Neck tilt

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Neck tilt

Post by fattwang » 29 Jan 2015, 23:34

Overdrive wrote:ok, kad smo već kod tiltovanja i centriranja, da pitam i ovo..
Malo popusti šrafove na vratu pa udari vratove malo s desna i s leva. Leći će na centar, pa ponovo pritegni šrafove.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Neck tilt

Post by Funkomat » 29 Jan 2015, 23:34

Overdrive, meni se to stalno desavalo na fenderu. Samo povuci vrat u stranu u koju treba i nemas frke. Ja sam to radio bez popustanja vijaka

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Neck tilt

Post by nemanjavelimirovic » 29 Jan 2015, 23:35

Overdrive wrote:ok, kad smo već kod tiltovanja i centriranja, da pitam i ovo..

ovo su vratovi od moja dva strata
Spoiler:
http://postimg.org/image/6pv1rse8b/

http://postimg.org/image/6cm5hmy1h/

obratite pažnju na tanku E žicu i na njen položaj

kod maple vrata ide više ka spolja i dalje od druge žice

Image

a kod rosewooda je bliže drugoj žici

Image

najbolje se vidi po trećoj žici - koliko se udaljava od dota kod maple tj približava kod rosewood vrata


Lično sam se navikao i na jedno i na drugo i ne smeta mi toliko
Rosewood mi je udobniji za sviranje (možda baš zbog toga) i nemam problem sa visinom
Maple je već tu pri vrhu zaobljen i odatle je i krenula sva ova priča sa shimmingom i ostalim varijantama..
To se lako sredi! Mislim mozes ih centrirati i trebao bi da to uradish, jer ovo nije pravilno pozicioniranje. Samo se odvrnu malko sarafi koji drze vrat, cisto da popuste, ne skidash ni zice, samo malko olabavish i vrat pomerish na stranu gde treba. Prvo zavrnesh jedan saraf koji je do vrata, pa onda jedan koji je dijagonalno od njega i to skroz dokle god moze. Dotegnes i druga dva i voila! :ziveli:

EDIT...eto ti 4 odgovora na istu temu! :XD:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Neck tilt

Post by Overdrive » 29 Jan 2015, 23:38

aha, okej onda. Verovatno sam ga tako sam i iskrivio kada sam skidao.

Odahnuh..(taman sam mislio da mora da radi neko dleto i čekić )

:lol:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Neck tilt

Post by bancika » 29 Jan 2015, 23:39

nemanjavelimirovic wrote:EDIT...eto ti 4 odgovora na istu temu! :XD:
vidi se sa cime se ljudi cesto pate...neces da vidis mnogo tema "izmrdao mi vrat na musicmanu" :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Neck tilt

Post by Dersu Uzala » 29 Jan 2015, 23:43

@Overdrive

Nema to veze sa shimom. The whole thing is outy of whack (albeit slightly, nije smak sveta). Konstrukcija je u pitanju ako su fabricki magneti. Ako nisu, onda nisi kupio propeprly spaced pups. A nisi bas ni snimio kako valja, a tesko je to snimiti da sve bude pod pravim uglom, mora sa vece distance da se snima ortogonalno na projekciju. :bambi:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Neck tilt

Post by Overdrive » 29 Jan 2015, 23:46

Dersu Uzala wrote:Nema to veze sa shimom. The whole thing is outy of whack (albeit slightly, nije smak sveta). Konstrukcija je u pitanju ako su fabricki magneti. Ako nisu, onda nisi kupio propeprly spaced pups. A nisi bas ni snimio kako valja, a tesko je to snimiti da sve bude pod pravim uglom, mora sa vece distance da se snima ortogonalno na projekciju. :bambi:
znam al šta ću kad mi drktale ruke.. :bambi:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Neck tilt

Post by nemanjavelimirovic » 29 Jan 2015, 23:48

bancika wrote:
nemanjavelimirovic wrote:EDIT...eto ti 4 odgovora na istu temu! :XD:
vidi se sa cime se ljudi cesto pate...neces da vidis mnogo tema "izmrdao mi vrat na musicmanu" :)
Meni to nije patnja, to je deo setup-a, zamisli da imash ovaj problem:
Image

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Neck tilt

Post by Dersu Uzala » 29 Jan 2015, 23:58

nemanjavelimirovic wrote: ...jer ovo nije pravilno pozicioniranje.
Narafski :ziveli:.


Ovako se to radi. nema mrdanja nikako, a prenosna povrsina izmedju vrata i tela veca za 40 odsto na istom volumenu. Sussssssssssstain. Serem im se u Fendere i Gibsone.

E da, ona rupa na vratu, izmedju zubica, to je stelovanje za compression free neck. Tu se budzi sipka ali nije kao na ovim vocnim Fender i Gibsona gitarama vecma je bez kompresije po vratu. Kompresija je samo na sipci. Krhko je znanje.
Image

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Neck tilt

Post by Dersu Uzala » 30 Jan 2015, 00:01

Dersu Uzala wrote:
nemanjavelimirovic wrote: ...jer ovo nije pravilno pozicioniranje.
Narafski :ziveli:.


Ovako se to radi. nema mrdanja nikako, a prenosna povrsina izmedju vrata i tela veca za 40 odsto na istom volumenu. Sussssssssssstain. Serem im se u Fendere i Gibsone.

E da, ona rupa na vratu, izmedju zubica, to je stelovanje za compression free neck. Tu se budzi sipka ali nije kao na ovim vocnim Fender i Gibsona gitarama vecma je bez kompresije po vratu. Kompresija je samo na sipci. Krhko je znanje.
Image
Posto je ovo vojna tajna unisticu ovaj link veceras.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Neck tilt

Post by Dersu Uzala » 30 Jan 2015, 00:06

Jebiga, morao sam da ga ubijem ko je video video.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Neck tilt

Post by Overdrive » 30 Jan 2015, 09:17

Sinoć sam probao ovu akciju, ali nešto izgleda ne radim kako treba..otpusti malo, otpusti više, ništa

Vrat ima 4 šrafa i čak sam ga skroz odvojio od tela i pokušao da ga namikerim ali jok

Da ima samo jedan šraf bilo bi izvodivo, ovako ne znam kako će da ga pomeri kad šrafovi opet idu u iste 4 rupe?

Možda da uglavim neku artiju između vrata i ležišta sa strane?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Neck tilt

Post by bancika » 30 Jan 2015, 09:34

iste su rupe, al nisu u mikron iste velicine kao sraf, pogotovo te na telu. Sto se rupa tice, uvek moze da mrdne. A obicno treba bas malo da mrdne. Npr ako pomeris vrat za 1/10mm tu dole, glava ce da se pomeri u stranu skoro za ceo mm, pa ce i zice da se pomere za toliko. A ono ti probaj sa papirom, standardni patch za 7ender :)

Jesu takve bile od kad si ih kupio?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Neck tilt

Post by Overdrive » 30 Jan 2015, 09:39

bancika wrote:iste su rupe, al nisu u mikron iste velicine kao sraf, pogotovo te na telu. Sto se rupa tice, uvek moze da mrdne. A obicno treba bas malo da mrdne. Npr ako pomeris vrat za 1/10mm tu dole, glava ce da se pomeri u stranu skoro za ceo mm, pa ce i zice da se pomere za toliko. A ono ti probaj sa papirom, standardni patch za 7ender :)

Jesu takve bile od kad si ih kupio?
pazi kad nisam ni obraćao pažnju do skoro: Tek pre jedno par meseci pogledam malo pažljivije, zapravo kad sam nabavio drugog strata pa krenuo da upoređujem svirljivost i razlike u nameri da utvrdim zašto je jedan udobniji za sviranje od drugog i kako bi mogao i ovaj da se podesi da bude isto udoban isl..

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Neck tilt

Post by Overdrive » 30 Jan 2015, 09:45

Inače, tu gde su šrafovi, vrat baš leži fino uglavljen, nema prostora ni za 1/10 ni za više

Čak mi je neki lik govorio kako je to super, jer Fender obično to napravi tako da može da šeta, što se kao smatra greškom.

Ovde te "greške" nema, ali ispade da bi bilo dobro da je ima, jer stvarno leži knap.

A na slici si video, ne pomažu mikroni, nego sigurno 1,5 mm žica treba da je bliže centru.

Jedino da skinem ceo vrat, zatvroim mu postojeće rupe za šrafove drvetom, namestim ga i centriram nekako, pa onda izbušim nove rupe, pomerene za tih 1,5 mm..ALI - to je takva šandrmanizacija da ću radije da živim sa ovim malim defektom.

Nego se poradovah kada sam video da vas 4-oro daje isti savet, pa reko to je nešto uobičajeno lako da se odradi.

Probaću popodne još jednom da potpuno skinem vrat i vidim šta se može

(U ležištu nema čak ni neke farbe koja bi eventualno mogla malo da se sastruže, nego je sve drvo na drvo)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest