ZADATAK ZA BASISTE

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by LoneRider » 27 Dec 2011, 15:27

Ako je dovoljno tvrdo za plug, dovoljno je tvrdo i za vrat gitare. :D

H3atman
Posts: 102
Joined: 01 Sep 2008, 13:29

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by H3atman » 27 Dec 2011, 15:59

Bubingu koriste svi, znam da imam warwicka sa bubingom, da ne lazem, mislim da sam negde po netu video i jednu foderu...

U zavisnosti od kesha, ja bih uzeo nekog mm-a, sandberg kalifornija je ubica...

Image

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by sirac-šunka » 29 Dec 2011, 18:38

Dokle se stiglo sa izborom?
Vidim da ga crni Fender sa oglasa nema, a opet nikakva pohvala da padne... ^^

Ako ga nisi uzeo, jbg... dobra je to ponuda bila, ja odma reko... :cao:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by Bozha » 29 Dec 2011, 19:06


User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by sirac-šunka » 29 Dec 2011, 20:08

Trebalo bi da je ovo> http://www.mitrosmusic.com/proizvod/121 ... Jazz-Bass-**/
A to je 940 evra za nov bas. Ne bi mu ja dao 800 za polovni nikako...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by Cope » 29 Dec 2011, 23:08

sirac-šunka wrote:Trebalo bi da je ovo> http://www.mitrosmusic.com/proizvod/121 ... Jazz-Bass-**/
A to je 940 evra za nov bas. Ne bi mu ja dao 800 za polovni nikako...
Ja imam nov bez PDV-a preko firme za -18% :mrgreen:

BDW, možda će moj Sandberg Panther biti na novogodišnjoj akciji -499,90 eur sa plastičnim koferom.

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by supersonic » 03 Jan 2012, 02:17

Ma brate, zvekni nekog jazz bass-a ili stingray-a ako imas para. I tu nema price. 4 ili 5 zica - sasvim je nebitno. Ako toliko savladas bas, da ti zasmeta X puta sto nemas petu zicu, onda znaci da si na dobrom putu da naucis da sviras. Tako da, spici cetvorku ( zbog manje cifre izmedju ostalog ) a koju ces gitaru, sam odluci. moj predlog je da uzmes polovnu a ne novu - bar kad smo ''mi '' u pitanju. Ne bih da bacam hejt na nase prodavnice- ali nisam siguran i pouzdan u proizvode koji se prodaju na balkanu. Ne kazem, mozda je ovo cista glupost koju neko moze da izgovori, ali kada su takve stvari u pitanju, nije strano da balkan dobija ''kojekakvu'' robu sa raznih strana. Na stranu i deklaracija i sve. Svjestan sam da paranoisem i da ce mnogo ljudi da me ispljuje zbog ovoga. Ali bez obzira, i ako uzimas novu - uzmi neku cetvorku i zavrsi posao. Dobar jazz bass ili precision zavrsava posao dok si ziv. A ako ti zatreba nesto drugacije, u tom trenutku ces znati sta zelis.

Izvinjavam se na nekoj vrsti hejta, nemam zle namjere, vec samo govorim iz mog skromnog iskustva. Eto toliko, i srecno !

User avatar
PainKiller93
Posts: 116
Joined: 28 Sep 2011, 20:30
Location: Beograd/G. Milanovac

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by PainKiller93 » 04 Jan 2012, 00:59

Ne samo gitare, vec svu robu uopste, to je cinjenica. Balkan dobija robu manjeg kvaliteta od ostatka Evrope, ali to vec nije u nasem domenu. Sto se tice gitare, lakse je ako uzmes cetvorozicani bas za pocetak, a i sto kazu, pre ce da svira nego petica u istom rangu, i uvek mozes da spustis stim ako treba. Inace, ja bih od ovih ponudjenih se odlucio za neki Ibanez, sta ja znam, oni su malo jaci sto se tice tih petozicanih. Ili to ili neka Yamaha.
Ako se gleda nizi cenovni rang, da li neko moze da mi kaze nesto o gitari Jackson JS3V Concert Bass? Relativno je nova na trzistu, petica, jeftina, ali ne znam kakve Jackson pravi bas gitare. Za el. gitare znam da je keva, i to uglavnom neki metal ili rock fazon...

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by supersonic » 05 Jan 2012, 02:00

E tu vec nisam strucnjak. Sto se mene tice, jackson nema sta da trazi kod basova. Kod gitara se nekako i provukao. ali kod basova, po mom skromnom misljenju nema sta da trazi :P 8)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by Cope » 05 Jan 2012, 23:59

PainKiller93 wrote:Ne samo gitare, vec svu robu uopste, to je cinjenica. Balkan dobija robu manjeg kvaliteta od ostatka Evrope, ali to vec nije u nasem domenu. Sto se tice gitare, lakse je ako uzmes cetvorozicani bas za pocetak, a i sto kazu, pre ce da svira nego petica u istom rangu, i uvek mozes da spustis stim ako treba. Inace, ja bih od ovih ponudjenih se odlucio za neki Ibanez, sta ja znam, oni su malo jaci sto se tice tih petozicanih. Ili to ili neka Yamaha.
Ako se gleda nizi cenovni rang, da li neko moze da mi kaze nesto o gitari Jackson JS3V Concert Bass? Relativno je nova na trzistu, petica, jeftina, ali ne znam kakve Jackson pravi bas gitare. Za el. gitare znam da je keva, i to uglavnom neki metal ili rock fazon...
Bio jedan Jackson kod Šanjike na servisu, kad ono nije drvo nego medjapan :XD:

User avatar
PainKiller93
Posts: 116
Joined: 28 Sep 2011, 20:30
Location: Beograd/G. Milanovac

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by PainKiller93 » 06 Jan 2012, 02:16

Znaci u sledecoj seriji da ocekujemo laminat neki :D
Ok, onda odustajem od toga, moguce da je lose drvo... Mada ako fino zvuci, ko ce ga znati!

User avatar
supersonic
Posts: 262
Joined: 09 Sep 2009, 20:52
Location: Herceg Novi // Montenegro
Contact:

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by supersonic » 06 Jan 2012, 11:32

Ma ne zvuci fino. Ma sta god da si cuo :P :D Ozbiljno, mislim da pored firmi kao sto su Musicman, Fender, Ibanez, Yamaha, - chika Jackson nema sta da trazi ;)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by Cope » 06 Jan 2012, 12:07

Pazi, Jackson je firma koja se lansirala u doba pojave hambakera sa sumanutim outputima i floyd-rose sistemima na gitarama. Kažem video sam jedan odran Jackson kod Šanjike koji je od medjapana, a zašto od medjapana - zbog dobrog primanja boje i laka, i finog i lakog ravnanja i obrade, i izvlačenja dobrog sjaja... i šta ti ja još znam, gomila gitara iz toga doba je od medjapana, ili kombinacija nekog bagrema i topa od istog... jer kod takvih gitara drvo i onako nema šta da svira već je predviđen za teški mjetal - dž-dž-dž-!! :metal:

Bas Jackson sam imao prilike da vidim jedom u životu i to na slici u nekim oglasima. :mrgreen:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by maksabass » 07 Jan 2012, 00:40

H3atman wrote:Bubingu koriste svi, znam da imam warwicka sa bubingom, da ne lazem, mislim da sam negde po netu video i jednu foderu...

U zavisnosti od kesha, ja bih uzeo nekog mm-a, sandberg kalifornija je ubica...

Image
UUUUU kakvo parce,Kad bi imao lovu ja bi ovo svirao do kraja zivota.
TO mAJSTORE :ziveli:
Kad sam procitao naslov teme reko sad ima da skidamo neku kompoziciju :D

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: ZADATAK ZA BASISTE

Post by Funkd » 07 Jan 2012, 03:46

maksabass wrote: Kad sam procitao naslov teme reko sad ima da skidamo neku kompoziciju :D
Me too :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest