Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by johny20 » 16 Dec 2014, 21:08

Zanima me da li su gitare Ibanez Les Paul (lawsuit era) imali serijske brojeve do 1976. godine. Naime, zainteresovan sam za kupovinu jedne takve gitare iz 1974. godine, ali na njoj nema serijskog broja na metalnoj pločicu što je u to vreme bilo uobičajeno. Prodavac tvrdi da do 1976. godine Ibanezi nisu imali seriske brojeve jer su ih radili kao Gibsone. Kako se ne bih izlagao možda nepotrebnom putnom trošku, s obzirom da je prodavac iz Čačka molim forumaše za pomoć.
Gitara za koju sam zainteresovan je na oglasu
http://www.kupujemprodajem.com/Ibanez-L ... d=20502143

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by Dersu Uzala » 16 Dec 2014, 23:06

Sudeci po ovim bajama (http://www.guitarattack.com/destroyer/lawsuit.htm) serijski brojevi su poceli u Novembru/Decembru 1975. i nema ih puno lawsuit izdanja jer je nedugo zatim promenjen headstock i inlay na istom i jos svasta nesto i taj model je usao u katalog iz 1976.

Meni izgleda legitimno.

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by johny20 » 16 Dec 2014, 23:48

Dersu Uzala wrote:Sudeci po ovim bajama (http://www.guitarattack.com/destroyer/lawsuit.htm) serijski brojevi su poceli u Novembru/Decembru 1975. i nema ih puno lawsuit izdanja jer je nedugo zatim promenjen headstock i inlay na istom i jos svasta nesto i taj model je usao u katalog iz 1976.

Meni izgleda legitimno.
Hvala na zaista brzom odgovoru. Gitara je po svemu sudeći zaista originalni Ibanez iz 74` :banana4:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by majtimika » 17 Dec 2014, 14:40

ja sam imao ibaneza iz 76-te sa diamond glavom isti takav i imao je plocicu na kojoj je serijski broj pocinjao sa 76, i koliko se secam samo te 76-te su imali diamond glavu kasnije je bio onaj njihov cvet a pre toga ako se dobro secam nije bilo nicega bar u katalozima iz tih godina, tj nije bilo nista osim logoa, e sad super 70 magneti odgovaraju tom periodu, i sve sto vidm izgleda ok osim te plocice gitara je inace super, ne znam koliko covek trazi, ali da te upozorim odmah ako nisi upoznat sa tim modelima, super 70 magneti nisu potovani te ocekuj dobru mikrofoniju u koliko koristis vece kolicine gaina, i top na tim gitarama nije full nego je u pitanju solid back sa topom koji je od spreploce neke koja je savijena na kalupu i zalepljena da formira taj oblik a ispod ima supljine izmedju tela i topa, to meni zvuci sjajno ali nekome mozda i nece u kombinaciji sa ne potoanim magnetima zna da bude veoma zeznuto za vecem gainu

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by johny20 » 17 Dec 2014, 17:19

Cena gitare je bila na oglasu 500e, a u jednom kraćem periodu i 450e. Na jednom od ranijih diskusija na forumi vidim da je opšti zaključak da za ove stare gitare ne treba dati više od 400e, ali ako je ipak dobra 50e manje ili više bih prežalio. Gitaru bih svirao uglavnom u stanu tako da veći gain ne bih koristio. Pitanje je i da li gitara vredi tih novaca ili da se pak opredelim za neku od kineskih ili korejskih varijanti LP-a. Na oglasima ima i PRS tremonti SE za sličnu cenu http://www.kupujemprodajem.com/PRS-trem ... -oglas.htm

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by majtimika » 17 Dec 2014, 17:47

Iskreno dobre jesu ali sve zavisi od komada do komada ako trazis les pola ipak to nije to srafljen vrat i ta supljina nece dati taj ton i preskocio bi je imao sam dve gitare iz tog perioda ibaneza i ariju iz tih godina i realno nema razlike ista firma ih je pravila obe su bile dobre ali zvuce zvuce kao 335 nego kao lp moras probati pa videti mislim da ne vrede te pare ja sam ibaneza pridao za 250 a ariju za mislim 400 a imala je shaler civije i seymour duncan jb i 59 magnete tako da ipak mislim da je realno 300-350 za bilo koji od tih primeraka jerbo su realno reputaciju dobili u vreme kad nije bilo bas toliko dobrih kopija les pola i ljudi se tripuju zbog te tuzbe od strane gubsona a realno su ih tuzili samo zato sto su ih vizuelno iskopirali ne zbig toga sto su ih ugrozavali tipa bolji su ili ne postoje par modela sa normalnim topom i lepljenim vratom koji su od dobrih materijala i realno rade vrh realno zlatne godine ibaneza bar po meni su 78-83 u vreme artista , performera i musiciana sve pfe i posle toga jednostavno nije toliko dobro

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by johny20 » 17 Dec 2014, 21:02

I meni se čini da je gitara precenjena. Ranije je ista takva gitara, samo lošijeg izgleda, na oglasima bila 350e. Na prodaji je i Ibanez Performer PF150 (Japan 1981.) ali se i on već godinama nudi po sličnoj ceni http://www.kupujemprodajem.com/Ibanez-P ... d=22809814 Možda bi ipak trebalo da te poslušam i opredelim se za neku noviju gitaru sličnih karakteristika.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by Dersu Uzala » 17 Dec 2014, 21:35

Das koliko imas i mislis da vredi da das. nema tu neke filozofije mad akapiram da je u Jugi drukcija filozofija, tipa a sta kad budem prodavao. Mozda ces biti milioner kad je budes prodavao pa ce te boleti patak. Mozda je ni neces prodati nego pokloniti nekome.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by kwiss » 17 Dec 2014, 21:40

johny20 wrote:I meni se čini da je gitara precenjena. Ranije je ista takva gitara, samo lošijeg izgleda, na oglasima bila 350e. Na prodaji je i Ibanez Performer PF150 (Japan 1981.) ali se i on već godinama nudi po sličnoj ceni http://www.kupujemprodajem.com/Ibanez-P ... d=22809814 Možda bi ipak trebalo da te poslušam i opredelim se za neku noviju gitaru sličnih karakteristika.
Pitao si za jednu gitaru,porediš je sa drugom koja nije ista i na kraju tražiš raspravku o ceni :?

vaughan989
Posts: 6
Joined: 17 Dec 2014, 21:27

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by vaughan989 » 17 Dec 2014, 21:49

johny20 wrote:I meni se čini da je gitara precenjena. Ranije je ista takva gitara, samo lošijeg izgleda, na oglasima bila 350e. Na prodaji je i Ibanez Performer PF150 (Japan 1981.) ali se i on već godinama nudi po sličnoj ceni http://www.kupujemprodajem.com/Ibanez-P ... d=22809814 Možda bi ipak trebalo da te poslušam i opredelim se za neku noviju gitaru sličnih karakteristika.
Pozdrav ljudi! :)
Jedan drug iz GM-a mi je poslao link da se komentarise o mojoj gitari, uzgred mu se zahvaljujem na tome i da se, jelte, i ja izjasnim. :)

Johny 20, ne znam da li smo se culi preko foruma, ali da napisem i ovde da gitara ide sa koferom i da je cena 450 evra sa koferom.
Naravno, gitaru treba probati, pa videti da li ti odgovara ili ne.
Ovo oko Gibsona i Ibaneza, srafljen vrat i ostalo, to nema nikakve veze (Dobar Gibson nema izpod 2000 evra, da se ne lazemo).
Ova gitara ima svoj sound, a ja sam je recimo uporedio sa Gibson Sonex-om koji se kotiraju oko 500 evra i ovaj Ibanez mi ima lepsi ''karakter''.
Sustejn mu je neverovatan.

Ima jos 2 gitare kao moja na KP-u i jedna je 500 evra (u losijem kozmetickom stanju i bez kofera), a druga je 720 evra.
Ja moju cenim 450 sa koferom i to u daleko boljem stanju od prethodne dve.

E, sad je sve stvar sta tebi odgovara i koja je namena. Ovde su hamovi oko 10-12 kOhma, i ovo oko mikrofonije mi se jos nije desilo...
Ne korisrim Hi Gain pedale, jer sviram Blues Rock muziku i koristim samo drajv pedalu. Za tako nesto je izuzetna.
Inace, da ti napomenem, gitaru prodajem zbog ergonomije - vrat mi je previse uzak i tanak, pa mi je potrebno nesto ''gabaritnije''.

Hvala na komentarima i podacima oko serijskog broja. Ja se nisam toliko obazirao na to, osim onoga-da ih nije bilo pre 76'.
Gitaru uzmes u ruke, probas i to je to. Bar za mene. :)

Ako te interesuje jos nesto, slobodno mi se javi i na mob, tu sam da pregovaramo i da se dogovaramo.

Veliki pozdrav iz Cacka!
Goran

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by johny20 » 17 Dec 2014, 23:55

Gorane, nismo se čuli preko foruma. Tvoja gitara mi se sviđa, ali sam dosta neodlučan. Ono što mi je bilo najbitnije na forumu je i potvrđeno /gitara nije plagijat, odnosno zaista je originalni Ibanez LP iz lawsuit doba/ :smil_guitar:
Pozdrav!

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by majtimika » 18 Dec 2014, 00:26

Super 70 magneti nisu 10-12 k vec 8-9 tako da bi ipak proverio te magnete jesu li s70 ili nesto drugo

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by Dersu Uzala » 18 Dec 2014, 00:48

~7.5-8k

vaughan989
Posts: 6
Joined: 17 Dec 2014, 21:27

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by vaughan989 » 18 Dec 2014, 09:30

Nisam ih merio, jer je sve fabricki, nista nije lemljeno i odlemljavano. Kako ga je Japanac zalemio, tako stoji. :)
Imam par fotografija magneta i potova otpozadi koji to sve garantuju.

Sad vidim po netu da su od 7.5-8, ali poenta je bilo da su slabiji od standardnih hamova sa Gibsona koji su preko 14 kOhma. Opet zavisi koji je mahnet u pitanju.
Gitara nema tu drskost, ima malo 'topliji' sound.

Ibanez orginal.
Ako si zainteresovan, Johny 20, javi se lako cemo se dogovoriti.
Meni je zapao za oko jedan telac, pa cemo napraviti cenu. ;)

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Ibanez lawsuit era - Les Paul Custom 74'

Post by majtimika » 18 Dec 2014, 10:48

sve ok onda ali cene ne preko 300 jednostavno ima boljih za 400

ovo su modeli koju su vrh

http://s93105080.onlinehome.us/Ibanez-C ... 6-7/05.jpg

ovo sto imas na oglasu je 2350 model i on zaista nije preteran

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest