Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by michabass » 02 Feb 2011, 17:01

Pa super! Opet me optužiste da imam neki "stav"! :mrgreen:
Ja sam samo pitao na osnovu čega ste formirali to idolopoklonstvo prema TC. Electronic, ništa više od toga.

Ima li neko taj TC za bass ovde na forumu? Baš bi voleo da probam kako to radi! U realnoj situaciji bi bilo još bolje, sa bubnjarem i sve to... ne u prodavnici! :bambi:

PS
stav imaju ljudi koji imaju kičmu i nemojte od mene da tražite da odstranim stav molim vas, nije loše imati stav ako znaš zašto ga imaš...
:ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by MetalFunk » 02 Feb 2011, 18:10

michabass wrote:Pa super! Opet me optužiste da imam neki "stav"! :mrgreen:
Ja sam samo pitao na osnovu čega ste formirali to idolopoklonstvo prema TC. Electronic, ništa više od toga.

Ima li neko taj TC za bass ovde na forumu? Baš bi voleo da probam kako to radi! U realnoj situaciji bi bilo još bolje, sa bubnjarem i sve to... ne u prodavnici! :bambi:

PS
stav imaju ljudi koji imaju kičmu i nemojte od mene da tražite da odstranim stav molim vas, nije loše imati stav ako znaš zašto ga imaš...
:ziveli:
Rekao sam ti na osnovu ceka formirah svoje "idolopoklonstvo" (i ne, nisam reako da idolizujem TC). Mislim da je suvisno ponavljati isto pitanje...


http://www.tcelectronic.com/Artists.asp?page=1

Mislim da se vidi prema ovome da je TC electronics kvalitetan (i ne, ponovo, nisam rekao da je najbolji).

P.s. Nekada je taj stav iritirajuci, k'o sto bi stariji rekli, zaguljen si. Nije lose imati stav, ali stav kao nesto sto koristis da bi nametnuo drugima misljenje (indirektno)... To bas i nije fino. Uostalom, mislim da bi Tc-jev box radio pos'o, kao i combosi.

Javi mi kad probas kakvi su. Zivo me zanima tvoje misljenje, kao experta na ovom podrucju.
:cao:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by michabass » 02 Feb 2011, 20:19

Ajd ovako... vidiš i meni ovaj TC miriše na nešto dobro, nigde ja njih nisam napao da ne valjaju već pokušavam da ispipam jel neko ima konkretna iskustva ili pak poseduje TC koji bi voleo da probam... poprilično.
...jel sad bolje?
Iskreno ne vidim kako ovo može da ne valja:
http://www.thomann.de/gb/tc_electronic_ ... accato.htm
Image
Image
http://www.musikhaus-korn.de/de/TC-Elec ... o-450.html

on topic:
Image
http://www.rockpalace.com/en/product/TC ... onic-BC212

:ziveli:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by Tiki the Boyler » 17 Feb 2011, 23:06

TC sam svirao sa bendom.
RebelHead + 210 + 212

To je to!
Jebiga...
michabass wrote:Molim vas da mi razjasnite na osnovu čega ste to izveli zaključak jer ja koliko znam taj TC Electronic je počeo sa raznoraznim studijskim efektima i pretpojačalima i raznom digitalijom, od nedavno su izbacili par tih kutija i pojačala za bas, izgleda da sam propustio kad su oni to napraviil od sebe brend i za bas pojačala? :O.o: Ja koliko znam velika imena su Ampeg, Eden, SWR, Trace Elliot, Gallien Krueger pa još i EBS, Hartke, Ashdown, Aguilar, Epifani i nekako da se uguraju u tu trku :D ali kad je TC upao kao jak igrač?? :bambi:
Ja probam pa kažem. I stvarno radi dobro. S tim se slaže 90% likova koji su proali to isto u mom prisustvu.

Konkretno, TC je upao kao jak igrač negdje prije 2 godine. Iskoristio je rupu koja je nastala fušerajm gore navedenih firmi i ponudio nešto novo i dobro po razumnoj cijeni. I to je to.

Činjenica je da i dalje postoje ljudi koji kupuju Marshalla zato što na njemu piše Marshall i Ampega zbog natpisa Ampeg, ali... ima i likova koji vjeruju svojim ušima.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by michabass » 17 Feb 2011, 23:24

E da probah pre neki dan na Guitar expo-u baš taj Rebel 450 2x10 kombo i onako nije loš, solidnu rezervu snage ima, malo mi je falilo srednjih i neke prisutnosti, zatekao sam se kako pojačavam i treble i hi-mid na 3 sata... što nije dobro. Probao sam ga sa Warwickom koji je bio na štandu tamo, možda je i do njega malo, ali jednostavno nisam naročito oduševljen... možda bi mi se dopao sa bendom u kafani :mrgreen: kad se sve našteluje! :ziveli:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by Tiki the Boyler » 18 Feb 2011, 01:38

Vrlo vjerovatno do gitare, tj. do žica.
Ja nisam imao potrebu da nešto dodajem.
Možda malo skinem 250 i to je to.

(pade mi na pamet da je možda viskotonac bio utišan)

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by michabass » 18 Feb 2011, 16:27

Tiki the Boyler wrote:...pade mi na pamet da je možda viskotonac bio utišan...
:facepalm: skroz moguće! nisam ni proveravao... ali falilo je tu i srednjih koje hornica ne "dohvata" inače...ma ne znam možda sam se istripovao da je mutan zvuk...definitivno zavredjuje pažnju i ima potencijal.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by Cope » 19 Feb 2011, 04:25

Probao kod Glave u Artistu i oduševio se "punch"-em. Svidja mi se što ima memorisanje setup-a tona. Cena mi se ne dopada nimalo...

User avatar
migor8
Posts: 332
Joined: 24 Mar 2008, 00:19
Location: Novi Sad

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by migor8 » 19 Feb 2011, 10:26

Cope wrote:Cena mi se ne dopada nimalo...
Ni meni :)


User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by sirac-šunka » 27 Apr 2011, 18:14

Da li je ovde neko, ili ako zna nekog iz Bosne ko je već iskoristio ovaj popust?
Je l probao neko BH500, on me zanima?
Je li 799 km oko 400 evra? Ako jest, onda mu Srbija dođe najpovoljnija za TC-pazar... :O.o: ( http://www.thomann.de/de/tc_electronic_bh_500.htm )

Pozz

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by Solomon » 27 Apr 2011, 20:38

Artist je najbolji sa snizenjima :mrgreen: ja sam ljetos kupio procesor isto na snizenju sa 988 na 765 KM i doslo mi je za 2-3 dana kuci

1 Evro = 1.95 KM, ako si zainteresovan posalji im mail pitaj do kad traje ta akcija i ako imas nekoga ko ce ici do BL das mu pare i sreca sreca radost :mrgreen: :ziveli:

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by malisha » 29 Apr 2011, 16:58

Ja imam jednu dvanaesticu :D Pravljenu, do duše! :D

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by Trooper » 01 May 2011, 14:23

Image
4x12+4x15 :D

User avatar
bleach
Posts: 177
Joined: 23 Oct 2009, 21:01

Re: Konfiguracija zvucnika, broj i velicina

Post by bleach » 01 May 2011, 15:51

theTrooper wrote:Image
4x12+4x15 :D
to je onaj kombinejsh shto si mi pricao? :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest