Blues Junior vs. Pro Junior

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by mislim_stvarno » 13 Jul 2013, 16:40

Funkd wrote:Uvesti neki sistem "porote" na ovom forumu, koji bi omogucio da se ovakvi likovi banuju na odredjeno vreme ako se postigne konsenzus po tom pitanju.
ili bar neku reputaciju sa plusevima i minusevima, pa ides na odmor ako se ponasas kao moron, prvo mali, a onda sve duzi...

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Tenji » 13 Jul 2013, 16:44

Ovo je internet. Niko ne moze da dokaze da li sam ja normalan covek ili neki psycho iza tastature, tako da kako uopste znati da li ja, ili bilo ko od vas treba da ima pravo glasa? :D Ne trebaju nama nikakve porote niti reputacije, kada sa covekom mozes normalno da komuniciras, super, kada ne mozes, pa niko te ne tera jbg.

User avatar
ToneChaser
Posts: 200
Joined: 28 Apr 2013, 16:00

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by ToneChaser » 13 Jul 2013, 16:55

Tenji wrote:Zamisli sudiju da dodje u sudnicu u siledzijki. Kada se bavis necim profesionalno, moras da se prilagodjavas raznim stvarima, ukoliko nalepnica "fender" znaci da ce njega makar 2% ozbiljnije posmatrati, why not go for it? A znaci vise, budimo realni. Nije tu rec o snobizmu, makar ne o snobizmu muzicara. Kada zelis da neko ozbiljno shvati tvoj post, potrudi se makar da procitas kako treba ono na sta odgovaras.

U tome je razlika izmedju nekih ovde i mene i trzalice i jos ko zna koliko ok ljudi. Necemo da udjemo u sektu i da radimo sta svi rade, da tako razmisljamo, da se tako oblacimo i sve ostalo jer tako "vecina muzickog odbora kaze".

Argument sa sudijom ti nije na mestu iz prostog razloga jer se na sudu zna kako se dolazi, nekulturno je dolaziti u siledzijki, zna se koja je uniforma za tamo, to je drzavna institucija koja se izuzetno ceni i sl, dok je tezgarenje smesno uporedjivati sa sudom i postovanjem istog... Tako se moze svako oblaciti kako hoce, ne postoji radna uniforma koja je propisana zakonom, a kamoli tek koja slicica ce ti biti zalepljena na komaT drveta. Oblacenje i slicica na instrumentu nemaju dodirnih tacaka.

U tok kontekstu mozes samo pisati eventualno ako neki metal bend koji usput mrzi pankere zaposli preko oglasa nekog gitaristu a on ode i ispostavi se da je neki panker sa pank uniformom, e onda mozes pisati u kontekstu suda kako se on morao promeniti i prilagoditi kako bi bio i on "metalac u metal bendu".

A prilagodjavati na stratocaster gitari nalepnicu Fender statocaster made in mexico za Fender Stratocaster made in USA je krajnje retardirano, samo da bi te neko 2% uzeo za ozbiljno.

Takvi koji ce me zbog toga uzeti za ozbiljno me i ne zanimaju i ne bih sa njima ni saradjivao. Pozeri. Snobovi. :povrac: :povrac: :povrac: :povrac:

Da li vi provaljujete kako pokusaji bavljenaj muzikom izazivaju razne promene u mozgovima ljudi a ?

Hajde sada napljujte me, i idite jurite tih 2% ozbiljnosti , ja necu.

Nije ni cudo sto oni ljudi razvaljuju na KP pare sa onim FeMder nalepnicama. Ne moze svako da izdvoji za pravog Fendera a zeleo bi i on jadan da ga shvate za ozbiljno , bar tih 2% :XD: Jer ulaze covek u opremu :XD: :mrgreen:

Malo sam se dopisivao sa trzalicom preko PP i tek sad vidim o cemu covek prica i koliko je u pravu ! :bow: :bow: :bow:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by mislim_stvarno » 13 Jul 2013, 17:00

ToneChaser wrote:U tok kontekstu mozes samo pisati eventualno ako neki metal bend koji usput mrzi pankere zaposli preko oglasa nekog gitaristu a on ode i ispostavi se da je neki panker sa pank uniformom, e onda mozes pisati u kontekstu suda kako se on morao promeniti i prilagoditi kako bi bio i on "metalac u metal bendu".
da li si ti svestan koliko si smesan? :lol:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Tenji » 13 Jul 2013, 17:23

Tenji wrote:... kada ne mozes, pa niko te ne tera jbg.
ToneChaser, da si ti meni ziv i zdrav. :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Kristijan » 13 Jul 2013, 19:48

Image

User avatar
ToneChaser
Posts: 200
Joined: 28 Apr 2013, 16:00

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by ToneChaser » 13 Jul 2013, 20:04

Ja nisam trol, samo ne moram da imam isto misljenje kao i copor.

Citajuci ovaj forum shvatam da nije uopste bitno STA NAPISES vec KO napise.... Vi sada pisete kao Trzalica, da je bitn amarka i to tako, a ja pisem kao sto ste pisali Vi protiv njega - da niej bitno koja je gitara, da kvalitetna gitara moze biti i ona iz radionice nekog naseg lutijera, itd itd, ali sada opet neko drugi ne valja a VI valjate....Kada kazem VI ne mislim na sve ljude na forumu , naravno, nego na samo jednu malu poznatu grupicu (sto bi rekao trza ona koaj se okuplja u sobicama gde svira i druzi se :XD: pa umislili da su neki autoriteti u muzickom svetu) ljudi.

Znaci sta god da se napise neko vi cete se usprotiviti.... A da sam ja napisao to za tih dodatnih 2% vi bi dosli i napisali ono sto sam ja napisao govoreci da nemam pojma i da pricam isto kao trzalica i da sam snob i slicno....

Tako da totalno je nebitno sta neko pise, poenta je da je uvek copor u pravu i ako se ne slazes sa jednom, eto ga odmah copor kuca na vrata, pise spam, proziva, vredja, lepi slike, izmislja budalastine itd.

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by ApplePie » 13 Jul 2013, 20:44

ToneChaser wrote:Ja nisam trol, samo ne moram da imam isto misljenje kao i copor.
Koga briga za tvoje misljenje ako nemaš argument, iskustvo ili makar poznavanje materije. 8)

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Kauto Labs » 13 Jul 2013, 20:48

Funkd wrote:Uvesti neki sistem "porote" na ovom forumu, koji bi omogucio da se ovakvi likovi banuju na odredjeno vreme ako se postigne konsenzus po tom pitanju.

i neki elektroshoker koji se bode u USB, i svako sebi zalepi elektrode na slepoocnice pre nego sedne da otvori forum :kokice:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Kill surf city » 14 Jul 2013, 07:40

Svi znаmo dа ih ti ne bi zаlepio nа slepoocnice. :kiss:
Spoiler:
Image

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Dersu Uzala » 18 Jul 2013, 07:59

Baba Slim wrote:...na ovu temu...
Zajebana je tema. Izvinjavam se unapred sto sam u nemogucnosti da dam konkretan odgovor.

Ja to ne posmatram iz tog ugla, 'sta je bolje'? Ako kontas 'sta je bolje', prvo, pokusas da uklaviris sam i doneses odluku. Prespavas. Onda nisi siguran. Ne da ti djavo mira. Ali da li je to i najpravilnija odluka, meni se to svidja ali da li moze i bolje. Za isti trud ili iste pare. Pa onda kalkulacije. U besvest. Pa onda mirenje sa odabranim odabirom. (Primedba redaktora; zaboravio je konsultacije sa raznim belosvcekim forumima, tipa 'mi znamo, sace ti mi kazemo'.)

Ja sam vise u fazonu da li mi radi posao. Prvenstveno. E tu sam zahtevan, moji kriterijumi oko toga su bezobrazni jer su i cene bezobrazne.

Ali recimo, meni bi vecina Pecinih pojacala radila posao, dobro morao bi da ustekujem neki high-gain device u to (u stvari custom narucio bi pojacalo od coveka i zamolio da ga usteka par tih nekih ojkstra gojn stojdzeva, batdecmi. Na jednom kanalu, ne mora svukuda).

Probati. I Blues Jr. i Pro Jr. Ali i sam shvatam problematiku. Ja kad bi otisao do ovih mojih radnji u kraju, trazio bi A/B test. Kao deaf-room i to. Pa da probam na svojoj gitari sa pedalom koja cepa signal levo/desno pa ce probame oba u realnom vremenu. Problem is, they'd tell me to sod off. Bole njih bas patka da ja tu petljam A/B test oko pojacala na kom (znaci kupim to jedno eventualno, nikako oba) zarade 18-28 kinti marzu. Doso covek da proba Marsala 'eeeebote. Marsaaala. Sto vata. Ili Fender Dual Souman Ri-isju 'ebooo te 'Madjikorama', ono seset i neka recimo. Isti su svugde likovi, sto je i za razumeti. Znaci probas odvojeno, bi

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Dersu Uzala » 18 Jul 2013, 08:20

Pojeo mi softver pola inspirisanog posta, prevazisao sam sebe. Nazdravlje.

Molim administratore da dzvirnu u bazu podataka i restauriraju onu neku extended verziju posta, mozda jednu ili dve pre ove. MIcim da sam 8 puta editovo dokument vizavi spellunkinga.

Deki, ne budi lenj. :kokice: :bambi:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Funkomat » 18 Jul 2013, 11:17

Funkd wrote:Uvesti neki sistem "porote" na ovom forumu, koji bi omogucio da se ovakvi likovi banuju na odredjeno vreme ako se postigne konsenzus po tom pitanju.
po tri bambija za trzalicu i ovog drugog

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by dejankuki » 18 Jul 2013, 21:50

Dersu Uzala wrote:Deki, ne budi lenj

Sorry dude... but, I haven't priviledges...


Samo admini to mogu, ako forum uopste dozvalja toj..

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by tommytigh77 » 07 Aug 2013, 04:02

Dersu Uzala wrote:Pojeo mi softver pola inspirisanog posta, prevazisao sam sebe.
Ja sam se na ranu ruku naučio da, pre nego što pošaljem post na MF, otvorim New Word document na desktopu i najpre ga tu iskopiram. Odtad sam mnogo manje isfrustriran na forumu. Sad mi to dođe kao prirodna radnja. Nego, baš me zanima šta si hteo da dodaš o Juniorima, da l' da vidim da se nekako pošalje paket pilsnera ili lagera da opet dobiješ inspiraciju? :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest