Jolana Iris Bass

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Jolana Iris Bass

Post by vawlada » 19 Jan 2011, 14:37

Skoro sam dosao u posed ove ultra matore Jolane ... Nije losa za neke kucne zezancije ... ali imam jedan problem - bridge magnet kad god okinem zicu maaalo jace od dodira, zuji i bruji kao da u njemu ima neki najlon... Zna li neko sta je tu tacno problem ?? Msm, bas se cuje normalno, u svim pozicijama (dobro to shto su mu magneti losi, to je tako kako je) nego to zujanje me iritira kad sviram pa kad moram zbog komsija da se stisam ...

Da otvorim magnet pa da vidim sta je ? :)

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Jolana Iris Bass

Post by andrej] » 19 Jan 2011, 15:49

daj sliku, posto ima vise varijanti tog magneta. jel bar (samo jedna metalna crta se vidi na njemu) ili ima polepieceove (4 tacke metalne).

sve u svemu, lako ces to srediti, sto se otvaranja magneta tice: skines magnet i povuces poklopac ka gore. to je to.

to je inace najvece veslo od basa ikad, zvuci ODVRATNO, pada mu vrat (koji je neudoban), telo ko da je od papira. jes da izgleda kul.
taj bas je mnogim mladim basistima otezao ucenje, jer te tera da radis stvari koje se sa normalnim basom ne rade.
prodaj/pokloni/baci to, sta god drugo da uzmes, bolje je od njega.
svirao sam ga ja (dok sam svirao bas) i kolega basista bivseg benda, dok nije uzeo JB.

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Jolana Iris Bass

Post by SonicX » 19 Jan 2011, 17:04

andrej] wrote:daj sliku, posto ima vise varijanti tog magneta. jel bar (samo jedna metalna crta se vidi na njemu) ili ima polepieceove (4 tacke metalne).

sve u svemu, lako ces to srediti, sto se otvaranja magneta tice: skines magnet i povuces poklopac ka gore. to je to.

to je inace najvece veslo od basa ikad, zvuci ODVRATNO, pada mu vrat (koji je neudoban), telo ko da je od papira. jes da izgleda kul.
taj bas je mnogim mladim basistima otezao ucenje, jer te tera da radis stvari koje se sa normalnim basom ne rade.
prodaj/pokloni/baci to, sta god drugo da uzmes, bolje je od njega.
svirao sam ga ja (dok sam svirao bas) i kolega basista bivseg benda, dok nije uzeo JB.
neeeeeeeeeeeeee!! Jeste, ima i neudoban vrat i generalno je los bas, ali nije za prodaju niti poklon. ne mozes da izvuces 20 evra za njega, i to sa novim zicama.
Ja sviram taj bas vec nekoliko meseci, ali nisam imao takav problem. Meni je drag, iako nije moj vec pozajmljen. Daje krs zvuk, ali kao nesto za pocetak je skroz ok.

Predlazem da vezbas na njemu, ako te zanima taj instrument, bar dok ne skupis pare za nesto bolje. Ista stvar je i sa kolima; ko nauci da vozi na jugu, nijedan auto mu nece biti problem :D

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: Jolana Iris Bass

Post by vawlada » 19 Jan 2011, 18:05

@andrejj Bar magnet je ... Slazem se da je veslo i da je odvratan ton, ali je dosta za nekoga ko je pocetnik i ko svira vise iz ljubavi nego bilo sta drugo ... A drag mi je vrlo, jer sam ga ja doveo u svirljivo stanje :)
Svirao sam i na raznoraznim ibanezima i ariama, i nemam problem sa vratom niti me tera da se mucim nesto.
znam da se lako skida magnet, ali mi je nejasno shta to unutra zvecu koji djavo ...

@SonicX, necu neshto bolje :) inace sam klavijaturista, ovo mi sasvim odgovara za zezanje iz zadovoljstva :)

Ima li bilo ko ideju sta je to u magnetu sto zveci ??

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Jolana Iris Bass

Post by faks » 20 Jan 2011, 06:34

Image

aaaa moj prvi bass jolana galaxis :)
nostalgija :)

ovaj je malo bolji od tvog bass-a ali nisu nizasta osim za ukras i uspomenu :XD:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Jolana Iris Bass

Post by faks » 20 Jan 2011, 06:37

vawlada wrote:Ima li bilo ko ideju sta je to u magnetu sto zveci ??
ko zna sta moze da bude.. najverovatnije da ima nekakav kratak spoj u samom magnetu na namotajima.
posle toliko godina.. a i neverujem da ga de iko pazio nesto posebno. mozda od vlage.. mozda i gresim :)
kupi novi magnet, ako neces novi bass :D

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: Jolana Iris Bass

Post by vawlada » 20 Jan 2011, 12:04

ne ne , pazi, ne zveci magnet kad se ukljuci, radi on onolko dobro kolko magneti na ovom basu mogu da rade... znaci elektronski on radi super ... nego fizicki neshto zveci, susti jako, kao da unutra ima neki jak najlon ili nesto ... svejedno cu ga ja otvarati, nego sam hteo da vidim jel neko imao isti prob, da mi kaze sta smem a sta ne da izvadim iz tog magneta ...

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Jolana Iris Bass

Post by SonicX » 20 Jan 2011, 12:06

cek cek...jel imas metalni poklopac na telu gitare. stavlja se preko zica? moguce da on stvara brujanje... sry na laickom objasnjenju :D

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Jolana Iris Bass

Post by parker » 20 Jan 2011, 12:18

Prvi bas koji sam imao, čak sam i neke tinejdžerske svirke svirao sa njim. Drag mi je i pored svih mana...
Jesi li provalio da prednji šraf za kaiš možeš da otšrafiš a kad to uradiš na njemu je šrafciger, zgodna forica...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Jolana Iris Bass

Post by parker » 20 Jan 2011, 12:24

OT: što reče čovek pre mene, ne mora nužno da je stvar u magnetima, možda negde zapinje mehanički. Probaj da malo digneš žice, to ide na kobilici krajnje jednostavno. Ili ona "stativa" koja pritiska žice na headstocku zvoni...
Koliko god loši bili magneti ako ih zezneš bićeš bez njih a to nije neki bas gde se isplati neka popravka i ulaganje

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Jolana Iris Bass

Post by KnightOfDoom » 20 Jan 2011, 12:46

Moja stara melodija je imala tako obicaj povremeno, a po zvuku je tesko locirati odakle dolazi zvecanje. Zavrni sve srafove na basu. Ako i dalje zveci jednom rukom okidaj zice a drugom pipaj magnete, bridge, civije...sve zivo :)

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: Jolana Iris Bass

Post by vawlada » 20 Jan 2011, 16:35

Pa ne bih pitao za magnet da nisam siguran da je bas taj magnet :)
Ima metalni most preko zica i metalni poklopac tamo gde se kace zice (laik ne zna kako se to zove :) )
oba metala sam skidao, nisu oni ... kad pritisnem taj magnet manje zveci ...

Provalio sam za srafciger, zato shto je bio labav, pa sam morao da radim novi navoj u toj rupi ... :)
Nece se valjda zeznuti magnet ako ga otvorim :)

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Jolana Iris Bass

Post by andrej] » 20 Jan 2011, 16:53

nece se zeznuti. samo ces doci do jako smesnog otkrica: sjajna povrsina onog bara na magnetu nije metal, vec aluminijumska folija (i to ista kao sa cokolade), a ispod je keramicki bar magnet. mozda tu nesto prdi...

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: Jolana Iris Bass

Post by vawlada » 20 Jan 2011, 18:13

Aaa pa to je onda, ta folija tupava!! posto stalno neshto shto ti kazes prdi kao neki najlon ili folija ... mora da je to

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Jolana Iris Bass

Post by michabass » 20 Jan 2011, 20:22

Budi jako pažljiv oko magneta. Motani su jako jako tankom žicom koju čas posla precvikaš ako ti se neki metalni predmet (čitaj šrafciger :D ) omakne i zapne o namotaj magneta. Samo pažljivo.

Poz :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest