Scala gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Scala gitare

Post by Overdrive » 17 Jul 2015, 11:05

Predlažem da svi solidarno zaćutimo i pokažemo građansku neposlušnost, sve dok administratori i moderatori ne ostanu sami da ćaskaju

OXI !

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Scala gitare

Post by zwelj » 17 Jul 2015, 11:09

Perce wrote:Ali, da li si mozda pomislio da nekome od korisnika ovog foruma ne prija njegov recnik? Nemam ja nista protiv sto forsira Scala gitare ali imam protiv nacina izrazavanja. Mozda da je Dersu dobio minuse i zbog toga sto je neko prijavio njegove postove?
Zasnivanje podrške i opravdavanja, (zabrane pristupa forumu članu 6-togodišnjeg staža, diskutanta sa ~5000 postova, čoveka velikog iskustva i kilometraže...) na argumentu tako trivijalnom, kao što je: "negativan doživljaj rečnika i način izražavanja..." smatram potpuno neadekvatnim.

Nije li username i avatar dovoljan simbol i pointer iritantnog člana? Zašto ne iskoristiti blagodet forumske forme i ignorisati ga, preskačući njegove postove... a ne, davati oduška nagonu osvete i eliminacije, tobožnjoj pravdi, zasnovanoj na pseudo-argumentu većine, kojoj je jedini zajednički imenitelj, 'zajednička antipatija'...

Nije li taj kapric i obest zapravo osveta uvređenih, zašto eliminisati nekog sa potencijalom interesantnog i duhovitog sagovornika naglašavajući negativno, dok se prenebregava ono pozitivno. Zar povređene sujete i prećutna interesna savezništva trebaju da budu dominantne determinante u formiranju javnog mnenja, mesta i uloge na forumu...

I naravno, ne mislim da se radi o nečijoj svesnoj nameri i strategiji, već o spontanom fenomenu 'zakona grupe', mehanizmu autostrukturisanja mase i "upristojavanje" svega individualnog...

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Scala gitare

Post by zwelj » 17 Jul 2015, 11:14

Overdrive wrote:Predlažem da svi solidarno zaćutimo i pokažemo građansku neposlušnost, sve dok administratori i moderatori ne ostanu sami da ćaskaju

OXI !
:1:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Scala gitare

Post by andrej] » 17 Jul 2015, 12:08

overdrive, podrzavam te u napustanju foruma zajedno sa dersuom. mozete zasnovati i sopstveni circlejerk.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Scala gitare

Post by Overdrive » 17 Jul 2015, 12:25

andrej] wrote:overdrive, podrzavam te u napustanju foruma zajedno sa dersuom. mozete zasnovati i sopstveni circlejerk.
eto, kada bi se takvi kao ti pitali, Mirijevo, Borča Greda, Blok 45, Savamala bi bile samostalne i sopstvene republike..

Eto gde leži klica razjedinjavanja, separatizma i lažne samodovoljnosti - u strahu od povređivanja.

A ja ti kažem drago andrej, ne plaši se..to su ovde samo naše reči.

Ne plaši se reči.
Druži se sa njima. Čitaj ih. Idi u biblioteku, kupi knjige, romane..tamo ima puno reči.

Navići ćeš i zavolećeš ih.
Zavolećeš i nas..

Volim te čoveče, ti što jesi..

Primi cvet moje ljubavi..

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Scala gitare

Post by nemanjavelimirovic » 17 Jul 2015, 12:36

Ja sam kao i u skoli uvek za ukor razrednog stareshine. Svima. :mrgreen: :ziveli:

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Scala gitare

Post by djomla » 17 Jul 2015, 12:41

Ja sam za to da se ova tema ukine i cao i svako reklamiranje sankcionishe ili u appropriate thread i dovidjenja ....


poruka za kraj


User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Scala gitare

Post by komil » 17 Jul 2015, 13:34

NIsam ni za ni protiv, da ne bude zabune. Ima nekih postova Dersua koje sam čitao za velikim zadovoljstvom. Sa druge strane, kako idu godine sve manje dozvoljavam sebi da gubim vreme na bezvezne, neproduktivne i totalno nebitne stvari, pogotovo u virtuelnom svetu. Ja na mestima gde nešto moderišem, administriram secnem stvari dosta lako. Jer, u suprotnom, u 99% slučajeva opet ne ispadne ništa dobro a potroši se dosta vremena i eventualno i nešto živaca.

U tom smislu zwelj, iako si mi lično car od čoveka, i iako ti je možda i svaka reč na mestu, nisi realan. U realnosti ti samo braniš prostakluk i bezvezarije pod plaštom neke demokratije ili čega već. Tako ispada. Bilo bi korisno da neko pronađe i izlista nekih 10 (od tih 5000) postova gde je Dersu rekao nešto pametno ili korisno. Ovo kako ga sad branite je bez argumenata. Ne shvatate da je Dersu bio ovde toliko dugo jedino zato što su moderatori i administratori veoma tolerantni, ne radi se o tome da je neko sad osvetoljubiv, pa još odjednom. Šta, kao, kad sto puta nekog opsuješ, tek tada mu pukne film ovde.

Brzo preletim očima nešto što mi nije interesantno, pa zbog toga i kažem da meni lično ne smeta kad Dersu uđe u ljakse fazu. U isto vreme, verujte da mi se palim 0% na takav način govora kao njegov. Međutim, već je ranije bilo reči, mogu lako da zamislim da dođe neki novi član pročita postove tako nekih drekavaca ovde i ode misleći da su ovde sve budaletine neke. Što bi admini gajili tako nešto.

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Scala gitare

Post by andrej] » 17 Jul 2015, 14:56

Dersu je nekad znao stosta pametno reci, ali evo par godina samo baca govna po ljudima bez ikakvih pokusaja konstruktivnosti. Ne moze se ceo zivot od stare slave ziveti.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Scala gitare

Post by KnightOfDoom » 17 Jul 2015, 15:20

Nisam ga banovao licno, ali da "odbranim" stav i da zavrsimo sa pricom.
Dersuov log prikupljenih warnova i tempbanova od 2009 pa na ovamo je duzi nego neke teme na forumu. Skoro 100% toga je za vredjanje clanova. Sad kada se warnovi vise ne brisu ...jbg, sledi cao-zdravo ban. Gledali smo kroz prste milion puta, i sada to cinimo mnogima. Koliko clanova ima sa novim nalozima i prave se da nisu banovani zbog vredjanja drugih, sa kojima sada normalno pricaju. Neki su demonstrativno otisli pa su se vratili sa novim usernameom i sad glume da nisu oni. Neki od tih banovanih i "oteranih" , "primoranih da odu" i uvredjenih(ovo nije pod znacima navoda jer su se mozda stvarno nasli uvredjenim) pisu i po ovoj temi. Ali nema nikakve veze dokle god nema prozivanja i licnog vredjanja. Naravno da moze da se psuje po forumu, ali ne mogu da se vredjaju ljudi jer ti je tako doslo i mislis da su budale i glupaci. Ako smatras da nesto ne znaju onda objasni. Ako ne prihvataju onda objasni bolje ili digni ruke. Shvatam i da je nekima bas do jaja da se nadmudruju i mlate praznu slamu danima, ali ima ljudi kojima ne prija da ih neko iz cista mira i bez nekog preteranog povoda otera u pizdu materinu.

Tema je o Scala gitara molim nastavite o istim.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Scala gitare

Post by Overdrive » 18 Jul 2015, 00:30

KnightOfDoom wrote: ali ima ljudi kojima ne prija da ih neko iz cista mira i bez nekog preteranog povoda otera u pizdu materinu.
Pa šta?
Ima i ljudi kojima upravo prija da druge oteraju u pm, šta ćemo sa njima?

Zašto da se favorizuju samo jedni kojima "prija" nešto?

Šta sa nama koji vilomo da vređamo?

Nije li život đungla gde ima i jednih i drugih?

Kakvu poruku šaljete tim ljudima štiteći ih od uvreda? Da žive pod staklenim zvonom?

Aaa..neee...

Mogu oni da ostanu zažtićeni i razmaženi na ovom forumu, ali..doći će na neki drugi. Život je to. I naići će na sasvim blagu uvredicu koja će ih zaboleti neprimereno mnogo.

Zar TO želite da im priredite?
Da ih u život pošaljete nespremne i krhke?

To nije ljudski, nije fer i nije pedagoški.

Ovo je naprotiv, idealno mesto da se svi izvežbamo i očvrsnemo, sa prijateljskim, dobronamernim a opet..snažnim uvredama.

Ko će tome da nas nauči ako ne mi sami..

Pa toliko smo se zbližili godinama, da ja ponekad čak sanjam..ali ok, ne bih o tome..

Nego, iskreno..popustite malo taj "administratorski" fazon.

Pa i vi admini ste ljudi, ranjivi, grubi..sve po potrebi.

Ima li tog admina koji će ovde pred svima reći kako nikada nije pljunuo na ulicu, bacio papir, prdnuo u autobusu, lupio ženi zaušku, opsovao, sebi u bradu makar?

C'mon people..budimo ljudi..

Evo, svojim primerom neka budem prvi kojeg će svi izvređati, čisto da pokažem kako to ne da ne boli, nego je čak i prijatno.

Izvolite..slobodno

Pokazaću vam kako su ljubav i ovaj..frendšip moćne biljke koje odolevaju svim nedaćama i opstaju cvetajući svojim cvetovima i šireći mirise divne, svima na radost i nauk.

Izvolite..

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Scala gitare

Post by majtimika » 18 Jul 2015, 10:05

evo ovako meni licno ne smeta sto dersu sere po meni to je njegov obraz ne moj, ja sam pitao kako pored pravila foruma i nakon gomile izrecenih sranja ne dobije ban, cisto me zanimalo da li pravila foruma i dalje vaze, kao sto vidimo dobio ga je. realno covek je smesan i ni tad a ni sad nije govorio nista pametno nego je samo pisao sa pozicije boga oca ,cesto se koristeci terminima ne shvatljivim vecini pa je i dobio status nekoga ko zna, medjutim kad se malo dublje ulazilo u temu sa njim ili je preskakao odgovore ili terao u mater pokazujuci time da veze nema, nesto slicno rocketu samo sa prepricanim iskustvima umesto izguglanih.

evo ja potpisujem peticuju da ga vratite bar da ne ide kao psihopata iza drugih nickova, i realno ma kolika budala bio ipak je sa njim bar interesantno na forumu, jer svakom dvoru treba i dvorska luda

ajd sad

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Scala gitare

Post by zwelj » 18 Jul 2015, 15:41

komil wrote:...i iako ti je možda i svaka reč na mestu, nisi realan. U realnosti ti samo braniš prostakluk i bezvezarije pod plaštom neke demokratije ili čega već. Tako ispada.
To je tačno iz rakusa umerenog i realističnog, ali život je proces, a ne statično nepromenljivo stanje i ukoliko se danas istinoidnije ponašamo možda će sutrašnjica biti bolja...

Ovaj moj stav i predlog napuštanja permanentnog bana kao vaspitno-kaznene mere (Dersuov zakon ;)), nije izraz nekog demokratskog pomodarstva već uverenja da je jako, jako mali broj nepopravljivo maliciozanih psihopata koji zahtevaju specijalan tretman, tim pre, što se exkomunicirani vraćaju pod drugim usernameom, ali ovaj put mutiranog identiteta, koji stvara nepotrebnu zbrku i paranoju...

Mnogi oblici 'asocijalnog' ponašanja (u ovom slučaju "iritantnih forumskih članova") možda izgledaju loše sa aspekta grupe, jer se narušava njen nepisani kodeks (zakon autostukturisanja mase) što nužno ne znači i da je to objektivno loše, naprotiv... Setimo se samo koliko je genijalaca i umnih ljudi imalo neobično, pa i bizarno ponašanje...

Ni u muzici ne volim grube intervencije, ritmičke kvantizacije, već taj neki filigranski inner rhytm, koji prati unutarnji glas a ne matematičko-geometrijski diktat, grube smene akorada, već valer i gradaciju, ukrštanje i interplay glasova, volim dugačke melodijske celine poput dugih rečenica koje pokušavaju da uhvate i prenesu misaoni tok, a ne kratke, mucave fraze, virtuozitet i dobru tehniku kao svojevrsni muzičko-izvođački headroom, veći fond reči u nijansiranju pojmova... i sve to iz osećaja da se stvarnost sastoji od daleko finije tvari i da smo interaktivniji ukoliko je i naš perceptivni model veće rezolucije, te samim tim, i ta intervencija zabrana i odbrana od spoljašnjosti treba da je svedena na minimum i istinski opasne situacije, iz razloga, da što manje arbitriramo u stvarima o kojima, realno, imamo vrlo malo ili nimalo moći poimanja...

Pa, pretpostavljam i da većina empatičnih ljudi oseća neku nelagodu kad u ime nečega treba sprovesti nasilje nad nekim (pa bilo to samo i benigno udaljavanje sa foruma) čak i ako naizgled postoje valjani razlozi za to... Sa druge strane je tu i moja lična antipatija prema trijumfalizmu mase koja je uspela da sprovede svoje, a to obično nije pravda, već osećaj i hranjenje tog mediokritetskog, koji se onda vulgarno razmahuje u svom samozadovoljstvu...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Scala gitare

Post by KnightOfDoom » 18 Jul 2015, 15:57

Imao je i vise nego dovoljno prilika. Nije ni prvi ni poslednji koji je banovan. Ponavljam, tema je o Scala gitarama. Zadnje upozorenje za sve koji misle da postuju van teme.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Scala gitare

Post by Kill surf city » 18 Jul 2015, 16:03

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest