Korg Bass Ampworks

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Korg Bass Ampworks

Post by Funkd » 17 Nov 2011, 00:04

Image

Da li ste imali iskustva sa ovom spravicom? Utisci...

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Korg Bass Ampworks

Post by 11080 » 17 Nov 2011, 09:01

Nemam iskustva ali sam pročitao ovde na forumu pre oko godinu dana da je vrh stvarčica.
Primetio sam da ga valjaju polovnog za 50 e a sećam se da su ljudi pisali da su uzimali novog za 28 evra.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Korg Bass Ampworks

Post by sirac-šunka » 17 Nov 2011, 09:51

Baš tako, bilo je neko suludo sniženje u Artistu.
Sada toga više nema...

Elem, već je malo bajata stvarčica, ali verujem da još uvek može da završi dosta posla i da sredi ton pre miksa, plus još nešto... Solomon je beše navatao to suludo sniženje, valjda će se javiti...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Korg Bass Ampworks

Post by dejankuki » 17 Nov 2011, 23:34

To je fenomenalno uredjajce... ako ga nadjes kupuj, samo ne daj za njega preko 20-25 evra...

Probao sam i divim mu se.. ne zezam.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Korg Bass Ampworks

Post by maksabass » 18 Nov 2011, 00:43

Moj drug ga je kupio za tako 25 e ,i otuda i moja odbojnost prema njemu,Ali probao sam ga zvuci mnogo bolje nego sto kosta ali suvise kako bih rekao digitalno-meni se ne svidja

User avatar
jacopastorius
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2008, 06:55

Re: Korg Bass Ampworks

Post by jacopastorius » 18 Nov 2011, 13:46

Imao sam ja tog Korga, samo malo "bolji" model, moj savet-ne bacaj pare uzalud(iako nije neki novac), bolje potrosi na dobar rucak u restoranu nego to da kupujes, to je bas igracka za decu :-)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Korg Bass Ampworks

Post by Cope » 18 Nov 2011, 14:31

Imam mnogo ozbiljniji procesor pa ga ne koristim, odnosno upotrebljavam ga kao d.i. box, i već je počeo da me nervira gabarit :)
Ton je potpuno namenjen upotrebi u Hi-Fi varijati, i super je što je modelovan da izlazi na malim snagama, na jeftinim kućnim uređajima i na slušalicama.


Šalim se, koristim ga - ponesem ga na more ili kad idem na neki duži put, ubodem Zen sluške i mogu da sviruckam kada mi je dosadno, a napravio sam i adapter sa 6 baterija tako da mogu i na livadi da se zajebavam.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Korg Bass Ampworks

Post by dejankuki » 18 Nov 2011, 23:38

Pa za pare, niti ce naci bolji procesor, a opet radi ono sto mu je namena... digitalno? pa sve sto nije analogna pedala JE digitalno, a koliko sVatam coveku treba nesto malo i upotebljivo... ovo jeste malo, upoterbljivo i jeftino...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Korg Bass Ampworks

Post by Solomon » 19 Nov 2011, 14:30

evo neki kao demo tog procesora sto sam prije 100 godina snimao :mrgreen:

http://www.box.com/shared/2j8d3oou75

meni je odlicno sluzio, cak sam i jednu mini svirku preko njega odradio direkt u mix, i bio je solidan zvuk :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Korg Bass Ampworks

Post by Funkd » 19 Nov 2011, 14:31

U sustini mi je vise potreban kao "kucna varijanta", ali sam mislio da ga iskoristim i kada je neki manji gig i nema mesta za amp. No, iako ne sumnjam da je sasvim upotrebljiva i da se vama svidja, kada malo bolje razmislim, plasim se da je meni ipak previse hi-tech sprava.

Image
Neki ljudi su hvalili Roland Cube 30 i njegov modeling procesor i ja ga uzeh...i sad kazem da je najvece i najmuljavije sranje koje postoji na ovome svetu. Mozda bi najbolje bilo da pitam nekoga ko je koristio oba uredjaja...

@Cope, znam ja da ti nikad neces biti zadovoljan... :) Salu na stranu, vec imam pasivni D.I. (ja mislim da je to pasivni, ukljucis phantom na tom kanalu i imas struju!? :O.o: ) koji koristim kad idem direkt u mix. Sto je u nekim klubovima neophodno jer obicno jednu nogu nemam gde ni da stavim, ride cinela me bode u rebra a pivo eksiram i gadjam gitaristu (mamu mu *****, on stavi onaj stalak ispred i niko ga ne gura). Problem je sto su mi i gitare pasivne te trazim nesto gde bih mogao da cacnem zvuk, a sada nemam da odvojim za onaj Eden D.I.

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Korg Bass Ampworks

Post by nnkvocka » 19 Nov 2011, 15:30

Funkd wrote:Problem je sto su mi i gitare pasivne te trazim nesto gde bih mogao da cacnem zvuk, a sada nemam da odvojim za onaj Eden D.I.
sa MarkBass pojacalom sve radi super.
.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Korg Bass Ampworks

Post by Funkd » 19 Nov 2011, 16:11

Slazem se, kvockonja, bio sam sarkastican na onoj temi zato sto su te napali...

Mada sam MarkBass imao priliku samo jednom da ukljucim i to onu najmanju varijantu (little mark) kroz fender 4x10 box u Orange-u, kupio me je... (Sve na flat, malo sam mu odvrnuo VPF i moj skromni bass je postao funk masina...) Jos samo da ja kupim njega :P

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Korg Bass Ampworks

Post by Tiki the Boyler » 19 Nov 2011, 17:21

Funkd wrote:Salu na stranu, vec imam pasivni D.I. (ja mislim da je to pasivni, ukljucis phantom na tom kanalu i imas struju!? :O.o: ) koji koristim kad idem direkt u mix.
Ako mu je potrebno fantomsko napajanje za rad znači da u sebi ima neke komponente kojima je potrebno napajanje za rad, tj. aktivni je!

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Korg Bass Ampworks

Post by Cope » 19 Nov 2011, 17:45

Funkd wrote: Image
Neki ljudi su hvalili Roland Cube 30 i njegov modeling procesor i ja ga uzeh...i sad kazem da je najvece i najmuljavije sranje koje postoji na ovome svetu. Mozda bi najbolje bilo da pitam nekoga ko je koristio oba uredjaja...
Ovo sam imao, i služilo mi je jedino za kućno svirkanje i nošenje na probe, mada ni tu nisam video nekog smisla u tonu pa sam ga prodao, mulja ponešto, ali tačke nigde. Roland je završio priču sa starim japanskim Cube 60 narandžastim, i pošto nisam mogao da ga nađem, uzeo sam ovaj mali 30W, ali sam brzo shvatio da mi nije potrebno.

User avatar
BaticaBG
Posts: 154
Joined: 09 Jul 2008, 23:47
Location: Beograd

Re: Korg Bass Ampworks

Post by BaticaBG » 20 Nov 2011, 12:32

Cope wrote:
Funkd wrote: Image
Neki ljudi su hvalili Roland Cube 30 i njegov modeling procesor i ja ga uzeh...i sad kazem da je najvece i najmuljavije sranje koje postoji na ovome svetu. Mozda bi najbolje bilo da pitam nekoga ko je koristio oba uredjaja...
Ovo sam imao, i služilo mi je jedino za kućno svirkanje i nošenje na probe, mada ni tu nisam video nekog smisla u tonu pa sam ga prodao, mulja ponešto, ali tačke nigde. Roland je završio priču sa starim japanskim Cube 60 narandžastim, i pošto nisam mogao da ga nađem, uzeo sam ovaj mali 30W, ali sam brzo shvatio da mi nije potrebno.
ali je zato ekstra zgodan da posluži kao mali taburić da na njega ostaviš pivo i ostali equipment... :kokice:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest