Squier afinity

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Squier afinity

Post by alfonso » 28 Oct 2015, 11:03

Koliko je afinity bolji od bulleta? Posto po netu ih ima za nekih 120,130 €

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Squier afinity

Post by majtimika » 28 Oct 2015, 14:08

nako, ne nesto preterano, za 120-130 bolje juri standarda to je vec sasvim ok

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Squier afinity

Post by Fenderica » 28 Oct 2015, 14:45

alfonso wrote:Koliko je afinity bolji od bulleta? Posto po netu ih ima za nekih 120,130 €
Kod Squier gitara važi pravilo kupi najjeftiniju. Sviraj do mile volje i kada ti dosadi ili poželiš muzički instrument ti lepo keširaj za Fender usa instrument i to ti je gitara za života.
Jer, kada ti preporuče da kupiš Squier Classic Vibe, opet će neko reći da keširaš još 100€ i sačekaš Fender mex standard u oglasima jer ulete za po 350 evra. Zato, najjeftinija, pa onda kada dosadi ako voliš stratocastere, pazari fendera standarda usa jer je dosta povoljan, ima ih za 650 povremeno i imaćeš zaista muzički instrument.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Squier afinity

Post by Rockatansky » 28 Oct 2015, 15:35

Ima i to logtike... :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Squier afinity

Post by nemanjavelimirovic » 28 Oct 2015, 15:37

Po meni je bullet losiji dosta od affinity-ja. Na Affinity telcu sam imao jedan dugacki tour sa starim pank bendom i nista mu nije falilo. On i melodija mengesh pojacala i ton ko green day, nema greske (DS2). Affinity serija je dobro uradjena, nije da je uzmes zauvek ali za neki period sasvim okej. Cak se meni vise svidjaju pikapi na affinity nego standard seriji squiera. Classic Vibe je okej izradjen, lepse lakiran od ovih pre pomenutih i radi tonski po prilici dobro. Meksicki instrumenti su po meni best buy od novih fendera jer sam probao i dosta USA koji su kostali preko 1000e i koji su bili teski krsh (novi). Cak cinjenica da naprave ogromne otvore na USA stratovima da moze da se uglavi otprilike tri hambakera je upravo pokazatelj da je to teska serijska proizvodnja. U Meksiku gitare prave meksikanci a eto u USA, gitare prave Meksikanci. U Kini prave....? Srbi?

Sve u svemu, u rangu do 300e, okej je sve pa i Affinity, mada bih ja pogledao i najjeftiniji Blade ili povitlao neki stari Obanez jer su to po dobre gitare cak nekad i bolje od USA.
Mexico Classic70's je vrh gitara i ima ih jos par sa Texas special pikapima, ne se secam se serija, koji rade za sve pare. USA standard kad naleti dobar, onda je to ULTRA dobar instrument koji treba cuvati, ali kako vreme ide, sve ih je manje koji su dobri. Mislim da se neko sa foruma bas zalio da se za par godina raspao bridz na stratu USa i jos sto nekih sranya izdesavalo... A ima i jedan ortak kojem je vrat otisao iako je drzao u super uslovima sve, ne moze vise da se zategne a kriv je. :( Sve u svemu, MIJ gitare su ako su ocuvane i ispravne skroz, ustvari neki bash pravi Best Buy jer su jeftine a rade vrh. Svaka koju sam imao a imao sam ih ihahaj, ima zajednicko to da su im vratovi ravni ko lenjir i na suvo zvone kao akustare. :ziveli:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Squier afinity

Post by alfonso » 28 Oct 2015, 15:52

U principu ako nadjem dobar komad isplati se :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Squier afinity

Post by tommytigh77 » 28 Oct 2015, 16:08

U principu, po cenovnom rangu trebalo bi da je Bullet < Affinity < Standard < Vintage Modified < Classic Vibe. Ali su meni Affinity stratovi, onih par komada što su mi prošli kroz ruke, uvek bolje zvučali i ležali od Standarda. Osim u jednom slučaju kad mi se zalomio 20th Anniversary Standard koji je fabrički imao Alnico V magnete, taj je stvarno radio za dve klase bolje. Pričam za stratove, kod telaca je druga priča, tu je stvarno koliko para, toliko muzike. Dakle, moje iskustvo je da je Squier Standard strat precenjen, i da ako neko ima na raspolaganju 100-150 eura za strata, nema potrebe da razmišlja dalje od Affinity serije.
Inače sam ih davnih dana izmenjao gomilu, uvek mi je na Squierima smetalo što su tanki pragovi koji se brzo potroše, pa čim se to desi, prodam i kupim drugog i u krug. Tako da možda je eventualno danas veća razlika u kvalitetu, ali ranije nije bila.
Zaboravih u vezi prvog posta da dodam da o Bullet seriji ne treba razmišljati, to je stvarno krpa od gitare, na Affinity već može da se svira. I ako je u dobrom stanju, vredi dati 120-130 eura.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Squier afinity

Post by alfonso » 28 Oct 2015, 16:41

Ranije su mi neki drugari predlagali afinity. Inace,hocu da uzmem neki lp. Naravno za krstenog lp moras izdvojiti bar 20 posto vise para nego za strat koji ima tehnicki iste kategorije (ako razumete sta hocu da kazem). Pa visim na oglasima po ceo dan i sad se o5 premisljam :) znate kako to vec ide,bili ste tu :)
Ibaneze ne volim nikako. Jesu super za sviranje ali kad ih vidim nije mi dobro

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Squier afinity

Post by majtimika » 28 Oct 2015, 20:34

Ma sta vi pricali standard je bolji od afinitija i tu nema rasprave, covek je rekao da juri afiniti za 120-130 i ja sam rekao da za te pare opusteno moze i standard da se nadje, kum je kupio maple neck standarda xa 80 eura neki dan i gitara je vrh

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Squier afinity

Post by Fenderica » 31 Oct 2015, 09:59

majtimika wrote:Ma sta vi pricali standard je bolji od afinitija i tu nema rasprave, covek je rekao da juri afiniti za 120-130 i ja sam rekao da za te pare opusteno moze i standard da se nadje, kum je kupio maple neck standarda xa 80 eura neki dan i gitara je vrh
može malo objašnjenje po čemu je bolji i šta je tu vrh?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Squier afinity

Post by majtimika » 31 Oct 2015, 10:43

Hardver je odlican, drvo je odlicno, magneti su ok, izrada je bolja, jednostavno je gitara bolja, nema tu puno da se pametuje

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Squier afinity

Post by fattwang » 31 Oct 2015, 11:46

Na Afinitija ne pasuju delovi od Fendera za slučaj da hoćeš nešto da "popraviš".
Tako je na Aff Tele, za Strat ne znam.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier afinity

Post by bancika » 31 Oct 2015, 16:27

majtimika wrote:Hardver je odlican, drvo je odlicno, magneti su ok, izrada je bolja, jednostavno je gitara bolja, nema tu puno da se pametuje
jest, i meni tako izgleda. Affinity vise odaje utisak roostera. Ni Standard nije US Standard, ali bolje deluje sve za broj.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Squier afinity

Post by Fenderica » 31 Oct 2015, 20:17

majtimika wrote:Hardver je odlican, drvo je odlicno, magneti su ok, izrada je bolja, jednostavno je gitara bolja, nema tu puno da se pametuje
Misliš da je tremolo boljeg kvaliteta, mislim na leguru metala tremola kod bulet strata i kod afiniti? Čivije nisu iste na bulet, afiniti ili standard i one se razlikuju po kvalitetu ili su identične? To me zanima. Da li je drvo bolje ko zna iz koliko letvi je skrojena i presvučena furnirom ako nije šperka i jedna i druga, drvo je loše i kod njih i kod mex standarda, to nije merilo gitare sigurno. Možda vizuelno, lak ovo ono, ali generalno je sve to isti Q. i ne vredi višak evra iz džepa. Magneti se verovatno razlikuju u namotajima, ali nisu seymour dancani ssl serija sigurno, i oni su jeftinjaci od jeftinijih materijala.
Ja ne vidim šta je bolje ako se ne kaže precizno:
1: bullet tremolo ima ovu leguru, affinity ima ovakvu;
2. bulet ima model čivija ovog proizvodjača, afiniti onog;
3. magneti su motani ovom žicom i legura su alnico ili keramika i jačine su te i te.
4. drvo je šperka kod ove, lipa kod one, breza kod treće, sastvaljeno iz 5 i više delova;
5.
to je obrazloženje na osnovu koga bih se ja usudio da kažem da je nešto bolje, a da ne nagadjam.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier afinity

Post by bancika » 31 Oct 2015, 21:24

Nerealno je tako posmatrati. Ako je samo sastav bitan, novopazatskr farmerice od 500din su podjednako dobre kao levi's. Obe su 100 posto pamuk i metalni rajsfeslus. Kad neku stvar uzmes u ruke mozes da ocenis kvalitet. Sta god da je. Od olovke do automobila.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest