Gitara za rock i blues

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Gitara za rock i blues

Post by Bluesman » 25 Feb 2007, 12:35

Hteo bih da kupim novu gitaru za rock i blues prvenstveno, ali voleo bih da moze i nesto malo tvrdje da se odsvira od klasicnog roka(npr sabbath). Nisma imao dosta vremena da obidjem sve sto bih hteo, a od onog sto sam obisao najvise su mi se svidele lp-olike i sg-olike gitare.
Lp sam video Apollo kod marica, jos neki, al se ne secam koji(oops), i epiphonov.Sg isto kod marica(apollo), kod ortaka sam se igrao sa epiphone sg e sad koji model...
Budzet je 350 najvishe.
Da li imate jos neke predloge za taj cenovni rang?Da li nisma gledao nesto sto bi trebalo?
Koliko se lp i sg razlikuju? KOliko ja kontam sg je "novi unapredjeni lp". Meni se cini da je sg malo oblji se tvrdje(kako bi se lp tu ponashao), a kako bi se sg ponasao sa bluzom?
Kod Apollo(Maricev muzicki servis) gitara izmedju iva dva modela nema skoro uopste razlike osim u izgledu i u osmocifrenoj sifri magneta koja mi nista ne kaze(mislim ni u zvuku)!
Znam da treba da odem da sve detaljno isprobam, a posto nemam vremena trenutno(takmicenja iz fizike, matematike, programiranja), molio bih da mi kazete sta da gledam a sta da zaobidjem!
(Zasto svaki moj post, mora da bude kilometarski, umesto to da kazem u 2 reda?!?! :D )

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 25 Feb 2007, 12:51

Razlike između "pravog" SGja i "pravog" LPja ima - LP ima više mahagonija plus "kapicu" od javora i drugačiji model magneta. Kada se opisuju razlike, kaže se da SG ima "honk" (nazalan je i zvoni kao napuklo zvono kroz vodu, poslušaj bilo šta od Doorsa) a da LP ima "creamy, endless sustain" (nađi DVD "The Song Remains The Same", ili nešto od Alman Bros Banda dok je pokojni Duane svirao).

Marićeve kopije se samo toliko razlikuju što na kopiji SGja imaš bolji pristup dubljim registrima na višim pragovima (doublecut, tj. ona dva "roščića"). Ni jedna od njih nije od mahagonija, mada zvuče prilično pristojno.

Definitivno svrati u Artist Systems i pogledaj njihov izbor Washburn Idola. Mislim da ćeš svakako dobiti više gitare za manje para - bolje magnete i bolje drvo. Vidi WI14, mada se nadam da možeš za te pare da uzmeš WI64.

Image
Image

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 25 Feb 2007, 15:25

Moj gitarista iz Zone ima WI64 i mogu reći da je gitara poprilično dobra. Mislim, ja baš i ne volim SG (zapravo jako ga ne volim) ali koliko vidim njega jako dobro služi i jako je zadovoljan njome.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 25 Feb 2007, 18:34

Fox, da li slučajno znaš gde ju je kupio i koliko ju je platio?

Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Post by Bluesman » 25 Feb 2007, 18:43

Trazio sam po netu malo o tim gitarama i svidja mi se ono sto sam video!:)
WI64 je na njihovom sajtu 700$ sto dodje oko 540€, a nemoguce je da se nase prodavnice ne ugrade sa najmanje 40% cene tako da je to pre oko 700-800! Provericu za svaki slucaj!
Hvala puno!

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 26 Feb 2007, 01:53

Moj gitarista ju je platio nekih 250 jura ali to nije išlo "regularnim putevima" if you know what I mean.... :mrgreen:

Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Post by Bluesman » 26 Feb 2007, 12:40

Bre mogu da radim ko prorok!:D
Cena je oko 700 jura, a i nemaju je(a i svejedno je tolke pare nemam)!
Za WI14 sam zaboravio da pitam...Onda ce biti to najverovatnije!

User avatar
henk
Posts: 63
Joined: 06 Feb 2007, 08:46
Location: BG-Krst

Post by henk » 26 Feb 2007, 13:25

Fox IV wrote:Moj gitarista ju je platio nekih 250 jura ali to nije išlo "regularnim putevima" if you know what I mean.... :mrgreen:
ne kapiram ovo "nije išlo regularnim putevima". šta, jel je kupovao kradenu gitaru?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 26 Feb 2007, 19:29

Nije kupovao kradenu. Čak je kupovao NOVU gitaru... ali je kupovao preko nekog prijatelja koji je imao prijatelja koji ima prijatelja koji ju je davao jeftino verovatno jer mu nije trebala u radnji tj. niko nije hteo da je kupi.

Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Post by Bluesman » 26 Feb 2007, 19:35

Nemaju ni WI14 za cenu nemaju odgovor, a kada ce dobiti: u kratkom vremenskom intervalu Ikad-nikad!
bezveze!
Imate neki drugi predlog?(Nije meni krava stala na zhulj da kupim odmah gitaru, nego se raspitujem, ako dobiju u dogledno vreme ovu gitaru i ako mi se svidi to ce biti to!)

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 26 Feb 2007, 20:29

Pa mozes da probas sa Epiphone Les Paulom, mada ne znam da li je imaju kod nas, a ako imaju onda je to najverovatnije u Mitrosu. To je odlicna gitara sta god bi da sviras, Ali ne znam cenu..
Last edited by Chord-Master on 06 Mar 2007, 17:16, edited 1 time in total.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 27 Feb 2007, 02:14

Pa čekaj, jel' si zvao beogradski Artist? Pa pre nedelju dana im je u radnji bilo pet Washburn Idol Packova, a to je WI14 plus Randallovo pojačalo od 15 vati, i sve to za oko 150 evra.

Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Post by Bluesman » 27 Feb 2007, 08:32

Bg artist! Pita on mene da li mislim na gitaru ili pak, ja kazem na gitaru i on kaze nema. Nisam hteo da pitam za pack, posto imam pojacalo, a mislio sam da je dosta skuplji pak! Kako tako jeftino? Mislim sama gitara po netu je oko 300$(na njihovom sajtu) i oko 200$ na drugim!
:S
Sa pojacalom ne znam sta bi radio ali naslo bi neku svrhu!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 27 Feb 2007, 15:06

Po XYZti put, ne možeš ništa da zaključiš po cenama opreme kod nas tako što gledaš američke sajtove... aman. Ima hiljadu razloga: američka ekonomija vs evropska ekonomija, ugrađivanje poreza u cenu, preterana REKLAMA na američkim sajtovima (ta velika sjajna cifra odmah pored artikla često nije ona koju u stvari plaćaš), filozofija naših trgovaca, koja su dilerska "ruka", dužina nosa i barometarski pritisak. I još ponešto.

Sledeći post na temu "ta oprema je na netu xyz dolara" se briše da ne zbunjuje ljude. Washburn Idol Pack je 18400, WI14 je 13500, sledeći put kada nazoveš Artiste pitaj ih za cenu, a ne samo ima-nema-kad će biti-ne znamo-hvala doviđenja.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest