Blues Junior vs. Pro Junior

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Blues Junior vs. Pro Junior

Post by tommytigh77 » 26 Jun 2013, 04:39

Da li je neko imao prilike da uporedi ova dva Fenderova pojačala? Takođe vas molim da podelite utiske ako ste probali bar jedno od njih, ili ga posedujete.

U narednih par meseci bi trebalo da se konačno počastim lampaškim pojačalom, a izbor se sveo na ova dva Fenderova, iz više razloga.
Međutim, ne mogu da se odlučim, a i kako bih - u Srbiji ne mogu nigde da ih probam.
S druge strane, recenzije na stranim forumima i snimci na Youtube nisu od velike pomoći.

Zanima me, generalno gledano, koliko imaju clean headroom-a, to jest, da li mogu da se npr. pojačaju na bini u klubu srednje veličine i da se čuju pored bubnja, a da ne pređu u crunch.
Naravno, to samo kontrole radi, za sve ostalo tu je Shure SM57. :)

Zasad težim Pro Junioru, jer sam uvek naginjao ka tonu 10'' i 15'' zvučnika naspram 12'', a i reverb ne koristim; ali sam opet negde pročitao da Pro brže ulazi u drive od Blues Juniora...

Svaka informacija iz prve ruke je više nego dobrodošla!

Trenutna oprema:

Fender Road Worn 60s Stratocaster

Roland Cube 60

Vox V845 Wah (true bypass mod)
Maxon SD-9 Sonic Distortion
Xotic BB Plus
Line 6 Roto Machine
Boss CE-2 Chorus
TC Electronic Flashback

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by fattwang » 26 Jun 2013, 06:50

BJ sam probao, zvuči dosta box-y. PJ kod nas nisam video u prodaji.
Jeff Beck koristi Pro na koncertima. Ozvuči ga pa ide i razglas.
Plavi Junior je glavni, jedino je on ozvučen. Žuti Junior je rezeva. Marshall je monitoring.
Image

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Baba Slim » 26 Jun 2013, 09:13

Imam Blues Juniora (mislim sad vec vise od godinu dana) i aksolutno sam prezadovoljan pojacalom. Ako si vec sve o izbor na ta 2, ja bih isao na Blues Juniora, jer na njemu imas odvojene Gain i Volume kontrole (na njemu oznacene kao Volume i Master, respektivno), tako da sigurno mozees da namestis da bude glasno, a cisto, bez trunke breakup-a.

Nemoj nikako da brines sto se tice raspolozive glasnoce na BJ, pojacalo je glaaaasno samo tako kad ga pojacas, pokrice bilo kog bubnjara za potrebe monitoringa u bilo kakvom klubu 100%, a kad se vec ozvucavas to je sve sto treba da te zanima.

Svirao sam Hughes&Kettner Tubemeister 18 Combo sa 10'' i odusevljen sam kakav zvuk ta desetka izbacuje, bar nasamo, nisam je probao sa bendom, ali sam uglavnom u zivotu svirao 12'' zvucnike, tako da ne mogu da dam realno poredjenje. BJ jeste malo boxy (ali je neuporedivo manje boxy od recimo Carvin Vintage 16 kojeg sam imao i poredio direkt sa Blues Juniorom), ali to se ne moze izbeci usled fizickih dimenzija kutije.

U svakom slucaju bih uzeo BJ naspram PJ, jer kao sto rekoh - zbog razdvojenih Gain i Master kontrola mozes sa bilo kojoj gitarom namestiti dovoljno glasan klin, dok PJ ima samo Master Volume kontrolu, koja bi te vrlo verovatno sa jacim magnetima brzo oterala u breakup (ne znam koliko glasno sviras u bendu).

I da, u poslednjih nekoliko meseci sam imao prilike da prikacim BJ na vece boxove (2x12, 4x12), i to je tek milina, monogo puniji zvuk, nekako sveobuhvatniji, mnogo dobar osecaj. Ali opet, nemam nameru da kupujem i vucem veci box na klupsku svirku gde nikad nemas dovoljno fizickog prostora, i uvek se svira relativno tiho, da ne bi maltretirao ljude.

Plus, sto postoje jednostavne modifikacije koje mogu da unaprede EQ sekciju na BJ, pa da radi kao Twin Reverb, nakon cega mnogi shvate da uopste nije problem u stock zvucniku sto se tice raspolozive kolicine basa (po mnogima nedovoljne), vec u samoj strukturi pojacala (trazi BILLM Blues Junior MODS)...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Funkomat » 26 Jun 2013, 11:08

Billm modovi, pogotovo onaj sa zamenom kondenzatora na bas potu, pomazu ali jebiga, ni blizu kao zamena zvucnika.
Modovi su meni sredili taj kutijast zvuk ali dok nisam zamenio zvucnik nisam bio zadovoljan sa kolicinom basa.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by dweezil » 28 Jun 2013, 00:14

ili Blues Jr ili da juris po oglasima jer za te pare moze da se nadje i Fender Hot Rod Deluxe (naravno koji je u ok stanju i ne od nekog sumnjivog prodavca). Blues Jr uz sve modove i sa promenama zvucnika nikad nece raditi sasvim isto kao ostali "normalni" 6L6/6V6 Fender ampovi, ali opet mislim da onda treba da juris nekog Deluxea ili slicno. Ako ti je ok Blues Jr, a po meni ovaj novi Blues Jr III radi i vishe nego ok, onda je to to.

User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Avlijaner » 28 Jun 2013, 11:49

Kod Hillbilliyja u radnji stoji jedan DeVill 4x10... Koliko sam video u odlicnom stanju, za dobru cenu... Probaj pa vidi...

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Trzalica » 30 Jun 2013, 11:35

Avlijaner wrote:Kod Hillbilliyja u radnji stoji jedan DeVill 4x10... Koliko sam video u odlicnom stanju, za dobru cenu... Probaj pa vidi...
Da li je to ovaj model:
http://www.kupujemprodajem.com/Fender-H ... d=22123964

P.S. LOGIČNO je da je bolje "skrpiti" još 100 ili eventualno 200€ i kupiti neko Fender Hot Road pojačalo od 40 ili pak 60W umesto tog Blues Juniora od 15W koje košta neverovatnih 400€ i to POLOVNO!
:ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Baba Slim » 30 Jun 2013, 11:46

Ovaj DeVille je fenomenalna kupovina, ODLICNA cena i tu nema sta. :)

Ali, kao sto je postavljac teme napisao u prvom postu, dvoumi se izmedju odredjena dva pojacala, i napisao je da za to ima konkretne razloge. Bilo da je to velicina, glasnoca, cena, sta god, covek ima svoje razloge.

Da li je 400e puno za Blues Juniora, to je vecita metafizika... Cinjenica je da je UVEK otprilike toliko kostao polovan na oglasima, i kada mu je cena u radnji bila nepunih 60k rsd, a pogotovo sada kada je cena novog skocila na idiotskih 76.5k rsd (nakon ovog skoka cene, 400e se jos cini i razumna cena u odnosu na cenu novog, koja je retardirana). :?

Da hocu da prodam svog Blues Juniora (sto mi ne pada na pamet, to nije poenta ovoga) za 400e verovatno bih morao dobro da sacekam jer niko nema kes, ali za 350e bi otisao odmah, verujem. Mada, sta se ostalo nudi za 400e (polovno, novo, nebitno), opet bih mirne duse iste te pare platio za polovnog B.Jr.

Pa kako god ko zeli, tako neka trguje.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Trzalica » 30 Jun 2013, 12:16

Moj moto: "bolje "dve muve jednim udarcem" nego samo jednu!" Logično je da je bolje uzeti za približno isti novac snažnije pojačalo koje će odraditi svaku klubsku svirku bez problema i dodatnih mikrofona, nego sobnu varijantu od svega 15W snage koju je Fender "prepisao" svojim fanovima (tu se rado priključio i Marshall sa svojih class A 5W snagice ^^ ) kao čist dekor u uglu sobe, i sve to pod sloganom: "All-tube Practice Amplifier". Da dodam da je pored svega toga, ostavljena mogućnost fanovima (namerno fanovima a ne "sviračima") da se ZEZAJU kojekakvim naknadnim modifikacijama ovog mališana ,,,
Da ne grešim dušu, FENOMENALNO zvuči Junior, ali nema snage za "svirku". Dobar je u sobi, za probu, za lično uživanje, ... sve nakon toga traži ozbiljnije pojačanje.
No, u svakom slučaju, ako se ima para, neće se pokajati u obe varijante. Čovek već spominje "Shure SM57" 8) , samim tim, Junior u tom slučaju prolazi kao pojačalo ... :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Funkomat » 30 Jun 2013, 12:26

Koliko si puta imao svirku sa juniorom?

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Guitar_thrill » 30 Jun 2013, 13:18

Ja baš htedoh da kažem da je deVille i preglasan za svirku, mislim ja imam Blues Deluxe, koga nikada, ali nikada na svirci nisam preko pola pojačao, a najčešće je bio na četvrtini...kada (ako) budem uzimao neko sledeće pojačalo, dobro ću razmisliti da li mi treba išta preko 20W.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Funkomat » 30 Jun 2013, 13:58

haha.. sta bi sa postom baba? :D

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Trzalica » 10 Jul 2013, 14:09

Funkomat wrote:Koliko si puta imao svirku sa juniorom?
Pitaš, u sobi ili na bini?
Da razjasnimo! :?:
Guitar_thrill wrote:Ja baš htedoh da kažem da je deVille i preglasan za svirku, mislim ja imam Blues Deluxe, koga nikada, ali nikada na svirci nisam preko pola pojačao, a najčešće je bio na četvrtini...kada (ako) budem uzimao neko sledeće pojačalo, dobro ću razmisliti da li mi treba išta preko 20W.
Sve je ovo istina ako pod tom "svirkom" podrazumevaš sviranje i vežbanje po stanovima, kakvo u 99% slučajeva praktikuju članovi MF-a, bar sudeća prema snimcima koje dostavljaju sa tkz. "skupova". Onda možda i mogu da proguraju 20W pored bubnjara ... Probaj otvorenu binu, najobičniji klub, ... onda nam javi rezultate! :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by majtimika » 10 Jul 2013, 14:27

brate ne prdi

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Blues Junior vs. Pro Junior

Post by Baba Slim » 10 Jul 2013, 14:36

Trzalice, svjetski mega care, intergalakticni imperatoru, kralju velikih bina i PRAVE svirke u PRAVIM klubovima, objasni nama neukim amaterima/hobistima/sobnim sviracima kako se to zapravo radi! :bravo: :bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest