Koju od ove dve gitare kupiti

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by nebeskacarica » 23 Jun 2015, 18:53

Ju, ju, gde ima za 40.000 da se kupi Fender? Da odem odmah sutra...


Gde su te polovne americke gitare, ja kada god sam gledao po oglasima nema strata ispod 1000 evra... :roll: Trazio i trazio, ali nikad nisam nasao. Za te pare kupim nov, sta sam na kraju i uradio.

Nemoj da mislis da te provociram :D stvrano pitam. :)
Pa bude ih, ako imaš strpljenja da vrebaš. Ne tako jako davno, ajd recimo pre godinu - dve, čova iz Pančeva - isto sa foruma je prodavao AVRI ' 62 Reissue za 770 evra, bilo mu hitno.
Ja sam svoju 57-icu platio tačno 800 evra.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Rockatansky » 24 Jun 2015, 16:07

http://www.kupujemprodajem.com/Fender-s ... ilter_id=4

Sada vidim i ja da ima. Gde je ovaj bio kada samja kupovao??? ::ranting:: ::ranting:: ::ranting::

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Kristijan » 24 Jun 2015, 18:04

Ма наравно да има и тога, само је неупотребљиво за ову тему, будући да човек који ће да купује гитару нема ни пола тих пара.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by umart » 24 Jun 2015, 20:09

meni su ti hajvej uan stratovi bas nesto njanjavi,ipak bih ganjao nekog corona standarda,nalete s' vremena na vreme za pristojnu cifru samo treba biti strpljiv.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Rockatansky » 24 Jun 2015, 23:42

Deluje mi OK zvuk, a i izgleda je OK, jos dzambo pragovi....

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Perce » 25 Jun 2015, 00:10

E al' neverovatno kako svaka tema ode u tri lepe ocas posla, i gde se mimo volje zacetnika teme, balavi o svemu drugom osim o temi. Neverovatno kako se sa gitare za 200 jura predje na onu od 600, fascinantan je takodje i skok, brzinom svetlosti, sa pojacala od 200 jura na citavu debatu kako ono od 600 jura ustvari neradi tj radi posao....
:ziveli:

P.s. Onaj chat je dusu dao za takve stvari, samo ga niko nije posecivao....

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Kristijan » 25 Jun 2015, 08:06

Сасвим си у праву, али ту по свој прилици ништа не може да се уради. Као што већина људи у разговору заправо не слуша саговорника него чека да саговорник ућути да би они могли да кажу шта им је на души, тако и на форумима већина људи уопште не чита пажљиво шта су други писали, па чак ни оно што је писао онај ко је поставио тему. Ако се коментари који немају везе с темом бришу онда се људи буне због ремећења уставом загарантованих слобода, па се театрално прети напуштањем форума, а ако се такви коментари не бришу онда се направи бувља пијаца. У време када је овај форум био далеко, далеко посећенији, и када је било далеко више активних тема у ствари је било само вишеструко јачи број тих празних расправа у којима нико никог не слуша.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Rockatansky » 25 Jun 2015, 13:24

Sto ste tako ustogljeni opustite se malo... ;)

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by umart » 25 Jun 2015, 13:35

daj namjetni jos koje pravilo postovanja,mozda ce jos manja sloboda natjerati ljude vise da pisu i da se novi clanovi registruju.manjak sloboda ima taj efekat na ljude.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Kristijan » 25 Jun 2015, 14:25

То нису правила постовања, више су неки здраворазумски критеријуми који превазилазе оквире форума и интернета. Кад те неко пита где си купио ципеле није посебно корисно да му причаш о томе колико кошта парадајз и како све можеш да оствариш попуст на комуналне услуге. Сваки одговор који нема довољно стабилне везе са питањем на крају је или тотално шупље наклапање, или је жестоко близу шупљег наклапања. Ако те неко пита да ли би ти гласао за А или за Б, а ти мислиш да прави одговор није ни под А ни под Б, елементарна култура налаже да пре него што предложиш неке варијанте под В и под Г ипак даш одговор на питање, баш онако како је постављено, а онда да образложиш зашто предлажеш друге опције. Друго, крајње је непристојно понашати се као самозвани саветник за финансије, па самим тим и задирати у нечију приватност и терати људе да објашњавају зашто немају више средстава на располагању. У овим нашим животним условима, где се једва крпи крај с крајем, када неко каже да има 30000 динара на располагању заиста није лепо предлагати му да уштеди још "само" 40000 (што је 133% више), и не само да није лепо него је и тотално бескорисно. Хајде да разумем да је ситуација таква да за наведену суму нема ништа вредно пажње, па да се саветује да се намакне још 10% вредности, или ето нека буде и 20% вредности, али ово... Заиста не капирам чему то служи. Уместо да се људима помаже да што паметније потроше средства која имају вазда се дају савети који служе ето тек тако, да се прекрати време... И још се на крају сва та нефункционална комуникација, неспоразуми који су могли лако да се избегну да се неко малкице потрудио да саслуша саговорника, празна натезања без и једне релевантне информације и инаџијска прегањања третирају као нешто шармантно и слободоумно. Ма важи... Знам ја како се то заиста зове, али на све стране неке осетљиве душице, па да прескочимо разговоре који могу некога да узнемире.

Наравно да је маневарски простор огроман, трпи интернет и оно што не би трпела ни калаштура код штајге, само чињеница да нешто није забрањено и даље не значи да је то и корисно.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by umart » 25 Jun 2015, 15:11

jasno,bas zato sto ti "zdravorazumski kriterijumi" toliko prevazilaze okvire foruma i imas kome da nameces iste.sektasenje i jednumlje necu ni da pominjem.

covjece boz'ji,par postova kao odgovor na pausalnu tvrdnju "da nema usa strata ispod 'iljadu evra" i stizu tvoje tirade dje su svi idioti a samo ti imas kljuc ne samo forumskog ponasanja nego zivota uopste.jel' stvarno mislis da u ionako maloj skupini muzikanata i entuzijasta koji uopste znaju za ovaj forum da ce vecina da trpi ovo,i to od strane administracije?dok se brisalo kad se stvari otrgnu kontroli pa cak i cutke ljudi su to lakse trpjeli jer ih niko nije pravio idiotima i mogli su koliko toliko slobodno da se izraze (zato su uopste i tu,ne zbog mene,tebe,marka,janka...) znajuci da ce biti procitano,eventualno prokomentarisano i da ce da se ide dalje.

sad se disecira do najsitnijeg detalja mozda i najbenigniji oftopik ikad sa tolikom dozom arogancije da cak superimpoziras pravila i van foruma?cak i ja,koga i najmanje ne zanimaju vajni onlajn autoriteti se pitam odakle tebi toliko pravo?koliko se sjecam ti cak ni ne sviras elektricnu gitaru,niti si u toku sa kretanjem trzista,a o kompetentnosti za "zdravorazumske kriterijume koji prevazilaze okvire foruma i interneta" necu ni da razmisljam,niti me zanima,pa da si otelotvorenje starozavjetnih proroka.

vidi,ne sporim da neki osnovni red treba da se zna i da se gleda da ga se drzi koliko toliko,ali nemeres da ocekujes da forum sam sebe moderise,em ne bi imao funkciju em ljudi stvarno vole slobodu,pa bar na kasicicu.ovo odje se pretvorilo u sektu sa jednom i po nogom u grobu koja se i na najmanji znak slobode i razlicitosti samrtnicki razjapljuje i razderava na nj',zato ljudi bjeze i cute,nisu slobodni i nije ni najmanje zabavno i interesantno.da ne spminjem da zato sto ovih iskusnijih i nema i/ili cute provlace se svakakve dezinformacije i osnovne greske ovih manje iskusnih koji i zalutaju na forum.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by alfonso » 25 Jun 2015, 16:16

nema to veze sa slobodom.to ima veze sa osnovnom kulturom.ako neko pita nesto (npr gitara do 150 eura) ako nemas da kazes nesto sto ce pomoci,nemoj da odmazes

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Perce » 25 Jun 2015, 17:08

Asd opet ulazimo u opstu raspravu, u temi koja nije za to al ajd.

Jednostavno, jedna je stvar zajebavati se i opustiti se, ubaciti po koju posalicu a totalno druga stvar, prepucavati se, preko strane i po, o svrsishodnosti pojacala od 600e i dal uopste neko krsteno moze da se nadje za te pare, u temi koja bas i nema neke veze sa tom polemikom.
Ok je baciti se malo u vatru i malo prosiriti diskusiju, ali zna se gde je granica dobrog ukusa. Ja mogu te (nebulozne) diskuje da preskocim i da ih ne procitam, ali smara kada moram da filtriram sta je korisna informacija, a sta je baljezgarenje. Smara me ova situacija, ako je posmatram i kao moderator(sa nekog drugog foruma, naravno). I ja zaista skidam kapu Kristijanu na balansiranju.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Kristijan » 25 Jun 2015, 18:52

umart wrote:mogli su koliko toliko slobodno da se izraze
Па види, то са слободом је мало клизаво јер шљака у оба смера. Теби нико није забранио да пишеш шта мислиш, иако је већина онога што сам имао прилике да прочитам у последњих пар дана вероватно само у твојој свести повезано са темама у оквиру којих пишеш. Дакле добио си пуну слободу, без санкција, без брисања коментара. Ја сам с друге стране себи дао слободу да такво понашање прокоментаришем онако најискреније, да саопштим како ја то доживљавам. Ништа ти нисам укинуо нити наредио, само сам прецизно саопштио шта ја сматрам да је бесмислени вид комуникације (и при том се то не односи само на тебе), на шта, ако се руководимо слободом изражавања, имам пуно право. Уколико осећаш да је моје практиковање слободног изношења мишљења на било који начин мање прихватљиво од твог практиковања изношења слободног мишљења - онда имаш неусаглашене критеријуме. Немам намеру да ово претварам у лични окршај, нити имам жељу да се натежемо у недоглед. Ја се са тобом не слажем, не изгледа ми да бисмо могли да се споразумемо, и ту се за мене прича завршава. Ти си с друге стране сувише емотивно доживео оно што ја говорим, и то већ није проблем који постоји на релацији између тебе и мене, то је проблем који ти сам треба да решаваш.
umart wrote:koliko se sjecam ti cak ni ne sviras elektricnu gitaru
Извини, ја не знам ко си ти, нисам стигао да погледам шта си некад писао на форуму, и да ли смо имали прилике раније да комуницирамо, али могу да ти кажем да имаш непотпуне информације. Очигледно се не познајемо довољно добро, па је беспредметно даље препирање. Као што рекох, не делује ми да можемо да се покапирамо, па самим тим нема много сврхе ни да замарамо остале на форуму. Предлажем замрзавање комуникације.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by zwelj » 25 Jun 2015, 19:27

Perce wrote:Asd opet ulazimo u opstu raspravu, u temi koja nije za to al ajd.
Forum je mesto okupljanja, razmene misljenja, iskustava i diskusije, a ne portal tipa, draga saveta... vi pitate, mi odgovaramo... Svaka diskusija ima svoj dijalekticki tok i dinamiku koju mudrim moderisanjem treba granati i razvijati...

Kvalitet dobre diskusije se ogleda u obilju razlicitih gledista i valjanih argumentacija, animiranjem pluralistickih ideja... a ne jednoumljem i restriktivnim pravilima... Uloga moderatora je, po meni, u medijaciji i diskretnom nametanju kvalitetnog diskursa, a ne u arbitrazi diskutanata... (Sto je cesto neresiv zadatak s obzirom na nivo nase kulture komunikacije :grummel_2: )

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest