki tamo strat, iz mora stratova, šta reći
Nediraj mi strata u moru stratova :D

Lm, slazem se sa tobom, sa Derusom i ne bas. Ono sto mene zanima jeste stvarno, zasto su te Skala gitare skup(lj)e? Pomera se pot za 1cm? Iskrivljen 5way switch? Onaj sistem za fiksiranje vrata? Bulsit!

Lik imao prilku da promovise svoje ime uz Kramera, malo hypea i vozdra, Oma cena ide skyhigh. Ne kazem da Scala gitre ne valjaju, naprotiv! Ali kada nesto ima ime, onda to ime placas uglavnom vise nego sto vredi sam proizvod (koliko ono kosta DG sig. Strat?).

Mogla bi da se otvori tema pa malo da se razglaba na tu temu, zasto je nena gitra skuplja od iste a ko jaje jajetu. Meni je to misterija:)
Samo prvo odluči, da li su ti neke stvari misterija ili se dobro kapiraš, ne ide i jedno i drugo zajedno!

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Scala gitare

Post by Dushan S » 13 Oct 2012, 06:36

Boogie Woogie wrote:hau jes nou..baš su mocartov talenat odma uočili na royall klavsenu plave boje sa zlatnim bordurama..a ne kod kuće na čemablu prislonjenom uza zid kuhinje

i srv je svirao na najskupljem i najboljem stratu..
hendrix isto
kleptoman takodžer..

al kad bi se jurcali po vagonima

o bitloncima i epifoncima na početku karijere da i ne govorimo..

Ono istina slažem se ja u ovome - kad je neko talenat, treba mu dati što bolje sredstvo da se razmaše, jelte..
I naravno da ima inštrumenata koji vrede svih tih para
ali kapiram da balavljenje na električne gitare od 3 soma evradi, od strane ljudi za koje niko nikad nije čuo (niti će) mu dođe malo kao..snobizam? Kubanski nadrealizam? OCD fetišizam..aj pa reci

plus je to neki tamo strat, iz mora stratova, šta reći

svi stratovi treba da koštaju maksimum 500 evradi, osim ako baš nisu sočinjeni od nekago drvetah što je zaštićeno zakonom o zaštiti istijeh
to je bre daska sa tri magneta i motkom - pljuc

a najvoliji mi je upiš kad žešćim stratomanijacima tutneš na slepo nekog strata koji nit smrdi nit miriše, pa krenu da mudruju o srednjim plitkim i kosim debelim tonovima..
baš bih voleo da neko od njih tako na slepo proceni vrednost takve jeden ćepanice, pa da vidimo dal talenat prati inštrumenta, oli mama kuva palentu svome dragom talentu
Nego da te pitam Bugi, izvini sad, nisam u toku sa time kakve si gitare imao i svirao... Jesi li svirao ti nekad neku ozbiljnu gitaru od tri soma evradi? To jest, jesi li svirao neke ozbiljne strat gitare pa ih uporedio sa Fenderom koji je sišao sa pokretne trake, nebitno da li je pogon u USA ili ne?

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Scala gitare

Post by Perce » 13 Oct 2012, 09:46

Dersu Uzala wrote:Zato su Fender gitare 10x skuplje od Jolana gitara?

Aaaaa, to sam i mislio. :ziveli:
Lose si mislio i ides iz krajnosti u krajnost. Aj da poredimo gitare od 1k+ ajvara, moze?

Da se razumemo, pre bi kupio Scala gitaru nego Fendera ali me zanima sta je to, na (novom) stratu od 4k bolje od Scale koja je 3k pa tako nanize do gitare od soma-soma ipo?!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Scala gitare

Post by sinisake » 13 Oct 2012, 09:50

+trisha

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Scala gitare

Post by Dersu Uzala » 13 Oct 2012, 10:18

Perce wrote:
Dersu Uzala wrote:Zato su Fender gitare 10x skuplje od Jolana gitara?

Aaaaa, to sam i mislio. :ziveli:
Lose si mislio i ides iz krajnosti u krajnost. Aj da poredimo gitare od 1k+ ajvara, moze?

Da se razumemo, pre bi kupio Scala gitaru nego Fendera ali me zanima sta je to, na (novom) stratu od 4k bolje od Scale koja je 3k pa tako nanize do gitare od soma-soma ipo?!

Ne postoji. Ne postoji Fender ikada bolji od Scale. E sad, koliko ce tebi vekova trebati da to docim naucis. Verovatno nikad.

Nazalost.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Scala gitare

Post by Perce » 13 Oct 2012, 10:36

Dersu Uzala wrote:
Perce wrote:
Dersu Uzala wrote:Zato su Fender gitare 10x skuplje od Jolana gitara?

Aaaaa, to sam i mislio. :ziveli:
Lose si mislio i ides iz krajnosti u krajnost. Aj da poredimo gitare od 1k+ ajvara, moze?

Da se razumemo, pre bi kupio Scala gitaru nego Fendera ali me zanima sta je to, na (novom) stratu od 4k bolje od Scale koja je 3k pa tako nanize do gitare od soma-soma ipo?!

Ne postoji. Ne postoji Fender ikada bolji od Scale. E sad, koliko ce tebi vekova trebati da to docim naucis. Verovatno nikad.

Nazalost.
Lepo, sto je pocelo sa vredjanjem.
Kontao sam da ces ti bar nesto smisleno odgovoriti, posto si imao skalu pored sebe, ali avaj. Igleda da si jos jedno od bozanskih bica kojima je sasvim dovoljno da uvrede nekog od nas mrava, i eto argumenta! :)

A samo sam lepo pitao u cemu je razlika jer znas, nisu svi imali prilike da im kroz ruke prodje pregrst gitara 1000+ evra (kao verovatno tebi). No, verujem da je taj hendikep sasvim dovoljan da nekom kao sto si ti da povoda da kaze "glup si, taki ces i ostati, nazalost".

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Scala gitare

Post by Milanares » 13 Oct 2012, 11:06

kaki ste bre egoisti gitaristi "ja imam tu i tu gitaru, moja je bolja od tvoje/ove sto moj ortak pravi bolje su od svih vasih hiljadu puta" i sl.
stvarno ste deca.
evo ja imam fendera i eto recimo da je stvarno losiji od bilo kog drugog fendera sa trake ili iz radionice. pa sta?
jel gitara ispravna? jeste. pa zasvirajmo onda, braco i sestre. cemu toliki fuss?
btw. ja mnogo volim da vidim da gitara kosta 3k ajvara i da ljudi to imaju i sviraju, sve super.
ali, stono kazu "kolki je jorgan tolko i noge se pruzaju" :)
tako da chill please, odje gledamo scale ko voli, zasto u poslednje vreme svaka bozja tema na ovom forumu postaje battleground/spitfest?!

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Scala gitare

Post by Boogie Woogie » 13 Oct 2012, 11:12

šta da ti kažem dulence, jesam
i video sam kako neke skroz jeftine gitare znaju da budu i udobnije i milozvučnije od nekih skupljih
i videh da neki ljudi prodavadu svoje skuplje, a zdaržavaju svoje no name.
i video sam da nekim dečacima sa dugom kosom i još dužim mantilom, nikakva gitara nije od pomoći kada je muzika u pitanju
i videh da neke mnogo velike svetske face umeju da se prilagode svakoj gitari, umesto da očekuju obrnuto
a tek što videh sirotijeh srbalja koji odustaju od prelepog SX-a, e da bi kupili usa standard jer misle da će on svirati umesto njihan.


pravi muzičar Voli da svira
fake muzičar drka na marke i cene

pravi jebač, voli pičku
lošem svaka dlaka smeta

(izvinjavam se za reč "dlaka", znam da ovde vulgarizmi nisu baš dozvoljeni..Ili jesu, dozirano?)

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Scala gitare

Post by Boogie Woogie » 13 Oct 2012, 11:15

Dersu Uzala wrote:

Znam tebi je svejedno, ali muzicarima nije. Pogotovu vrhunskim.

A o SRV, JH, EC i Bubama ne bih ovde, mesas babe i zabe kolosalno. :ziveli:
ja i rekoh, profi muzičar traži dobar alat za rad, i to je to
ne bih ja od toga pravio neku fantazmagoriju..

a babe i žabe su u tvojoj glavi, ne u mojoj
zamisli da ti neko postavi pitanje "šta je zajedničko svim ovim muzičarima? (srv, jh, ec i bube)"
ispod tog kamena ćeš naći odgovor..

:***** svima:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Scala gitare

Post by Boogie Woogie » 13 Oct 2012, 11:20

Milanares wrote:
tako da chill please, odje gledamo scale ko voli, zasto u poslednje vreme svaka bozja tema na ovom forumu postaje battleground/spitfest?!
dozvoli da pružim odgovor, jerbo ja čini se uvek započinjem te kavge :


Srbiju je zahvatio rak
Mozga.

Mi Srbi patimo od ogromantnog kompleksa zapostavljenostii nepravde koji se manifestuje raznim "što su oni bolji od nas", "što mi nemamo prava na lep život", i zar svet ne vidi da smo do jaja" - žalopojkama.

Stoga i potreba da se sve to nadomesti nekim mrvicama iz normalnog sveta

Gledam neki dan, čovek iz Majdanpeka prodaje pojačalo od soma ipo evra.
Drugi iz zaječara, opremu od dva soma

Ej bre..pa oni tamo nemaju leba da jedu, al imaju pojačala od soma ipo?

Nisu dovoljno bogati da kupuju jeftino..mda..
Japanci na to imaju izreku koja glasi "Shi Yo Mi Ga dju-ro"

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Scala gitare

Post by Boogie Woogie » 13 Oct 2012, 11:21

znači, moramo se svuda i svakad boriti protiv toga tojes, raka..
to tedo reći

svakog klinca koji misli da je baja, spustiti prvo na zemlju (srbiju) da vidi gde su mu jaja
pa tek onda može neki početak daljeg mentalnog i svakodrugo razvoja.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest