PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
produzni_kabal
Posts: 136
Joined: 01 Dec 2010, 00:54
Location: Kragujevac

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by produzni_kabal » 18 Nov 2013, 13:42

@ sira
Ideš u qrac, zamalo se ne zagrcnu. ::ranting::

Hvala na čestitke.

@ Micha
Stari model, slagaću te, čini mi se da je 82go.

Jes da sam jurio novo ali ovo mi je ispalo povoljno i svidelo mi se kako zvuči direkt gitara u amp i uzo ga. Vreme će pokazati dal sam se zajbo

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by Cope » 18 Nov 2013, 16:07

Nisi se zahebo, ja sam to pojačalo imao pre 20 godina, i skoro sam ga opet pazario jer mi je jako nedostajao njegov takoreći referentan ton, i naravno gabariti savšeno usklađeni gažama koje se plaćaju muzičarima :) Do duše ja sam u poslednje vreme isključivo na piezu i sa akustičnim sastavima, te je situacija možda specifična u mom slučaju, mada sam terao i elektriku sa istim harverom uspešno - pojačalo uz uvce, DI. out dalje, i sve izađe...
Dakle za cenu od oko 150 eur, ne postoji bolje pojačalo u kosmosu, pod uslovom da je ispravno, naravno ako je u pitanju narandžasti Cube made in Japan.

ps. U međuvremenu smo u njega boli na svirkama i hemond, i akustare, radio je i kao binski monitor, i pitaj boga šta još sve... i svako je bio sa svoj način zadovoljan tonom - da ne budem skroman - oduševljen.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by sirac-šunka » 18 Nov 2013, 19:09

Ma to je to. Mislim da ni ne postoji basista koji bi imao lošu reč za tog narandžastog Rolanda.

produzni_kabal
Posts: 136
Joined: 01 Dec 2010, 00:54
Location: Kragujevac

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by produzni_kabal » 18 Nov 2013, 19:17

Pa koliko sam primetio, za sad sve radi i da radi se o naradzastom Rolandu.

Laksi deo sam pregrmeo, sad da naucim da sviram :bambi:

Dajte neki sajt gde mogu da ucim nesto, bas sam uber hyped sad za ucenjem :D


produzni_kabal
Posts: 136
Joined: 01 Dec 2010, 00:54
Location: Kragujevac

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by produzni_kabal » 19 Nov 2013, 01:09

Mishi te izeli :evil:

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by michabass » 19 Nov 2013, 11:10

Pa taj stari Roland je 6 puta bolji nego ovo novo djubre. Nisi se zajebo samo ako je ispravan zvučnik. Sve ostalo se sredi...

A što se učenja tiče, ne znamo na kom si nivou saznanja... ? Možda je dovoljno za sad da na YouT skidaš bas linije...
Mada moj najiskreniji savet je da se nadješ s nekim iskusnijim basistom da ti proda neke fore i da te usmeri. :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by Cope » 19 Nov 2013, 19:05

... i eventualno da ti neki kostolomac namesti levu i desnu ruku da ispravno naučiš da veslaš, posle je sve stvar talenta i vežbanja... :mrgreen:

_Blue_
Posts: 9
Joined: 20 Nov 2013, 20:14

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by _Blue_ » 20 Nov 2013, 20:32

Pozdrav svima ,
Planiram kupovinu bas gitare pa mi treba vasa pomoc.Vracam se muzici posle mnogo godina i nisam bas totalni pocetnik sto se sviranja tice , prsti rade , ali sam bio tad a definitvno sam sad laik sto se opreme tice.
Kad pogledam neka druga interesovanja koja imam predpostavljam da i ovde vazi pravilo "Polovno a ocuvano " bolje nego novo za isti novac.
Ono sto sigurno mogu da kazem je kakvu gitaru zelim i sto je najvaznije koliko sam spreman da izdvojim.
Bitno mi je da gitara ima sto bolji zvuk i da je sto kvalitetnije odradjena za dati novac.Imao sam dobru kopiju Precision bassa nekad i takav mi vrat najbolje lezi.Volim debele vratove i mat finis.Ruka mi najbolje klizi po takvim vratovima.Probao sam Ibanez ATK300 i vrat mi SAVRSENO lezi.Probao sam i neku kopiju Jazz basa i malo mi je tanak vrat.
Vidim da je vazno da kazem sta bih svirao a to mi je jako tesko jer volim jako puno muzickih stilova.Klasicni rok,alternativu ali i funk,jazz.Da sam u bendu bilo bi mi lakse jer bendovi uglavnom furaju jedan pravac.U mojoj sobi se svira sve sem narodne.Opet , da bi predpostavili kakv zvuk houcu da dobijem stavicu link na kome se cuje kakv zvuk basa volim i zelim.

http://www.youtube.com/watch?v=QtuJu28k ... 2967DDEB35

Znam reci cete mi da mi treba puno para da dobijem takav zvuk.Da kazem da sam spreman da izdvojim do 300 e ali da necu zaobici ni jeftinije gitare ako su ok.Evo recimo meni je ovaj bas zapao za oko
http://www.kupujemprodajem.com/Peavy-Zo ... d=49521585

Filtrirao sam sve gitare od 180 do 300 e pa mi predlozite neke

http://www.kupujemprodajem.com/search.p ... rency]=eur

Hvala unapred

_Blue_
Posts: 9
Joined: 20 Nov 2013, 20:14

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by _Blue_ » 20 Nov 2013, 22:35

...upsss.Sad vidim da sam nesto zabrljao oko drugog linka.Izbacuje mi kompletnu pretragu na Kupujem Prodajem sajtu.
Ako nije problem.Udjite nam Bass gitare i stavite 180 e do 300 e kao kriterijum za filtraciju.To je to.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by Rax13 » 21 Nov 2013, 03:45

Just play the shit out of it man! :ziveli:


_Blue_
Posts: 9
Joined: 20 Nov 2013, 20:14

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by _Blue_ » 21 Nov 2013, 15:14

aha , deluje mocno.Nikad nisam svirao pet zica i zelim cetvorozicanu.Hvala u svakom slucaju

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by Cope » 24 Nov 2013, 17:19

Meni malo tamnije radi ta struja, otprilike podseća na Bartolinije... onako ima dosta masti u signalu i gitara je što se kaže za "basiranje i muljanje po matrici sjajna".

Ovaj zodijak sam i ja snimio u oglasima, onako, zanimljiva je cena, probao sam i njega - rogobatna kineska izrada, upotrebljiv ton, šta znam... za 150 eura bi je možda uzeo...

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: PAZI OVAMO: Neiskusan sam basista. Treba mi savjet!

Post by Funkd » 24 Nov 2013, 18:27

Pa u prilogu je ostavio link od onog kabass-a. A za takav ultra kompresovani sound ja ne vidim bolju kupovinu od Fury-ja. Zodiac je iz neke druge price..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest