Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by ApplePie » 28 Sep 2012, 02:48

umart wrote:ja sam pitao da konacno uans end for ol raskrstimo,na osnovu cinjenica,ne rekla kazala.ja samo i dalje mislim da ce doci dan kad ce to biti na nivou epija,jer npr kakve smo horore gledali kad je krenulo,i po slikama,sad bar na slici izgledaju mnogo pristojnije.
Ma ne sumnjam ja da oni mogu da naprave spejsšatl ako im dune ali to će koštati mnogo više i imati neke druge konsekvence (uostalom bilo je onih zavrzlama što su made in USA Gibsoni sklepani u kini imali abalon na inleju i Gibson ih prodavao kao USA). Ove što valjaju za 200 $ a nabavna je do 50 $ nije ta priča ... A slike ... Ukradu sliku pa nevešto u photoshopu kao skinu logo, ja se zamalo zalepio.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Dersu Uzala » 28 Sep 2012, 03:03

ApplePie wrote:...pa sad nek me neko ubedi da ce ćoravi kinez da mi nastruže kopiju ovoga ...
Hoce matori, moze, uverio sam se. Ali ce da ti trazi 250-350$ po gitari, a ne 15-35$ koliko naplacuju proizvodnju ovih sumnjivoh modela. Kad ti Kinez tako naplati 250-300 baka, ta gitara se na zapadu prodaje easy za 900-1000$. Ali to njima retko ko trazi jer je oksimoron, zasto bi isao u Kinu da pravis veoma solidne intrumente, ideja je da za nikakve pare obrnes sto veci profit vizavi kvantiteta.

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by ApplePie » 28 Sep 2012, 03:12

Dersu Uzala wrote:
ApplePie wrote:...pa sad nek me neko ubedi da ce ćoravi kinez da mi nastruže kopiju ovoga ...
Hoce matori, moze, uverio sam se. Ali ce da ti trazi 250-350$ po gitari, a ne 15-35$ koliko naplacuju proizvodnju ovih sumnjivoh modela. Kad ti Kinez tako naplati 250-300 baka, ta gitara se na zapadu prodaje easy za 900-1000$. Ali to njima retko ko trazi jer je oksimoron, zasto bi isao u Kinu da pravis veoma solidne intrumente, ideja je da za nikakve pare obrnes sto veci profit vizavi kvantiteta.
Upravo o tome pričam ... nemaju oni misiju da svetu podare jeftine gitare nego da maznu pare. :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Dersu Uzala » 28 Sep 2012, 03:22

Kad rece misiju.


User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by mislim_stvarno » 28 Sep 2012, 07:31

dobra im fora sto su stavili jackson floyd (kako mi se cini da pise) :lol:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by bancika » 28 Sep 2012, 09:00

interesantno je kako i pored blueprintova i hi-res slika (cak mislim da kruze i 3d modeli jema) koje mogu da nadju na svakom koraku, oni ovolko omase oblik svega....ne valja ni kao maketa za zid

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by komil » 28 Sep 2012, 09:01

mateuspoz wrote: Znači Epiphone MiCh je bolja gitara od kineskog "brata" a u krajnjoj instanci najmanje 35% jeftinija,
..
Ne sporim, moje skromno iskustvo u praksi je isto, ali želim da apelujem da svakako treba biti i otvorenog uma jer je Kina ogromna zemlja. Tamo zaista ima svašta. Ima i malih i vrlo malih majstora koji prave "klonove" i spomenutih fabrika čiji se produkti prodaju na alibabi, i verovatno još raznih drugih varijanti (dok mi vidimo najmasovniju koja je, logično, najgora jer je najjeftinija i masovna). Ne bi me iznenadilo da taj što ti proda preko sajta na toj gitari ima zaradu par hiljada posto (mada, otkud ja znam),

Moji roditelji su prošle godine bili u Šangaju, ja sam im pre polaska dao neke instrukcije da mi kupe nekog Les Paul-a ako vide za smešne pare :D Kažu da su slučajno naišli na celu ulicu sa prodavnicama gitara, definitivno je bilo tamo dosta Fender i Gibson "klonova", ne baš za jako male pare, a o kvalitetu ne znam ništa jer se moji roditelji ništa ne razumeju.. E sad, to je Šangaj, metropola, u manjem mestu je definitivno i to jeftinije u radnjama... Sve u svemu, ova moja priča nije od neke pomoći :XD:

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by ApplePie » 28 Sep 2012, 12:26

Ja sam bio otvorenog uma, mozda sam i sad, ali probao sam dovoljno tih kineza da sam prosto besan što na taj način degradiraju gitare i ubijaju lepotu instrumenta ...

Konkretno. Imam ortaka koji je već 12 godina u Kini, elektroničar je, sa sve porodicom tamo živi ko mali bog. Sve redje dolazi ali se vidimo na MSN-u. Bilo je nekih kombinacija da ako nadjem nešto da valja on pošalje to ovamo u nekim količinama i razumnim cenama. To se još nije desilo :) Ali, lepo mi je objasnio na sopstvenom primeru ... On radi za fabriku koja proizvodi ono što je kod nas brendirano kao VOX. Sam kaže da je najgore djubre ali njegov posao nije da se bavi time. Radi na razvoju elektronike, nekih prototipova koji verovatno nikad neće ugledati tržište. Konkretno je radio na nekoj njegovoj ideji još odavde da strpa Sinclair ZX Spectrum u LCD TV pošto postoji ogromna baza igara koju je smestio na memorijsku karticu. Inače je otkupio i prava na sve što bi strpao unutra pa čak i od Alana Šugara tražio prava za nekakvu emulaciju ULA čipa ... To nije bilo nešto komercijalno, Kinezi su odlučili da to bude free, kao bonus uz kupljeni TV. Pravili su i nekakve playere ... dizajn svemirski, da se Bang & Olufsen postidi, kvalitet isto tako ... Ali taj uredjaj je pravljen samo za pokazivanje, za sajmove, da pokažu da mogu. Proizvoditi ga neće nikad. Tu kontrola kvaliteta košta, cela proizvodnja košta i bez obzira što bi proizvod bio na kraju isplativ jednostavno neće da se mlate sa time jer treba uposliti onolike neobrazovane radnike. Uostalom ukucajte na tubi China guitar factory pa cete videti ko i kako proizvodi te gitare.

Da ne pretvorim ovo u china temu reci cu da ako je u pitanju LP onda Tokai, ako je nesto modernije onda Cort, a najbolje obići radnju, probati jedno drugo i treće ...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Dersu Uzala » 28 Sep 2012, 12:43

ApplePie wrote:Ja sam bio otvorenog uma, mozda sam i sad, ali probao sam dovoljno tih kineza da sam prosto besan što na taj način degradiraju gitare i ubijaju lepotu instrumenta ...

Konkretno. Imam ortaka koji je već 12 godina u Kini, elektroničar je, sa sve porodicom tamo živi ko mali bog. Sve redje dolazi ali se vidimo na MSN-u. Bilo je nekih kombinacija da ako nadjem nešto da valja on pošalje to ovamo u nekim količinama i razumnim cenama. To se još nije desilo :) Ali, lepo mi je objasnio na sopstvenom primeru ... On radi za fabriku koja proizvodi ono što je kod nas brendirano kao VOX. Sam kaže da je najgore djubre ali njegov posao nije da se bavi time. Radi na razvoju elektronike, nekih prototipova koji verovatno nikad neće ugledati tržište. Konkretno je radio na nekoj njegovoj ideji još odavde da strpa Sinclair ZX Spectrum u LCD TV pošto postoji ogromna baza igara koju je smestio na memorijsku karticu. Inače je otkupio i prava na sve što bi strpao unutra pa čak i od Alana Šugara tražio prava za nekakvu emulaciju ULA čipa ... To nije bilo nešto komercijalno, Kinezi su odlučili da to bude free, kao bonus uz kupljeni TV. Pravili su i nekakve playere ... dizajn svemirski, da se Bang & Olufsen postidi, kvalitet isto tako ... Ali taj uredjaj je pravljen samo za pokazivanje, za sajmove, da pokažu da mogu. Proizvoditi ga neće nikad. Tu kontrola kvaliteta košta, cela proizvodnja košta i bez obzira što bi proizvod bio na kraju isplativ jednostavno neće da se mlate sa time jer treba uposliti onolike neobrazovane radnike. Uostalom ukucajte na tubi China guitar factory pa cete videti ko i kako proizvodi te gitare.

Da ne pretvorim ovo u china temu reci cu da ako je u pitanju LP onda Tokai, ako je nesto modernije onda Cort, a najbolje obići radnju, probati jedno drugo i treće ...
To ti pricam, vidis u sta se pretvara. Tjinez se probudio, i jos malo pa ce oni da salju ljude u svemir (i sire :mrgreen: ) dizajniraju all that shit, rade zen-research, a mi u Amerigi cemo ko robiti u fabrike (nanovo otvorene) da za male pare radimo NKV poslove. Gotta love the siwng of the pendulum. Ili sto rece Krleza u Petrici Kerempuhu, 'ko-lo sre-ce se-o-kre-ce'. Ko bi gori sad je doli...

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by ApplePie » 28 Sep 2012, 23:48

Hmmm, u svemiru su već bili. Imaju i space orbit station :) Tiangong 1 valjda. Posto mesec nije zanimljiv više a i ne bi bili prvi tipujem da spremaju put na mars :) NaraFski da budu prvi i naraFski u tajnosti, bar do poletanja :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Dersu Uzala » 29 Sep 2012, 06:29

ApplePie wrote:...Posto mesec nije zanimljiv više a i ne bi bili prvi tipujem da spremaju put na mars :) NaraFski da budu prvi i naraFski u tajnosti, bar do poletanja :mrgreen:

Vidi, ovaj vidi kume, He3.

Helijum trojka. Tamna strana Meseca.

























Bogdan Maglic.

vortex036
Posts: 2
Joined: 18 Nov 2010, 14:28

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by vortex036 » 12 Oct 2012, 13:44

Jedna od varijanti - jeftina a solidno radi, uz odlicnu izradu Jay Turser JT-220D (195EUR) i JT-220 (169 EUR), full mahagoni i mahagoni + rebrasti javor
http://www.facebook.com/#!/photo.php?fb ... =1&theater

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by Milanares » 12 Oct 2012, 14:04

baner!
tanko im nesto telo...il' se varam.


User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Šta izabrati Epiphone / Vintage / Tokai / Cort

Post by mislim_stvarno » 13 Oct 2012, 14:27

kad sam ga ja probao pre vise godina, kapice su spadale, prekidac labav, ostri pragovi i slicne gluposti. Ono sto su drugi pisali na forumu o toj gitari je horor, precesljaj forum. Ako je sve (ili bar deo sa losom pozicijom bridga i losom intonacijom) istina, kontam da se vise isplati uzeti neki stagg, apollo ili nesto tako, kinesko non-brand nego ovo...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest