Molim za savet

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Dimelover
Posts: 5
Joined: 03 Sep 2015, 12:40

Molim za savet

Post by Dimelover » 03 Sep 2015, 12:54

Pozdrav svima!
Nov sam ovde na forumu i zanima me jedna stvar...
Gledajući opremu koju ne mogu sebi da priuštim, naleteo sam na nešto što bih možda i mogao :D U pitanju je sledeća gitara http://www.thomann.de/de/harley_benton_ ... e_line.htm
E sad pitanje, da li se isplati pazariti ovo i zameniti elekrtoniku i hardver (pošto sam mislio da prištedim još malo i da ubacim EMG 81/85 pročitao negde da čivije i ne drže baš dobro štim) i ako se isplati kakva je situacija oko poštarine i carine, pošto nisam nikad kupovao ništa iz inostranstva.
Bio bih jako zahvalan kada bi mi neko ko je imao iskustva sa ovom gitarom odgovori na pitanje, i hvala unapred :ziveli:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Molim za savet

Post by Tenji » 03 Sep 2015, 15:44

Kad saberes cenu gitare, postarinu, carinu, civije, i set EMG magneta dobijes cifru za koju mozes da kupis i vise nego pristojnu gitaru. A da je pre kupovine i probas. Sa Harley Bentonom slabo ljudi sa foruma imaju iskustva, skoro se pricalo o toj firmi, prelistaj malo.
Moj kolega iz benda ima Thunderbird bass njihov, i sve sto mogu da ti kazem jeste da je gitara za te pare odlicno izradjena, na oko i pod prstima uopste ne odaje utisak jeftine gitare. Nikada nismo uspeli da izvucemo neki dobar zvuk iz njega, ali tu su i neki drugi faktori igrali ulogu, recimo lose pojacalo na koje smo osudjeni.
Sa druge strane, ova slika dole mi recimo ne uliva poverenje u izradu ove gitare koju si ti okacio, civije mi nesto izgledaju kao da beze na sve strane. Mozda tripujem?
Image

Dimelover
Posts: 5
Joined: 03 Sep 2015, 12:40

Re: Molim za savet

Post by Dimelover » 03 Sep 2015, 16:51

Pa i jesu malo "zrikave" :D
Ja sam se raspitivao iz razloga jer želim da pređem na LP tip gitare (Iskreno, Epi LP custom sa EMG bi mi legao super) ali mi je trenutno skupo, ipak hvala na odgovoru :D

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Molim za savet

Post by Tenji » 03 Sep 2015, 18:19

Kad se sve sabere, nisi daleko od tog Epija. http://www.kupujemprodajem.com/Epiphone ... ilter_id=4

Takodje, u Artistu u NS ima jako lep Washburn za nekih 370 evra (cini mi se da mi je prodavac rekao tako, poslednji komad, spustena cena bla bla), radi gitara stvarno super, cini mi se da je oznaka WI66. EMG 81/85, grover civije, full mahagoni, set neck. Ovako otprilike izgleda.
Image

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Molim za savet

Post by NikolaGerza » 05 Nov 2015, 22:51

Ja imam ovu HB gitaru i za te pare je odlicna. Istina je da civije nesto ne drze stim najbolje, ali nije problem. Kad sam narucivao i mene su isto brinule ove zrikave civije, ali na mojoj je sve normalno. :D
Ja sam moju kupio dok sam boravio u Austriji pa me je iskostala oko 200e sa sve postarinom, ali ako narucujes iz Srbije racunaj carinu. Izaci ce te sigurno 250+ evra.

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: Molim za savet

Post by zek » 05 Nov 2015, 23:49

Pa što ne pitaš čoveka u temi iznad, on je sada dobio novu HB od Thomann-a.
http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... 20&t=24879

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest