kupovina preko neta

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupovina preko neta

Post by bancika » 10 Apr 2013, 17:56

parker wrote:Ajd onda nek neko ko je vec probao i registrovao se objasni proceduru
Mislio sam da se paypal nece pojaviti u Srbiji nikad..
ako je isto kao za ostale zemlje (a moralo bi da bude) - otvoris nalog, dodas neku platnu karticu kao izvor sredstava (visa, master) i to ti je to. Kad placas negde koristeci PP on ce sam da povuce pare sa kartice. Mozes i da trazis da povuce (deposit) koliko hoces para na zahtev pa da imas pare na paypal racunu. U ostalim zemljama mozes da vezes i na bankovni racun direktno, bez kartica, ali mislim da kod nas to ne biva. Tako jedino radi primanje para (withdrawal). Mada bi trebalo da i dalje mozes da primas pare na paypal racun od drugih PP korisnika, samo ne mozes da ih povuces kod sebe, samo mozes dalje da ih trosis preko PP.

Skroz je jednostavno, napravljeno za retarde :)

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: kupovina preko neta

Post by Bojjan96 » 10 Apr 2013, 19:11

Aj nije nam ništa lakša kupovina preko ebay-a i to?
Mada i dalje se nisam usudio da naručim preko ebay-a. Al ajd da pitam xD :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupovina preko neta

Post by bancika » 10 Apr 2013, 19:15

kako mislis nije laksa? do sada nije bila moguca jer moras da platis paypalom. Nakon sto otvoris nalog i vezes karticu, mozes da placas na ebayu. Samo otvoris nalog tamo i vezes ga za paypal i to je to...

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: kupovina preko neta

Post by Bojjan96 » 10 Apr 2013, 19:18

bancika wrote:kako mislis nije laksa? do sada nije bila moguca jer moras da platis paypalom. Nakon sto otvoris nalog i vezes karticu, mozes da placas na ebayu. Samo otvoris nalog tamo i vezes ga za paypal i to je to...
Ali sam čuo da mnogo izađe preko cene "stvari" koju si kupio. Ono poštarina i ostale za*ebancije.
Nznm,nisam dovoljno pametan po tom pitanju. Samo ne bih da mi jedan dan na prag dođe nešto za šta nemam pare.
Ne volim kad ne znam na čemu sam,kada bih samo onog momenta kad naručim znao koliko će sve da me košta kada mi dođe kući.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupovina preko neta

Post by bancika » 10 Apr 2013, 19:34

to nema veze ni sa ebayom ni sa paypalom :)

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: kupovina preko neta

Post by Perce » 10 Apr 2013, 20:16

[quote="Bojjan96"
Ali sam čuo da mnogo izađe preko cene "stvari" koju si kupio. Ono poštarina i ostale za*ebancije.
Nznm,nisam dovoljno pametan po tom pitanju. Samo ne bih da mi jedan dan na prag dođe nešto za šta nemam pare.
Ne volim kad ne znam na čemu sam,kada bih samo onog momenta kad naručim znao koliko će sve da me košta kada mi dođe kući.[/quote]

Ja sam narucivao neke stvari sa ebay-a skoro ali sve je bilo do 50e sa postarinom. Nista me od toga nije izaslo preko cene "stvari" nego sam prosao jeftinije, a carinu do te svote jos uvek ne placas (ne znam koji je sad limit). Ali uvek budi spreman na najgore, (posto je ovo Zerbija, zemlja u kojoj se najgore obicno desava) pa nemoj knapirati kesh vec ostavi nesto para sa strane, ukoliko zlo pokuca na vrata ;)

Nemoj sad da te ovo nesto plasi. Stvari uglavnom funkcionisu ok, nego eto, sranja su moguca ovde.

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: kupovina preko neta

Post by Bojjan96 » 10 Apr 2013, 20:45

Ok :)
Moram pokušati da narudžim,videh jednu vrh jaknu :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupovina preko neta

Post by bancika » 10 Apr 2013, 23:24

update - ne mozete primati pare na paypal racun cak ni bez povlacenja. Probao sam da posaljem bratu koji ima srpski racun

"Currently PayPal accounts in Serbia are only able to send payments. This recipient is not eligible to receive funds."

oh well, slanje je bitnije

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: kupovina preko neta

Post by Cortex » 10 Apr 2013, 23:42

roll out ce trajati jbg. u hrvatskoj da li je, trajalo je vise godina lol. nadam se da ce kod nas krace. nisam siguran da li je hrvatska, neko mi rece danas

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: kupovina preko neta

Post by bancika » 11 Apr 2013, 00:13

najbolje od svega je sto ce domaci distributeri sad malo da se pocesaju po glavi...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: kupovina preko neta

Post by Baba Slim » 11 Apr 2013, 00:35

Ja se iskreno nadam da će to biti jedna od posledica, no, videćemo. :kokice:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: kupovina preko neta

Post by ssmc » 11 Apr 2013, 06:31

Cortex wrote:roll out ce trajati jbg. u hrvatskoj da li je, trajalo je vise godina lol.
Dve mislim da je....ili tri

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: kupovina preko neta

Post by NikolaNis » 11 Apr 2013, 09:34

Informacija koju sam dobio sa carine u Nišu i može svima da bude bitna kada je kupovina preko neta u pitanju.

Kada fizičko lice kupuje od drugog fizičkog lica limit do koga se ne naplaćuje carina je 70 evra. U tih 70 evra ne ulazi poštarina već sama vrednost robe. Ako je vaša kupovina takva onda se ne naplaćuje carina, nema veze što će poštarina kada se doda prebaciti 70 evra ukupno.

Ukoliko je vrednost same robe preko 70 evra onda se carina naplaćuje i to ne samo na tu osnovnu cenu robe. U tom slučaju se računa i poštarina pa carina iznosi 32% na ukupnu vrednost.

Hajde da probam da pojasnim na nekom primeru da bude lakše. Kupite čivije za 65 evra i imate i poštarinu od 15 evra. U tom slučaju carina se ne naplaćuje.
Ako su čivije 71 evro i poštarina 15 evra onda će vam se naplatiti carina od 32% na sve ukupno, odnosno na 86 evra u ovom slučaju.

Ista fora je kada fizičko lice naručuje od pravnog, s tim što je u tom slučaju limit 50 evra.

Ovo objašnjenje mi je dala jedna fina, mlada i lepa radnica na carini. Ako me je lagala i neko od vas se zezne spreman sam da se žrtvujem u ime svih vas i kaznim je kako god vi odlučite :lol: :hide:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: kupovina preko neta

Post by parker » 11 Apr 2013, 09:40

bilo bi lepo da dignu malo te granice, 70e je nekako malo.. a pogotovo 50

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: kupovina preko neta

Post by Cortex » 11 Apr 2013, 10:23

hm, pa dobro za 70 mozes da kupis i neki pickup, set magneta kupujes lepo dva puta itd itd hehe :lol: :lol: vec vidim nikolu, olega, funkomata, kako svakog dana narucuju dzidzabidze sa stew mac-a, tri dana za redom, sve po 69 evra xD

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest