Blues Junior vs. Pro Junior

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by fattwang » 25 Jul 2014, 07:18

Poslednji pasus (...And Finally, a Photo)
Dva kondenzatora od 0.022uF se menjaju.
Na bas ide 0.1uF a na mid 0.015uF
Pažljivo kod zamene, štampana ploča kod BJ je veoma nježna. Ne podnosi puno odlemljivanja i zalemljivanja. :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Funkomat » 25 Jul 2014, 09:01

tommytigh77 wrote: dovoljno je samo da se zameni kondenzator na bas potu, .1nF umesto .022nF?
to

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by mateuspoz » 25 Jul 2014, 11:40

A, imali ko iskustva sa Twin stack modom koji je takođe opisan na stranicama Billmod, on je prilično jednostavan zahvat...i da li se uklapa sa ovim Tone stack modom ili se radi samo jedan od njih?
:?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Funkomat » 25 Jul 2014, 12:02

mozes oba.
twin stack je za previse srednjih tj na nizim podesavanjima mid kontrole imas manje srednjih nego na stok pojacalu.
ja nesto nisam primetio potrebu za tim ali probaj, sto da ne.

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by mateuspoz » 25 Jul 2014, 13:55

U medjuvremenu Peca PiK rekao mi je da ima iskustva sa modovanjem i da je pristalica da se uradi Tone stack mod, modovanje reverba i zamena zvučnika koji je po njemu slaba karika...pa, dobro, da probamo...javiću utiske.... :|

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by tommytigh77 » 26 Jul 2014, 02:04

Ne znam na kakvo se ''modovanje'' reverba misli, ali ako je u pitanju zamena stock Accutronics reverba sa MOD reverbom, ja sam apsolutno za.


User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Cortex » 26 Jul 2014, 09:21

Koja je poenta tog modela i otkud tolika popularnost juniora ukoliko je pametna ideja zameniti sve sem sasije tog pojacala?
Meni se on nikad nije dopadao, modovan ili ne, ali ovo kako citam ispada da kad saberes sve modove i muku (novi zvucnik, pa prolaz kroz pakao na KP da se to proda, pa voznja do majstora da uradi tone-jolana mod, pa benzin pa vreme, pa...) zar nema vise smisla taj novac uloziti u neki bolji od Fenderovih modela, a ima ih vala za blues pogodnih.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Baba Slim » 26 Jul 2014, 10:26

Hmmm, cini mi se da se mozda i isplati cimanje oko modifikacija, jer ako pricamo o polovnim pojacalima, naredni bolji/jaci/glasniji model je znatno skuplji od Juniora. I meni licno bi bio problem sto su ostala pojacala i glasnija, veca, teza, itd...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by hipihill » 26 Jul 2014, 10:32

Reverb mod - verovatno se misli na mesto vezivanja reverba. Starije usa verzije su imale reverb vezan posle mastera pa je to stvaralo neke probleme. Novije meksicke verzije imaju poboljšanje vezivanjem ispred mastera. Zamena tanka je druga priča. Može, a ne mora, solidan je i stock.

Moje mišljenje je da Squier uvek ostaje Squier ma šta mu radili i modovali. Ista stvar je i sa BJ. Može da se poboljša, ali uvek to ostaje malo pojačalo koje nije za ozbiljnije nastupe. Možda je pametnije i besplatno rešenje dozvučiti ga mikrofonom na svirkama.

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by mateuspoz » 26 Jul 2014, 11:32

Cortex, ti si u načelu u pravu, ipak ovo su sitne intervencije, modovanje o kome pišemo zahteva tek dva kondenzatora i malo vremena, zamena zvučnika jeste skupa rabota ali ako imaš viška takve opreme u kući to i nije neki finansijski problem, posebno ako shvatiš da je veće zadovoljstvo poigrati se sopstvenom opremom nego beznadežno nešto od toga prodavati na KP...
Svako od nas može da se pita o "isplativosti" ulaganja u opremu, to je igra bez granica...
Blues Jr. inspiriše zato što se radi o pojačalu od 13 kg, prenosivo, svuda podobno, "mališan" velikog srca... probao nekoliko snažnijih komada iz Hot Rod serije, nijedan nije mogao da se primakne mom PiK Swing Kingu, s druge strane, Bl.Jr. je dovoljno drugačiji da ima smisla posedovati ga ...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest