Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by Dersu Uzala » 13 Jun 2014, 13:50

Funkomat wrote:ti dzezeri bu mu sigurno rekli da menja za sg
:kokice: :idea:

Ako jos ne budes prodao, ponudixu ti svoi pisof majnd. Ne da ti treba ili si trqazio. Cisto komparativna studija. Ne oko gitara vec oko guilt trippa. Wait what?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by Funkomat » 13 Jun 2014, 14:13

sarkazam

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by rockozaurus » 13 Jun 2014, 21:41

merk wrote: i tako mogu reći, da sam danas, na osnovu nekih dobronamernih i kompetentnih (hvala hillybilly, markony, funkomat) doneo odluku, da odustanem od prodaje.
A ostali su nekompetentni i nedobronamerni,samo zato sto misle razlicito!?Abre,ovakvih i slicnih tema,gde labilni tipovi traze podrzku,ima ovde pregrst..! :evil:

Aldin Dubo broj 2-Dosao samo da se pohvali gitarom od 12000e i cerkom koja peva...jbte! :grummel_2:Dilema nikada nije ni postojala.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by Funkomat » 13 Jun 2014, 22:33

ne kontam cemu ovakvi komentari

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by merk » 13 Jun 2014, 23:08

au, bre rockozaurus, pa gde sam te to ja tako pogodio, da me tako jako voliš?
ne sečam se, da sam napisao ijednu ružnu reč, a to, da su mi možda hillybillyjevi stavovi bliži nego tvoji valjda nije greh, ili?
nisam tražio, da slušaš čerkine snimke, nisam nigde spominjao vrednost gitare, nego samo slušao mišljenja, zato ne znam, kojim pravom me stavljaš u kategoriju labilnih, iako me ne znaš?
a dilema je bila. možda još postoji, ali da se donese odluka, ne treba mi tvoja dozvola.

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by merk » 14 Jun 2014, 10:08

dersu: keep going! :D

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by Trzalica » 14 Jun 2014, 18:44

rockozaurus wrote:
merk wrote: i tako mogu reći, da sam danas, na osnovu nekih dobronamernih i kompetentnih (hvala hillybilly, markony, funkomat) doneo odluku, da odustanem od prodaje.
A ostali su nekompetentni i nedobronamerni,samo zato sto misle razlicito!?Abre,ovakvih i slicnih tema,gde labilni tipovi traze podrzku,ima ovde pregrst..! :evil:

Aldin Dubo broj 2-Dosao samo da se pohvali gitarom od 12000e i cerkom koja peva...jbte! :grummel_2:Dilema nikada nije ni postojala.
Svaka čast, ja zbog blažeg komentara dobio WARN. Baš me zanima, zašto dupli standardi?!? Gospodin Kristijan da objasni?!?

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by Trzalica » 14 Jun 2014, 19:04

merk wrote:... ja ne trebam više nikakvih potvrda...
Usled velikog radnog staža i staračkog iskustva, Ne treba ti potvrda što znači, NIČIJE MIŠLJENJE ... ali si ipak postavio temu na forumu?!? ... Malo si kontradiktoran samom sebi, ili ja ne razumem ovaj srpski?!?
merk wrote:...
zašto izgledati modernije, kad sam penzioner i imam 60 godina? i šta to nije bilo u redu sa muzikom/šlagerima iz pedesetih, koji su bili više manje osnova i za te stvari, koje se sviraju danas? ja sam rođen u pedesetim i kao grafički dizajner, sit sam neznam sve kakvih šminkera, zato namerno nisam čovek od trenda. i da - ja sam sedi dedica, u stvari dedica bez kose. neka tako i ostane
Zašto onda i postuješ na forumu, OSIM ako nemaš nameru da se hvališeš?!? Samim tim, prethodni komentar u kome te nazivaju Aldin Dubo 2 je sasvim umesan. Ne trebaju ti potvrde, čiča sedi starac si i takva ti gitara baš odgovra, tu muziku sviraš ... mislim, .. svako tvojih godina bi tražio suprotan savet: kako doći do te gitare.

P.S. i ne verujem da ti je iko nudio prethodne dve gitare za tu tvoju jednu.

Btw. ja sam takodje akademski gradjanin i znam da iskopam istinu na videlo verovao ili ne!;)
Last edited by Trzalica on 14 Jun 2014, 19:07, edited 1 time in total.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by Trzalica » 14 Jun 2014, 19:06

merk wrote:au, bre rockozaurus, ....
a dilema je bila. možda još postoji, ali da se donese odluka, ne treba mi tvoja dozvola.
Ako je ovo tačno, onda na početku TEME koju otvoriš, N-A-P-I-Š-I imena članova koji jedini smeju da ti odgovaraju u temi,...i čije ćeš savete jedino uvažiti, da ostali ne gube vreme! ;)

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by gondi » 14 Jun 2014, 23:49

Image
Image

Čitajući ove prethodne postove, došlo mi da priupitam neke članove foruma da li su možda posetili ove dve radnje i ima li tu odelenje za prodaju muzičke opreme? :grummel_2:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by Kristijan » 15 Jun 2014, 00:30

Хајде сад мало да се бавимо темом. Ако је уопште потребно, јер је човек по свој прилици закључио да ће да задржи своју стару гитару.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by hipihill » 22 Jun 2014, 21:09

Kako god da uradiš jedno kajanje ti ne gine!
Odustao si koliko sam shvatio za sada, znaci ne sasvim.

Kada se ima S 400 sigurno se ima još koja gitara tako da ti dobro znaš šta bi ti odgovaralo. Mislim, traziš savet od ljudi koji nisu ni videli izbliza S 400, a kamoli svirali na njoj! Vecina ovde nije ni 335 svirala. Nije logicno. Nisam ni ja drzao u rukama S 400, ali sam je bar slusao na par tonskih proba i koncerata.
Za S 400 se i napolju ceka kupac, ne stvara se red ispred butika. Znaš to naravno bolje od mene. To znaci da ako prodavac ima sigurnog kupca oberucke ce ti dati te dve gitare jer mu je onda zarada najveca, od sve tri.

Odabir 335 i SG je znalacki i odlican. Ja jesam Gibson fan ali SG nikada nisam imao i samo sam ga doticao onako usput. Mislim, naravno da je to dobra gitara, ali mene nije posebno dotakla. Da li si razmisljao o L5? To je prica za sebe. Sve možeš na njoj da sviraš. Topla, nežna, umilna, ali ume i da reži ako treba. Izrazito krupan ton. Možda ponekad zafali malo agresivnosti. Razmisli i o toj varijanti, to je mozda najblize onome sto sada imas plus jos dosta mogucnosti. Mozda je jos bolji izbor ES-5 zbog vecih mogucnosti. 335 je jednostavno receno fantasticna gitara! Prakticno nema svetskog muzicara koji je nije koristio makar u nekom snimku! Komplikovana za napraviti. Jako balansiran instrument, topao, ali i žestok zvuk izlazi napolje. Svestrana do te mere da je uspešno koriste od country preko blues/rock do jazz muzicara. Takode vrlo krupan ton, ogroman.

Sve u svemu svi pomenuti instrumenti su vrhunski, nijedan nije bolji ili lošiji vec samo drukciji. Da li tebi promena paše samo ti možeš da znaš.
rockozaurus wrote: Aldin Dubo broj 2-Dosao samo da se pohvali gitarom od 12000e i cerkom koja peva...jbte! :grummel_2:Dilema nikada nije ni postojala.
A komentari kako se covek pravi vazan pa nam je prikazao gitaru i cerku pa zasto i ne!? Meni to ne smeta. Videli smo vrhunsku gitaru, a cerka mu lepo izgleda i peva.

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by merk » 23 Jun 2014, 11:07

hipihill:
ukratko, da opet koga ne "uvredim"!
hvala ti na jako iscrpnoj poruci. zasad sam odustao od prodaje, zahvaljujući nekim savetima i sa ovog foruma.
335-tica i sg moraju još malo sačekati - ali su definitivno zajedno sa michael landau stratom u prvom planu za kupovinu.

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by nebeskacarica » 23 Jun 2014, 16:34

Ja da posjedujem tog Gibsona Super 400c iz '77 (godina mog rođenja) 34 godine rastao bih se od njega samo da je neka "viša" stvar u pitanju, poput krajnjeg bezizlaznog životnog položaja-ugrožene egzistencije, ili da nekome bližnjem život zavisi od toga, treba mu za operaciju i slično. Ostani ponosni njen vlasnik i nek je ćerka zasluženo naslijedi.

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Gibson SG i ES 335 za Gibson Super 400C

Post by merk » 24 Jun 2014, 21:12

nebeskacarica:
eto, baš hoću! hvala!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest