kupovina preko neta

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: kupovina preko neta

Post by Bojjan96 » 23 Aug 2012, 14:36

Hteo sam da pitam,koliko je pouzdano kupovati pedale preko interneta? Ja do sada nisam tako kupovao,a evo planiram uskoro da uzmem..Ko ima iskustva ak moze da mi kaze na sta da obracam paznju itd. itd :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupovina preko neta

Post by bancika » 23 Aug 2012, 15:14

ja sam kupovao preko 50 puta svakakve stvari i uglavnom nisam imao problema (uz par zvanja u carinu da objasnjavam sta ce mi 12 kondenzatora iste vrednosti). Nakon toga sam se odvazio da porucim pedalu i nikad nije stigla. Tako da je za mene procenat uspesnosti za stvari koje nisu pedale oko 98% a za pedale okruglih 0% :) ne znam sta se desilo, da li me zajebo taj sto je slao (sa TGP) ili carina ili postar...uglavnom, nisam je dobio i ne planiram skoro da porucujem....nije odgovor kome si se nadao, al jbg to mi je iskustvo.

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: kupovina preko neta

Post by Bojjan96 » 23 Aug 2012, 15:47

ok je,javice se neko. Ili jednostavno kad nesto nadjem da bacim link ovde pa da prokomentarisete :D

Evo hteo sam da uzmem polovnu DS 1 pa sam nasao njih 20 xD od nekih 30evr pa do 50evr.
Verovatno razlika moze biti u starosti pedale,i ne koriste svi iste kriterijume kako bi procenili koliku cenu treba da daju svojoj pedali :D

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by Trooper » 23 Aug 2012, 16:37

Ma nailaze i na kp polovne za 30-35 evra

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupovina preko neta

Post by bancika » 23 Aug 2012, 17:04

Bojjan96 wrote:ok je,javice se neko. Ili jednostavno kad nesto nadjem da bacim link ovde pa da prokomentarisete :D

Evo hteo sam da uzmem polovnu DS 1 pa sam nasao njih 20 xD od nekih 30evr pa do 50evr.
Verovatno razlika moze biti u starosti pedale,i ne koriste svi iste kriterijume kako bi procenili koliku cenu treba da daju svojoj pedali :D
gde to, posto je nova DS1 u usa 49$, sto je oko 40e...na rasprodajama jos manje.
30-50e deluje mnogo za polovnu, vidjao sam ih za 20-25$ u dobrom stanju. DS-1 je verovatno najgori kandidat za porucivanje iz inostranstva...postarina i eventualna carina ce napraviti da ne bude uopste dobar deal.

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by mateuspoz » 23 Aug 2012, 17:11

Ма, Бојане, јави се мени за ДС1, наћи ће се нешто ...Фора је да будемо слободни од увозних монополиста...
Банцика, у овом случају не ради се о Мишковићу већ о увозницима музикалија, дакле чистим трговцима за које и цариници раде ( као и за Миш.)...
Али, Мишко бар има некакву производњу у овој јебеној Србији а ови чак не желе да сетапују гитаре које продају...да не помињем цену трзалица, жица и осталих ситница...брука...и онда риба са царине пита мене, господине, да није много 7 комплета жица..бла..бла....Госпођо, да ли ви желите да мало попушите ... :oops:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupovina preko neta

Post by bancika » 23 Aug 2012, 17:15

mateuspoz wrote:Ма, Бојане, јави се мени за ДС1, наћи ће се нешто ...Фора је да будемо слободни од увозних монополиста...
Банцика, у овом случају не ради се о Мишковићу већ о увозницима музикалија, дакле чистим трговцима за које и цариници раде ( као и за Миш.)...
Али, Мишко бар има некакву производњу у овој јебеној Србији а ови чак не желе да сетапују гитаре које продају...да не помињем цену трзалица, жица и осталих ситница...брука...и онда риба са царине пита мене, господине, да није много 7 комплета жица..бла..бла....Госпођо, да ли ви желите да мало попушите ... :oops:
pa miskovic je cist trgovac :) prodao nam je vakcine koje nam ne trebaju, prodaje nam svaki dan hranu, garderobu i sve ostalo sto nam treba po nekim fantasticnim cenama. Prodavci muzicke opreme profitiraju samo posledicno, nemaju oni snage da lobiraju ili menjaju bilo sta kao sto velike ribe mogu, ali jbg, pravila koja odgovaraju miskovicu odgovaraju i njima. Samo ne odgovaraju nama :)

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: kupovina preko neta

Post by Bojjan96 » 23 Aug 2012, 17:55

bancika wrote:
mateuspoz wrote:Ма, Бојане, јави се мени за ДС1, наћи ће се нешто ...Фора је да будемо слободни од увозних монополиста...
Банцика, у овом случају не ради се о Мишковићу већ о увозницима музикалија, дакле чистим трговцима за које и цариници раде ( као и за Миш.)...
Али, Мишко бар има некакву производњу у овој јебеној Србији а ови чак не желе да сетапују гитаре које продају...да не помињем цену трзалица, жица и осталих ситница...брука...и онда риба са царине пита мене, господине, да није много 7 комплета жица..бла..бла....Госпођо, да ли ви желите да мало попушите ... :oops:
pa miskovic je cist trgovac :) prodao nam je vakcine koje nam ne trebaju, prodaje nam svaki dan hranu, garderobu i sve ostalo sto nam treba po nekim fantasticnim cenama. Prodavci muzicke opreme profitiraju samo posledicno, nemaju oni snage da lobiraju ili menjaju bilo sta kao sto velike ribe mogu, ali jbg, pravila koja odgovaraju miskovicu odgovaraju i njima. Samo ne odgovaraju nama :)
:ziveli: istina.

ja sam gledao na domacim sajtevima kupujemprodajem. npr. koji svi posecujemo. Ima nekih preterivanja sto se tice cena xD kad sam gledao pre neki dan. Nekih 30evr sam u stanju da dam za to,mogao bih da izdvojim i 50evr al necu iz inata xD Kad ljudi prodaju za 30evr pedalu istog kvaliteta,istog stanja.

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by mateuspoz » 07 Feb 2013, 09:54

Pitam, da li je neko radio sa ovim ljudima:
http://www.eyguitarmusic.com/

hakuna
Posts: 12
Joined: 29 Apr 2011, 16:04
Location: Bgd

Re: kupovina preko neta

Post by hakuna » 08 Feb 2013, 10:39

mateuspoz wrote:Pitam, da li je neko radio sa ovim ljudima:
http://www.eyguitarmusic.com/
Evo ja sam sada probao da narucim pickguard za tele. Šalje se iz H.Konga,slanje je 6 dolara ali su na odmoru do 15.02.Videcemo kad im se završi odmor.

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: kupovina preko neta

Post by nesharm » 08 Feb 2013, 11:11

Sad je tamo kineska NG (sledeci vikend).

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by Trooper » 10 Apr 2013, 09:10

I ljudi, verovali ili ne, dozivesmo i taj paypal. Od nocas je moguce registrovati se iz srbije, kazu ljudi da radi, ja cu popodne testirati

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: kupovina preko neta

Post by Stanko » 10 Apr 2013, 09:22

Trooper wrote:I ljudi, verovali ili ne, dozivesmo i taj paypal. Od nocas je moguce registrovati se iz srbije, kazu ljudi da radi, ja cu popodne testirati
Ja testirao, radi :) iskreno nisam verovao kad su pricali da ce krenuti, al eto i to docekasmo :ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: kupovina preko neta

Post by parker » 10 Apr 2013, 09:27

Ajd onda nek neko ko je vec probao i registrovao se objasni proceduru
Mislio sam da se paypal nece pojaviti u Srbiji nikad..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: kupovina preko neta

Post by Kristijan » 10 Apr 2013, 09:52

Мада за сада ради само за куповину, још увек не можемо да добијамо кинту на PayPall рачун.

Ја се регистровао онако, да имам и то, али за сада ми и даље далеко боље врши посао Payoneer налог.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest