Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by umart » 27 Sep 2012, 14:00

Kill surf city wrote:+imidz
svi mi u dubini duse zelimo da budelo pol :metal:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by MUzzY » 27 Sep 2012, 14:02

umart wrote:
'bem ti lebac,ja bi ovo uzeo samo da moze ikako da se napravi da svira,i reissue-i kostaju boga oca sa sve krizom

Da, da... plus shipping za srbiju 1300$ :mrgreen:

Sto ne bi moglo? Samo neke krshtene pikape turis i udri. Ja bi to bar tako... i tako cu, kad prmenim kontinent dogodine.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by umart » 27 Sep 2012, 14:17

sto je rekao neko na forumu,nemam para da se igram sa jeftinim stvarima.kontam da bi valjalo i civije promijeniti,na svim kinezima,ako ne stavljaju brendirane nisu nizasta,bar po mom iskustvu,ali to je najmanji problem.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by komil » 27 Sep 2012, 14:25

nesharm wrote:Bane, ovde nema ni jedan muzicar, samo teoreticari. Niko ne zna ni C dur da u'vati. ^^
C šta? Što se duriš?

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by mateuspoz » 27 Sep 2012, 14:59

Један мој друг, тргује са Кинезима годинама, прави бицикле, наручио 2 комада, копије Клептон страта и Гибсон ЕС 335, у ценовном рангу поменутог и купљеног Лес Пола....
ја пробао, гитаре су живи кухац, без обзира на МАДе ИН УСА и серијал нумбер....жали боже бачене паре... :povrac: :povrac:
То је неупоредиво лошије од брендова који ипак контролишу квалитет својих производа из Кине...нпр. имао сам Епифон ББ Кинг Лусил маде ин Кина, одличан комад, платио га пре 11 месеци у Митросу 600 еврића на 6 бескаматних рата, мало средио гитару, изгустирао и продао за једнаке паре, дефлорацију невине Лусил платио у виду новог Ибанезовог гиг бега, данас нема ништа фрај...па ни школа око куповине гитара, дакле:
ПРВО ПРАВИЛО И ОСНОВНО ПРАВИЛО ГЛАСИ: ГИТАРА СЕ НЕ КУПУЈЕ НА НЕВИЂЕНО И НЕПРОБАНО !!!

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by umart » 27 Sep 2012, 15:13

sta nije valjalo na gitarama sem,kontam,ko zna kakvih i kako motanih magneta?

Mixer
Posts: 95
Joined: 03 Jan 2012, 17:47
Location: Novi Sad

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Mixer » 27 Sep 2012, 15:16

Baneee wrote:
mislim_stvarno wrote:
Baneee wrote:Raduje me što ima toliko aktivnih gitarista ovde .... nadam se da ste stigli i malo da provežbate koju skalicu 8)
ne kapiram cemu sarkazam? znao si da necemo ovacijama pozdraviti tvoj izbor, nisi uopste morao da pises sta si uzeo, niko te nije podhebavao, svi smo ti rekli da se nadamo da ce dugo da te sluzi, ali svi smo rekli da mislimo da ce biti problema, pre ili kasnije. To je u manjoj ili vecoj meri realnost, sad sto ti odbijas da je prihvatis... :D

Inace, na slikama izgleda super, a posto se tebi ocigledno svidja, i nadam se da ti odgovoara, to je jedino vazno. Voleo bih da napises npr za godinu dana, da nisi imao ni jedan jedini problem sa njom, da smo svi mi pogresili. Tada bi mnogi od nas ozbiljno uzeli u razmatranje ovu opciju pri kupovini. (ovo kazem bez trunke sarkazma ili bilo cega)

Aj' jos jednom, da te dugo sluzi :ziveli:


U pravu si! moj sarkazam je proradio zbog pojedinih komentara koji su isto bili sarkastični, pa i uvredljivi.
Moja želja je bila da podelim svoje iskustvo, mada sam verovatno pogrešio, ili sam to uradio na pogrešnom mestu ... iskreno nisam očekivao pohvale, ali ni toliko negativnih komentara.
Da se razumemo, ja sam želeo baš repliku LP AFD (nijednu drugu) za razumnu cenu , a u BG-u je nije bilo pa sam počeo da tražim alternativna rešenja.

Da, napisao sam da ima s/n i "made in usa" upravo zato sto sam iste takve primerke viđao u prodaji u BG-u i ne može niko da me ubedi da su te gitare koje naše muzičke prodavnice nude u tom rangu bolje od moje. To je jedna te ista roba da se ne lažemo! Sve što sam ja uradio je da sam preskočio jednu ruku u lancu prodaje, prošao malo bolje i dobio baš ono što sam hteo.
Sad ako to nekog ljuti ili misli da sam glupo uradio, žao mi je ....

Po meni je onaj ko je napisao preko 3.000 postova sigurno potrošio na tome dosta vremena, a mene zanima koliko mu je ostalo vremena za sviranje!
Zanimljivo mi je kakva se oprema koristi ali mi je bitnije kako se koristi.... daj da čujem nešto odsvirano, da vidim snimak na youtube, da čujem neko autorsko delo, da vidim ispoljenju kreativnost, harizmu ..... jer to je suština!

Najlepša gitara je ona kada te svojom melodijom osvoji i inspiriše, a sad magnet ovaj/onaj, boja, izrada, zalepljen vrat/šrafljen .... sve su to detalji i to to zapravo nije bitno...


Hvala za lepe želje u sviranju koje uzvraćam istom merom!
E,Bane,nemoj da se vređaš...Ovde ima likova koji bi napljuvali i Claptona i njegovu mu gitaru,a ne Gibson made in China(USA).Teraj ti svoje,a mene stvarno zanima gitara i kao sve to funkcioniše.Ja sam za mog fendera(USA :) ) štedeo paru na paru,jeo proju i kačamak i lago ženu 4 godine.Tako nešto ne mogu izvesti još jednom a voleo bih gitau tipa les paul.
Pa ako kinez valja,što da ne.Tu bi se vremenom moglo nadograditi mnogo toga,pod uslovom da je drvo korektno i da je sve to napravljeno kako Bog zapoveda.Priznajem da sam sumnjičav,jer imam prijatelja koji je išao često na istok i reče mi da se gitare prodaju na kilo i da ništ ne valjaju.I to da je kineska roba svuda ista nije tačno.Jako dobro oni paze gde će šta da isporuče.Poooozzzzz....
Da i kupovina na neviđeno :O.o: ,šta da radimo ako dobijemo paket cigala?

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by MUzzY » 27 Sep 2012, 15:46

Onda sazidas rostilj i bole te uvo :mrgreen:

Mixer
Posts: 95
Joined: 03 Jan 2012, 17:47
Location: Novi Sad

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Mixer » 27 Sep 2012, 15:49

U zadnjem trenutku sam skontao šta sam rekao :D ,onda možemo da ,,roštiljamo,, :butthead:

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by mateuspoz » 27 Sep 2012, 19:47

umart wrote:sta nije valjalo na gitarama sem,kontam,ko zna kakvih i kako motanih magneta?
Jbg, a šta je bilo dobro..? Ništa nije bilo dobro...
Npr, strat je imao jeftin azijski tremolo što je za očekivati ali ne u dimenzijama Fender vintage kakav je na Claptonu (gde je razmak žica malo preko 56mm) već je 52mm što iz taka ruši ideju o kloniranoj gitari. Jedina kopča sa originalom sem "potpisa" E.C. jesu Noisless natpisi u zlatotisku na magnetima, što i nije neka uteha kada se gitara čuje sa pojačala...i tako redom...
"Klonirani" ES335 je malkice bolji od Strata ali od njega je kudikamo kvalitetniji Epiphone 335 made in China, štaviše i jeftiniji i lepši i tonski bolji...
... da ne pričam o onom glupom zelenkastom "Gibson" logou na glavi, da ne pričam o serijskom broju i "made in USA"...
...pa ko sebi dopusti da bude takav mentalni kriminalac i ne treba mu veća bruka. Znači Epiphone MiCh je bolja gitara od kineskog "brata" a u krajnjoj instanci najmanje 35% jeftinija,
...o moralnoj dimenziji i da ne pišem...iako mi se jebe za američke probleme sa piraterijom u Aziji...

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by umart » 27 Sep 2012, 19:55

sem hardvera i struje,jesi opazio nesto lose sa drvetom?tipa vrat i sl?

finis,obrada?korektno ili isfuserisano?

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by ApplePie » 27 Sep 2012, 22:23

Moram da se uključim ... svi znaju da nisam ljubitelj kineskih djitri ali ovaj put ću ih pljuvati sa drugačijim pristupom. Prvo te gitare i nisu pravljene za svirku (pravu). Sami kinezi idu na kartu kopije koja če stajati za ukras, neko kupiti kao poklon itd.. Drugo, šta očekivati od instrumenta kome je nabavna cena izmedju 25 i 50 $ (na 500 komada). Konkretan primer je Jay Turser koga je jedna ovdašnja firma uvezla u toj količini po toj ceni a oni su još i brand za ove mejd in USA kopije. Kroz ruke mi je prošlo dosta kineza i tvrdim da tu od zvuka nema ništa, ne samo zbog magneta ili hardvera. Bilo bi milina da se to zameni pa ja onda kao imam nesto sto moze da se nosi sa pristojnim instrumentom. Drvo je klano za namestaj i daske a to sto je kinez od njega izdeljao djitru to ne znači da će svirati kao gitara. Konkretno sam strugao pragove skoro jednom ameru iz osamdesetih, lagano mi je trebalo tri dana za vraćanje krunice. Pre neki dan turpijam kineza i završim za pola sata. Nažalost takav je i ostatak hardvera, turpijom za nokte se može pojesti ceo za par sati. Kinezi se još i potrude oko izgleda nekakvih LPja i Stratova jer ta roba ne postoji jeftina (squier je nesto drugo). Dovoljno je da pogledate kineske kopije Ibaneza, veze sa mozgom nemaju, čak ni po dimenzijama. A i ne trude se, zato što Ibanez ima u ponudi jeftinije gitare, kakve god da su ipak su pravljeni da budu instrumenti. Sama izrada kineza na prvi pogled ne izgleda loše ali to opet veze nema sa izradom instrumenata, lakirani su kao namestaj, ne traju dugo, i na svemu gde se moglo uštedeti budite sigurni da su štedeli. To znači od lepka do bindinga i kapica na potovima.. Na fotografijama to još i liči na nešto ali uživo ? Problem je u tome što većina ovde nije probala pravog Gibsona ili dobrog Strata i uglavnom kineze porede sa nekim primercima koje ja ne bih smatrao reprezentativnim. Ono što se danas prodaje po prodavnicama je da zadovolji tržište, borba sa konkurencijom, rat cena ... Instrumenti kakvi su se pravili ranije se danas prave u kastom šopovima, smišljaju kojekakva reizdanja sve u cilju zarade. Tu i tamo se potrefi neki jeftiniji komad da radi za sve pare pa i više od toga, isto kao što neki skup nije garancija da će raditi onako kao što se očekuje ali i to je stvar lićnih afiniteta. Najzad kad pogledam .. pa taj kinez uopšte nije jeftin !? Šta se sve polovno može naći na evil bay za te pare ne smem ni da pišem (ja sam eto malo zaludjen charvelima iz osamdesetih) i ako vam je želja i potreba da imate instrument za pristojne pare uvek će se naći neka kombinacija da neko to donese, pošalje, kupi za vas .. Oprostite za ovaj nabrzaka sklepani post ali ne mogu da razumem da uopšte postoji dilema kinez vs real guitar.

P.S. Mato .. da iskoristim da ti prenesem pozdrave od Proke, Raleta, Vlade pilota, Glave .... rekoše, kad već piskaraš po forumu :)

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by mateuspoz » 28 Sep 2012, 01:12

Aplle Pie:
....
P.S. Mato .. da iskoristim da ti prenesem pozdrave od Proke, Raleta, Vlade pilota, Glave .... rekoše, kad već piskaraš po forumu :)[/quote]
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hvala na pozdravima, to su moji dragi prijatelji, baš HVALA!!! :ziveli: :ziveli:

Nakon tvog kompetentnog komentara nema se šta dodati!!! sem:
bravo: :bravo: :bravo:


Šteta je što se ljudi zalete na prvu loptu kada su kinezi "made in..." u pitanju...ali šta da se radi...
jbg...i moja prva bila je neki krš, neki crni LP naručen 1977. od Toma and CO iz Londona marke Avon, šta dete zna... ( moj pokojni otac da časti svog dobrog sina, nerazmišljajući o posledicama...) ....
pa naidje lik sa Fender Mustangom da trampimo glavu za glavu, verujte, on navalio kao lud...hehe...a ja (krele!) posle 5 godina to menjao za neki krš, jbg...hehe...jbg..jbg..neka se okreće..
...cela se zemaljska kugla se okreće, što ne bismo i mi...


PS zašto naša sirotinja ne bi pomagala kinesku sirotinju "made in usa" .. sve sa serial number...kap po kap pa okean...hehe..valjda će i oni nas..hehehe...
kasno je a čujem dobru muziku sa filma na RTS1...Sveti Dim...super...

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by umart » 28 Sep 2012, 02:19

ja sam pitao da konacno uans end for ol raskrstimo,na osnovu cinjenica,ne rekla kazala.ja samo i dalje mislim da ce doci dan kad ce to biti na nivou epija,jer npr kakve smo horore gledali kad je krenulo,i po slikama,sad bar na slici izgledaju mnogo pristojnije.

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by ApplePie » 28 Sep 2012, 02:36

Ko se makar malo razume u ove jebaneze i zna ingliš ko tarzan donji link će mu biti dovoljan. Hint: Na svima piše V BK (kao BlacK) pa čak i na belom V WH :) Ostalo naprosto nije za komentar, ama baš ni jedna NI JEDNA kontura, linija, dimenzija nije na svom mestu. Niti ti modeli postoje tako kako su ih oni zamislili. A taj isti kinez slepac je sklepao i tog Gibsona, Fendera PRS-a.... Kad se setih PRS-a kineskog :) Bio jedan, nekako su ga malo grublje naslonili fingerboardom prema stolu a na pragu ostao ZAREZ OD ŽICE !? i sad zapinje tu negde oko 15. praga :) Bio je od mahagonija ceo i čak obećavao na suvo (Ja još ne videh loš mahagoni, toliko loš da umutavi djitru na suvo) stavili mu na kraju neke EMG al ni to ga nije spasilo. Ono pod rukom jeste gitara, nije metla, al to je sve što sa kinezom može da se uradi. Da se razlikuje od metle....

http://www.aliexpress.com/store/product ... 74608.html

Uzgred bio mi je i jedan PRS pravi u gostima, baš ovaj, pa sad nek me neko ubedi da ce ćoravi kinez da mi nastruže kopiju ovoga ...

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest